«خرید کالای ایرانی» باید از مسئولین آغاز شود

۱۳۹۷/۰۱/۱۰
آیت‌الله موحدی کرمانی در نمازجمعه تهران

خطیب نماز جمعه تهران با بیان اینکه خرید کالای ساخت داخل، اقتصاد کشور را تقویت خواهد کرد، گفت: در خرید کالای ایرانی کار باید از خود مسئولین آغاز شود تا چرخ تولید کشورمان به حرکت در بیاید.

 

آیت الله محمدعلی موحدی کرمانی خطیب نماز جمعه تهران در خطبه های امروز، گفت: باید بکوشیم ملازم تقوا باشیم چراکه آنان که با تقوا باشند به بن بست نمی رسند و خداوند به برکت تقوا راه خروج از مشکلات را برای جامعه هموار می کند. هرکس تکیه به خدا کند و سخنان خداوند را باور کرد و عمل نمود، خداوند به امرش رسیدگی می کند.

وی با اشاره به در پیش بودن سالروز ولادت حضرت علی(ع) ادامه داد: امامت امری الهی است و خداوند این وظیفه را به کسی که شایسته است محول می کند. کسی که بتواند نیازهای مردم را جواب بگوید، خداوند او را انتخاب می کند. بالاترین نیاز مردم علم و دانش است و جانشین پیامبر باید بتواند به همه نیازهای عملی مردم پاسخ بگوید.

آیت الله موحدی کرمانی با بیان اینکه حضرت علی(ع) به گفته پیامبر اسلام(ص) باب علم اوست، فضائل امیرالمومنین(ع) را غیرقابل احصاء برشمرد.

خطیب جمعه تهران با بیان اینکه باید سعی کنیم مشی مان را با مشی علی(ع) همسان سازیم، تصریح کرد: مهمترین مشی علی(ع) عدالت بود که این عدالت در مورد بیت المال عینیت بیشتری داشت و تمام توقعات بی جا را رد می کرد. دولت و مجلس نیز باید بر همین اساس نسبت به بودجه بسیار حساس باشند و در تخصیص آن عدالت را در نظر گیرند چراکه بودجه مانند خوبی است در یک بدن که باید به همه اعضا برسد.

وی ادامه داد: عدالت در خصوص رعایت حرمت افراد و ایستادگی در برابر فتنه گران از دیگر خصوصیات بارز امیرالمومنین(ع) بود که در برابر خوارج قرار گرفت و امروز نیز داعش و گروه های تکفیری پیروان همان خوارج اند.

آیت الله موحدی کرمانی در خطبه دوم نماز جمعه این هفته تهران با اشاره به سخنان رهبر انقلاب در روز اول سال در حرم مطهر رضوی(ع) اظهار داشت: تشکر رهبر انقلاب از مردم مبنی بر پایبندی و محافظت از شعارهای اصلی انقلاب مانند استقلال، آزادی، مردم سالاری، خودباوری ملی و عدالت حائز اهمیت بود.

وی افزود: در اعتماد به نفس موفقیت هایی حاصل شد چراکه مردم باور کردند که هم می توانند و هم قدرت دارند.

خطیب جمعه تهران با اشاره به نام گذاری سال جدید بنام «حمایت از کالای ایرانی» اظهار داشت: خرید کالای ساخت داخل است که اقتصاد کشور را تقویت می کند و خریدار باید احساس کند وقتی یک جنس ایرانی را خریداری می کند به اقتصاد کشور کمک کرده و بداند خرید یک کالای خارجی به همان میزان به اقتصاد کشور ضربه خواهد زد.

وی ادامه داد: تولیدکنندگان و مسئولین تولید نیز باید کیفیت کالاها را بالا ببرند تا بتوانند با کالای خارجی رقابت کنند و طبعا وقتی چنین کاری صورت پذیرد، خرید کالای خارجی کمتر و بازار کالاهای قاچاق نیز از رونق خواهد افتاد.

آیت الله موحدی کرمانی تاکید کرد: در خرید کالای ایرانی کار باید از خود مسئولین آغاز شود تا بجای به حرکت درآوردن چرخ های اقتصاد کشورهای خارجی، چرخ تولید کشورمان به حرکت در بیاید.

خطیب جمعه تهران در پایان با اشاره به در پیش بودن ایام اعتکاف، گفت: در اعتکاف ماه شریف رجب بحمدالله مردم رو به عمل نیک و پربرکت اعتکاف دارند و این ایام فرصت خوبی برای معتکفین است تا به فطرت رجوع کنند و میزان عمل به خواسته های الهی را بررسی کنند.

 

 

* آ

مهر

اضافه کردن دیدگاه جدید