[field_news_surtitre]

برادر آزاده دکتر«علی محبی» از آزادگان سرفراز همدان با حکم وزیر محترم علوم مشاور وزیر در امور ایثارگران شد .

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی پیام آزادگان ،برادر آزاده دکتر«علی محبی» از آزادگان سرفراز همدان با حکم وزیر محترم علوم مشاور وزیر در امور ایثارگران شد . 

[field_news_surtitre]

اعمال شب و روز اول ماه شعبان

شب اول ماه شعبان بر اساس آنچه که از مطالب نقل شده از حضرت محمد (ص) و ائمه اطهار (ع) به دست ما رسیده، اعمال متعددی دارد.

[field_news_surtitre]

تحليل روانشناختي آزادگان در روزهاي سخت اسارت در گفت‌وگو با آزاده دكتر ابوالقاسم عيسي‌مراد

آزادگان در طول دوران دفاع مقدس با تحمل شكنجه و سختي‌هاي فراوان به يكي از نمادهاي مقاومت و ايستادگي در تاريخ ايران تبديل شده‌اند...

[field_news_surtitre]

روایت تازه از استقامت اسرای ایرانی در زندان بعثی ها

امیر سرتیپ دوم آزاده - جانباز حسین یاسینی از پیشکسوتان و فرمانده هان دوران دفاع مقدس گفت: شکنجه های روحی و جسمی که دشمن روی اسرای ایرانی انجام می داد- به ویژه اسرایی که به نوعی مغایر با تدابیر و تصمیم های آنان رفتار می کردند- به مراتب سخت تر از جراحات زمان رزم بود.

[field_news_surtitre]

گفتگو با آزاده سرافراز فرج ا... فصیحی رامندی

حتی دشمن هم با آن درنده خویی، بر کرامت و شخصیت حاج آقا ابوترابی اظهار ارادت می کرد

ابر فیاض

«وای بر من! وای بر من!اگر لحظه ای پشت به جبهه کنم،در حالی...

                                 

