[field_news_surtitre]

مروری بر خاطرات سال ها اسارت ابوالفضل هادی

او بر سرعهدی که با خدای خودبسته باقی ماند و بر قضای الهی سرتسلیم فرود می آورد و این گونه تن به اسارت می سپارد. در ابتدا با خود می اندیشد او تنها اسیری است که به اسارت دشمن درآمده اما دربین راه تا رسیدن به اردوگاه اسرای دیگری نیز به او ملحق می شوند.

 
[field_news_surtitre]

گشت و گذاری در کتاب«نامه‌رسان»

کتاب «نامه‌رسان» به خاطرات «محمود منصوری» اسیر اردوگاه«تکریت۱۱» و آزاده‌ای از دیار دلاورمردان ایلام می‌پردازد. از آنجایی که موضوع اسارت و آزادگان سال‌هاست به یکی از دغدغه‌های اصلی‌ام در این عرصه تبدیل شده است از این رو به سراغ این کتاب می‌روم...

[field_news_surtitre]

نشست هم اندیشی آزادگان استان های تهران برگزارشد+تصاویر

 نشست هم اندیشی تعدادی از  آزادگان شهرستان های تهران و آزادگان شهرستان ورامین با حضور جانشین قایم مقام پیام آزادگان صبح امروز در دفتر موسسه پیام آزادگان برگزار شد.

[field_news_surtitre]

کارگاه مجازی تاریخ شفاهی ویژه آزادگان و خانواده‌هایشان

موسسه فرهنگی پیام آزادگان برگزار می نماید.

[field_news_surtitre]

بخش پایانی گفت وگو با آزاده سرافراز دکتر ابوالقاسم عیسی مراد

روانشناس بالینی و عضو هییت علمی دانشگاه علامه طباطبایی

ابر فیاض

برترين‌ موفقيت‌ و بيش‌ترين‌ امتياز، نصيب‌ كسي‌ است‌ كه‌ امورش...

                                 

