[field_news_surtitre]

عیادت از جانباز و آزاده دلاور سردار حاج محبعلی فارسی

نماینده موسسه پیام آزادگان در استان سیستان و بلوچستان و مشاور استاندار در امورایثارگران با همراهی جمعی از آزادگان استان با آزاده و جانباز سرافرازسپاه اسلام سردارحاج محبعلی فارسی دیدار و گفتگو نمودند.

[field_news_surtitre]

تسلیت رهبر معظم انقلاب برای درگذشت دکتر شریعتمداری

حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیامی درگذشت دانشمند مکرم دکتر علی شریعتمداری را تسلیت گفتند.

[field_news_surtitre]

چهارمین نشست شوراي پژوهشي موسسه پیام آزادگان در سال۹۵

با تکمیل بحث ها درباره فصلنامه تخصصی، بررسی برنامه پیشنهادی سال۱۳۹۶ و تصمیم‌گیری در مورد چگونگی کاربست‌ یافته‌های طرح خانواده آزادگان در دستور نشست بعدی قرارگرقت.

[field_news_surtitre]

دولت موظف به پرداخت معوقات خانواده شهدا و ایثارگران شد

نمایندگان مجلس دولت را موظف به پرداخت تمامی مطالبات معوق خانواده‌های شهدا و ایثارگران حداکثر تا سال ۹۷ کردند.

[field_news_surtitre]

به مناسبت سالروز فرار شاه از ایران

تقویم ها ورق می خورد و به ۲۶ دی ماه می رسد. روزی که محمد رضا پهلوی از کشور خارج و فصل جدیدی از تاریخ ایران شروع شد. وی راه دیگری جز خروج  یا  در واقع فرار از كشور نداشت.

ابر فیاض

اخلاص در بندگی جز این نیست که بندگان را خدمتگزاری صادق و بی‌طمع باشی! 

                                 