جلسات آزادگان
جلسه هفتگی شبهای خاطرات آزادگان بیرجندی این هفته باخاطره گویی آزاده وجانبازعزیز حاج کاظم خسروی(۹۷/۱/۲۹)
جلسات آزادگان
جلسه دورهمی خانوادگی ودیدارجمعی ازآزادگان شهرستان بیرجندباآزاده عزیز غلامرضاضیا وعرض تسلیت به ایشان بواسطه ازدست دادن دایی بزرگوارشان مرحوم سنائی فر(۹۷/۱/۲۹)
روز ارتش
 بمناسبت روز ارتش و شهادت امیر صیاد شیرازی از آزادگان و ایثارگران ارتش شهرستان در مراسم یادواره شهدای ارتش شهرستان فریدونکنار و امیر شهید سپهبد صیاد شیرازی تجلیل شد . 
آزادگان در طول دوران دفاع مقدس با تحمل شكنجه و سختي‌هاي فراوان به يكي از نمادهاي مقاومت و ايستادگي در تاريخ ايران تبديل شده‌اند...
در پی سرکشی وعیادت آزادگان
 نماینده  موسسه پیام آزادگان شهرستان بروجرداز جانباز وآزاده رحیم خورزمان عیادت وسرکشی کردند
مدیرکل دفتر دانش‌ پژوهان و تشکل ‌های شاهد و ایثارگر گفت: کمیته‌ ای متشکل از تشکل‌ ها و نخبگان شاهد و ایثارگر اجرای قوانین و مقررات مربوط به ایثارگران در سازمان‌ ها و دستگاه ‌های مختلف را بررسی می‌ کنند.
سخنگوی فراکسیون جوانان مجلس گفت: مقامات موضوع بند «الف»، «ب» و «ج» ماده ۷۱ قانون خدمات کشوری همچون روسای سه قوه، معاونان رئیس جمهور، نمایندگان مجلس و وزرا از شمول این قانون مستثنی هستند. از سوی دیگر فرزندان شهدا، جانبازان ۵۰ درصد و بالاتر و نیز آزادگان هم از شمول این قانون مستثنی شده‌اند.
مدیرکل بنیادشهیدوامورایثارگران شهرستان‌های استان تهران گفت: بانک رسالت در زمینه پرداخت تسهیلات قانونی به جامعه هدف در میان خانواده معظم شهدا وایثارگران شرایط را تسهیل کند.
عبدالرضا عباسپور معاون بهداشت و درمان بنیاد شهید و امور ایثارگران در خصوص مشکلات جامعه هدف با «بیمه دی» به سوالات مطرح شده پاسخ داد.
موسسه پیام آزادگان خوزستان
جلسه شورای مشورتی در روز میلاد مبعث پیامبر اکرم(ص)
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی پیام آزادگان ،جلسه شورای مشورتی در اهواز برگزار شدتقدیر از خادمین آزادگان شهرستان اهواز در روز میلاد مبعث پیامبر اکرم(ص) در موسسه پیام آزادگان اهواز به همراه هیئت آزادگان امام سجاد(ع)  
امیر سرتیپ دوم آزاده - جانباز حسین یاسینی از پیشکسوتان و فرمانده هان دوران دفاع مقدس گفت: شکنجه های روحی و جسمی که دشمن روی اسرای ایرانی انجام می داد- به ویژه اسرایی که به نوعی مغایر با تدابیر و تصمیم های آنان رفتار می کردند- به مراتب سخت تر از جراحات زمان رزم بود.
با حضور امام جمعه رامشیر از فرحان شریفی آزاده و جانباز این شهرستان تقدیر شد.
خانواده شهدا
دیدار جمعی از ازادگان بیرجندی با خانواده اولین شهید مدافع حرم در استان خراسان جنوبی شهیدپاسدار مرتضی بصیری پور(۹۷/۱/۲۴)  دراین جلسه که پدر ومادر وبستگان شهید حضور داشتند آزاده عزیز محمدرضا خسروی مداحی نمود
اردوی ازادگان
 نماینده موسسه فرهنگی پیام آزادگان در مازندران از اعزام اولین گروه آزادگان استان مازندران در قالب یک کاروان ۳۲ نفر در ایام شهادت امام موسی بن جعفر علیه السلام و مبعث حضرت رسول اکرم (ص)  به مشهد مقدس خبر داد.
جلسات آزادگان
 جلسه قرآن آزادگان شهرستان شهر بابک استان  کرمان با حضور جمعی از آزادگان  برگزار شد ( ۹۷/۱/۲۳) 
هفته هنر انقلاب
 بمناسبت گرامیداشت هفته هنر انقلا ب شبکه سوم سیما  باحاج اسماعیل یکتایی شورا مشورتی پیام آزادگان شهرستان لنگرود درحاشیه شب اجرای نمایش رقص روی یک پا در سالن ماه حوزه هنری تهران  گفتگو ومصاحبه ای داشتند
تعامل آزادگان
 جمعی از آزادگان سرفراز همدان روز چهارشنبه ۱۵ فروردین ۱۳۹۷  با حضرت حجت الاسلام  و المسلمین غیاث الدین طاها محمدی امام جمعه  محترم همدان دیدار کردند 
تعامل آزادگان
جمعی از آزادگان همدان روز جمعه ۱۷ فروردین ۱۳۹۷  با حضرت حجت الاسلام  و المسلمین حاج سید رضا فاضلیان امام جمعه سابق شهرستان ملایر در منزل ایشان دیدار کردند
در پی سرکشی وعیادت آزادگان
اعضایی شورایی مشورتی استان مرکزی به اتفاق چندنفرازبرادران آزاده با آزاده  سرافراز رضامحمدی دیدار کردند (۹۷/۱/۲۱)
جلسات آزادگان
مراسم عزاداری آزادگانَ مشهد مقدس همراه با حانواده های محترمشان در صبح سالروز شهادت امام موسی کاظم علیه السلام در محل دفتر پیام آزادگان خراسان برگزار شد 
رئیس جمهور آمریکا

رئیس جمهور آمریکا از زمانی که زمام امور را در آمریکا به دست گرفته؛ نگاه ویژه ای به عربستان داشته است و به این کشور به عنوان گنجی که باید تا حد توان از آن استفاده کند، می‌نگرد.

