[field_news_surtitre]

گفت وگو با حسین خلیلی آزاده گرانقدر ده سال اسارت

حسین خلیلی آزاده سرافرازی است که با وجود مشغله های فراوان کاری قبول زحمت کرده و  قرار گفت وگویمان  را به اتمام ساعت کاری محول نماید، که البته این عملکرد، از مردان دفاع مقدس چندان هم دور از انتظار نیست.

[field_news_surtitre]

گفت و گو با آزاده سرافراز حسین اصغری راوی کتاب جندی مکلف

 آزاده گرانقدر حسین اصغری  راوی کتاب "جندی مکلف" را برای اولین بار در مراسم رونمایی از این کتاب ارزشمند  در فرهنگسرای فردوس زیارت کردم و همان روزاز ایشان قول گرفتیم که در یک فرصت مناسب در خدمت ایشان باشیم از همین رو در یک صبح پاییزی بارانی به انتظار ایشان در موسسه نشستیم.

[field_news_surtitre]

پخش برنامه بیست و هشتمین سالگرد اولین آزاده شهید والامقام بهروز ترکاشوند ازرسانه ملی + تصویر

 برنامه بیست و هشتمین سالگرد اولین آزاده شهید والامقام بهروز ترکاشوند امروز ساعت  ۱۲:۵۴ الی ۱۳از شبکه پنج سیما رسانه ملی  پخش خواهد شد. 

 
[field_news_surtitre]

گفتگو با ازاده سرافراز محمدرضا پازوکی + تصاویر

محمدرضا پازوکی یکی از آزادگان سرافراز و ارزشی میهن اسلامی مان است که از همان آغازین جنگ داوطلبانه به سوی جبهه می شتابد و با تنی مجروج به اسارت دشمن بعثی درمی آید. زندگی ۱۰ساله او در اسارت  با توکل برخدا و حفظ روحیه و استمرار فعالیت های فرهنگی در اردوگاه سپری و سبب رویش دوباره او و دیگر همقطارانش می شود.

[field_news_surtitre]

به مناسبت ولادت باسعادت پیامبر (ص) و ولادت امام جعفر صادق (ع) و هفته بسیج موسسه پیام ازادگان مراسم جشنی برگزار می نماید

به مناسبت ولادت باسعادت پیامبر رحمت حضرت رسول اکرم (ص) و ولادت امام جعفر صادق (ع) موسس مذهب جعفری و هفته بسیج موسسه پیام ازادگان مراسم  جشنی  با برنامه های متنوع برگزار می نماید

ابر فیاض

                                 

