امروز : سه شنبه, 29. مهر 1393
مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل

" گفتگوی زریبافان با یکی از رسانه‌ها+توضیح موسسه پیام آزادگان "

تاریخ انتشار خبر : دوشنبه, 21 فروردین 1391 ساعت 07:30
نوشته شده توسط : مدیریت   

چالش ماده 13 رو به پایان است؟
گفتگوی زریبافان با یکی از رسانه‌ها+توضیح موسسه پیام آزادگان

 

 

 

 

پیام آزادگان/ صبح امروز یکی از خبرگزاری‌ها گفتگویی با زریبافان انجام و در این گفتگو از پرداخت قریب‌الوقوع حقوق و معوقات آزادگان خبر داد.

 

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی پیام آزادگان، خبرگزاری دولت (ایرنا)، صبح امروز گفتگوی این رسانه را با زریبافان بر روی خروجی خود مخابره کرد که در این گفتگو رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران خبر از پرداخت قریب الوقوع معوقات و مطالبات آزادگان داد. برای تنویر افکار آزادگان این مصاحبه را در ادامه به صورت کامل بخوانید:

 

 

مسعود زریبافان گفت: مبنای پرداخت حقوق آزادگان برای هرماه 12 میلیون ریال است كه در این مرحله بخشی از آن پرداخت می شود.

 

وی گفت: بخشی از حقوق آزادگان تا چند روز آینده از طریق كارت پول های بانك دی، توسط مراكز بنیاد استان ها و شهرستان ها در اختیار آزادگان قرار خواهد گرفت.

 

وی در تشریح پرداخت مطالبات آزادگان سرفراز میهن اسلامی گفت: بر اساس قانون در سنوات گذشته، 25 درصد از معوقات آزادگان به صورت نقدی و 75 درصد مابقی نیز باید در قالب سهام به این افراد پرداخت شود.

 

زریبافان با بیان اینكه دولت هیچگاه نتوانسته است معوقات و مطالبات آزادگان یا حتی اقشار مختلف مانند فرهنگیان را به صورت نقد پرداخت كند، افزود: همیشه بخشی از این مبلغ به صورت سهام در اختیار دستگاه های ذی ربط به منظور پرداخت معوقات افراد، قرار می گرفت.

 

وی گفت: این قانون، از حدود 25 سال پیش در سطح دستگاه ها و نهادهای دولتی كشور، اجرا می شود.

 

وی با اشاره به تصویب استفساریه این قانون در سال 89، افزود: زمانی كه استفساریه تصویب شد،‌ بودجه سال 89 بسته شده بود از این رو اجرای آن به سال 90 موكول شد.

 

زریبافان ادامه داد: در سال های گذشته نیز معوقات افراد در سازمان های مختلف از طریق پرداخت سهام شركتها انجام شده است.

 

وی ادامه داد: بعد از برگزاری جلسات متعدد، بنیاد شهید و امور ایثارگران به عنوان متولی خانواده های شهدا، جانبازان، ایثارگران و آزادگان، موفق شد با دستور موكد رییس جمهوری، دستور اعطای این 25 درصد را به صورت نقدی از مجموع معوقات دریافت كند.

 

زریبافان با بیان اینكه گروه معدودی از آزادگان در سال 90 با این مصوبه مخالفت كرده و مانع اجرای آن شدند، افزود: این مصوبه مشكلات قریب به 90 درصد از آزادگان را برطرف می كرد كه متاسفانه جلوی آن گرفته شد و فرصت اجرای این قانون در سال گذشته از دست رفت.

 

زریبافان با بیان اینكه بنیاد شهید و امور ایثارگران برای تامین حقوق آزادگان سرافراز به طور جد پیگیر این مساله بود، افزود: جلسه های متعدد تشكیل شد و مكاتبات و نامه های بسیاری در شش ماه دوم سال 90 در خصوص اجرایی شدن ماده 13 قانون حمایت از آزادگان صورت گرفت.

