[field_news_surtitre]

شب های بی آسمان(۲۸)

داستان سی وسوم این کتاب با عنوان « آوای وطن » در«شب های بی آسمان(۲۷)» تقدیم شما علاقمندان عزیز شد.اینک داستان سی وچهارم با عنوان « معنای بسیج »

[field_news_surtitre]

به مناسبت شهادت آتش نشانهای فداکار ساختمان پلاسکو

موسسه پیام آزادگان: شهادت قهرمانانه جمعی از آتش نشانان دلیر کشورمان که جان خویش را برای حفاظت از هموطنانشان به خطر انداختند نقطه اوج ایثارگری و شهامت است.

[field_news_surtitre]

برمحیط پیرامونی خود اثرگذاری کنید

پیام رهبر معظم انقلاب به اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجویان در اروپا: از شما عزیزان انتظار می‌رود بر محیط پیرامونی خود اثرگذاری کنید و بر رهروان راه خدا بیفزایید.

[field_news_surtitre]

یادداشت آزاده احمد دواتگر برای شهادت آتش نشانان ایثارگر

به روح مطهر شهدای آتش نشان درود فرستاده و از خداوند متعال برای خانواده های داغدار این عزیران صبر و اجر می طلبیم.

[field_news_surtitre]

پیام رهبر معظم انقلاب درپی حادثه دردناک فروریختن ساختمان

شهامت و فداکاری آتش‌نشانانی که درعملیات نجات مردم، خود دچار حادثه‌ی خطیر شده و درحال فداکاری متعهدانه به امتحانی دشوار گرفتار آمده‌اند، دل را از تحسین و تمجید و نیز از نگرانی و اندوه، آکنده میسازد.

ابر فیاض

اخلاص در بندگی جز این نیست که بندگان را خدمتگزاری صادق و بی‌طمع باشی! 

                                 

یکی از اولویت‌های اصلی بنیاد رسیدگی به جانبازان ویلچری است که تعداد آن‌ها حدوداً ۳ هزار نفر است و باید تدابیری برای رفع مشکلات آن‌ها اندیشیده شود.
داستان سی وسوم این کتاب با عنوان « آوای وطن » در«شب های بی آسمان(۲۷)» تقدیم شما علاقمندان عزیز شد.اینک داستان سی وچهارم با عنوان « معنای بسیج »
نخستین همایش تجلیل از اساتید شاهد و ایثارگر حوزه‌های علمیه با حضور آیت الله اعرافی مدیر حوزه‌های سراسر کشور و حجت الاسلام مؤذنی معاون فرهنگی و امور اجتماعی بنیاد شهید و امور ایثارگران در مدرسه معصومیه (س) قم برگزار شد.
"بررسی عوامل موثر بر استحکام خانواده آزادگان" عنوان پژوهشی است که آیدین باقری دانشجوی دکترای جامعه شناسی ومهدی آهنگران کارشناس ارشد جامعه شناسی برای موسسه فرهنگی هنری پیام آزادگان زیر نظر دکتر حسن بهشتی پور انجام داده اند.
نماینده موسسه پیام آزادگان در استان سیستان و بلوچستان و مشاور استاندار در امورایثارگران با همراهی جمعی از آزادگان استان با آزاده و جانباز سرافرازسپاه اسلام سردارحاج محبعلی فارسی دیدار و گفتگو نمودند.
موسسه فرهنگی هنری پیام آزادگان با عرض تسلیت به آزاده عبدالله شاه میرزا، از درگاه خداوند متعال برای پدر مرحوم ایشان علو درجات و برای بازماندگان شکیبایی و سلامتی مسئلت می نماید.
با تکمیل بحث ها درباره فصلنامه تخصصی، بررسی برنامه پیشنهادی سال۱۳۹۶ و تصمیم‌گیری در مورد چگونگی کاربست‌ یافته‌های طرح خانواده آزادگان در دستور نشست بعدی قرارگرقت.
در دیدار با آزاده سردار بی غم، آزاده جعفر مزیدها  سلامتی و بهبودی کامل ایشان و موفقیت خانواده محترمشان را از خداوند یکتا مسئلت نمود. 
نمایندگان مجلس دولت را موظف به پرداخت تمامی مطالبات معوق خانواده‌های شهدا و ایثارگران حداکثر تا سال ۹۷ کردند.
دستورالعمل نهایی محاسبه حقوق و پرداخت پاداش پایان خدمت جانبازان بسیجی تهیه شده و تا یکی دو ماه آینده ابلاغ می شود.
انصاری:
قائم مقام بنیاد شهید و امور ایثارگران بر لزوم حفظ سرمایه‌های اجتماعی ایثارگران از طریق ارتباطات فرهنگی تاکید کرد.
کسرحق درمان ۲ درصد از حقوق بازنشسته جانباز فاقد وجاهت قانونی است؛ پـرداخت ۲ درصد ازمستمری جانبازان مـوضوع مـاده ۸۹ قانون تامین اجتماعی برای برخورداری از خدمات درمانی مذکور برعهده دولت است. 
داستان سی ودوم این کتاب با عنوان « نماز جماعت ممنوع » در«شب های بی آسمان(۲۶)» تقدیم شما علاقمندان عزیز شد. اینک داستان سی وسوم با عنوان «آوای وطن»
حجت‌الاسلام والمسلمین ابوترابی فرد؛ نایب رییس سابق مجلس شورای اسلامی: برای آراسته شدن جامعه به اخلاق و ارزش‌های دینی، باید مساجدی آباد داشت.
 پیام آزادگان  شفای عاجل آزاده گرامی حاج عباسعلی منصوری را از درگاه خداوند متعال مسئلت می نماید.
در مسابقات پاورلیفتینگ جام بسیج کشور که به مناسبت حماسه ۹ دی در بروجرد برگزارشد، آزاده رحیم رحمتی با کسب مقام اول پیشکسوتان، مدال طلای قهرمانی را برگردن آویخت.
آزاده بهشتی پور درگفتگو با شبستان؛
کارشناس سیاست خارجی معتقد است که بیانیه مطبوعاتی کمیسیون مشترک برجام به گونه ای است که از نظر حقوقی می توان امیدوار بود که ترامپ ISA را اجرا نکند.
داستان سی ام و سی ویکم این کتاب با عناوین «روسری یادگاری و بوسه بر کلمات» در«شب های بی آسمان(۲۵)» تقدیم شما علاقمندان عزیز شد. اینک داستان سی و دوم با عنوان «نماز جماعت ممنوع»
موسسه پیام آزادگان درگذشت جانباز و آزاده سرافراز علی حبیبی را به خانواده ایشان تسلیت عرض نموده، از درگاه خداوند متعال برای آن مرحوم علو درجات و برای بازماندگان، صبر و اجر مسئلت می نماید.
قائم مقام بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: برابر نظرسنجی انجام‌شده در خصوص ارزیابی رضایت از طرح سپاس، ۸۲ درصد ایثارگران اجرای این طرح را مثبت و رضایت خود را از آن اعلام کردند.

تعدادی از قانونگذاران آمریکایی طرحی را ارائه داده‌اند که به موجب آن خواستار خروج آمریکا از سازمان ملل هستند.

نشانه تازه از نزدیکی اسرائیل و عربستان؛

وزیر دفاع اسرائیل گفت همکاری با کشورهای عرب میانه رو برای مبارزه با بنیادگرایی اسلامی می تواند به پایان منازعه فلسطین کمک کند.

در حالی که مبارزه با داعش در کشورهای عراق و سوریه متمرکز شده است، تحرکات این گروه در افغانستان شدت گرفته است.

کشت و قاچاق مواد مخدر بخشی از درآمد داعش و گروههای تروریستی دیگر در افغانستان و سایر کشورهای منطقه را تشکیل دهد.

دادستان درآمریکا اعلام کردند که اکثر ۲۳۰ معترضی که پس از اعتراض های خشونت آمیز در واشنگتن به دنبال مراسم تحلیف دونالد ترامپ دستگیر شده‌اند، متهم به 'شورش جنایی' خواهند شد.

نخست وزیر انگلستان نخستین رهبر یک کشور خارجی خواهد بود که با رئیس جمهوری جدید آمریکا دیدار می کند.

رسانه های عرب زبان از کنترل ارتش سوریه بر شهرک صوران خبر دادند.

پایگاه اینترنتی روزنامه «اسرائیل فلش» روز شنبه طولانی شدن عمر داعش را موجب نجات غرب از موج جدید حملات تروریستی دانست.

وزارت خارجۀ امریکا اعلام کرد این کشور هیئت نمایندگی به مذاکرات سوریه در آستانه، پایتخت قزاقستان، اعزام نمی‌کند.

 وزیر خارجه سابق رژیم صهیونیستی با ترکی الفیصل، رئیس اسبق سازمان اطلاعات عربستان دیدار و دربارۀ مسائل منطقه‌ای و روند سازش با فلسطینیان گفتگو کرده است.

رهبر جبهۀ ملی و نامزد انتخابات ریاست جمهوری فرانسه می‌گوید چندین انتخابات سرنوشت‌ساز در اروپا در سال ۲۰۱۷ موجی از تغییرات را این قاره ایجاد خواهد کرد.

دولت میانمار انتقادهای سازمان های بین المللی از سرکوب مسلمانان روهینگیا را بهره برداری سیاسی از بحران این کشور دانست.

هتل السبطین در مرکز شهر کربلا (جمعه) طعمه حریق شد .

دادگاه سئول به خبرنگاران اعلام کرد: چون ترس آن می‌رفت که دلایل مربوط به ارتکاب جرم از بین برود، وزیر فرهنگ بازداشت شد.

وقوع انفجار در بازار میوه و تره بار شهر پاراچنار پاکستان دستکم ۷۰ شهید و زخمی بر جای گذاشت.

وزارت خارجه روسیه تاکید کرد اقدامات نیروهای تندرو در ونزوئلا که به تحریک کشورهای غربی درصدد راه اندازی تظاهرات خیابانی خشونت آمیز هستند، مغایر با منافع این کشور بوده و مورد حمایت جامعه جهانی قرار نخواهد گرفت.

آتش نشانان ترکیه برای ادای احترام به همکاران ایرانی خود نماز میت غیابی را در مقابل سفارت ایران در آنکارا به جای می‌آورند.

آغاز «عصر جدید» آمریکا؛

دونالد ترامپ با ادای سوگند، رسما به عنوان چهل پنجمین رییس جمهور آمریکا کار خود را آغاز کرد.

نمایندگان فتح و حماس پس از سه روز مذاکره در مسکو با تشکیل دولت وحدت ملی موافقت کردند.

سازمان مبارزه با تروریسم عراق شمار کشته شدگان گروه تروریستی داعش از ابتدای عملیات موصل تاکنون را اعلام کرد.

وزارت کار در اطلاعیه ای بااشاره به مهلت ۳۰ روزه برای ارائه درخواست بیمه بیکاری، از کارگران بیکار شده پلاسکو درخواست کرد که با مراجعه به موقع به اداره کار، صبر و شکیبایی را مد نظر قرار دهند.

رئیس کمیته تحقیق و تفحص مجلس از صندوق ذخیره فرهنگیان با تشریح آخرین وضعیت تحقیق از این صندوق گفت: عدد تخلف هشت هزار میلیارد تومان اعلام شده، فقط مربوط به بانک سرمایه است.

به منظور تخصیص گاز به بخش خانگی، قطع گاز جایگاههای CNG استانهای شمالی کشور از عصر امروز در دستور کار قرار گرفته است.

رئیس سازمان انرژی اتمی گفت: همانطور که مقام معظم رهبری فرمودند، اگر آنان برجام را نقض کنند این آمادگی در صنعت هسته‌ای وجود دارد که در یک سال و نیم بتوانیم به ظرفیت غنی سازی ۱۰۰ هزار سو برسیم.

یکی از اولویت‌های اصلی بنیاد رسیدگی به جانبازان ویلچری است که تعداد آن‌ها حدوداً ۳ هزار نفر است و باید تدابیری برای رفع مشکلات آن‌ها اندیشیده شود.

برخی از اعضای شورا و هیات موسس جسته و گریخته اظهاراتی را بیان کردند اما هیچ تعریف مشخصی در این باره ارائه نشد تا اینکه رهبر معظم انقلاب طی حکمی علی اکبر ولایتی که از اعضای هیات موسس دانشگاه آزاد اسلامی است را به عنوان رئیس این هیات معرفی کردند.

خرید بلیت‏ های جشنواره برای ثبت‌نام کنندگان در سامانه پیش فروش، به صورت حضوری در پردیس سینمایی ملت انجام خواهد شد.

هنوز هیات دولت در خصوص عیدی کارگران و کارمندان در سالجاری به نتیجه قطعی نرسیده اما برآوردها به نسبت قانون محاسبه پرداخت در هر سال رقم عیدی را پیش از تصویب دولت مشخص می‌کند.

وزیر اطلاعات تاکید کرد: تاکنون با بررسی های همه جانبه به هیچ نشانه ای مبنی بر وجود اراده تروریستی یا خرابکارانه بودن این حادثه برنخورده ایم.

معاون بنیادشهید

معاون تعاون و امور اجتماعی بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: آتش نشانانی که در حادثه پلاسکو جان باختند به عنوان شهید خدمت محسوب می شوند

معاون رئیس جمهوری اعلام کرد:

با تاسیس صندوق سلامت قصد داریم تا مابقی مبلغی که بیمه ها نسبت به پرداخت آن اقدامی نمی کنند، از طریق این صندوق پرداخت کنیم.

علما و مراجع عظام تقلید ضمن تسلیت حادثه پلاسکو، خواستار جبران خسارت‌ها و پیشگیری از این حوادث در کشور شدند.

رئیس بنیاد مستضعفان گفت: بنیاد تلاش خواهد کرد که در مدت ۲ سال این ساختمان را با رعایت ضوابط و مقررات و با کیفیت بالا بسازد و واحدهای آن را به ذینفعان واگذار کند.

رییس کل بانک مرکزی اعلام کرد

رییس کل بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران عصر امروز (شنبه) در بازدید از ساختمان فروریخته پلاسکو از پرداخت تسهیلات به هر واحد صنفی حادثه دیده تا سقف سه میلیارد ریال خبر داد.

پیشنهاد به حداقل رساندن اختلاف حقوقی شاغلان و بازنشستگان آموزش و پرورش در برنامه ششم به دولت داده شده است.

اسامی افراد محبوس در آواره های پلاسکو اعلام شد.

نیم صفحه اول روزنامه های سیاسی وورزشی کشور.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در پیامی، درگذشت «عالم پارسا» و«سالک الی الله»، مرحوم آیت‌ الله حاج سید ابراهیم خسروشاهی رضوان‌الله‌علیه را تسلیت گفتند.

عیدی و پاداش پایان سالی که کارفرمایان باید تا آخر سال به کارگران پرداخت کنند حداقل یک میلیون و ۶۲۴ هزار تومان و حداکثر دو میلیون و ۴۳۶ هزار تومان خواهد بود.

شرایط محیطی سختی در محل حکمفرما است اما با جلساتی که مسئولان مربوطه برگزار کرده و برنامه‌ریزی و سازماندهی‌های لازم انجام شده، تقسیم کار صورت گرفته و همه نیروها با تمان توان خود در حال فعالیت هستند.

توت فرنگی آناناسی با ظاهری شبیه توت فرنگی نارس، خواص شگفت انگیزو منحصر به فرد داشته و طعم و مزه ان بسیار خاص و دوست داشتنی است.

گاهی درد کف پا مشکلات عمده ای برای فرد ایجاد می کند. بیماری هایی که روی گردش خون تاثیر می گذارند و توزیع نامناسب چربی ها در بدن می تواند زمینه این مشکل را فراهم می کنند.

