[field_news_surtitre]

برگزاری نشست خبری پاسیاد ابرفیاض و یادواره شهدای آزاده + تصاویر

 نشست خبری  آیین بزرگداشت ارتحال سید آزادگان حجت الاسلام و المسلمین سید علی اکبر ابوترابی و یادواره شهدای آزاده با حضور جانشین مدیرعامل موسسه فرهنگی پیام آزادگان و با حضور فعال اصحاب رسانه صبح امروز درسالن کنفرانس این موسسه برگزارشد.

  

[field_news_surtitre]

حاج آقا ابوترابی در خاطره چند آزاده

 

آقای ابوترابی شخصیتی غیرقابل وصف بود زیرا کسی که به شکنجه گر خود زمانی که وارد می شود سلام می کند و می گوید موفق باشید و  پس از پایان شکنجه شدن به شکنجه گرش می گوید خسته نباشید فکر نمی کنم این چنین انسانی را بتوانم توصیف کنم.

 

[field_news_surtitre]

جلسه هماهنگی پاسیاد ابر فیاض و یادواره شهدای آزاده+تصاویر

 جلسه هماهنگی پاسیاد ابر فیاض ویژه گرامیداشت یاد و خاطره سید آزادگان و یادواره شهدای آزاده با حضور مسئولین موسسه پیام آزادگان و تعدادی از مسئولین هیات ها و هیات امنای موسسه پیام آزادگان در سالن جلسات موسسه برگزار شد.

[field_news_surtitre]

سلام بر تو ای مرد بزرگ

هر روز که به مراسم عروج سید آزادگان نزدیکتر می شویم حس غریبی بر جان مان چنگ می زند و اندوه قلبمان را سنگین تر می کند. 

[field_news_surtitre]

حاج آقا ابوترابی از منظر آزادگان

 در چند سطر توصیف سید آزادگان حاج آقا ابوترابی  از منظر آزادگان سرافراز را با هم می خوانیم :

 

 

 

 

 

 

آزاده سرافراز امیر توانا

ابر فیاض

                                 