لحظه ای با آزادگان
 رادیو برای ما حکم ضرورت داشت ،اصلا یک چیز حیاتی بود. می دانستیم وجود رادیو می تواند روی روحیه بچه ها و بقای استقامتشان تاثیر زیادی داشته باشد. این بود که در تمام مدت اسارت، یکی از تلاش های اصلی مان دستیابی به رادیو بود.
در پی سرکشی وعیادت آزادگان
 اعضایی شورایی مشورتی پیام آزادگان شهرستان اراک روز سه شنبه ۹۷/۹/۲۰ به منزل آزاده یوسف رضارضایی رفته وبااودیداروگفتگو داشتند
جلسات آزادگان
 اجلاسیه بزرگداشت ۲۰۰۰شهیداستان خراسان جنوبی با حضور پرشور آزادگان وخانواده های محترمشان برگزار شد.
لحظه ای با آزادگان
آزادگانی که بعد از روزها، ماه ها و سالها اسارت در بند بعثی ها به وطن بازگشتند و به همین منظور به پای صحبت های یکی از همان آزادگان نشستیم
در پی سرکشی وعیادت آزادگان
اعضای جلسه قرآن آزادگان کرمان در تاریخ ۹۷٫۹٫۲۰  از پدر آزاده شهید محمد عرب زاده  در روستای ده زیار دیدار داشتند 
برنامه های آزادگان
جلسه قران ازادگان شهرستان زرند در تاریخ ۱۹/۹/۹۷ در منزل برادر ازاده بحرینی برگزار شد 
جلسات آزادگان
جلسه قرآن آزادگان کرمان دوشنبه ۹۷٫۹٫۱۹ در منزل برادر آزاده حبیب  الله رمضانی برگزار شد
در پی سرکشی وعیادت آزادگان
 در ادامه برنامه دیدار با آزادگان معزز،  مدیر محترم موسسه فرهنگی پیام آزادگان خراسان رضوی به اتفاق همکاران روز سه شنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۷ با حضور در منزل آزادگان گرامی آقای حسن ارجمند و آقای غلامعباس نوروزی، ضمن دیدار و گفتگو با ایشان، از ایثارگریها و صبر و شکیبایی این عزیز و خانواده ایشان تجلیل نمودند.
برنامه های آزادگان
مسابقات جام وحدت جانبازان در سالن الغدیر طرقبه مشهد برگزار شد. 
برنامه های آزادگان
جلسه هفتگی تلاوت قرآن کریم و بیان احکام همسران آزاده این هفته در سه شنبه و چهارشنبه ۱۳ و ۱۴ آذر ۱۳۹۷ با حضور جمعی از همسران آزاده در مسجد حضرت موسی ابن جعفر(ع) قاسم آباد  و شهرک نجفی مشهد در جلسات جداگانه ای برگزار شد.
مدیرکل بنیاد قزوین
مدیرکل بنیاد قزوین با اشاره به اینکه سهمیه بنیاد استان در پرداخت وام مسکن به جامعه ایثارگران طی سال جاری ۶۸۶ مورد بوده است، گفت: تاکنون از این آمار ۶۶۳ مورد وام پرداخت شده که بیانگر تحقق ۹۴ درصدی سهمیه است.
سید مستجاد حسینی
مدیرکل امور ورزشی و اردویی بنیاد شهید و امور ایثارگران از اعزام دومین کاروان زیارتی خانوادگی جانبازان معزز بیمارستان نیایش به مشهد خبر داد.
در پی سرکشی وعیادت آزادگان
 نماینده موسسه پیام ازادگان خراسان جنوبی وتعدادی از اعضای شورای مشورتی در معیت سردار شریفی ریاست اداره ایثارگران ستاد کل نیروها ی مسلح وجناب سرهنگ منصوری وجناب اقای فانی وریاست ایثارگران سپاه انصار الرضا خراسان جنوبی روز یکشنبه ۱۸/۹/۹۷ با ازاده سرباز سپاه موسی باعزم دیدار داشتند. 
شورای مشورتی
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی پیام آزادگان خوزستان ،
خاطرات اسارت یک روحانی آزاده
 علی علیدوست که میان هم‌بندانش به قزوینی مشهور بود، کودکی را در غم از دست دادن مادر، خواهر و برادرش در زلزله بوئین‌زهرا سپری کرد. وی ضمن تحصیلات حوزوی، با نظام شاهنشاهی مبارزه کرد و با شروع جنگ تحمیلی به جبهه رفت و به اسارت نیرو‌های عراقی درآمد.
خاطرات اسارت
ابتدا او خود را با نام «تیمسار نذّار» فرمانده کل اسرای ایرانی در عراق معرفی و با تکبّر و نخوت سخنان خود را آغاز کرد. سخنان او توسط یکی از اسرای عرب زبان ترجمه می‌شد.
جلسات آزادگان
 جلسه آموزش نهج البلاغه با حضور آزادگان شهرستان دلفان روز شنبه ۱۷ / اذر در منزل پاسدارشهبازی برگزار شد
در پی سرکشی وعیادت آزادگان
اعضایی شورایی مشورتی پیام آزادگان شهرستان اراک روز شنبه ۹۷/۹/۱۷ به منزل برادرآزاده اکبرشیخی رفته وبااو دیداروگفتگوداشتند 
در پی سرکشی وعیادت آزادگان
 در ادامه برنامه دیدار با آزادگان معزز، روز یکشنبه  و سه شنبه ۱۱ و ۱۳ آذر ۱۳۹۷ جمعی از آزادگان هم اردوگاهی به نمایندگی از موسسه پیام آزادگان خراسان رضوی به طور جداگانه با حضور در منزل آزادگان گرامی آقای حسین علیزاده مقدم، اقای حسین عرب، آقای حسن قاسمیان ضمن دیدار و گفتگو با ایشان، از ایثارگریها و صبر و شکیبایی این عزیز و خانواده ایشان تجلیل نمودند. 
انا لله و انا الیه راجعون
   انالله وانا الیه راجعون باکمال تاسف آزاده سرافراز  حاج غلامرضا نیرو زاده به رحمت ایزدی پیوست
روسیه