تحولات یمن

سرنگونی یک فروند پهپاد جاسوسی آمریکا در آسمان بندر الحدیده و شلیک موشک بالستیک ارتش یمن به فرودگاه جیزان از جمله اخبار و تحولات یمن است.

معاون موقت وزیر خارجه آمریکا خبر داد

معاون موقت وزیر خارجه آمریکا در امور خاور نزدیک در برابر کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان این کشور از همکاری فعالانه واشنگتن با شرکای اروپایی اش برای «اصلاح» توافق هسته ای ایران خبر داد!

 
گزارش تحلیلی

بحران سوریه، افزایش روز افزون قدرت منطقه ای ایران در کنار دیگر مسائل نظیر برجام، ترامپ را بر آن داشته تا اینبار برای حل بحران قطر خطاب به عربستان یک ضرب الاجل تعیین کند.

 
بثینه شعبان

مشاور رسانه ای رئیس جمهوری سوریه تأکید کرد که طرح آمریکایی ها برای جایگزین کردن ائتلاف اشغالگر عربی به جای نظامیان اشغالگر خود در سوریه بسیار تعجب برانگیز است.

روایت یک رسانه آمریکایی از جنگ قدرت نزدیکان ترامپ

یک رسانه آمریکایی با اشاره به اختلافات میان «جیمز ماتیس» و «جان بولتون» در خصوص نحوه حمله به سوریه، این حمله را شکستی برای مشاور جدید امنیت ملی کاخ سفید خواند.

اخبار امنیتی یمن

منابع یمنی از عملیات ارتش و کمیته های مردمی یمن ضد مزدوران وابسته به آل سعود در الجوف و تعز و کشته و زخمی شدن شماری از مزدوران خبر دادند.

مقام سابق آژانس

یکی از مقامات سابق آژانس بین المللی انرژی اتمی معتقد است اقدام هماهنگ سازمان ملل، اتحادیه اروپا و آژانس در خصوص برجام می تواند دسیسه های آمریکا در خصوص آن را بی اثر کند.

 
بشار اسد

رئیس جمهوری سوریه در جریان دیدار با نمایندگان پارلمان روسیه حمله نظامی آمریکا، انگلیس و فرانسه به کشورش را یک اقدام تجاوزکارانه توصیف کرد.

پیش از آغاز نشست اتحادیه عرب

پادشاه عربستان در پیامی در خصوص نشست اتحادیه عرب در ظهران بر تلاش، اتحاد و همکاری مشترک کشورهای عربی تأکید کرد.

سفیر روسیه در آمریکا:

سفیر روسیه در آمریکا، حمله به سوریه را توهین به رئیس جمهوری کشورش خواند و گفت که این حمله بی پاسخ نخواهد ماند.

در توجیه حمله به سوریه؛

رئیس جمهوری آمریکا در توضیح دلیل تهاجم نظامی علیه سوریه مدعی شد خواستم ضمن تاکید بر منع استفاده از تسلیحات شیمیایی، پیامی هم به ۲ کشور حامی بشار اسد بدهم.

بامداد امروز صورت گرفت

سه کشور آمریکا انگلیس و فرانسه بامداد امروز در حمله هوایی و موشکی مراکزی را در سوریه مورد هدف قرار دادند.

جنبش جهاد اسلامی

جنبش جهاد اسلامی در بیانیه ای ضمن محکومیت اقدام شهرک نشینان صهیونیست در آتش زدن یک مسجد در شهر نابلس، تأکید کرد: تروریسم اسرائیلی مساجد را هم هدف قرار می دهد.

به نقل از روسیا الیوم

حشد شعبی عراق مواضع عناصر تروریستی داعش در خاک سوریه را هدف توپخانه های خود قرار داد.

یونیسف:

صندوق حمایت از کودکان سازمان ملل «یونیسف» اعلام کرد که تروریست های بوکوحرام از سال ۲۰۱۳ تاکنون حدود ۱۰۰۰ کودک را در نیجریه ربوده اند.