هنراموزی
نمایشگاه دستاوردهای بانوان مسجد الزهرا (س)  زاهدان برگزار شد 
خاطراتی ناب از حاج آقا ابوترابی
یافتن افرادی که اخلاق و قدرت جاذبه شان به گستره غیر هم دینان باشد سخت و دشوار است. خوش خلقی و جذب افراد متدین و هم مسلک تا حدودی شاید از عهده خیلی ها برآید؛ ولی مشکل از آنجاست که باید بین اصول و خطوط قرمز دینی و خوش خلقی و اصل جاذبه حداکثری جمع کرد.
جلسات آزادگان
با حضور پر شورآزادگان و خانواده های آنان و تعدادی از ساکنین شهرک آزادگان بابل ،بعد از نماز عصر روز ۲۹ رمضان مصادف با ۲۴ خرداد ماه سال ۱۳۹۷ آخرین جلسه جزء خوانی در قالب "انس با قرآن در بهار قرآن" برگزار شد و در پایان به تمام حاضرین در جلسه، هدیه ای داده شده و به فعالین این برنامه خوب هدیه نفیسی اهدا شد.
زندگی نامه سيد آزادگان شهيد ابوترابي
 دوران اسارت:  هنوز چند ماهي از جنگ تحميلي سپري نشده بودكه تقدير بر اين تعلق گرفت تا سيد علي اكبر ابوترابي، به اسارت نيروهاي بعثي عراق در آيد و در طول هشت سال دفاع مقدس، در اردوگاههاي عراقي،با تيغ زبان به مصاف دشمنان برخيزد و روشني بخش جمع اسيراني باشد كه به مرور زمان بر تعداد آنان افزوده ميشد. 
پيرمردي‌ شجاع‌ و لايق‌ شهادت‌
 مرحوم سيد علي‌اكبر ابوترابي سيدآزادگان در خاطره‌اي از يك پيرمرد شجاع مي‌گويد.
در پی سرکشی وعیادت آزادگان
جمعی از ازادگان بوشهر با خانواده شهید وبرادر ازاده جمهوریی دیدار داشتند
 نشست خبری  آیین بزرگداشت ارتحال سید آزادگان حجت الاسلام و المسلمین سید علی اکبر ابوترابی و یادواره شهدای آزاده با حضور جانشین مدیرعامل موسسه فرهنگی پیام آزادگان و با حضور فعال اصحاب رسانه صبح امروز درسالن کنفرانس این موسسه برگزارشد.  
مراسم پر فیض احیا در ماه مبارک رمضان
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی پیام آزادگان خوزستان ،
مراسم سالگرد حاج آقا ابوترابی در دزفول
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی پیام آزادگان خوزستان ، مراسم سالگرد رحلت سید آزادگان حاج آقا ابوترابی در مسجد الغدیر کوی آزادگان دزفول توسط هیئت آزادگان دزفول و رابط موسسه فرهنگی هنری پیام آزادگان استان خوزستان، روز یکشنبه مورخ ۲۰ خرداد ماه ۱۳۹۷  برگزارگردید.این مراسم شامل ذکر خاطرات حاج آقا ابوترابی توسط تنی چند از آزادگان و برگزاری نماز جماعت مغرب و عشاء و سپس حاضرین بر سرسفره  افطاری نشسته و غذای تهیه شده را تناول فرمودند.
در ماه مبارک
مراسم عزاداری بیست و هشتمین سالگرد ارتحال امام ره و سالروز شهادت سید ازادگان شهید ابوترابی با حضور صمیمی ازادگان امل در منزل ازاده سید عبداله محمود پورهمراه با صرف افطار شنبه ۱۲ خرداد برگزار شد 
برنامه های آزادگان
 جلسه انس جوانان شیراز در ماه مبارک رمضان با حضور ازادگان وفرزندانشان  یکشنبه ۹۷/۰۳/۲۱ برگزار شد 
ازادگان
نماینده موسسه فرهنگی پیام آزادگان گیلان و جمعی از آزادگان استان ومدیر کل بنیاد شهید حاج آقای پاکاری در راهپیمایی روز جهانی قدس شهرستان رشت حضوری با شکوه داشتند 
دوران پس از آزادي
تلاش سيد علي اكبر ابوترابي – پس از آزادي از زندان – براي بازگشت به نجف اشرف ، با شكست روبرو شد و محمل هايي از قبيل : تصميم به فروش خانه مسكوني در نجف ، نيز مؤثر واقع نشد .
روز جهانی مظلومان
 میزان مشارکت آزادگان استان مازندران در روز قدس ۹۷،  به رغم گرمی هوا بسیار گسترده بود که گویای هوشیاری و بصیرت آنها در قبال مسائل جهان اسلام است.
سید مهدی یاسر ابوترابی
 زهرا صدیقی، همسر زنده یاد حجت الاسلام و المسلمین سید علی اکبر ابوترابی، با قلبی مطمئن، و لبی خاموش و صبری باشکوه، سالها در کنار سرور آزادگان به مبارزه پرداخت، بی چشمداشت امتنائی و تجلیلی، از همین رو همچنان شیوه مألوف خویش را که سکوتی سرشار از ناگفته هاست ؛ رها نمی سازد و پسر پیام آور مهر اوست.»
سید آزادگان ایران
ساواك در مرداد ماه سال ۱۳۵۷ ، ايشان را چنين معرفي كرد : «نامبرده از روحانيون افراطي مخالف دولت بوده كه به وسيله سخنراني هاي خود ، موجب تحريك مردم به اغتشاش در شهرستان قزوين گرديده است.»
 جلسه هماهنگی پاسیاد ابر فیاض ویژه گرامیداشت یاد و خاطره سید آزادگان و یادواره شهدای آزاده با حضور مسئولین موسسه پیام آزادگان و تعدادی از مسئولین هیات ها و هیات امنای موسسه پیام آزادگان در سالن جلسات موسسه برگزار شد.
افطاری آزادگان نزاجا شهرستان تربت حیدریه
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی پیام آزادگان ،  ضیافت افطاری خانواده گی ویژه آزادگان نزاجا شهرستان تربت حیدریه به میزبانی تیپ یکم شهید امیر نصراصفهان
مراسم افطاری آزادگان شهرستان سبزوار
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی پیام آزادگان ، مراسم افطاری ۳۵۰ نفر از آزادگان شهرستان سبزوار و خانواده های محترمشان ، روز یکشنبه ۲۰ خرداد ۱۳۹۷ 
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی پیام آزادگان ، به همت هیات آزادگان بهبهان و با همکاری موسسه پیام آزادگان خوزستان ضیافت افطاری هیات آزادگان در شامگاه میلاد با سعادت کریم اهل البیت امام حسن مجتبی علیه اسلام در حسینه رزمندگان بهبهان برگزار شد.
منابع نظامی سوریه