 

وی افزود:رییس جمهوری نیز به معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی رییس جمهوری برای حل مشكل و تعیین تكلیف مطالبات آزادگان سرفراز تا پایان سال 1390،تاكید كرد.

 

زریبافان ادامه داد: در این نامه ها از معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی رییس جمهوری خواسته شد با توجه به فرصت باقی مانده تا پایان سال 90 برای تعیین تكلیف و پرداخت مطالبات این افراد كه بهترین ایام عمر خود را فداكارانه و صبورانه در زندان های رژیم های سفاك پهلوی و صدام گذرانده اند، هرچه سریعتر اقدام و نتیجه را اعلام كنند.

 

وی گفت: البته رییس جمهوری پیش از این مكاتبات در جلسات هیات دولت نیز بصورت شفاهی و كتبی دستور سرعت بخشیدن در اجرایی شدن ماده 13 قانون حمایت از آزادگان و تامین منابع مالی جهت پرداخت مطالبات معوقه آزادگان سرافراز تا پایان سال 90 را صادر كرده بود.

 

وی با بیان اینكه در سال گذشته برای همه آزادگان، حساب ویژه واریز حقوق دوران آزادگی در بانك دی افتتاح شد، افزود: بر این اساس، مقرر شد پس از تامین و واریز بودجه لازم از سوی معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی رییس جمهوری، حقوق دوران آزادگی این عزیزان بر حسب مدت آزادگی به حساب آنها واریز شود.

 

زریبافان تاكید كرد: به هر شكل، بنیاد شهید و امور ایثارگران همچون گذشته بطور جدی پیگیر استیفای حقوق آزادگان سرافراز میهن خواهد بود.

 

بر اساس این گزارش، هیات وزیران به استناد اصل یكصدوسی و هشتم قانون اساسی، خزانه داری كل كشور را مكلف كرد؛ از محل جزء(ج) بند(2) ماده واحده قانون بودجه سال 1390 كل كشور بابت مطالبات آزادگان و سایر ایثارگران و خانواده معظم آنان با قید فوریت و بدون نیاز به مصوبه، تصمیم، ابلاغیه، موافقت نامه، تخصیص و یا عناوین مشابه توسط هر مرجع یا دستگاه یا مقام دیگری به بنیاد شهید و امور ایثارگران پرداخت كند تا در موارد قانونی هزینه شود.

 

این مصوبه از سوی محمد رضا رحیمی، معاون اول رییس جمهوری برای اجرا ابلاغ شده است.

***

گفتنی است این مصاحبه حاوی نکاتی بود که پایگاه اطلاع رسانی پیام آزادگان ضرورت می‌داند توضیحاتی را درباره آن اعلام کند:

 

در خصوص مصاحبه ریاست محترم بنیاد شهید و امور ایثارگران می‌توان مطالب فراوانی را توضیح داد اما از آنجایی که روش پایگاه اطلاع رسانی موسسه فرهنگی پیام آزادگان پیشبرد اهداف آزادگان و تامین حقوق آنان در فضایی آرام و متناسب با شان آزادگان و در جهت تقویت نظام جمهوری اسلامی بوده قصد واکاوی امور گذشته را ندارد اما در خصوص ماده 13 نیز تلاش های زیادی داشته که این تلاش ها در ادامه رهنمودها و پیگیری های حجت السلام و المسلمین ابوترابی بوده و یک نمونه آن نیز تشکیل کارگروه ویژه آزادگان بود که به ابتکار مدیر عامل موسسه فرهنگی پیام آزادگان بود و حتی اعضا این کمیته را از میان آزادگان حاضر در جلسه، پیشنهاد دادند.