کارشناس مرکز مطالعات راهبردی مصر

کارشناس مرکز مطالعات راهبردی مرکز الاهرام مصر با اشاره به سناریوهایی که درباره حمله احتمالی آمریکا به سوریه مطرح است، گفت: هدف آمریکا از حمله به سوریه، ایران، روسیه و حزب‌الله خواهد بود.

به نقل از اسپوتنیک

 به نقل از اسپوتنیک، یوری یوتوشنکو فرمانده مرکز آشتی روسیه در سوریه گفت: نیروهای سوریه بر شهر دوما که قبلا تحت کنترل گروه جیش الاسلام بود، مسلط شدند.

در شهر مرزی جیزان

ارتش و کمیته های مردمی یمن مقر پشتیبانی نظامیان سعودی در شهر مرزی جیزان را با شلیک موشک بالستیک «بدر۱» هدف قرار دادند.

با فروکش کردن وحشت از جنگ تجاری

در پایان معاملات روز سه‌شنبه، در حالی‌ که سرمایه‌گذاران اطمینان یافتند که آمریکا و چین، اختلافات تجاری خود را از طریق مذاکره حل خواهند کرد، قیمت‌های نفت بیش از ۳ درصد جهش کردند.

رئیس پلیس راهور تهران خبر داد

سردار محمدرضا مهماندار با بیان این مطلب که قرار بود طرح ترافیک از اول اردیبهشت اجرا شود گفت: به درخواست شهرداری و پس از اظهارات معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران اجرای این طرح دو هفته به تعویق افتاد.

حجت‌الاسلام صدیقی در نمازجمعه تهران

خطیب نماز جمعه تهران گفت: آمریکا عصبانی است و علت آن شکست آنها در برابر مقاومت است و این موشک اندازی آنها هیچ حاصلی جز رسوایی و بی قانونی آنها نداشت

معاون آخوندی

معاون مسکن وزیر راه و شهرسازی، با بیان اینکه امسال قیمت مسکن افزایش می یابد، گفت: از شورای پول و اعتبار، افزایش وام مسکن زوجین به ۲۰۰ میلیون تومان را درخواست کرده‌ایم.

 
جانشین فرمانده کل سپاه

سردار سلامی گفت: برخی از دوستان ما چشم در چشم ما می‌دوزند و تبریک می‌گویند اما پژواک صدای دشمنان می‌شوند. زیبنده برخی نیست که مانند دشمنان با ما برخورد می‌کنند.

 
عضو شورای عالی فضای مجازی مطرح کرد

عضو شورای عالی فضای مجازی گفت: ماندن در پیام رسان خارجی تلگرام از لحاظ عزت و امنیت ملی و مسائل اقتصادی و فرهنگی به صلاح مردم و کشور نیست.

دفترچه ۳۰ فروردین منتشر می شود

مشاور عالی سازمان سنجش گفت: ظرفیت پذیرش دانشجوی دکتری سال ۹۷ در کدرشته های دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی (به جز دانشگاه آزاد اسلامی) تعداد ۱۳ هزار و ۶۶۵ نفر است.

 
معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اعلام کرد

 معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: وام به تعاونی‌های تولید و مصرف تا سقف ۲۵۰ میلیون تومان بدون وثیقه و ضمانت پرداخت می شود.

رهبرمعظم انقلاب اسلامی

رهبرمعظم انقلاب اسلامی با اشاره به مسائل اخیر در بازار ارز، فرمودند: هنگامی که در این مسائل دقت بیشتری می‌شود، رد پای بیگانه و دستگاه‌های اطلاعاتی آنها مشهود است.

امیر حاتمی در بدو ورود به فرودگاه بغداد

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران از برگزاری نخستین کمیسیون همکاری های دفاعی بین دو کشور ایران و عراق خبر داد.

پورابراهیمی

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی از نامه اعتراضی به رئیس‌جمهور و رئیس مجلس به خاطر عدم حضور رئیس کل بانک مرکزی در جلسات این کمیسیون خبر داد.

