آزاده ای سرافراز، مدیری معلم نواز

۱۳۹۵/۰۵/۲۶
به بهانه سالروز ورود آزادگان به میهن اسلامی

درب اتاقش همیشه باز است و دفتر کارش یکی از پر رفت و آمدترین اتاق های اداره است، زیرا معاون است و پرمشغله، وقتی وارد می شوی با همان لهجه خاص محلی به استقبالت می آید .

 

 

 

 'حاج علی'، ساده و صمیمی، همه به این نام او را می شناسند، رفتارش تداعی کننده رزمندگان دهه ۶۰ است، در اولین برخورد و انگار از سالها قبل شما را می شناسد، با روئی گشاده به پای درد دلت می نشیند و در عین حال هواسش به همه جاست به آنانی که می آیند ، به تلفن های که زده می شود و به سوالاتی که بعضا از این سو و آن سو پرسیده می شود همه را پاسخگوست .

در کنارش احساس غربت نمی کنی چرا که او طعم تلخ غربت را به خوبی چشیده است، برای تشریح و تبیین مشکلت نباید فلسفه بافی کنی زیرا او از همان دوران کودکی و نوجوانی به جنگ سختی ها رفته و ادبیات سختی کشیده را به خوبی درک می کند.

با تمام وجود به ارباب رجوع پاسخ می دهد و چون سخنش از دل برمی آید لاجرم بردل می نشیند، همه را 'حتی الباب' بدرقه می کند و همواره دست برسینه دارد تا کرامت و بزرگی معلم حفظ شود .

از جمله اولین کسانی است که صبحگاهان به اداره می آید و جزو آخرین نفراتی است که محل کارش را ترک می کند، او هنوز هم سنگر نشین است.

یکی از اصحاب رسانه او را ' تنها ترین سردار ' خوانده بود چرا که روزهای زیادی پیش آمده که او به تنهایی در اداره، مسئولیت پاسخگوئی به مردم را به عهده داشته و دارد .

او مدیری است که از اولین روزهای نوجوانی خود لباس خدمت به میهن را پوشید و سلاح به دست گرفت تا خادم مردمش باشد، آن روز که مادرش او را بدرقه می کرد تا روانه کارزار شود نمی دانست افزون بر۱۰۰ ماه باید به انتظار بنشیند تا به استقبال سرو آزاده اش برود .

'حاج علی' به همراه خیل دیگر آزادگان در چنین روزی به میهن بازگشتند و درد و رنج اسارت را به جان خریدند تا ایرانیان سربلند و آزاده باشند و امروز نیز درهرسنگری هستند به عزت وافتخار مردمشان می اندیشند و حاج علی ما نیز از خیل این عزیزان و ' آزاده سرافراز و مدیری معلم نواز' است .

۲۶ مرداد سالروز ورود آزادگان به میهن اسلامی را تبریک عرض نموده و تداوم موفقیت آنها را درخدمت به نظام مقدس جمهوری اسلامی و مردم قدرشناس ایران به ویژه جامعه معلمان استان از خداوند متعال مسئلت می نماییم .

استان یزد ۷۵۴ آزاده دارد .

 

 

*ک/ ایرنا

اضافه کردن دیدگاه جدید