مقاله آزاده احمد دواتگر درباره ۹ دی

احمد دواتگر نویسنده و آزاده مازندرانی در مقاله ای به مناسبت روز ۹ دی به تحلیل ماجرای فتنه و آشوب انتخاباتی سال ۸۸ و نقش این روز در پایان دادن به آن ماجرا پرداخته است. پایگاه اطلاع رسانی پیام آزادگان گزیده ای از این مقاله را تقدیم علاقه مندان می کند:

"حماسه نهم دی تجلی بصیرت و میثاق مردم با ولایت و آرمان های انقلاب" دهمین مرحله ی انتخابات ریاست جمهوری کشورمان در سال ۸۸ را می توان یکی از مهم ترین حوادث تاریخ انقلاب اسلامی ایران دانست.  انتخاباتی که  مسائل قبل و بعد آن همچنان با گذشت بیش از ۷ سال   ناگفته هایی دارد و ضرورتا بایستی مورد واکاوی قرار گیرد. در باره انتخابات سال ۸۸ به طورکلی باید توجه داشت که ازقبل از برگزاری آن بوی فتنه به مشام می رسید و پس از برگزاری نیز به شکل گیری حوادث تلخی منجرشد که از آن  به عنوان  فتنه ی بزرگ و یا کودتای مخملی نام برده می شود.

ریشه اصلی این فتنه بزرگ را بایستی در برخوردهای دوگانه از سوی کسانی دانست که به واسطه ی ناکامی در انتخابات کوشیدند تا ادعا و اعتراض خود پس از شکست  در میدان مبارزات انتخاباتی را نه درچارچوب قانون؛ بلکه با کشاندن طرفداران خود به کف خیابان ها و ایجاد بلوا و آشوب دنبال کنند.

مقام معظم رهبری در وصف این افراد در خطبه های نماز جمعه مورخ ۸۸/۳/۲۹  فرمودند: "برخی از خواص مردود شدند. علت  مردودی برخی از خواص در کلام و مواضعشان بود و برخی دیگر در عدم موضع گیری و سکوتشان." نگارنده معتقد است حمایت و یا سکوت برخی خواص در این فتنه ی بزرگ را بایستی متأثر از تشویق و ترغیب عوامل اصلی و خارجی فتنه و عوامل داخلی آن ها به ادامه تحرکات و مواضع نابخردانه ی آن ها دانست. در حالی که می توانستیم از مشارکت ۸۵ درصدی مردم در این انتخابات به بهترین وجه در میادین بین المللی بهره برداری نمائیم اما حوادث تلخی که پس از انتخابات بر نظام تحمیل گردید،عملا دستاوردهای این مشارکت باشکوه را تحت الشعاع خود قرار داد.

این حوادث، شیرینی حضور پرشکوه در انتخابات را به کام مردم تلخ نمود و به جای اینکه قدرت چانه زنی ما را با دشمنانمان افزایش دهد موجب شد تا آن ها فرضیه ی به بن بست رسیدن و شکست جمهوری اسلامی ایران را در بوق و کرنا قرار دهند. لذا آن ها با تمام قوا به میدان آمدند تا بلکه به خیال خام خود و در توهمی که بیش از سه دهه در آن غوطه ور بوده اند، به هدف پلید خود که همانا براندازی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران می باشد، دست یابند.

شاه کلید این فتنه ی عظیم و به بیانی روشن تر، رمز این کودتای مخملی "تقلب" بود که قبل و بعد از انتخابات از سوی رسانه های معاند با نظام و عوامل داخلی آن ها در کشور دنبال می شد.