رسانه رسمی سوریه به نقل از یک منبع نظامی از بمباران مواضع ارتش سوریه در شرق این کشور توسط یک جنگنده ائتلاف آمریکا خبر داد.

سخنگوی انصارالله

سخنگوی جنبش انصار الله تاکید کرد که عناصر متجاوز ائتلاف سعودی در جبهه ساحل غربی تحت محاصره قرار دارند.

عطوان تحلیل کرد

تحلیلگر مشهور جهان عرب با اشاره به نبرد الحدیده به مقاومت سرسختانه رزمندگان انصارالله در برابر متجاوزان ائتلاف عربی-غربی پرداخت.

توسط سرویس های امنیتی یمن صورت گرفت؛

سرویس‌های امنیتی یمن موفق شدند با شناسایی یکی از بزرگترین باندهای جاسوسی عربستان در «الحدیده»، سرکرده تکفیری آن را دستگیر کنند.

​رئیس حزب دموکرات کردستان عراق خواستار برگزاری نشست فراگیر گروههای سیاسی عراقی پس از تعطیلات عید فطر شد.

گزارش تحلیلی

اهدافی که آمریکا با استقرار سامانه دفاع موشکی در کشورهای شرق اروپا تعقیب می کند عبارتند از نزدیکی به مرزهای روسیه و دیگری مقابله با ایران و کشورهای خاورمیانه.

گزارش تحلیلی

اهدافی که آمریکا با استقرار سامانه دفاع موشکی در کشورهای شرق اروپا تعقیب می کند عبارتند از نزدیکی به مرزهای روسیه و دیگری مقابله با ایران و کشورهای خاورمیانه.

گزارش تحلیلی

اهدافی که آمریکا با استقرار سامانه دفاع موشکی در کشورهای شرق اروپا تعقیب می کند عبارتند از نزدیکی به مرزهای روسیه و دیگری مقابله با ایران و کشورهای خاورمیانه.

نخست وزیر انگلیس

نخست وزیر انگلیس اعلام کرد که در دیدار آتی خود با سران اتحادیه اروپا درخواست تشدید تحریم های بیشتر علیه روسیه را مطرح می‌کند.

امضای مشترک

رهبران آمریکا و کره شمالی با امضای سندی مشترک از تصمیم خود برای فراموش کردن گذشته و ایجاد رابطه ای جدید میان واشنگتن و پیونگ یانگ سخن گفتند.

به نقل از سومریه نیوز

رئیس پارلمان عراق در سخنانی در واکنش به آتش سوزی در انبارهای نگهداری صندوق های رأی در بغداد خواستار برگزاری مجدد انتخابات پارلمانی این کشور شده است.

سخنگوی ائتلاف دولت قانون عراق

سخنگوی ائتلاف دولت قانون عراق تاکید کرد که نخست وزیر آتی عراق باید دارای مقبولیت داخلی و منطقه ای و بین المللی و قادر به مدیریت کشور باشد

به نقل از العهد

یگان موشکی ارتش و کمیته های مردمی یمن با شلیک یک فروند موشک بالستیک مواضع مزدوران ائتلاف سعودی در ساحل غربی را هدف قرار دادند.