آزادگان
 اعضا شورای مشورتی و نماینده موسسه پیام آزادگان استان ایلام با خانواده ازاده حسن یاری که فرزند ش (زهرا یاری) پس از تحمل بیماری سرطان  در بیمارستان به رحمت ایزدی پیوستن دیدار ودلجویی کردند . 
آزادگان
 نماینده موسسه پیام آزادگان محمد اسماعیل نیکی بهمراه رئیس بنیاد شهید املش شیرزاد رستمی از خانواده آزاده منصور علیپور و ایادت از ایشان بعد از مرخصی از بیمارستان یکشنبه ۱۹ آذر ۹۶عیادت کردند 
آزادگان
نماینده موسئیه فرهنگی هنری پیام آزادگان گیلان محمداسماعیل‌نیکی از رئیس بنیاد شهید وامور ایثار گران شهرستان املش حاج آقا شیرزادرستمی به جهت همکاری و کمک به آرادگان  در املش یکشنبه ۱۹ آذر   تقدیر تشکر کرد
آزادگان
 یکشنبه ۱۹ آذر ساعت ۰۸:۳۰ تربت حیدریه میدان شهدا، بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان تربت حیدریه برگزار شد 
آزادگان
موسسه فرهنگی پیام آزادگان خراسان رضوی  از سال ۹۲ ضمن عقد قرارداد با چندسالن ورزشی در رشته های والیبال و فوتسال در شهر مقدس مشهد و همچنین در شهرستانهای  کاشمر ، تربت حیدریه ، سبزوار و نیشابور موفق به ایجاد بستر مناسب برای تندرستی وحفظ نشاط و شادابی آزادگان و فرزندان عزیزشان شده است .
آزادگان
 اعضای شورای مشورتی استان گلستان درمراسم ختم مرحوم عبدالحمیدریاحی برادر ازاده سرافراز علیرضا ریاحی عضو شورای مشورتی موسسه پیام آزادگان شرکت کردند. 
او بر سرعهدی که با خدای خودبسته باقی ماند و بر قضای الهی سرتسلیم فرود می آورد و این گونه تن به اسارت می سپارد. در ابتدا با خود می اندیشد او تنها اسیری است که به اسارت دشمن درآمده اما دربین راه تا رسیدن به اردوگاه اسرای دیگری نیز به او ملحق می شوند. 
آزادگان
دعای پر فیض زیارت عاشورای  آزادگان شهرستان نیشابور روز یکشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۶ به میزبانی آزاده بزرگوار آقای حاج علیرضا کلاهدرازی برکزار شد .
کتاب «نامه‌رسان» به خاطرات «محمود منصوری» اسیر اردوگاه«تکریت۱۱» و آزاده‌ای از دیار دلاورمردان ایلام می‌پردازد. از آنجایی که موضوع اسارت و آزادگان سال‌هاست به یکی از دغدغه‌های اصلی‌ام در این عرصه تبدیل شده است از این رو به سراغ این کتاب می‌روم...
آزادگان
 مدیر و مسئولین موسسه فرهنگی پیام آزادگان خراسان رضوی از خانواده های آزادگان تازه درگذشته شهرستان تربت حیدریه ، آزاده  مرحوم محمدرضا شجاع و آزاده  مرحوم علی رضا خدابخشی به اتفاق آقای حسینعلی زاده مدیر محترم بنیاد شهید و آقای جعفری رابط  این شهرستان  و سپری نمودن دقایقی را پای درد دل  این دو خانواده و  وعده پیگیری مشکلات ایشان توسط مدیر محترم بنیاد شهید تربت حیدریه رو یکشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۶ دیدار کردند . 
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی پیام آزادگان، بمناسبت میلاد باسعادت پیامبر عظیم الشان اسلام و حضرت امام جعفرصادق(ع)، اردوی سه روزه هیئت همسران و دختران آزادگان تبریز در قالب کاروانی متشکل از ۱۴۳نفر، در مشهد مقدس برگزار گردید.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی پیام آزادگان ، جلسه قرائت قرآن کریم توسط آزادگان سرافراز شهرستان فلاورجان روز جمعه ۱۳۹۶/۰۹/۱۰ برگزار گردید . 
ازادگان
  نماینده موسئسه پیام آزادگان  گیلان محمد اسماعیل نیکی و دانشجو میباشد در رشته امور فرهنگی  که در مراسم  ۱۶ آذر روز دانشجو در سالن اجتماعات  مرکز علی کاربردی بنیاد شهید امور ایثارگران استان گیلان شرکت کردند
 نشست هم اندیشی تعدادی از  آزادگان شهرستان های تهران و آزادگان شهرستان ورامین با حضور جانشین قایم مقام پیام آزادگان صبح امروز در دفتر موسسه پیام آزادگان برگزار شد.
آزادگان
خانواده آزاده گرامی آقای غلامعلی ساقی از مشهد مقدس ، هزینه چهلمین روز درگذشت پدربزرگوارشان را جهت خرید کانکس برای زلزله زدگان سرپل ذهاب اهدا نمودند که پس از خرید ،  تحویل یکی از خانواده های  زلزله زده این منطقه شد .
رقص روی یک پا پاسداشتی برای شخصیت آزاده سرافراز اسماعیل یکتایی لنگرودی و رزمندگان هشت سال دفاع مقدس است/ نمایش تک نفره به دوئل دعوت کردن تماشاگر و منتقد است
روانشناس بالینی و عضو هییت علمی دانشگاه علامه طباطبایی
نماینده ولی‌فقیه، معاون رییس جمهوری و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران از پوشش بیمه‌ای منازل همه ایثارگران کشور در مقابل حوادث غیر مترقبه و همچنین درخواست بنیاد برای اقامت موقت برخی ایثارگران زلزله‌زده در کرمانشاه خبر داد.
به نقل از روزنامه بیلد آلمان

معترضان به انتقال سفارت آمریکا به بیت المقدس، با برپایی تظاهرات در شهر کلن آلمان، پرچم رژیم اسرائیل را به آتش کشیدند.

به مناسبت شکست داعش برگزار شد

همایش بزرگ پیروزی با استقبال گسترده مردم و حضور مسئولان عالی رتبه نظامی و جهادی عراق در نجف اشرف برگزار شد.

رجب طیب اردوغان

رئیس جمهور ترکیه در سخنانی اعلام کرد: قدس نور چشم مسلمانان است و آن را به رژیم کودک کُشِ قاتل، غارتگر و اشغالگر تقدیم نمی‌کنیم.

 
اتهام کاربران مجازی به مسئولان ارشد

جدال لفظی علیه مسئولان ارشد سعودی میان کاربران عرب و کاربران سعودی بالا گرفته و کاربران عرب در فضای مجازی عربستان را به خیانت به مسأله فلسطین متهم کرده اند.

 
به نقل از فرانس پرس

گزارشهای تایید شدهای از حضور تروریستهای فرانسوی در مناطق شمالی افغانستان، به فرضیه تبدیل این کشور بحران زده به آشیانه جدید داعش، دامن میزند.