فتنه گران سال ۸۸ تلاش داشتند تا به بهانه ی وقوع تقلب، انتخابات را باطل  نمایند؛ اما ایستادگی مقام معظم رهبری مانع از این بدعت خطرناک گردید؛ تا جائیکه ایشان در نماز جمعه ی مورخ ۸۸/۳/۲۹ تصریح فرمودند:  "زیر بار بدعت های غیر قانونی نخواهم رفت. امروز اگر چارچوب قانونی شکسته شود، در آینده هیچ انتخاباتی دیگر مصونیت نخواهد داشت . بالاخره در هر انتخاباتی بعضی برنده اند؛ بعضی برنده نیستند . (در صورت ابطال)، هیچ انتخاباتی دیگر مورد اعتماد قرار نخواهد گرفت و مصونیت پیدا نخواهد کرد.......اگر واقعا شبهه ای هست؛ از راه های قانونی پیگیری شود ؛قانون در این زمینه کامل است و هیچ اشکالی در آن نیست."

رهبر معظم انقلاب در تبیین نقش آمریکا و صهیونیسم در فتنه ۸۸، فرمودند:  "این کاری که در داخل ناشیانه از بعضی سر زد، اینها را به طمع انداخت؛ خیال کردند ایران هم گرجستان است! یک سرمایه دار صهیونیست آمریکایی چند سال قبل طبق ادعای خودش که در رسانه ها و در بعضی ازمطبوعات نقل شد گفت، من ده میلیون دلار خرج کردم؛ درگرجستان انقلاب مخملی راه انداختیم، حکومتی را بردم؛ حکومتی را آوردم. احمق ها خیال کردند جمهوری اسلامی ایران و این ملت عظیم هم مثل آنجاست. ایران را با کجا مقایسه می کنند؟ مشکل دشمنان ما این است که هنوز ملت ایران را نشناخته اند."

در گزارشی که توسط انستیتو سابان  پیرامون سناریوهای دولت آمریکا در رابطه با ایران تنظیم شده است؛ به درستی می توان تشخیص داد که هدف اصلی از توطئه ها و سیاست های مداخله جویانه حاکمان کاخ سفید، براندازی حکومت ایران و ایجاد حکومتی است که بیشترین همراهی با منافع آمریکا را داشته باشد.

حمایت آمریکا و همپیمانان آن کشور از جمله دولت خبیث انگلیس، فرانسه، آلمان، کانادا  و...... از آشوبگران داخلی موجب شده بود تا برخی به خیال خام خود همچنان توهم براندازی نظام را پی گیری نمایند؛ حتی برخی حاکمان بی کفایت و بی لیاقت مرتجع عرب در منطقه همچون عربستان، کویت، و... دفاع از فتنه گران را در دستور کار خود قرار داده بودند.

در چنین فضایی، آشوب ها تا بی حرمتی به ارزش ها و اعتقادات جامعه ادامه یافت و از شعار هایی نظیر نه غزه نه لبنان جانم فدای ایران، به گستاخی پاره کردن تمثال مبارک حضرت امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری و حتی بی حرمتی به عاشورای حسینی رسید، و این حادثه ای نبود که بتوان از کنارش به راحتی عبور نمود. اینجا بود که صبر مردم پس از  ۸ ماه آشوب و فتنه، به پایان رسید و  خروش مردم در تظاهرات نهم دی ماه ۱۳۸۸ بساط این آشوب و فتنه را برچید. این تظاهرات بار دیگر نشان داد که مردم حاضرند تا پای جان برای تحقق اهداف انقلاب اسلامی و حفظ نظام ایستادگی نمایند.

اکنون با گذشت ۷ سال از آن تجربه پرهزینه، و تحولات این سال ها، بی تردید همچنان باید هوشیار بود ، چرا که دشمن همان دشمن است و تغییری در مواضع و اهداف او ایجاد نشده است. شیطان بزرگ  دشمنی است که همواره در حال توطئه بر علیه جمهوری اسلامی ایران می باشد و لازمه ی بیداری، فریب نخوردن و ایستادگی در برابر  چنین دشمنی،  بصیرت است.

 

پایگاه اطلاع رسانی پیام آزادگان

اضافه کردن دیدگاه جدید