سید حسن نصرالله

دبیر کل حزب الله لبنان در سخنرانی خود به مناسبت روز قدس گفت: هدف امام خمینی(ره) از نامگذاری روز قدس زنده نگه داشتن آن نزد امت اسلامی بود.

یک منبع نظامی

یک منبع نظامی در ارتش سوریه ضمن تکذیب هر گونه حمله تروریست های داعش به شهر البوکمال، تاکید کرد که این شهر تحت کنترل ارتش این کشور قرار دارد.

ماکرون:

رئیس‌جمهور فرانسه با تأکید بر لزوم حفظ برجام، گفت آمریکا نباید کاری کند که ایران مجبور به خروج از توافق هسته‌ای شود.

در نامه به امیر کویت؛

قطر تاکید کرد که تنها مذاکره شفاف و بدون پیش شرط را برای حل اختلافات با کشورهای شورای همکاری خلیج فارس می پذیرد.

ینس استولتنبرگ

دبیر کل ناتو در گفتگویی با اشاره به ادعای غرب برای حمله احتمالی ایران به رژیم صهیونیستی اظهار داشت که ناتو در چنین شرایطی از اسرائیل حمایت نمی کند.

حزب الله اعلام کرد؛

حزب الله لبنان با صدور بیانیه ای از برگزاری مراسم روز جهانی قدس در روز جمعه در نزدیکی مرزهای مشترک با فلسطین اشغالی با سخنرانی سید حسن نصرالله خبر داد.

ارتش یمن

سخنگوی نظامی ارتش یمن و انصارالله اعلام کرد که ابوظبی از امروز به بعد امنیت ندارد و در معرض موشک های ما قرار می گیرد.

بطحایی

وزیر آموزش و پرورش در واکنش به مصوبه مجلس گفت: بسیاری از حق التدریس ها و آموزشیاران شرایط استخدامی را دارند اما برگزاری آزمون خیال ما را راحت خواهد کرد.

بازار واردات

اگر چه آمار دولتی از ثبت سفارش ۲۰ میلیارد دلار کالا با سیستم جدید ارزی حکایت دارد اما طی روزهای گذشته، موافقت با تخصیص دلار ۴۲۰۰ تومانی به برخی کالاها متوقف شده و سیستم جدید ارزی در راه است.

مسکن

معاملات اوراق گواهی حق تقدم تسهیلات مسکن امروز در فرابورس پس از یک ماه آرامش، به کانال ۷۰ هزار تومانی بازگشت.

آغاز توزیع کارت از سوم تیر

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور از صدور یک میلیون و ۲۱۶ هزار و ۵۶۰ کارت ورود به جلسه کنکور ۹۷ برای داوطلبان این آزمون خبر داد و گفت: کارت آزمون از سوم تیر منتشر می شود.

تصمیم جدید ارزی دولت

با تصمیم جدید دولت، قرار بر این است که در سامانه جدیدی که قرار بود بر اساس بخشنامه جهانگیری طراحی شود، نرخ سومی نیز به عنوان ارز متقاضی به نرخ ۳۸۰۰ تومانی و ۴۲۰۰ تومانی اضافه شود.

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: وزارت علوم، نسبت به ایجاد اشتغال برای فارغ التحصیلان مسئول است و باید شعار «آموزش عالی برای کار» سرلوحه اقدامات قرار گیرد.

معاون بانک مرکزی تشریح کرد

معاون بانک مرکزی با تشریح جزییات بهادارکردن اوراق پیش فروش سکه سررسیدهای تا دوساله سکه، گفت: اوراق در بازار سرمایه قابل خرید و فروش شد.

نقوی حسینی

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، با بیان اینکه اقدام مجلس برای تعویق دوماهه بررسی الحاق به CFT یک اهرم دیپلماتیک است، گفت: عده‌ای هنوز به مذاکرات برجامی خوشبین هستند.