پس از انجام عملیات جراحی

درحالی که شیخ عیسی قاسم رهبر شیعیان بحرین به تازگی تحت عمل جراحی قرار گرفته است، مقامات آل خلیفه وی را مجددا تحت اقامت اجباری قرار دادند.

تا سال ۲۰۲۰

محققان چینی قصد دارند با بودجه ۳.۳ میلیارد دلاری راکتورهای نمک مذابی بسازند و از آن برای تولید نسل جدیدی از پهپادهای سریع تر و ارزانتر استفاده کنند.

فلسطین

آژیرهای حمله موشکی در مناطق جنوب فلسطین اشغالی و نزدیک نوار غزه به صدا در آمدند.

شیخ نعیم قاسم

معاون دبیرکل حزب الله لبنان با اعلام اینکه خلع سلاح مقاومت عملی نخواهد شد از توافق لبنانی‌ها درخصوص ثبات این کشور خبر داد.

عبدالمنعم احریز

سفیر الجزایر در تهران با اعلام اینکه منطقه همیشه شاهد توطئه های جدید بوده است، گفت: وحدت سیاسی میان کشورهای منطقه یک ضرورت است.

به نقل از المیادین

در پی درگیری ها میان مردم فلسطین با نظامیان اشغالگر قدس، یک جوان فلسطینی شهید و بیش از ۲۰۰ نفر دیگر زخمی شده اند.

بی بی سی خبر داد

رئیس کمیسیون اروپا از پیشرفت کامل در روند مذاکرات خروج انگلیس از اتحادهی اروپا (برگزیت) خبر داد.

نایب رئیس مجلس عراق

فردوس العوادی گفت: امروز امت اسلامی می تواند با رهبری امام خامنه ای نقشه های دشمنان را بر آب کند و ما با وحدت می توانیم همه توطئه ها و نقشه ها را خنثی کرده و همانند جبهه مقاومت پیروز شویم.

 
سید حسن نصرالله

دبیرکل حزب الله لبنان اعلام قدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی را بیانیه بالفور جدید دانست و گفت: کشورهای عربی و اسلامی باید سفرای آمریکا را فراخوانده و رسما به این تصمیم واکنش نشان دهند.

موگرینی

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا با ابراز نگرانی از تصمیم ترامپ درباره اعلام قدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی گفت: موضع اتحادیه اروپا در برابر قدس تغییر نخواهد کرد.

هنیه

رئیس دفتر سیاسی حماس تأکید کرد: تصمیم ترامپ برای انتقال سفارت امریکا به قدس اشغالی سرآغاز تحولات رعب انگیز در منطقه خواهد بود

رئیس جمهور آمریکا

دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا امروز (چهارشنبه) در سخنرانی خود قدس را رسما به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی اعلام کرد.

رهبر انصارالله یمن

عبدالملک بدرالدین گفت: امروز یک روز استثنایی و بزرگ و روز ناکامی توطئه است، ملت ما از این توطئه بزرگ عبور کرد، هدف از این توطئه ضربه زدن به پایداری ملت یمن در برابر متجازوان بود.

 
بازتاب یک رخداد ناگهانی

 هر رسانه‌ بنابر رویکردی که به تحولات یمن دارد، تلاش کرده تحلیل خاصی را منعکس کند، اما تقریباً همه بر این متفقند که او به دلیل حکومت فاسدش در مرگ خود بی‌تقصیر نبود.

سید محسن حکیم

عضو دفتر سیاسی جریان «حکمت ملی» عراق تاکید کرد: ما به هیچ وجه و تحت هیچ شرایطی اجازه دخالت هیچ کشور بیگانه ای را در امور داخلی عراق نمی دهیم.

مبلغ پیشنهادی دولت برای سال ۹۷ در مقایسه با بودجه پیشنهادی سال ۹۶ ، بیش از هزار میلیارد تومان افزایش داشته است.

منتخب تصاویر صفحات نخست روزنامه‌های دوشنبه ۲۰ آذر منتشر می‌شود.

 

رهبر معظم انقلاب

رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار علیرضا کریمی و خانواده‌ی او، از خودگذشتگی و عزت‌آفرینی این پهلوان جوان را مورد تجلیل و تقدیر قرار دادند.

رییس سازمان خصوصی‌سازی

رئیس سازمان خصوصی سازی گفت: مسیر پرداخت سود به مشمولان در حال طی شدن است و در زمان لازم اطلاع رسانی خواهیم کرد.

وزارت

وزارت اطلاعات در اطلاعیه ای اعلام کرد که عکس منتشر شده در فضای مجازی، متعلق به یک گردشگر روسی است.