روسیه اعلام کرده که حاکمیت رژیم صهیونیستی بر بلندی‌های جولان را به رسمیت نمی‌شناسد. 

شیرین هانتر

«شیرین هانتر» معتقد است که بقای شورای همکاری خلیج فارس به آنچه در عربستان سعودی و ایران اتفاق می افتد بستگی دارد.

اردوغان

رئیس جمهور ترکیه از عملیات نیروهای این کشور در شرق فرات ضد کسانی که وی آنها را تروریست خواند، خبر داد. 

نشست شورای امنیت

نشست شورای امنیت درباره ایران امروز چهارشنبه در حالی برگزار می‌شود که مقامات و رسانه‌های غربی تلاش زیادی برای تاثیرگذاری بر آن دارند. 

سازمان ملل

معاون دبیرکل سازمان ملل در امور انسانی اعلام کرد که ۱۰ میلیون یمنی سال آینده نیاز شدید به غذا خواهند داشت

کنگره آمریکا

کنگره آمریکا خواسته یا ناخواسته در مسیری قرار گرفته که شاید بتواند در انتهای آن انتقام ملت های مظلوم را از عاملان جنایت های چند سال اخیر جهان بگیرد. 

عادل عبدالمهدی

نخست وزیر عراق تاکید کرد: هرگز اجازه نخواهیم داد عراق تبدیل به پایگاه و یا گذرگاه تروریستها شود یا از آن برای حمله به دیگر کشورها استفاده شود.

موگرینی خبر داد

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در اظهاراتی عنوان داشت که ایران، ونزوئلا و تحولات غرب بالکان محورهای نشست امروز وزیران خارجه کشورهای عضو اتحادیه اروپا هستند.

به دست رزمندگان حشد شعبی

منابع عراقی اعلام کردند که نیروهای حشد شعبی موفق به دفع یورش تکفیری ها به جنوب سامراء شده اند.

لحظه به لحظه با اعتراضات فرانسه

معترضان فرانسوی موسوم به جلیقه زردها طبق وعده قبلی خود امروز بار دیگر به خیابان‌های پاریس آمدند. پلیس ۴۸۱ نفر از آنها را بازداشت کرده است. 

 
رئیس دومای روسیه در کنفرانس روسای مجالس

رئیس دومای روسیه گفت: باید لیست واحد از تروریست‌ها داشته باشیم تا بتوانیم با اتحاد با آنان مقابله جدی کنیم. 

رئیس سازمان حقوق بشر بحرین

«عبدالاله الماحوزی» تاکید کرد آل خلیفه درصدد بازگرداندن مشروعیت مردمی خود از طریق حضور مردم در انتخابات و فعالیت رسانه ای گسترده بود و برای این کار اقدام به ترساندن و دادن رشوه به برخی کرد.

ترامپ

رئیس جمهوری آمریکا پیش از نشست «اُوپک» ابراز امیدواری کرد که کشورهای عضو این سازمان تولید نفت خود را کم نکنند.

گزارش تحلیلی

 عملیات موسوم به سپر شمال ارتش رژیم صهیونیستی در نزدیکی مرز با لبنان نشان از هراس گسترده صهیونیستها از قدرت حزب الله لبنان و بازی جدید نتانیاهو برای فرار از بحران داخلی دارد.