کارشناس هواشناسی

یک کارشناس هواشناسی گفت: از فردا برای شمال و دامنه های البرز پیش بینی باد شدید و رعد و برق و رگبار داریم.

رئیس کل بانک مرکزی

رئیس کل بانک مرکزی با بیان اینکه برخی‌ها با دلار ۴۲۰۰ تومانی در پی افزایش واردات هستند، تا کالاهای وارداتی را گران‌تر بفروشند، گفت: بانک مرکزی در جریان است و اقدامات لازم را انجام خواهد داد.

رهبر انقلاب در خطبه‌های نماز عیدفطر

رهبر انقلاب با بیان اینکه آمریکا در منطقه شکست خورده است، فرمودند: آنها پول خرج کرده اند و سودی نبرده‌اند، بعداز این هم قدرت‌های شیطانی در این منطقه هرچه پول خرج کنند همین نتیجه را می‌گیرند.

رئیس کمیته صنعت مجلس

رئیس کمیته صنعت مجلس ماجرای ثبت سفارش های عده ای خاص و بعد افزایش تعرفه واردات را اولین جرقه های افزایش قیمت خودرو عنوان کرد.

رئیس دانشگاه آزاد خبر داد

رئیس دانشگاه آزاد از استقرار حراست این دانشگاه در ساختمان سوهانک خبر داد و گفت: دانشجویان واحد تهران مرکز به این مجتمع انتقال داده خواهند شد.

در معاملات امروز بازار آزاد تهران

  در معاملات امروز بازار آزاد تهران، هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم با ۳۰ هزار تومان افزایش به دو میلیون و ۴۴۴ هزار تومان رسید.

بطحایی در جمع خبرنگاران

وزیر آموزش و پرورش گفت: در موضوع تعطیلات زمستانی مدارس هنوز به نتیجه خاصی نرسیده‌ایم.

در صحن علنی مجلس قرائت شد

۲۷۶ نماینده در تذکرات جداگانه به رئیس‌جمهور، نسبت به کاهش ارزش پول ملی، افزایش ثبت سفارش واردات کالا و عدم نظارت بر قیمت خودرو انتقاد کردند.

معاون دانشگاه خبرداد

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه آزاد اسلامی از تاسیس یک واحد دانشگاهی مشترک در شهر نجف خبر داد.

در صفحه اینستاگرام منتشر شد

وزیر علوم با اشاره به مصوبه اخیر شورای عالی اداری کشور گفت: در هفته گذشته در اجرای این مصوبه با چالش روبرو بودیم، همه مراکز آموزش عالی مدعی این هستند که باید دانشجو بگیرند.

ساداتی‌نژاد

رئیس فراکسیون منابع آب مجلس شورای اسلامی، با اشاره به پیام ویدیویی اخیر نتانیاهو درباره مسائل آبی ایران، برخی جزئیات اقدامات ضدبشری این رژیم در حوزه منابع آبی را تشریح کرد.

همراه با سری چهارم

اصلاحیه های جدید دفترچه انتخاب رشته در آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۷ منتشر شد. داوطلبان تا ساعت ۱۲ امشب ۲۲ خرداد فرصت دارند در صورت تمایل رشته های جدید را انتخاب کنند.

مدیرکل دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت

مدیرکل دفتر بهبود تغذیه وزارت بهداشت، در خصوص تغذیه صحیح بعد از ماه مبارک رمضان گفت: غذاهای حجیم، سنگین، پرچرب و سرخ شده مصرف نکنید.

محققان فنلاندی پی بردند

طبق نتایج یک مطالعه جدید، میزان بالا ویتامین D با کاهش کلسترول در کودکان مرتبط است.

محققان سوئدی عنوان می کنند

محققان عنوان می کنند فشارکاری بیش از حد زیاد موجب افزایش ریسک ابتلا به ضربان نامنظم قلب موسوم به فیبریلاسیون دهلیزی می شود که می تواند منجر به سکته، زوال عقل، نارسایی قلبی و سایر مشکلات شود.