سرلشکر جعفری ر واکنش به تحولات فلسطین

فرمانده کل سپاه با تاکید بر اینکه هدف اصلی آمریکا و رژیم صهیونیستی تخریب مسجدالاقصی است، گفت: به فضل الهی، قدس مدفن رژیم صهیونیستی خواهد شد.

لاریجانی در صحن علنی مجلس

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: اگر اتحادیه عرب و کشورهای اسلامی به اقدامی عملی دست نزنند، نه تنها در تاریخ به بی‌عُرضگی در این حادثه مهم متهم می‌شوند که ایالات متحده را گستاخ‌تر می‌کند.

منتخب تصاویر صفحات نخست روزنامه‌های یکشنبه ۱۹ آذر منتشر می‌شود.

 

 

مدیرعامل شرکت زیرساخت

مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت از خروج سرویس مکالمات بین الملل از انحصار این شرکت و واگذاری ارائه خدمات مکالمات تلفنی بین الملل به شرکتهای خصوصی تا پایان سال خبر داد.

توسط محققان کشور

محققان کشور موفق به طراحی عایق های صوت آبگریز با فناوری نانو شدند که درصد زیادی مانع شنیده شدن اصوات می شود.

خوشرو در سازمان ملل

نماینده دائم ایران در سازمان ملل متحد، اشغال فلسطین را ریشه تمام بحران های منطقه دانست و گفت که اقدام آمریکا در باره بیت المقدس تلاش برای مشروعیت بخشیدن به اشغالگری است.

منتخب تصاویر صفحات نخست روزنامه‌های شنبه ۱۸ آذر منتشر می‌شود.

فرمانده سپاه قدس

 فرمانده سپاه قدس دلیل دلبستگی نسل جدید به انقلاب را دین دانست و گفت: انقلاب از جنس دین است و هیچ وقت رنگ و بوی کهنگی به خود نمی گیرد.

رئیس مرکز کنترل ترافیک راهور ناجا خبر داد

رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک راهور ناجا گفت: محور پونل-خلخال در استان گیلان به علت بارش سنگین برف و کولاک و ریزش بهمن مسدود شده است.

آیت الله خاتمی در نماز جمعه تهران

خطیب موقت نماز جمعه تهران با اشاره به تصمیم ترامپ در انتقال پایتخت اسرائیل از تل آویو به قدس گفت: اقدام اخیر ترامپ، غصب مضاعف است و جهان اسلام باید در برابر این تجاوز بایستد.

 
ضمن محکومیت اقدام ترامپ اعلام شد

سپاه پاسداران با محکومیت به رسمیت شناختن قدس به عنوان پایتخت رژیم جعلی صهیونیستی، ملت ایران را به شرکت در تظاهرات سراسری ضد آمریکایی ـ صهیونیستی روز جمعه فراخواند.

سازمان خصوصی‌سازی اعلام کرد

ارزش سهام عدالت واگذاری به مشمولان، به حدود ۲ برابر زمان واگذاری افزایش یافته است.

مراجع تقلید و علما تأکید کردند

پس از اقدام نابخردانه ترامپ مبنی بر اعلام قدس به عنوان پایتخت رژیم اشغالگر قدس، تعدادی از مراجع تقلید و علمای حوزه با سخنرانی و یا صدور بیانیه این اقدام را محکوم کردند.

سرلشکر باقری

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح با بیان اینکه اقدام نابخردانه ترامپ دامن خودشان و رژیم صهیونیستی را خواهد گرفت، گفت: راه مقاومت برای آزادی قدس شریف باقوت بیشتری ادامه خواهد یافت.

با حکم رهبر انقلاب اسلامی صورت گرفت

حضرت‌ آیت‌الله‌ خامنه‌ای رهبر معظم‌ انقلاب‌ اسلامی طی حکمی حجت‌الاسلام حسن علیدادی سلیمانی را به‌ عنوان نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه شهر کرمان منصوب‌ کردند.

رئیس کنگره طب فیزیکی و توانبخشی

رئیس بیست و یکمین کنگره طب فیزیکی، توانبخشی و الکترودیاگنوز ایران، گفت: کمردرد یکی از شایع‌ترین علت مراجعه به پزشکان متخصص طب فیزیکی و توانبخشی است.

معاون اجتماعی وزارت بهداشت

معاون اجتماعی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: هم‌اکنون در کشور از ۵۸۰ بیمارستان دولتی، ۲۸۰ بیمارستان خیریه پشتیبان تأسیس شده که می‌بایست تعداد آن را گسترش داد.