در پی ادعای ممنوعیت آزمایش موشکی

هیأتهای نمایندگی فرانسه و انگلیس در سازمان ملل متحد به بهانه رسیدگی به موضوع ادعایی آزمایش موشکی ایران خواستار برگزاری نشست شورای امنیت پشت درهای بسته شدند.

ادعا

 

طالبان با انتشار بیانیه‌ای ادعای آمریکا مبنی بر دریافت تسلیحات از ایران را رد کرد.

در آستانه

بیانیه مشترک ایران، روسیه و ترکیه در نشست بین‌المللی با موضوع سوریه صادر شد.

ظریف در دیدار با مدیر کل سازمان جهانی مالکیت معنوی

وزیر امور خارجه گفت: اقدامات قهری یک جانبه و تحریم های غیرقانونی عاملی مخرب برای توسعه و پیشرفت جوامع در حوزه علم و فناوری است. 

رئیس سازمان انرژی اتمی ایران

رئیس سازمان انرژی اتمی ایران ماندن جمهوری اسلامی ایران در برجام همزمان با اعمال محدودیت‌ها در فروش نفت و جلوگیری از مبادلات مالی را اقدامی بی فایده عنوان کرده است.

علی اکبر صالحی

رئیس سازمان انرژی اتمی ایران گفت: رویکرد غیرسازنده دولت کنونی آمریکا به عنوان عضو دائم شورای امنیت نشان می‌دهد که آنها هیچ احترام و پایبندی به تعهدات بین‌المللی قائل نیستند.

در بازار آزاد تهران

در بازار آزاد تهران، سکه طرح جدید امروز پنجشنبه ۲۲ آذرماه، ۳ میلیون و ۶۶۰ هزار تومان شد.

رئیس سابق اتاق ایران

 رئیس سابق اتاق ایران با اشاره به خسارت سنگین به باغ های پسته گفت: پسته بی کیفیت آمریکا پس از بهبود وضعیت تولید در ایران به دلیل کیفیت محصول ایرانی بازار جهانی را از دست خواهد داد.

همتی

رئیس کل بانک مرکزی ضمن تاکید بر کنترل بازار ارز از سوی بانک مرکزی، از ایجاد ثبات در بازار در مسیر هدف تعیین شده خبر داد.

 
سردار حاجی‌زاده

فرمانده هوافضای سپاه گفت: تحریم‌های دشمنان هیچ‌گاه برداشته نخواهد شد و باید آنها را بی خاصیت کنیم.

رئیس جمهور درحالی خود را برای ارسال بودجه سال آینده از پاستور به بهارستان آماده می‌کند که پنج مطالبه مطرح شده توسط نمایندگان پیش روی او قرار دارد.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی

 رئیس سازمان تبلیغات اسلامی اساس برنامه راهبردی دین را «تبیین» دانست و گفت: وظیفه اصلی سازمان تبلیغات اسلامی تبیین اسلام ناب در جامعه است. 

نامه مجمع کارآفرینان به رئیس مجلس شورای اسلامی

مجمع کارآفرینان درنامه‌ای به رئیس مجلس بااشاره به ناپایداری قوانین درحوزه پیمانکاری باتغییرضرایب حق بیمه قراردادهای پیمانکاری،خواستارحذف ماده۱۱طرح اصلاح قانون حداکثر استفاده ازتوان تولید شد.

آیت الله نوری همدانی

یکی از مراجع تقلید شیعیان FATF را برنامه‌ای برای نفوذ غرب و صهیونیست‌ها به کشور دانست و گفت: علما و حوزه علمیه در برابر تصویب این‌گونه طرح‌های نفوذی سکوت نخواهند کرد.

حجتی در حاشیه جلسه دولت

وزیر جهاد کشاورزی گفت: قیمت منطقی هر کیلوگرم گوشت مرغ در بازار باید نزدیک ۱۰ هزار تومان باشد و عرضه این محصول با قیمت‌هایی بیش از این، اجحاف در حق مصرف کنندگان است.

 
بازار مسکن

واسطه‌های ملکی می‌گویند در هفته‌های اخیر رشد قیمت مسکن شهر تهران به نقطه‌ی پایانی نزدیک شده است.