نماینده موسسه پیام آزادگان در استان سیستان و بلوچستان و مشاور استاندار در امورایثارگران با همراهی جمعی از آزادگان استان با آزاده و جانباز سرافرازسپاه اسلام سردارحاج محبعلی فارسی دیدار و گفتگو نمودند.
موسسه فرهنگی هنری پیام آزادگان با عرض تسلیت به آزاده عبدالله شاه میرزا، از درگاه خداوند متعال برای پدر مرحوم ایشان علو درجات و برای بازماندگان شکیبایی و سلامتی مسئلت می نماید.
با تکمیل بحث ها درباره فصلنامه تخصصی، بررسی برنامه پیشنهادی سال۱۳۹۶ و تصمیم‌گیری در مورد چگونگی کاربست‌ یافته‌های طرح خانواده آزادگان در دستور نشست بعدی قرارگرقت.
در دیدار با آزاده سردار بی غم، آزاده جعفر مزیدها  سلامتی و بهبودی کامل ایشان و موفقیت خانواده محترمشان را از خداوند یکتا مسئلت نمود. 
نمایندگان مجلس دولت را موظف به پرداخت تمامی مطالبات معوق خانواده‌های شهدا و ایثارگران حداکثر تا سال ۹۷ کردند.
دستورالعمل نهایی محاسبه حقوق و پرداخت پاداش پایان خدمت جانبازان بسیجی تهیه شده و تا یکی دو ماه آینده ابلاغ می شود.
انصاری:
قائم مقام بنیاد شهید و امور ایثارگران بر لزوم حفظ سرمایه‌های اجتماعی ایثارگران از طریق ارتباطات فرهنگی تاکید کرد.
کسرحق درمان ۲ درصد از حقوق بازنشسته جانباز فاقد وجاهت قانونی است؛ پـرداخت ۲ درصد ازمستمری جانبازان مـوضوع مـاده ۸۹ قانون تامین اجتماعی برای برخورداری از خدمات درمانی مذکور برعهده دولت است. 
داستان سی ودوم این کتاب با عنوان « نماز جماعت ممنوع » در«شب های بی آسمان(۲۶)» تقدیم شما علاقمندان عزیز شد. اینک داستان سی وسوم با عنوان «آوای وطن»
حجت‌الاسلام والمسلمین ابوترابی فرد؛ نایب رییس سابق مجلس شورای اسلامی: برای آراسته شدن جامعه به اخلاق و ارزش‌های دینی، باید مساجدی آباد داشت.
 پیام آزادگان  شفای عاجل آزاده گرامی حاج عباسعلی منصوری را از درگاه خداوند متعال مسئلت می نماید.
در مسابقات پاورلیفتینگ جام بسیج کشور که به مناسبت حماسه ۹ دی در بروجرد برگزارشد، آزاده رحیم رحمتی با کسب مقام اول پیشکسوتان، مدال طلای قهرمانی را برگردن آویخت.
آزاده بهشتی پور درگفتگو با شبستان؛
کارشناس سیاست خارجی معتقد است که بیانیه مطبوعاتی کمیسیون مشترک برجام به گونه ای است که از نظر حقوقی می توان امیدوار بود که ترامپ ISA را اجرا نکند.
داستان سی ام و سی ویکم این کتاب با عناوین «روسری یادگاری و بوسه بر کلمات» در«شب های بی آسمان(۲۵)» تقدیم شما علاقمندان عزیز شد. اینک داستان سی و دوم با عنوان «نماز جماعت ممنوع»
موسسه پیام آزادگان درگذشت جانباز و آزاده سرافراز علی حبیبی را به خانواده ایشان تسلیت عرض نموده، از درگاه خداوند متعال برای آن مرحوم علو درجات و برای بازماندگان، صبر و اجر مسئلت می نماید.
قائم مقام بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: برابر نظرسنجی انجام‌شده در خصوص ارزیابی رضایت از طرح سپاس، ۸۲ درصد ایثارگران اجرای این طرح را مثبت و رضایت خود را از آن اعلام کردند.
قائم مقام موسسه پیام آزادگان باصدور پیامی؛
 این  ضایعه بزرگ را به محضر مقام معظم رهبری، و بیت معزز هاشمی رفسنجانی تسلیت عرض نموده و از درگاه حضرت احدیت برای آن عالم ربانی علو درجات خواستارم.
هیئت وزیران به پیشنهاد بنیاد شهید و امور ایثارگران قانون نحوه بازنشستگی آزادگان وجانبازان انقلاب اسلامی جنگ تحمیلی و معلولین عادی و شاغلین مشاغل سخت و زیان‌آور را تصویب کرد.
در پی در گذشت آیت الله هاشمی رفسنجانی؛
نشست نقد و بررسی رمان "مردی که پروانه شد"مجید پورولی کلشتری به علت تعطیل رسمی سه شنبه ۲۱/۱۰/۱۳۹۵مصوب هیئت دولت لغو وبه زمان دیگری موکول شد.
به بهانه رحلت آیت الله هاشمی رفسنجانی:
خوشحالم وقتی می بینم افرادی که آن سال ها در اسارت بودند، امروز با روحیه خوب و با حفظ اصول در حال خدمت به انقلاب و کشور هستند.

نماینده ارشد اتحادیه اروپا در امور امنیت و سیاست خارجی اتحادیه اروپا می‌گوید که اتحادیه اروپا با قدرت تمام به توافقنامه چند جانبه با ایران پایبند است.

دادگاه عالی مصر با صدور حکم نهایی در مورد پروندۀ واگذاری ۲ جزیرۀ مصر در دریای سرخ به عربستان سعودی، حکم به منع اجرای این توافق داد.

مصطفی محمد تاکید کرد که فقط ۵۰ درصد احتمال دارد شیخ زکزاکی از زندان آزاد شود و تاکنون نشانه‌ای دالی بر آزادی ایشان مشاهده نشده اما حال ایشان خوب است.

فوعه و کفریا، دو روستای بزرگ با ۲۰ هزار جمعیت هستند که از ۲ سال پیش تا کنون در محاصره مسلحین و تروریست ها قرار دارند.

روایت رسانه های اقلیم کردستان؛

۱۰ روز قبل از اشغال مناطق گویر، خازر و مخموراز سوی داعش، قاسم سلیمانی ملقب به‌ حاجی، فرمانده‌ سپاه‌ قدس ایران، به‌ اربیل سفر می کند و به‌ مسعود بارزانی هشدار می دهد.

در واکنش به تلاش وزیر خارجه عراق؛

وزیر مشاور دولت عربستان در امور خلیج فارس: عربستان نیازی به وساطت هیچ کشوری برای بهبود روابط با ایران ندارد.