بازارسکه

اگرچه دولت برای کنترل نرخ‌ها در بازار سکه و طلا، تصمیم به پیش فروش سکه در مقاطع مختلف کرده است، اما اکنون پیش فروش سکه یکماهه متوقف شده است.

پیش از ظهر امروز

وزیر، مدیران و کارکنان وزارت اطلاعات پیش از ظهر امروز با رهبر انقلاب دیدار کردند.

منتخب تصاویر صفحات نخست روزنامه‌های چهارشنبه ۲۹ فروردین منتشر می‌شود.

 

 

۶ طرح مهارت افزایی اجرا می شود

دانشگاه‌ها برای توانمندسازی دانشجویان جهت کسب جایگاه‌های شغلی مناسب و برخورداری از شانس بیشتر برای ورود به بازار اشتغال، دوره‌های مهارت‌افزایی را تدوین و اجرا می کنند.

بانک مرکزی

دستورالعمل‌های بانک مرکزی راه را بر دلالان بازار ارز بسته، آنهایی که نبض بازار را در چهارراه استانبول به دست گرفته بودند، حال اگرچه تلفنی معامله می‌کنند؛ اما ضررشان کم نبوده است.

 
روابط عمومی قرارگاه قدس در اطلاعیه‌ای اعلام کرد

روابط عمومی قرارگاه قدس سپاه در اطلاعیه‌ای از اقدام قاطعانه رزمندگان این قرارگاه در ناکام گذاشتن حمله بامداد امروز تروریست ها به یک برجک مرزبانی در منطقه مرزی میرجاوه خبر داد.

 
آیت‌الله جنتی در دیدار کمیسیون قضایی مجلس

دبیر شورای نگهبان گفت: وضعیت بانکی کشور نباید به جایی برسد که اعتماد مردم به آن کم و یا خدای نکرده سلب شود و رو به بانک‌های خارج از کشور بیاورند.

مدیر یک شرکت دانش بنیان

مدیر یک شرکت دانش بنیان گفت: حتی اگر همه تحریم ها را هم بردارند ما مشکلات زیرساختی فرهنگی داریم؛ خود تحریمی ما از تحریم های بین المللی بیشتر است.

منتخب تصاویر صفحات نخست روزنامه‌های سه‌شنبه ۲۸ فروردین منتشر می‌شود.

 

 

 

 

آغاز انتخاب رشته از ۳ اردیبهشت

کارنامه و نتایج اولیه کنکور دکتری سال ۹۷ امروز دوشنبه ۲۷ فروردین ۹۷ بر روی سایت سازمان سنجش قرار گرفت.

محققان کانادایی دریافتند

مطالعه نشان می دهد منطقه مغزی مرتبط با حافظه و زوال عقل، می تواند نشانه های مهمی از بیماری های سلامت روان نظیر اعتیاد، اضطراب و افسردگی را به همراه داشته باشد.

استاد دانشگاه علوم پزشکی ایران عنوان کرد

استاد دانشگاه علوم پزشکی ایران انجام روش تزریق داخل چشمی برای بهبود بینایی افراد در معرض نابینایی به خصوص بیماران دیابتی را موثر دانست.

از سوی سازمان غذا و دارو

مدیرکل امور دارویی سازمان غذا و دارو، در نامه ای لیست داروهای مورد نیاز فوریتی و شرایط واردات داروهای خارج از فرایند ثبت اسفند ۹۶ را اعلام کرد.

دبیر شورای آموزش دندانپزشکی عنوان کرد

دبیر شورای آموزش دندانپزشکی و تخصصی با بیان اینکه تمام تلاش ما استفاده از دندانپزشکان بومی در مناطق محروم است، از تشکیل تیمی برای نیازسنجی نیروی انسانی مناطق محروم خبر داد

عضو هیات اجرایی کنگره بهاره چشم‌پزشکی هشدار داد

عضو هیأت اجرایی کنگره بهاره چشم‌پزشکی، استفاده خودسرانه از قطره‌های چشمی برای رفع آلرژی را همراه با عوارضی همچون بروز آب مروارید، آب سیاه، کاهش دفاع موضعی چشم، و...، دانست.