 

در این برهه نیز که الحمد الله موضوع تا حدودی ختم به خیر شد، لازم می‌دانیم از تلاش تمام آزادگان عزیز و سایر ذستگاه ها سپاسگزاری نماییم. بویژه آزادگان عزیزی که از شهرستان ها با هزینه شخصی خود رنج راه را برای احقاق حقوق دیگران به جان خریدند اما در اینجا لازم دیدیم، تنها در خصوص یک بند از سخنان برادر گرامی جناب مهندس زریبافان توضیحی ارائه شود.

 

ایشان فرمودند در سال 90 عده ی معدودی مانع پرداخت حقوق آزادگان شدند، احتمالا اشاره ایشان به آخرین جلسه‌ای است که در دفتر ایشان برگزار شد و خود ایشان رسما اعلام کردند: «توان من بیش از این نیست و همین ششصد هزار تومان را می‌توانم ابلاغ کنم و اگر موافق نیستید ابلاغ نکنم، فقط حجت السلام و المسلمین ابوترابی میتوانند با مذاکره با ریاست جمهوری موفق به افزایش مبلغ شوند.»
در آن جلسه حاضران از ایشان خواستند این دستورالعمل ابلاغ نشود تا جناب ابوترابی پیگیری‌های خود را انجام دهند.

 

به هر حال آزادگان عزیز با حمایت و پیگیری‌های حجت‌الاسلام و المسلمین ابوترابی و عنایت ریاست محترم جمهوری موفق شوند مبلغ مذکور را دو برابر کنند، پس باید مورد تشویق قرار گیرند و نه اعتراض.
خداوند همه مارا سپاس‌گزار خون شهدا قرار دهد.

 

دیدگاه‌ها   

 
0 #14 حسینی 1392-04-14 13:49
خواهشمند است عملکرد بنیاد شهید امور ایثارگران خصوصا عملکرد اقای زریبافان ریس محترم بنیاد شهید و سایر مدیران کل بنیاد شهید مبنی بر ارایه خدمات و همایت عملی {در خصوص ماده 13} از مظلوم ترین قشر جامعه ای ایثارگری به کل جامعه اعلام گردد تا این که توهم همایت از ازادگان روشن وشفاف گردد
نقل قول کردن
 
 
+1 #13 رجبی 1391-02-05 11:38
جامعه ایثارگری یعنی همه/امور ایثارگران یعنی همه/نه تعدادی خاص/ منه ازاده از عملکرداقای زریبافان بابت مشکلات ازادگان رضایت خوبی ندارم/به یادازادگانی که دربین ما نیستند/تاشاهدای ن بی عدالتیهاباشدروح شان شادونامشان گرامی .
نقل قول کردن
 
 
+2 #12 تربت پاک 1391-02-04 08:35
فقط این را بگویم که 22 سال است با اعصاب عزیز ترین افراد باز مانده از جنگ بازی میکنید و دیناری هم به کسی پرداخت نشده است و هر روز قول فردا را میدهید اخر منتظر چه کلامی هستید تا از زبان این بزگواران صبور زجر کشیده بشنوید شما واین سخنان واقعا عجیب است خیلی عجیب است اگر امکان داشت فقط سالهای سال این کلمه را پشت سر هم تایپ میکردم که عجیب است که فکر کنید سیاست دارید و اختلاف بین این عزیزان بیندازید راستی به خدا از فرط ناراحتی و این حرفها ادم خیلی ناراحت میشود اگر یک عده ای گذاشته بودند شما سال گذسته پرداخت کرده بودید سلول های مغز شما چگونه این کلمات را ردیف میکند
نقل قول کردن
 
 
+2 #11 محمود-غ 1391-02-02 19:22
سلام-چه نظری؟!!! دههابارنظردادیم ولی یکبارهم منعکس نشد!!بس امیدوارم یک سایتی بیدابشه که بشه حرف حسابتودرحوزه مشکلات خانواده آزادگان بزنیم-محمودتربت
نقل قول کردن
 