واحد رسانه‌ای مقاومت اسلامی نُجَباء که در نبردهای حلب علیه تروریست‌ها شرکت داشت، تصاویری از حال و هوای رزمندگان مقاومت پس از آزادسازی حلب منتشر کرد.

دبیر شورای امنیت روسیه اعلام کرد: ارتش سوریه با حمایت نیروی هوافضا و واحدهای دریایی روسیه ضربه های مرگباری به تروریست ها زده اند.

پایگاه خبری «هیل» آمریکا اعلام کرد که دستکم ۲۲ قانونگذار دموکرات مجلس نمایندگان این کشور در اقدامی تحریمی در مراسم سوگند ریاست جمهوری دونالد ترامپ شرکت نخواهند کرد.

نیروهای عراقی که مشغول نبرد در موصل هستند این روزها با روش جدید حملات گروه تروریستی داعش مواجه شده‌اند. نیروهای این گروه پهپادهای ارزان قیمت موجود در بازار یا همان کوادکوپترها را برای حمله به نیروهای عراقی مجهز به بمب می‌کنند.

در ادامه نامه‌نگاری‌های ضد ایرانی، این بار ده‌ها مقام سابق دولتی و نظامی آمریکایی به دونالد ترامپ نامه نوشتند و خواستار همکاری با گروهک منافقین علیه ایران شدند.

باراک اوباما رئیس جمهوری آمریکا در تشریح روند هشت ساله ریاست جمهوری خود به مساله عصبانیت اسرائیل از دولت خود اشاره کرد و یکی از عوامل این خشم را توافق هسته ای با ایران دانست.

براثر سقوط یک هواپیمای باری ترکیه در قرقیزستان دست کم ۳۲ تن کشته شدند.

نظامیان ارتش سوریه تلاش تروریست های تکفیری برای نفوذ به محور جنوبی شهر «دیرالزور» را ناکام گذاشتند.

دولت‌های عربی مخصوصاً دولت‌هایی که در قرن بیستم به وجود آمدند، به دلایل مختلفی همانند تعصبات نژادپرستانه و نداشتن هویت ملی ساختاری و تاریخی اقدام به جعل نام خلیج‌فارس می‌کنند.

تحت عنوان «خنجر دریا ۲۰۱۷» آغاز شد؛

رزمایش مشترک نیروهای نظامی امارات و انگلیس تحت عنوان «خنجر دریا ۲۰۱۷» از عصر روز گذشته آغاز شده است.

مردم سایر کشورهای اروپایی نیز همانند انگلیس خواهان این هستند که هویت خودشان را داشته باشند.

رئیس سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) به ترامپ هشدار داد که مراقب اظهاراتش در قبال روسیه باشد و در نوشتن پیام‌های توئیتری نیز دقت بیشتری کند.

در پی اجرای حکم اعدام سه جوان بحرینی به دست رژیم آل خلیفه، برخی کشورها و نهادهای بین المللی این اقدام را محکوم کردند.

انگلیس از امضای بیانیه پایانی کنفرانس پاریس درباره روند سازش میان فلسطین و رژیم صهیونیستی خودداری کرد.

یک دستگاه آپارتمان ۷۵ متری در محدوده تهرانپارس فلكه دوم ، دارای ۲ اتاق خواب، با قیمت ۲۵۰ میلیون تومان معامله می شود.

رئیس اتحادیه فروشندگان خودرو گفت: این هفته نسبت به هفته های گذشته کاهش قیمت قابل توجهی را در محصولات ۹۶ شرکت ایران خودرو شاهد هستیم.

رئیس پلیس مرکز کنترل ترافیک راه‌های کشور، گفت: ترافیک در باند جنوبی آزاد راه کرج - قزوین نیمه سنگین گزارش شده و در سایر محورهاترافیک روان است.

شهید هادی زاهد وصیت کرده ثلث اموالش را صرف تحصیل دانش آموزان نیازمند بکنند.

این طرح که پیش از این ارائه شد، مشتمل برآتش بس فوری، اجرای اصلاحات، شکل گیری گفت وگوهای داخلی و برگزاری انتخابات فراگیر در این کشور بوده است.

