آزاده‌ای که با لباس اسارت به جنگ روزهای سخت می‌رود

۱۳۹۷/۰۶/۱۸

یک آزاده دفاع مقدس گفت: لباس اسارت برای من یک افتخار است چرا که یادآور روزهای سخت و حماسه بوده و یادآوری آن روزها برای من شیرین است. 

 

حسن‌رضا مرادی‌پور، آزاده دوران دفاع مقدس در گفت‌وگویی اظهار کرد: در سن ۲۰ سالگی به اسارت دشمن درآمدم و در این سن متاهل بوده و یک فرزند داشتم.

وی افزود: در این سن با وجود اینکه مجروح بودم اما روحیه قوی داشتم و به دیگر اسرا روحیه می‌دادم تا روزهای سخت اسارت را پشت سر بگذارند. ما اسارت را بر مبنای اصالت فرهنگی خود پشت سر گذاشتیم و توانستیم از این امتحان الهی سربلند بیرون آییم.

مرادی‌پور افزود: برخوردار بودن از هویت فرهنگی، داشتن رهبری چون امام خمینی(ره) و پشتوانه قوی مذهبی باعث شد تمام مصائب اسارت بر ما شیرین شود و آن را با روحیه خوب پشت سر بگذاریم.

وی با بیان اینکه چهار سال و چهار ماه و ۲۲ روز اسیر بودم، اظهار کرد: در این مدت با برگزار کردن کلاس، آموزش احکام و آموزش زبان عربی و ایجاد سرگرمی برای دیگر اسرا باعث روحیه دادن به آنان می‌شدم.

زمانی که از او پرسیدم چرا اینقدر دقیق تعداد روزهای اسارت را به خاطر داری، تصریح کرد: هر ثانیه اسارت با یک سال برابری می‌کند و زمان در اسارت به راحتی نمی‌گذرد اما با امید می‌توان روزهای سخت را شیرین کرد.

 

آزاده‌ای که با لباس اسارت به جنگ روزهای سخت می‌رود

این آزاده دلیل پوشیدن لباسش را در بعضی از مراسم که برای آزادگان برگزار می‌شود این گونه بیان کرد: این لباس برای من یک افتخار است چرا که یادآور روزهای سخت و حماسه بوده و یادآوری آن روزها برای من شیرین است.

مرادی‌پور افزود: افتخار می‌کنیم که تحت فرماندهی مقام معظم رهبری این جنگ را به خوبی به پایان رساندیم و دشمن را شکست دادیم.

وی توصیه‌ای نیز به ملت ایران داشت و یادآور شد: از ملت ایران می‌خواهم این رشادت‌ها و ایثار جوانان را فراموش نکنند و با حفظ روحیه روزهای حماسه ایران از شرایط سخت اقتصادی عبور کنند.

*ج/ایکنا

اضافه کردن دیدگاه جدید