رییس سازمان غذا و دارو

رییس سازمان غذا و دارو ضمن تشریح اقدامات انجام شده در جهت تشخیص مواد غذایی تراریخته و اطمینان از سلامت آنها، تاکید کرد که تاکنون کلیه اقلام وارداتی تراریخته که از طریق سامانه و قانونی وارد کشور شده‌اند، مجوزهای لازم را اخذ کرده‌اند و تخلفی مشاهده نشده است.

رهبر انقلاب در دیدار خانواده شهدا

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای فرمودند:همه باید هوشیاری خود را حفظ کنند،ممکن است آمریکا قصد فریب داشته باشد تا برای سال ۹۷، جنجال کند اما مثلاً برای سال ۹۸ نقشه ای بکشد.

بازار ارز

امروز طلا و سکه و ارز در حد قابل توجهی کاهش قیمت را تجربه کردند.

در بازار آزاد تهران

امروز سه شنبه ۲۰ آذرماه، نرخ ارز دوباره کاهش یافت و دلار هم با ریزش ۱۹۰ تومانی، برای خرید ۱۰ هزار و ۷۳۰ تومان و برای فروش ۱۰ هزار و ۷۵۰ تومان قیمت خورد.

 
کارشناس انرژی

خیز آمریکا و عربستان برای تصاحب بازار گاز عراق که با هدف کاهش نفوذ اقتصادی ایران در عراق و ایجاد بازاری جدید برای خود است، اگرچه راه به جایی نخواهد برد اما نیازمند توجه و هشیاری کشورمان است.

فتاح

رئیس کمیته امداد با اشاره به شرایط اقتصادی کشور، گفت: در نامه ای از رئیس جمهور خواستیم اعتبارات این نهاد متناسب با نرخ تورم ۹۷ افزایش یابد که این پیشنهاد با موافقت دولت همراه شده است.

رهبر انقلاب

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای فرمودند: رویش‌های انقلاب در سراسر کشور محسوس است و با تلاش و گسترش این رویش‌ها، دشمن در تهاجم به معنویات نیز همچون جنگ سخت، شکست خواهد خورد.

لاریجانی در همایش مدیران حراست

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: جلسات شورای هماهنگی تاثیرات مثبتی داشت، روند کاهش نرخ ارز آغاز شده و باید ادامه یابد. 

سالک

نائب رئیس فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس گفت: اتهام افکنی و توهین روحانی علیه منتقدان FATF وCFT پوششی برای شکست دولت در برجام و فرار از پاسخگویی است.

سخنگوی وزارت خارجه

سخنگوی وزارت امور خارجه گفت:شورای همکاری خلیج فارس پوششی برای اعلام سیاست های چند عضو آن شده که به هزینه و نام همه اعضاء، مواضعی را بیان کند که هیچ کمکی به حرکت در مسیر صلح منطقه ای نمی کند.

 
مطالعات نشان می دهد

مطالعه جدید نشان می دهد بیماری مزمن کلیوی در مردان بیش از زنان منجر به نارسایی کلیوی و مرگ می شود.

 
بر اساس یک پژوهش

یک پژوهش تازه می‌گوید حل جدول کلمات متقاطع و سودوکو مغز را تقویت می‌کند اما بر خلاف تصورات قبلی جلوی از کارافتادگی ذهنی را نمی‌گیرد.

در "دانشگاه هاروارد" انجام شد

دانشمندان "دانشگاه هاروارد"، یک دریچه قلب چاپ سه‌بعدی ابداع کرده‌اند که می‌تواند به برطرف کردن مشکل انسداد شریان کمک کند.

محققان انگلستانی هشدار می دهند

تحقیق جدید نشان می دهد خوردن شیرینی جات زیاد فرد را در معرض ریسک بالای بیماری قلبی قرار می دهد.

در نشست خبری عنوان شد

رئیس مرکز تحقیقات علوم دارویی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با اشاره به اثرات تحریم ها بر بازار دارویی کشور گفت: تحریم بر دارو سایه انداخته است. 