نیم صفحه اول روزنامه های سیاسی وورزشی ایران.

 آیین هفتمین روز ارتحال آیت الله هاشمی رفسنجانی شامگاه یکشنبه با حضور علما و مراجع تقلید، زائران و مجاوران کریمه اهل بیت (ع) در شهر مقدس قم برگزار شد.

ناطق نوری: هاشمی تا پایان عمر بر اصول انقلاب پایبند و تابع و پیرو خط امام راحل و رهبر معظم انقلاب بود؛ وی از ریا و دو چهره بودن بشدت بیزار بود.

 

حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیامی درگذشت دانشمند مکرم دکتر علی شریعتمداری را تسلیت گفتند.

آیین غبارروبی امروز روضه منوره رضوی یک میهمان ویژه داشت. مردی که این روزها آوازه سلحشوری هایش از شام تا کربلا پیچیده و نامش مایه رجاء مسلمانان و خوف دشمنان اسلام شده است.

 

پیش بینی وضع هوای کشور در دو روز آینده؛

اواخر وقت دوشنبه ۹۵/۱۰/۲۷ سامانه بارشی از مرزهای شرقی کشور خارج می شود. روزهای سه شنبه و چهارشنبه در شهرهای صنعتی و پر جمعیت غلظت آلاینده های جوی افزایش می یابد.

 با وجود سرمای زمستان، انواع میوه با قیمت مناسب به وفور یافت شده و افزایش قیمتی در محصولات نداشته‌ایم.

با تکمیل بحث ها درباره فصلنامه تخصصی، بررسی برنامه پیشنهادی سال۱۳۹۶ و تصمیم‌گیری در مورد چگونگی کاربست‌ یافته‌های طرح خانواده آزادگان در دستور نشست بعدی قرارگرقت.

معاون فرهنگی بنیاد شهید از بازبینی درارائه خدمت رسانی آموزشی به جامعه ایثارگری خبر داد و گفت: با توجه به افزوده شدن شهدای مدافع حرم و منا به جمعیت ایثارگری، مدارس شاهد افزایش می یابد

مراسم هفتمین روز درگذشت آیت الله هاشمی رفسنجانی در حرم مطهر امام(ره) آغاز شد.

هفتاد و یکمین مرحله یارانه نقدی ساعت ۲۴ امشب به حساب سرپرستان خانوار واریز و قابل برداشت خواهد شد.

هزاران پناهجویی که در سرمای شدید زمستانی پشت مرزهای مجارستان به‌سر می‌برند، هم‌چنان از دسترسی به سرپناه و اقامتگاه مناسب محروم‌اند.

رییس سازمان انرژی اتمی گفت: با موافقت اعضای کمیسیون مشترک برجام معادل ۱۳۰ تن اورانیوم به زودی وارد کشور می‌شود.

با تصویب مجلس؛

مجلس در مصوبه‌ای دستگاه‌ها و شرکت‌های دولتی و غیردولتی را موظف کرد با درخواست بازنشستگی بانوان شاغل با ۲۰ سال سابقه خدمت موافقت کنند.

یکسری از افرادی که به سربازی نرفته اما مشمول غیرغایب هستند می توانند با دریافت گواهی اشتغال به تحصیل از محل تحصیل خود نسبت به شرکت در آزمون های رانندگی و دریافت گواهینامه اقدام کنند.

یک مطالعه جدید نشان می دهد کودکانی که پدر و مادر چاق دارند، ممکن است در سن ۳ سالگی، علامت هایی از تأخیر رشدی، مانند مهارت های اجتماعی ضعیف، نشان دهند.

محققان ایرانی فعال در صنایع غذایی موفق به تولید مربای رژیمی فرا سودمند با استفاده از شیره خرما به عنوان شیرین کننده و دارای خواص پری بیوتیک شدند.

استراتژی‌های موثری برای کاهش وزن سریع وجود دارند که تنها با رژیم گرفتن و ورزش کردن موثر نمی‌شوند. تلفیق کردن روش‌های مختلف کاهش وزن می‌تواند بهترین تاثیر را داشته باشد.

ترکیب برخی میوه ها با یکدیگر نه تنها ممکن است سودی به همراه نداشته باشد، بلکه گاهی اوقات می تواند جان فرد را نیز را در معرض تهدید قرار دهد.