 
+2 #10 مرادپور 1391-02-01 06:14
بآسلام ..تشکر از مسعولین ...خسته نباشید ..اگر مقدور است برایتان معوقه مارا نقدا پرداخت نماید ...سهام احرار ..کفای نیست که فقط چندین سال کارت خالی دستمون است
نقل قول کردن
 
 
+3 #9 ابوذر 1391-01-31 07:47
اقای زریبافان لطفا اینقدر خود را دلسوز آزلدگان معرفی نکن البته شاید منظور شما آزادگان خاصی باشد اکثریت آزادگان که شما را اینچنین تلقی نمی کنند در ثانی ما تمام حقوق حقه ی خود را به صورت نقدی می خواهیم چرا که سود سهام هایی که قبلا به آزادگان واگذار شده را تا به امروز ندیده ایم لطفا از جایگاه قدرت قدرت صحبت نکنید زور که نیست آزادگان سهام نمی خواهند هرکسی هم که بخواهد خودش می تواند سهام تهیه کند آنهم نه از شرکت هایی که مدیرانش شما و افرادی امثال شما باشند شماها بیشتر به فکر خودتان هستید.
نقل قول کردن
 
 
+3 #8 رضارجبی 1391-01-30 18:52
بسمه نعالی
طی مصاحبه تلوزیونی دربرنامه پارک ملت آقای زریبافان فرموده بودند بودجه بنیاد شهید 4برابر شده ودرهمان مصاحبه گفته بودند که 20درصد ایثارگران مراجعه به بنیاد نمودند.آیااضافه شدن بودجه با 20درصد ایثارگران که مراجعه میکنند قابل قیاس میباشد؟
وحالا چطورشده که نماینده های آزاده که پیگیر معوقه بودند مانع از پرداخت در سال گذشته شده؟...
ما آزادگان بعید میدانیم...
نقل قول کردن
 
 
+3 #7 رحيم 1391-01-28 06:22
باسلام:اززحمات برادران آزاده(تعدادمعدو دي)وحجه الاسلام ابوترابي كه درجهت احقاق حقوق مسلم آزادگان تلاش خستگي ناپذيرنمودندتشك رميكنم حتي اگرچنين نتيجه اي دربرنداشت قابل تقديراست%%همچني ن ازموسسه پيام آزادگان به خاطراخبارواطلاع ات مربوط وروشنگري دراين زمينه تقديروتشكرمينمايم%
اينجانب به نوبه خودشرمنده ام كه به خاطربعدمسافت نتوانسته ام درجمع صميمانه وخالصانه برادران آزاده شركت نمايم وآنهارابه عنوان نمايندگان خود مي ستايم%
امادرجواب آقاي زريبافان بايدبگويم تمام آزادگان به همين نتيجه كه شمانان تبلغاتش راميخوري وقصدداري به نام خودت تمامش كني وگناه ناتواني خودت وتاخيردرپرداخت چندين ساله حقوق مسلم ومصوب آزادگان رابه گردن آزادگان(تعدادمع دودي)مي اندازي ناراضي هستند چراكه مطابق بادستورالعملهاو مصوبات مربوط نمي باشد وديگراين كه همه خواهان دريافت حقوق خود بصورت نقدهستند نه بخش ناچيزي نقدوبقيه سهام /اگرباورنداريد درسايت خودازآزادگان نظرخواهي كنيد بعددايه ي مهربانتراز مادرشويد
نقل قول کردن
 
 
+5 #6 سجاد راکی 1391-01-27 07:29
جناب آقای زریبافان آیا شما سابقه جنگ و جبهه و ایثارگری دارید که یک ذره دلتان برای آزادگان بسوزد

خواهشمند است اعلام بفرمایید

راکی
نقل قول کردن
 
 
+6 #5 سجاد راکی 1391-01-27 07:27
بسمه تعالی
هفتاد و پنج درصد مابقی را ما فقط در قالب سهام نفت و پتروشیمی قبول داریم ولا غیر
چون دسترسی به نقدینگی آن راحتر می باشد
نقل قول کردن
 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید