[field_news_surtitre]

مردم در فهم وظیفه گوی سبقت را از مسئولان ربوده اند

خطیب نمازجمعه تهران با بیان اینکه پیام راهپیمایی ۲۲ بهمن، پیام تحکیم پیوند امت با امام، رهبری و مقتدای خویش است، گفت: مردم در فهم وظیفه گوی سبقت را از مسئولین ربوده اند.

 
[field_news_surtitre]

یک روز به یادماندنی در میدان فردوسی در چهلمین جشن پیروزی انقلاب

گزارش توصیفی از یک روز به یادماندنی از میدان فردوسی با حضور آزادگان سرافراز در چهلمین جشن پیروزی انقلاب

 
[field_news_surtitre]

کتابی که هیچ وقت کهنه نمی شود

 اخیرا که کتاب نامه های اسارت (نامه های ارسال شده از سوی آزاده شهید محمود امجدیان) به دستم رسید، انگار به سال های دفاع مقدس برگشته بودم. 

[field_news_surtitre]

برپایی ایستگاه روایت دهه فجر در اسارت در میدان فردوسی

به همت موسسه فرهنگی پیام آزادگان ، ایستگاه روایت دهه فجر در اسارت فردا ۲۲ بهمن ماه ساعت ۹ صبح در میدان فردوسی برپا می گردد .

 

 

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی پیام آزادگان ، به همت موسسه فرهنگی پیام آزادگان ، ایستگاه روایت دهه فجر در اسارت فردا ۲۲ بهمن ماه ساعت ۹ صبح در میدان فردوسی برپا می گردد .

 

[field_news_surtitre]

برگزاری نشست هم اندیشی نمایندگان موسسه پیام آزادگان در قم

 همایش نمایندگان مؤسسه فرهنگی پیام آزادگان در استان‌ها با حضور حضرت حجت‌الاسلام والمسلمین محمدحسن ابوترابی و به ریاست جناب آقای دکتر قاسمی مدیرعامل مؤسسه با اهداف: ۱. تبیین سیاست‌ها و رویکردهای مؤسسه در سال ۱۳۹۷ ۲. بررسی تهدیدها و چالش‌های جامعه آزادگان ۳. ارزیابی عملکرد نمایندگان مؤسسه در استان‌ها در یک سال گذشته برگزار گردید.

 

 

ابر فیاض

توي محوطة اردوگاه نشسته بود. داشت با چند نفر از بچه‌ها صحبت مي‌كرد. سرباز عراقي سر رسيد. ديدم...

                                 

«کتاب خوابی که تعبیر شد» اثر «سعید نفر» جانباز و آزاده دوران دفاع مقدس توسط انتشارات سمیع، ناشر برگزیده شهرستان ری منتشر شد.
شهداء
مراسم بزرگداشت شهید مرتضی جاویدی فرمانده دلاور گردان فجر لشگر المهدی استان فارس در روستای جلیان شهر فسا در مورخ ۲۶ بهمن ماه برگزار شد 
آزادگان
غرفه موسسه فرهنگی پیام آزادگان خوزستان در نمایشگاه بزرگ استانی کتاب زمان : چهارشنبه ۲۵/ ۱۱ لغایت دوشنبه ۳۰/ ۱۱ برگزار شد
مظفر صفری طالعی مردی از دیار سر سبز سوادکوه شهرستان پلسفید، روستای طالع ، جوان ۲۵ ساله ای که قبل از عزیمت به جبهه محصل و سرباز وظیفه بود ودر لشگر ۸۸زاهدان و مثل هر ایرانی غیور وقتی وارد صحنه نبرد حق علیه باطل شد دیگر چیزی جز پیروزی وطن برایش مهم نبود و سربازی بهانه ای شد برای شروع داستان سرنوشت ساز فراغ .سال ۶۷ بود که در عملیات تک دشمن منطقه سومار به اسارت دشمن درآمد وسال ۶۹ پس از آزادی از اسارت و ادامه تحصیل، کارمند و سپس رئیس شعبه سازمان تامین اجتماعی شد و اکنون بازنسشته می باشد.ثمره زندگی مشترکش دو فرزند می باشد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی پیام آزادگان ، آزاده سرافراز احد زارع زینکش موفق به کسب مقام قهرمانی مسابقات شنای جشنواره ورزشی فجر فاطمی شد. این مسابقات روز پنجشنبه ۲۶بهمن ماه در دو رشته کرال سینه و قورباغه در استخر پارالمپیک تبریز برگزار شد و امتیاز نفرات براساس میانگین زمان دو رشته محاسبه گردید.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی پیام آزادگان ، آزادگان سرافراز محمدرضا آسوده و علی خدادوست موفق به کسب مقام دوم و سوم مسابقات تیراندازی با تفنگ بادی جشنواره ورزشی فجر فاطمی شدند. این دوره از مسابقات روز دوشنبه ۲۳بهمن ماه در دو کلاس تفنگ بادی و کلت بادی برگزار شد که تیم موسسه فرهنگی پیام آزادگان تبریز در کلاس کلت بادی نماینده ای نداشت.
بستگانش به تصور شهادت وی برای اسماعیل یکتایی مراسم تشییع گرفته و سنگ قبری نیز بر مزار او گذاشته‌اند! تصویر مربوط به پس از بازگشت وی از اسارت می‌باشد.
ویژه برنامه های آزادگان
با حضور نماینده موسئسه فرهنگی هنری پیام آزادگان  گیلان (رشت) باشورا مشورتی و جمعی از آزادگان ایام فاطمه دوم روزجمعه همراه با دعا ندبه در مسجد سردار جنگل میرزا کوچک خان برگزار شد . 
در پی سرکشی وعیادت آزادگان
دیدار اعضای جلسه قرآن آزادگان کرمان و پیام آزادگان در تاریخ ۹۶/۱۱/۲۶ از آزاده مهدی قزوینی که به علت عارضه قلبی در بیمارستان بستری بودند
بزرگداشت آزادگان
مراسم هفتم آزاده سرافراز علی فاتح در شهرستان شفت نماینده موسئسه فرهنگی هنری پیام آزادگان گیلان نیکی با شورا مشورتی ومعاونین بنیاد شهید وامور ایثار گران استان گیلان 
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی پیام آزادگان ، اعضای تیم پرتاب دارت موسسه فرهنگی پیام آزادگان تبریز در جشنواره ورزشی فجر فاطمی موفق به کسب مقام اول ودوم این مسابقات گردیدند. دراین مسابقات که روز سه شنبه ۲۴بهمن ماه باشرکت ۱۸نفر در سالن چندمنظوره پارالمپیک تبریز برگزار شد آزادگان سرافراز محسن زاهدی و اصغر فغانی اسفهلان باغلبه بر رقیبان خود، باعنوان قهرمانی و نائب قهرمانی به کار خود پایان دادند. 
در ادامه دیدار و سرکشی از آزادگان عزیز
روز چهارشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۶ مسئولین پیام آزادگان خراسان رضوی ، دقایقی را در منزل آزاده گرامی غلامرضا علیپور حاضر شدند و پای صحبتهای این آزاده عزیز نشستند .لازم به ذکر است که ایشان هنوز از صدمات جنگ و اسارت رنج می برند.
جلسه هم اندیشی آزادگان
 جلسه ای با حضور ۶ نفر از آزادگان شهرستان شیروان ونماینده موسسه پیام استان خراسان شمالی در حاشیه محفل انس بازنشستگان سپاه استان در تالار بقراط برگزار و مقرر شد برنامه ریزی لازم جهت برگزاری مراسمی برای آزادگان شیروان انجام شود تا دوستان آزاده در آینده ارتباط مستمری با هم داشته باشند و برنامه های فرهنگی حفظ ارتباط و انسجام دوره های قرآنی در سطح شهر داشته باشند( در مورخه ۹۶/۱۱/۹) 
اعضای مشورتی آزادگان مازندران
 آزاده جعفر مزیدها نماینده موسسه فرهنگی پیام آزادگان و هیات همراه با  حضور در منزل  آزاده و جانباز  نادر طاهریان  به نمایندگی از همسران  آزادگان شهرستان بابلسراز وی و تعدادی از همسران آزاده تجلیل  کرد.
جلسات آزادگان
جلسه ای باحضور ۱۰ نفر از آزادگان شهرستان شیروان  ای باحضور نماینده موسسه در خراسان شمالی پیرامون آخرین هماهنگی محفل انس آزادگان شیروان برگزار گردید و مقرر شد اطلاع رسانی پیامکی  تهیه فرم اطلاعات فردی وتوجیه برنامه ۹۷ انجام شود (۹۶/۱۱/۲۴ ) 
در پی سرکشی آزادگان
آزاده جعفر مزیدها نماینده موسسه فرهنگی پیام آزادگان و هیات همراه با  آزاده و جانباز  رضا قاسم زاده  از آزادگان شهرستان ساری دیدار کردند.
آزادگان
 جلسه ماهیانه بدریون شهرستان یزد با همت آزاده حاج رسول  میرفلاح چهار شنبه شب خیلی باشکوهتر از ماهای قبل برگزار گردید 
سفیر آمریکا در شورای امنیت

سفیر آمریکا در شورای امنیت با متهم کردن ایران به دور زدن تحریمهای تسلیحاتی یمن، مدعی شد زمان آن رسیده که شورای امنیت علیه تهران وارد عمل شود.

در دیدار اردوغان و تیلرسون مطرح شد

همزمان با کاهش سطح روابط آنکارا- واشنگتن، رئیس جمهور ترکیه در دیدار با وزیر خارجه آمریکا مراتب نگرانی عمیق خود بابت حمایت دولت واشنگتن از کُردهای وابسته به «ی پ گ» را اعلام کرد.

 
وزیر دفاع آمریکا مدعی شد

وزیر دفاع آمریکا مدعی شد که ایران در تمام درگیری های منطقه ای در خاورمیانه نقش و حضور دارد.

با رهگیری پدافند هوایی سوریه

شبکه خبری المیادین گزارش داد پدافند هوایی سوریه چند فروند جنگنده جاسوسی رژیم صهیونیستی را بر فراز القنیطره رهگیری و آنها را مجبور به ترک حریم هوایی سوریه کرد.

نخست وزیر عراق

نخست وزیر عراق با تاکید بر بازگشت نیمی از آوارگان عراقی به مناطق خود گفت که دولت این کشور دست از مبارزه با فساد برنخواهد داشت.

رئیس جمهور فرانسه

رئیس جمهور فرانسه اعلام کرد که در صورت اثباتِ ادعای استفاده از تسلیحات شیمیایی علیه غیرنظامیان در جنگ داخلی سوریه، «فرانسه به حمله نظامی متوسل خواهد شد!».

 
احداث پایگاه نظامی امریکا در یک‌قدمی ایران

به‌رغم نابودی تروریست‌های داعش در عراق، امریکا و متحدانش به دنبال تثبیت حضور طولانی‌مدت خود در این كشور هستند.

طی هفته جاری انجام می شود

یک روزنامه عرب زبان از سفر قریب الوقوع یک هیأت سعودی در بیروت خبر داد و اعلام کرد که این سفر بی ارتباط با اقدامات ریاض برای ورود به پرونده انتخابات لبنان نیست.

به نقل از النهرین

نیروهای حشد شعبی عراق شماری از تکفیری ها را در مرز این کشور با عراق به هلاکت رساندند.

برای احیای زیرساخت های حیاتی

عراق برای احیاء بخش نفت، پتروشیمی و زیرساخت های حیاتی خود به دنبال جذب سرمایه گذاری خارجی ۱۰۰ میلیارد دلاری است.

بازتاب راهپیمایی سالروز پیروزی انقلاب

یک پایگاه عرب زبان با انتشار بازتابی از راهپیمایی های سالروز پیروزی انقلاب اسلامی اعلام کرد که این راهپیمایی‌ها در شهرهای مختلف به صورت میلیونی برگزار می شوند.

آخرین اخبار تجاوز صهیونیست‌ها به سوریه

نشست وزیر جنگ رژیم صهیونیستی با فرماندهان تل آویو درباره دور جدید حملات هوایی صهیونیست‌ها به اهداف مختلف در سوریه از تازه ترین اخبار امنیتی منطقه به شمار می‌رود.

فرمانده سپاه پاسداران

فرمانده سپاه پاسداران گفت: اخیرا شاهد شکست داعش در عراق بودیم و در آینده نزدیک هم شاهد آزادسازی سوریه خواهیم بود.

در نامه ای خطاب به «دونالد ترامپ»

۱۴ تن از سناتورهای جمهوریخواه آمریکا در نامه ای خطاب به «دونالد ترامپ»، از وضع تحریمها علیه ایران به بهانه آنچه که «پیگیری برنامه های موشک بالستیک از سوی تهران» خواندند، حمایت کردند.

 
وزیر خارجه انگلیس

وزیر خارجه انگلیس در یک تماس تلفنی درباره انتخابات و بسترسازی مناسب برای آن با نخست وزیر عراق به رایزنی پرداخت.

بنا بر اعلام الاخباریه سوریه

منابع خبری سوری از شنیده شدن صدای انفجارهایی در دمشق و اطراف آن خبر دادندو گزارشها حاکی از حمله جنگنده های متجاوز اسرائیلی به مرکز پژوهشهای علمی جمرایا در ریف دمشق است.

محمود عباس

رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین در فستیوال «قدس پایتخت جوانان اسلامی» که در رام الله برگزار شده بود تأکید کرد که آمریکا دیگر صلاحیت ندارد یک میانجی بی‌طرف در پرونده فلسطین باشد.

وزیر خارجه آمریکا

وزیر خارجه آمریکا در مورد دخالت احتمالی روسیه در انتخابات میان دوره ای ۲۰۱۸ این کشور هشدار داد.

ریاض و ابوظبی خطاب به قطر

مقامات سعودی و اماراتی بار دیگر قطر را به بین المللی کردن حرمین شریفین متهم و آن را به شدت تهدید کردند.

در معاملات امروز بازارهای جهانی رقم خورد

نگرانی‌ها از احتمال افزایش تورم، بازارهای مالی را به لرزه درآورد و وال‌استریت با بزرگترین سقوط خود از ۲۰۱۱ تاکنون مواجه و سهام آسیایی نیز با سقوط چشمگیری روبرو شد.

منتخب تصاویر صفحات نخست روزنامه‌های یکشنبه ۲۹ بهمن منتشر می‌شود.

وزیر علوم

وزیر علوم تحقیقات و فناوری گفت: بحث حذف کنکور باید با جایگزینی یک مدل جدید برای سنجش و پذیرش دانشجو در دانشگاه ها به ویژه رشته هایی که داوطلب علاقمند زیاد دارند، صورت گیرد.

 

منتخب تصاویر صفحات نخست روزنامه‌های شنبه ۲۸ بهمن منتشر می‌شود.

ابوترابی در خطبه های نمازجمعه تهران

خطیب نمازجمعه تهران با بیان اینکه پیام راهپیمایی ۲۲ بهمن، پیام تحکیم پیوند امت با امام، رهبری و مقتدای خویش است، گفت: مردم در فهم وظیفه گوی سبقت را از مسئولین ربوده اند.

 
با اعلام بانک مرکزی

با اعلام بانک مرکزی مبنی بر آغاز فروش اوراق مشارکت یکساله با نرخ سود ۲۰ درصدی، بانکها مسابقه‌ای را برای اعلام آمادگی خود برای پذیرش مشتریان آغاز کرده‌اند.

معاون وزیر ارتباطات خبر داد

معاون وزیر ارتباطات با بیان اینکه طرح رجیستری از فردا شنبه برای گوشی های ال جی اجرا می شود گفت: تا پایان سال همه برندها مشمول این طرح می شوند.

وزیر ارتباطات

وزیر ارتباطات  گفت: با مصوبه ای که به زودی ابلاغ می‌شود مشکل دریافت پیامک های تبلیغاتی ناخواسته برای مشترک حل خواهد شد و این پیامک های سیاه به پیامک های سفید تبدیل می شود.

 
رئیس دامپزشکی استان تهران

رئیس دامپزشکی استان تهران، با بیان اینکه تاکنون پرنده تلف شده در چیتگر مبتلا به سویه H۵N۸ آنفلوانزا بوده است، گفت: تاکنون موردی از ابتلا به سویه H۵N۶، در تهران گزارش نشده است.

 
سرلشکر سلیمانی در مراسم راز رضوان

فرمانده نیروی قدس سپاه گفت: رژیم صهیونیستی ماندنی نخواهد بود و در اعمال این رژیم نیز هیچ علامتی از پایداری ندارد و مملو از وحشت  و دست و پا زدن های ناشی از فروپاشی است.

 
رئیس کل دیوان محاسبات کشور

رئیس کل دیوان محاسبات کشور از تقدیم گزارش حسابرسی اقتصاد مقاومتی به مجلس شورای اسلامی در سال آینده خبر داد.

در قالب گرنت

دانشجویان دانشگاه کردستان در قالب گرنت پژوهشی به دانشگاه خاین اسپانیا اعزام می شوند.

رئیس دانشگاه آزاد خبر داد

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی گفت: با ایجاد مرکز جذب هیأت علمی مستقل نیروهای انقلابی و مومن را در دانشگاه آزاد جذب کنیم.

در معاملات امروز بازار آزاد تهران

در بازار آزاد تهران، سکه طرح جدید ۱۳ هزار تومان ارزان شد و قیمت به یک میلیون و ۵۷۷ هزار و ۵۰۰ تومان رسید.

بلاتکلیفی نرخ کرایه های تاکسی در سال ۹۷

معاون حمل و نقل ترافیک شهرداری تهران گفت: هنوز لایحه کرایه های تاکسی و اتوبوس آماده نشده و هر زمان آماده شد به شورا ارائه می شود.

در معاملات فردایی (کاغذی) ارزی

در معاملات فردایی (کاغذی) ارزی به صورت واقعی جابجا نمی شود؛ بلکه ما به التفاوت نرخ آتی مورد توافق بین دو طرف، ملاک دریافت یا پرداخت وجوه قرار می گیرد.

تکمیل اطلاعات در سامانه حج

سرپرست روابط عمومی سازمان حج و زیارت اعلام کرد: تکمیل اطلاعات زائران در سامانه حج، پیش شرط ثبت نام در کاروان های حج تمتع سال ۹۷ است.

 
دادستان تهران تشریح کرد

جعفری دولت‌آبادی گفت: یک شبکه جاسوسی تعدادی دوربین در ظاهر برای رصد امور زیست محیطی در مناطق استراتژیک نصب کرده بودند که در واقع فعالیت‌های موشکی را رصد می‌کردند.

 
در صحن مجلس مطرح شد

رئیس مجلس درپاسخ به تذکر رئیس کمیسیون اقتصادی درباره کاهش ۲۵ درصدی ارزش پول ملی به دلیل عدم مدیریت بازار ارز، خواستار توضیح بانک مرکزی شد.

با حضور برخی مقامات

پیکر ۳ شهید خدمت سانحه کشتی سانچی دقایقی قبل وارد فرودگاه بین المللی امام (ره) شد.

در ادامه بررسی بودجه ۹۷ صورت گرفت

نمایندگان مجلس شورای اسلامی برای افزایش سرمایه ۳ بانک ملی، مسکن و توسعه صادرات در سال آینده به دولت مجوز دادند.

نکته سلامت

محققان عنوان می کنند بی خوابی غالبا به عنوان یک فاکتور پرخطر ابتلا به دیابت نوع۲ نادیده گرفته می شود.

محققان می گویند

طبق نتایج یک مطالعه جدید مصرف بیش از دو وعده ماست در هفته ریسک ابتلا به بیماری قلبی یا سکته را کاهش می دهد.

محققان دانمارکی پی بردند

مطالعه جدید نشان می دهد بیماران مبتلا به میگرن با افزایش ریسک حملات قلبی، سکته، لختگی خون و ضربان نامنظم قلب مواجه هستند.