محققان ایرلندی پی بردند

طبق نتایج تحقیق جدید، کاهش شنوایی در سنین بالا احتمال ابتلا به زوال عقل را افزایش می دهد اما محققان هنوز به این اطمینان نرسیده اند که ایا فقط این یک شرط موجب بروز مشکل می شود.

محققان پی بردند

طبق نتایج یک مطالعه جدید، روغن کانولا، یکی از پرمصرف ترین روغن های گیاهی در جهان، برای سلامت مغز مضر است.

محققان سوئدی می گویند

به گفته محققان، گنجاندن مغزیجات آجیلی و ماهی های چرب در رژیم غذایی کودکان از ریسک ابتلا به بیماری های آلرژیک نظیر آسم و رینیت آلرژیک در آنها تا سن نوجوانی پیشگیری می کند.

 
دبیر اجرایی کنگره چشم پزشکی ایران

دبیر اجرایی کنگره چشم پزشکی ایران با اشاره به شایع ترین بیماری های چشمی در ایران گفت: افرادی که سابقه خانوادگی بیماری آب سیاه دارند، مرتب به پزشک مراجعه کنند.

نکته سلامت

«اختلال عاطفی فصلی» (SAD) که در فصل زمستان شایع است، نوعی افسردگی ناشی از کاهش قرارگیری در معرض نور آفتاب است.

یافته جدید محققان

طبق نتایج یک مطالعه ۱۰ ساله، برنامه کامپیوتری آموزش مغز، خطر زوال عقل را تا ۲۹ درصد در بین افراد مسن کاهش می دهد.

محققان دانشگاه سئول به ارتباط بین اعتیاد به اینترنت و عدم تعادل مواد شیمیایی در مغز پی بردند.

امکان تشخیص ۴۵ دقیقه ای

بیماری لژیونر نوع خاصی از بیماری سینه پهلو است که باکتری آن از طریق کولرهای آبی و سیستم های تهویه منتقل می شود و یک دستگاه تحلیل دی ان ای مقابله با این بیماری را ساده کرده است.

محققان می گویند

درحالیکه مطالعات زیادی تاثیر منفی استرس بر سلامت انسان را آشکار ساخته اند، تحقیق جدید نشان می دهد کمی تنش و استرس برای سلامت خوب است.

محققان عنوان می کنند

مطالعه جدید نشان می دهد مصرف روزانه مغزیجات آجیلی نظیر بادام زمینی و پسته می تواند فرکانس امواج مغزی مرتبط با شناخت، بهبود بیماری، یادگیری، حافظه و حفظ چاپکی ذهن را ارتقاء بخشد.

یک فوق تخصص گوارش و کبد تاکید کرد

عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، گفت: ریفلاکس معده با علائمی همچون گیر کردن لقمه در مری، کاهش وزن و استفراغ خونی، می‌تواند خطرناک باشد و باید در اسرع وقت به پزشک مراجعه کرد.

 
توسط محققان ایرانی

محققان در یک شرکت تولید کننده فرش با به کارگیری فناوری نانو موفق به تولید فرش هایی با خاصیت آنتی باکتریال شدند که اکنون وارد بازار شده است.

توصیه محققان

ریه ها دارای سیستم دفاعی طبیعی هستند که از آلودگی و میکروب ها محافظت می کند اما تنها این سیستم ایمنی برای پیشگیری از تمامی بیماری های ریوی کافی نیست.

یافته جدید محققان بریتانیایی؛

محققان دریافتند عصاره گیاهی که قرن ها به عنوان یک داروی سنتی در نیجریه استفاده می شود می تواند مبنای داروی جدید آلزایمر باشد.

متخصصان نیوزیلندی هشدار می دهند؛

محققان نیوزیلندی دریافتند افراد بزرگسال مبتلا به استرس روانی مداوم نظیر افسردگی و اضطراب، حدود چهار برابر بیشتر در معرض مرگ ناشی از بیماری قلبی و حدود سه برابر بیشتر در معرض مرگ ناشی از هر علتی در مقایسه با افراد بدون استرس هستند.

محققان می گویند؛

 

طبق گزارش جدید محققان، هیچ مدرکی دال بر وجود ارتباط بین اگزما و افزایش خطر بیماری قلبی وجود ندارد.

چگونه ورم معده را برطرف کنیم؟

گاستریت، تحریک و فرسایش مخاط معده است. معده دارای یک لایه مخاطی جداساز است که دیواره‌هایش را از اسیدهایی که به گوارش غذا کمک می‌کنند محفوظ نگه می‌دارد. 

گزارش تصویری

چندرسانه ای

کتابخانه