 
محققان ژاپنی عنوان می کنند

طبق نتایج یک تحقیق جدید، داشتن یک برنامه زمان بندی مناسب برای خواب می تواند به پیشگیری از دمانس (زوال عقل) و مرگ زودهنگام کمک کند.

علی اسدی

معاون دفتر سلامت روانی، اجتماعی و اعتیاد وزارت بهداشت، گفت: احساس آرامش در محیط کار، منجر به افزایش بازدهی و توانمندی افراد می شود.

نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس از وزارت جهاد کشاروزی بابت تعلل در مشکلات به وجود آمده درباره قارچ‌های سمی انتقاد و در عین حال تاکید کرد که بر روی قارچ‌های پرورشی نظارت مناسبی وجود دارد.

محققان انگلیسی توصیه می کنند

مطالعه جدید نشان می دهد مصرف روزانه یک گرم روغن ماهی می تواند به کاهش درد بیماران مبتلا به پوکی استخوان کمک کند.

محققان دریافتند

محققان عنوان می کنند اکسید نیتریک به داروهای متداول قلب کمک می کند تا فوایدشان را به حداکثر رسانده و در نتیجه عملکرد قلب را بهبود بخشند.

مطالعات محققان فنلاندی نشان می دهد

مطالعه جدید نشان می دهد رابطه مثبت بین قد و هوش ناشی از اندازه غشاء مغزی است.

مصرف پنیر به‌تنهایی بسیار مضر بوده و بلغم‌زاست؛ خوردن پنیر به‌تنهایی و در وعده صبحانه، فرد را دچار رخوت، سستی و بی‌حالی و کندی در یادگیری کرده و باعث کاهش تمرکز ذهن در افراد می‌شود.

مدیرکل دفتر طب سنتی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: طب سنتی ایرانی توصیه‌های کلیدی برای حفظ و ارتقای تندرستی و اصلاح سبک زندگی در ماه مبارک رمضان دارد که عمل به آنها می‌تواند روزه‌داری را آسان‌تر کند.

معاون کل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با تشریح یکی از مهمترین معضلات بیماری در ایران که باعث افزایش سرطان در کشور می‌شود، گفت: ۹۵درصد افرادی که کمردرد دارند اصلا "ام آر آی" برای آنها فایده ای ندارد.

متخصصان هشدار می دهند

محققان هشدار می دهند علاوه بر حفاظت از پوست در مقابل آفتاب، باید از چشم ها نیز در مقابل اشعه های ماوراءبنفش خورشید مراقبت کرد.

محققان کانادایی هشدار می دهند؛

به گفته محققان، وجود ماده شیمیایی آرسنیک در برنج بسیار برای سلامت خطرناک است.

توانایی بدن یک زن برای جذب ویتامین ب ۱۲ به تدریج و با افزایش سن، کاهش می یابد. محققان آمریکایی نشان می داده اند که ۴ درصد از زنان بین سنین ۴۰ تا ۶۰ سال از کمبود این ویتامین رنج می برند.
 

مدیرکل دارویی سازمان غذا و دارو

مدیرکل دارویی سازمان غذا و دارو، بیشترین مصرف دارویی ایرانی ها را، آنتی بیوتیک ها و کورتون ها عنوان کرد.

درمان

محققان با تمرکز بر بیماری های صعب العلاج درصدد برآمده اند تا بر اساس ژن هر فرد، بیماری را درمان کنند این تحول در ایران هم ورود پیدا کرده تا در نهایت شاهد درمان اختصاصی بیماریها باشیم.

سخنگوی سازمان غذا و دارو

سخنگوی سازمان غذا و دارو، واردات هر نوع داروی چینی به کشورمان را تکذیب کرد.

انجمن ریه آمریکا اعلام می کند

افراد نباید سرفه های آزاردهنده یا خس خس خفیف سینه را نادیده بگیرند چراکه اینها می توانند علائم بیماری ریه نظیر آسم، انسداد مزمن ریوی یا سرطان باشند.

گزارش تصویری

چندرسانه ای

کتابخانه