فقر آهن یکی از شایع‌ترین اختلالات تغذیه‌ای در افراد و مهم‌ترین علت کم‌خونی تغذیه‌ای در کودکان و زنان در سنین باروری است که سبب کاهش توان جسمی و روانی فرد و حتی افزایش میزان مرگ‌ومیر و ابتلا به انواع بیماری‌ها می‌شود.

روغن جوانه گندم ،از جوانه دانه گندم استخراج می شود ، و یک منبع غنی از ویتامین E است

نقش فیبر تنها به ایجاد احساس سیری در انسان خلاصه نمی شود، بلکه جمعیت کثیر باکتری هایی که روده را به عنوان خانه خود می شناسند را نیز تغذیه می کند. فیبر پریبیوتیک است.

جامعه ای به سرعت در حال رشد از پژوهشگران وجود دارد که معتقدند ماده معدنی لیتیوم ممکن است فواید چشمگیری در درمان و پیشگیری از آلزایمر داشته باشد.

یافته های قبلی نشان داده بود که مصرف کنندگان قهوه، نسبت به افرادی که قهوه نمی نوشند زندگی طولانی تری دارند و این امر دانشمندان را متعجب و متحیر ساخته بود.

سالاد شلغم و هویج سالادی جدید و خوشمزه است که با شلغم خام آماده می شود. با امتحان این سالاد، از طعم خوب و آبدار شلغم، آنهم به صورت خام شگفت زده خواهید شد.

یک کارشناس ارشد طب سنتی معتقد است، مصرف "بروکلی" روند پیر شدن بدن را به تاخیر می‌اندازد.

مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری های ایالات متحده اعلام کرده که بین سالهای ۲۰۰۱ تا ۲۰۰۴، ۶۹ میلیون نفر از افراد بالای ۶۹ سال در این کشور، تجربه اختلال دهلیزی را داشته اند.

ویتامین E به عنوان یک ماده مغذی و حیاتی برای ساخت ماهیچه های سالم، می تواند برای کاهش وزن مفید باشد.

عضو انجمن علمی طب سنتی ایران گفت: یک رژیم ۵ روزه با ترکیب خاص، برای پاکسازی بدن، در کسانی که بیماری خاص دیگری نداشته و می‌توانند این رژیم را تحمل کنند، توصیه می‌شود.

انجام ورزش‌های رزمی می‌تواند فواید زیادی برای ورزشکاران داشته باشد. این نوع ورزش‌ها ضربان قلب را افزایش می‌دهد و باعث افزایش آمادگی جسمانی می‌شود.

غذاهای تند و چرب می توانند موجب تحریک معده شوند و از این رو، با رفلاکس اسید مواجه شوید. بدون تردید، ناراحتی حاصل از این شرایط خواب خوب و با کیفیتی را به همراه نخواهد داشت.

بسیاری از لوازم آرایش مخصوص چشم ارزان قیمت (به عنوان مثال ریمل) حاوی موادی هستند که برای بهبود اثر زیبایی طراحی شده اند، اما می توانند به چشم ها یا مژه ها آسیب وارد کنند.

اگر به سیر علاقمند هستید، برای مقابله با بوی ناخوشایند آن می توانید خوردن یک سیب خام را مد نظر قرار دهید. سیب خام بوی دهان پس از خوردن سیر را خنثی می کند.

درد جسمانی و افسردگی ارتباط نزدیکی با یکدیگر دارند. درد می تواند افسرده کننده باشد و افسردگی می تواند موجب و تشدید کننده درد باشد.

محققان دانشکده پزشکی لارنر در دانشگاه ورمونت آمریکا دریافتند مصرف فلفل تند قرمز با کاهش ۱۳ درصدی در مرگ و میر کلی، به ویژه در مرگ و میر ناشی از بیماری قلبی یا سکته مغزی، همراه است.

برخلاف باور اکثر مردم، کلسترول الزاماً خطرناک و آسیب رسان نیست بلکه میزان مناسب آن در بدن به معنای سلامت درونی است.

اگر شما و یا کسی که پیش شماست، احتمال فشارخون داشته باشید،لازم است که ابزار گرفتن فشارخون به صورت دستی را در خانه داشته باشید.

گزارش تصویری

چندرسانه ای

کتابخانه