زردچوبه از سابقه ای طولانی در زمینه کاربردهای دارویی در پزشکی سنتی چینی و آیورودا (پزشکی سنتی هندی) برخوردار است.

مصرف رنگ های خوراکی مصنوعی طی نیم قرن گذشته ۵۰۰ درصد افزایش داشته است و در این میان، کودکان بزرگترین مصرف کنندگان محسوب می شوند.

آب‌های طعم‌دار، یا همان دیتاکس واتر (Detox Water) اخیراً طرفداران زیادی پیدا کرده است، ولی بیشتر افراد از خواص بی‌نظیر این نوشیدنی خوشمزه و اعجاب‌انگیز بی خبرند.

یک تیم محقق در دانشکده کینگ لندن، با استفاده از داروی آلزایمر، روش جدیدی برای تحریک تجدید سلول های بنیادی موجود در مغز داخل دندان کشف کرده اند.

حذف وعده‌های غذایی رفتاری رایج در نوجوانان است ولی مصرف چیپس و این‌گونه فرآورده‌ها، به‌خصوص قبل از وعده‌های غذایی، به‌دلیل ایجاد سیری کاذب دانش‌آموزان را از خوردن غذاهای اصلی که باید مواد مغذی مورد نیاز رشد را تأمین کنند، بازمی‌دارد.

یک کارشناس ارشد طب سنتی گفت: مصرف "به" می‌تواند برای تجدید و احیای روحیه و خوشحال کردن افراد مفید باشد.

پژوهش دانشگاه مک مستر کانادا:

یک پژوهش جدید نشان می‌دهد که برای افراد میانسال و مسن، عدم تحرک و ورزش نکردن مهمتر از با عوامل ژنتیکی بوده و آنها را مستعد بیماری زوال عقل می‌کند.

سازمان غذا و دارو اعلام کرد؛

رئیس اداره نظارت و ارزشیابی محصولات غذایی با منشا گیاهی سازمان غذا و دارو، گفت: کنسروها نیازی به مواد نگهدارنده ندارند.

اگرچه ثابت نشده است سرد کردن بدن به کاهش سفتی یا درد عضلات کمک می کند، اما انجام آن می تواند از سرگیجه جلوگیری کرده و این امکان را فراهم می کند تا نرخ تنفس و ضربان قلب به حالت عادی باز گردند.

بسیاری فکر می کنند با معده خالی به خواب رفتن می تواند در تحقق هدف کاهش وزن موثر باشد. اما در واقعیت، هرچه بیشتر احساس گرسنگی کنید، احتمال این که روز بعد غذای بیشتری مصرف کنید، بیشتر می شود.

مطمئناً همه انسان‌ها از اهمیت سلامت مغز آگاه هستند. در نتیجه باید حواسمان باشد تا این عضو حساس از بدن دچار مشکل نشود؛ اما چطور می‌توان متوجه شد مشکلی در مغز وجود دارد؟

سلامت ما به مواد غذایی و نوشیدنی‌هایی که به طور روزانه مصرف می‌کنیم، بستگی دارد. خوردن صبحانه سالم یک گام ضروری به سوی یک زندگی طولانی و سالم است.

آب آناناس زماني مفيد است كه به‌طور طبيعي آب آن گرفته شده باشد نه اينكه بسته‌بندي شود. در اينجا برخي از مزاياي آب آناناس را مي‌خوانيم.

کسرحق درمان ۲ درصد از حقوق بازنشسته جانباز فاقد وجاهت قانونی است؛ پـرداخت ۲ درصد ازمستمری جانبازان مـوضوع مـاده ۸۹ قانون تامین اجتماعی برای برخورداری از خدمات درمانی مذکور برعهده دولت است. 

وزیر بهداشت اعلام کرد:

وجود ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر مبتلا به اعتیاد، جان باختن سالانه ۱۸ هزار نفر و مجروح و معلول شدن ۲۰۰ هزار در حوادث جاده ای و وقوع جنگ را می توان از واقعیت های زندگی برشمرد.

کم شدن مقادیر برخی از ناقلین عصبی در مغز، از جمله سروتونین موجب افسردگی می‌شود.

گزارش تصویری

چندرسانه ای

کتابخانه