محققان می گویند؛

طبق نتایج یک مطالعه جدید، ویتامین C موجب مرگ سلول های بنیادی معیوب در مغز استخوان می شود.

تحقیقات نشان داده

سرماخوردگی نوعی عفونت ویروسی یا باکتریایی است که دستگاه تنفسی مانند بینی و گلو را تحت تأثیر قرار می‌دهد.

محققان پی بردند

به گفته محققان مصرف منظم بادام به تقویت میزان کلسترول HDL کمک کرده در حالیکه همزمان شیوه دفع آن از بدن را نیز بهبود می بخشد.

مدیر گروه پاتولوژی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی

مدیر گروه پاتولوژی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی گفت: برای طبقه‌بندی تومورهای مغزی، نیازمند استفاده از تکنیک‌های مولکولی و پیشرفته هستیم.

محققان می گویند

«سوزان تالکات»، از دانشگاه A&M تکزاس آمریکا به همراه تیم تحقیقش، استفاده از انبه تازه را در کنار درمان اصلی بیماری خفیف تا متوسط التهاب روده بررسی کردند.

دبیر علمی کنگره جراحی های کم تهاجمی عنوان کرد

دبیر علمی چهاردهمین کنگره بین المللی جراحی های کم تهاجمی و درون بین ایران، گفت: در حال حاضر حدود نیمی از جراحی های پایه مانند کیسه صفرا و آپاندیس در کشور، با لاپاراسکوپی انجام می شود.

 
یک متخصص افتادگی ارگان های لگن

یک متخصص افتادگی ارگان های لگن، گفت: در بین افراد ۵۰ سال در دنیا از هر چهار نفر یک نفر به پولیپ روده بزرگ مبتلا است. 

رئیس بیمارستان سینا مطرح کرد

دبیر علمی چهاردهمین کنگره بین‌المللی جراحی‌های کم‌تهاجمی و درون‌بین ایران، از انجام جدیدترین جراحی‌ها در قدیمی ترین بیمارستان تهران خبر داد 

یک فوق تخصص بیماری های عفونی

یک فوق تخصص بیماری های عفونی از تمامی مبتلایان به بیماری سل تقاضای اتمام دوره ۶ ماهه درمان به طور کامل را داشت و آن ها از قطع خود سرانه داروها به شدت منع کرد.

 
محققان عنوان می کنند

محققان عنوان می کنند مصرف مغزیجاتی نظیر گردو، بادام، فندق و بادام زمینی می توانند در کاهش وزن و همچنین کاهش احتمال چاقی موثر باشند.

وزیر بهداشت در جمع خبرنگاران عنوان کرد

وزیر بهداشت از توانایی کشورمان در تولید ۹ قلم داروی ضد سرطان، به عنوان یک موفقیت بزرگ نام برد و گفت: اگر صادرات به ضرر بازار داخلی باشد، این اقدام را انجام نخواهیم داد.

 
دبیر علمی اولین کنگره ایمپلنت عنوان کرد

دبیر علمی اولین کنگره ایمپلنت، از انجام روش جدید ایمپلنت خبر داد که هیچگونه مشکلی برای بیماران دیابتی و پوکی استخوان ندارد.

عضو کمیسیون بهداشت مجلس

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با بیان اینکه گرانی داروهای آزاد با اقتصاد بیماران همخوانی ندارد، گفت: کسری دارو با تخصیص ارز دولتی معنایی ندارد.

محققان توصیه می کنند

محققان توصیه می کنند مصرف روزانه نصف فنجان گردو به حفظ سلامت سیستم گوارش و کاهش ریسک سرطان کمک می کند.

به مناسبت روز جهانی «انسداد مزمن ریوی»

بسیاری از علائم عادی همچون تنگی نفس یا خس خس سینه ممکن است نشانه انسداد مزمن ریوی باشند اما بسیاری از افرادی که به این بیماری دچارند حتی از آن با خبر هم نیستند.

گزارش تصویری

چندرسانه ای

کتابخانه