 
محققان دانمارکی می گویند

مطالعه حدود سه میلیون بیمار نشان می دهد بروز آسیب مغزی در سنین نوجوانی ریسک ابتلا به زوال عقل از جمله آلزایمر را در سنین ۵۰ سال به بالا تا ۶۰ درصد افزایش می دهد.

 
محققان هشدار می دهند

تیمی از محققان دریافتند غذاهای کنسروشده حاوی اکسید روی هستند که می تواند به دستگاه گوارش آسیب رساند.

نکته سلامت

محققان مصرف آب نارگیل در طول تابستان را یک نوشیدنی نجات بخش می دانند چراکه می تواند با گرما مقابله کرده و بدن را خنک کند.

عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی ایران مطرح کرد

عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی ایران، از ارائه جدیدترین دستاوردهای علمی در حوزه جراحی‌های لیزری رفع عیوب انکساری در همایش بهاره چشم پزشکی ایران خبر داد.

یک متخصص طب سنتی

یک متخصص طب سنتی عنوان کرد: مبتلایان به التهابات کلیوی و سنگ کلیه از مصرف زیاد کافئین و همچنین از مصرف مُسکن خودداری کنند زیرا قرصهای مسکن سنگها را سفت کرده و دفع آن را با مشکل مواجه می‌کند.

به بهانه روز ذخایر زیستی منتشر شد

محققان مرکز ذخایر زیستی و ژنتیکی بعد از ۱۰ سال موفق به تولید بذرهای هیبریدی صیفی جات مانند خیار با اصلاح نژاد شدند تا بتوانند محصولاتی با کیفیت، صفات خوب و هزینه کمتر تولید کنند.

توصیه محققان به افراد دیابتی

مطالعه اخیر نشان می دهد در بیماران چاق و مبتلا به دیابت نوع۲، برنامه غذایی شامل صبحانه پرانرژی موجب کاهش وزن، بهبود دیابت و کاهش نیاز به انسولین می شود.

محققان ژاپنی می گویند

مطالعه جدید نشان می دهد زانودرد ناشی از آرتروز می تواند منجر به بروز علائم افسردگی شود.

یافته محققان برزیلی

مطالعه جدید نشان می دهد زنان پس از سن یائسگی باید برای تقویت استخوان ها و حجم ماهیچه های شان رژیم غذایی مدیترانه ای مصرف کنند.

محققان تایوانی پی بردند

محققان هشدار می دهند مصرف داروهای ضدالتهابی غیراستروئیدی موسوم به NSAIDها، احتمال بروز عوارض قلبی را افزایش می دهید .

رئیس سازمان جوانان هلال احمر

رئیس سازمان جوانان هلال احمر از برپایی ۴۹۲ ایستگاه سلامت در مبادی ورودی و خروجی شهر ها خبر داد و گفت: بیش از ۱۰۰ هزار مسافر نوروزی تا کنون فشار خونشان در این پایگاه ها اندازه گیری شد.

 
محققان استرالیایی پی بردند

مطالعات نشان می دهد توقف ناگهانی ورزش می تواند موجب بروز علائم افسردگی شود.

با امکان اتصال به تلفن همراه!

محققان موفق به تولید نوعی حسگر ویژه شده اند که پس از نصب بر روی دندان میزان گلوکز، نمک و دیگر مواد دریافتی بدن شما را در جریان تغذیه ثبت و اندازه گیری می کند.

با ثبت فعالیتهای مغز

محققان موفق به طراحی محصولی شده اند که اگر چه مثل یک کلاهخود تقریبا بخش اعظم صورت فرد را می پوشاند، اما در عمل یک اسکنر قابل حمل امواج مغزی است.

توصیه های نوروزی وزارت بهداشت

مدیرکل دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت با بیان اینکه مردم در ایام نوروز باید مراقب سلامتی خود باشند تادچار چاقی و اضافه وزن نشوند، گفت: مصرف آجیل ها در روزهای تعطیل نوروز باید محدود شود.

 

گزارش تصویری

چندرسانه ای

کتابخانه