محققان هشدار می دهند

محققان هشدار می دهند افرادی که شیفت شب کار می کنند در معرض ریسک بالا ابتلا به دیابت نوع۲، که پیش فاکتور بیماری های قلبی است قرار دارند.

برای آگاهی از مغز

هفته آگاهی از مغز اسفندماه امسال با شعار «مغزت رو بشناس» با هدف آگاهی از مغز، شناخت توانمندی ها، کارکردها

یک داروساز فرانسوی

یک داروساز فرانسوی گفت: کمبود کلاژن در بدن سبب پیری پوست و مشکلات مفصلی می‌شود که با تامین آن از طریق موادغذایی و مکمل‌ها می‌توان روند پیری را کندتر و غضروفهای بدن را سالم‌تر نگه داشت.

رئیس انجمن سکته مغزی ایران عنوان کرد

رئیس انجمن سکته مغزی ایران با اشاره به اینکه درمان مبتلایان به سکته مغزی یکی ازسه ساعت اول در درمان سکته مغزی بسیار مهم است،گفت:در صورتی که تزریق به موقع انجام شود عوارض سکته کاهش می‌یابد.

دبیر علمی سمینار ایمپلنت عنوان کرد

دبیر علمی سمینار ایمپلنت شانزدهمین کنگره بین المللی انجمن جراحان دهان و فک و صورت 

تغذیه

مدیرکل دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت گفت:درصد زیادی از زنان و مردان جامعه با کمبود ویتامین D مواجه هستند که منجر به پوکی و نرمی استخوان شده و آسم، آلرژی و ام اس را در پی خواهد داشت.

 
محققان پی بردند

مطالعه جدید نشان می دهد ممکن است باکتری های موجود در شیر آغازگر بیماری آرتروز روماتوئید باشند.

بررسی‌ها نشان می‌دهد ترکیبی در کیوی وجود دارد که می‌تواند از بیماری کبد چرب جلوگیری کند.

یک متخصص تغذیه گفت: مصرف حبوبات و مرکبات در ایام سرد سال برای بدن بسیار مفید است و توصیه می‌شود شهروندان این موارد را در رژیم غذایی خود در ایام سرد سال داشته باشند.

محققان ژاپنی پی بردند

طبق گزارش محققان، داروی متداول در درمان بیماری صرع به کاهش علائم نوعی دمانس (زوال عقل) موسوم به «دمانس لویی بادی» کمک می کند.

نکته سلامت

پروبیوتیک ها، میکروارگانیزم های زنده ای هستند که به شکل مکمل فروخته شده، در کرم های پوستی گنجانده شده و به محصولات خوراکی نظیر ماست افزوده می شوند.

محققان بلژیکی پی بردند

محققان دریافتند درمان جدید احتمالی اگزما می تواند به کاهش شدت بیماری آسم هم کمک کند.

توصیه کارشناسان تغذیه

دانه کنجد علاوه بر آنکه در آشپزی مورداستفاده قرار می گیرد، به دلیل خواص متعدد تغذیه ای و دارویی در طب سنتی هم کاربرد دارد.

محققان آلمانی توصیه می کنند

به گفته محققان، خوردن صبحانه سرشار از فیبر حاوی جو دوسر و میوه و سبزیجات کافی در طول روز می تواند از تحلیل استخوان ها پیشگیری نماید.

یافته پزشکی محققان دانمارکی

طبق نتایج مطالعات، افرادی که عادت به لگد زدن یا ضربه زدن در خواب دارند ممکن است مبتلا به اختلال مرتبط با بیماری پارکینسون، بخصوص در مردان، باشند.

محققان پی بردند

طبق نتایج یک مطالعه، از آنجائیکه بین افزایش میزان بتا آمیلوئید و تشدید علائم اضطراب ارتباط وجود دارد، از اینرو اضطراب نشانه اولیه بیماری آلزایمر در افراد مسن است.

بلاهایی که ممکن است بر اثر آلودگی هوا بدان‌ها دچار شویم

گزارش تصویری

چندرسانه ای

کتابخانه