[field_news_surtitre]

گفت وگوی پیام آزادگان با آزاده سرافراز علی مردان عسکری

تاریخ سوادکوه پر از مردانی ساده است که نشان جوانمردی و فدا کاری شان در کنار سادگی چنان برجسته است که یاد آوری خاطراتشان کمترین تقدیری است که می توان از آن ها به عمل آورد .

[field_news_surtitre]

گفتگو با آزاده سرافراز اکوانی نماینده پیام آزادگان در کهکیلویه و بویر احمد

مگر اسارت جز شکنجه و دوری نبود؟ پس چه چیزی در آن سالها پنهان است که آن ها را این همه دلتنگ روزهای غریب اسارت می کند؟ هم کلام آزاده سرافراز سید حمزه اکوانی که هم اکنون نماینده موسسه پیام آزادگان در کهکیلویه و بویر احمد می باشد می شویم تا آن روزها را برایمان تعریف کند .

[field_news_surtitre]

«غلط زیادی» امریکا در خصوص قدس به سرانجام نخواهد رسید

رهبر معظم انقلاب تاکید کردند :بدون تردید فلسطین یک مجموعه و تاریخ «از بحر تا نهر» است و قدس نیز پایتخت آن است و امکان هیچ خدشه ای بر این حقیقت، وجود ندارد.

[field_news_surtitre]

گفت وگو با محمدرضا عروجی و مروری بر روزهای سخت اما پربار اسارت

دوران آزادگی مثل یک کارخانه انسان ‌سازی بود

[field_news_surtitre]

گفتگو با همسر صبور آزاده سرافراز رضا شملی

بعد از آزادی آنها فهمیدم که خداوند به همسران اسرا صبر عطا کرده بود وگرنه یک لحظه دوری هم را نمی توانستیم تحمل کنیم .

 

ابر فیاض

توي محوطة اردوگاه نشسته بود. داشت با چند نفر از بچه‌ها صحبت مي‌كرد. سرباز عراقي سر رسيد. ديدم...

                                 

 دیدار و سرکشی از خانواده آزاده شهید هادی ملاصالحی توسط نمایندگان پیام آزادگان تهران انجام شد. 
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی پیام آزادگان ، جلسه قرائت قرآن کریم توسط آزادگان مجموعه گل محمدی ۳۰ دی ماه ۱۳۹۶ در مسجد این مجموعه برگزار گردید .​ 
دوره آموزشی قرآن کریم ویژه همسران شهدا، جانبازان و آزادگان ایثارگر شهرستان داورزن به صورت مستمر برگزار می شود.
در نشست مدیرکل آموزش بنیاد شهید و امور ایثارگران و دبیر هیئت عالی جذب اعضای هیئت علمی، مراحل پیگیری علت عدم جذب فرزندان شاهد و ایثارگر به عنوان عضو هیئت علمی دانشگاه‌ها اعلام شد.
مدیرکل اشتغال و کارآفرینی بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: بخش دوم سامانه الکترونیکی اشتغال ایثارگران شامل ثبت درخواست بهره مندی از تسهیلات خوداشتغالی به صورت آزمایشی در بنیاد تهران بزرگ اجرایی می‌شود.
رییس دبیرخانه کمیسیون‌های پزشکی بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: دو هیئت از کمیسیون‌های پزشکی بنیاد شهید و امور ایثارگران با حضور در شهرستان های ثلاث باباجانی و دالاهو در استان کرمانشاه به بررسی وضعیت جانبازی ۲۲۰ نفر از متقاضیان پرداختند.
مدیرکل درمان و توان‌بخشی بنیاد شهید و امور ایثارگران از سفر اساتید بین‌المللی فوق تخصص کلیه و مجاری ادراری جهت درمان جانبازان و ایثارگران به کشورمان خبر داد.
با حضور استاندار آذربایجان شرقی و سردار سلامی و جمع کثیری از مردم و مسئولین و خانواده های معظم شهدا و ایثارگران از آزاده و جانباز سرافراز سردار کریمییان تجلیل و مورد تکریم قرار گرفت.
ازادگان لرستان
جلسه قرائت قرآن کریم آزادگان خرم آبادلرستان جمعه شب مورخ ۱۳۹۶/۱۰/۲۹ منزل آزاده حاج مجتبی قاسم پور​ برگزار شد 
ازادگان مشهد مقدس
  برگزاری دعای ندبه آزادگان مشهد مقدس در اولین جمعه ماه جمادی الاول و طبق برنامه ماهانه ، مراسم دعای ندبه آزادگان مشهد مقدس با حضور خانواده های محترمشان ساعت ۷ صبح روز جمعه ۲۹ دیماه ۱۳۹۶ با قرائت دعا توسط آزاده گرامی آقای فلاح و مداحی مداح اهل بیت آقای عطاپور ،در محل دفتر موسسه فرهنگی پیام آزادگان خراسان رضوی برگزار شد . در پایان مراسم شرکت کنندگان(از محل نذورات) با آش اسارتی پذیرایی شدند .
وقت آن است که نیروهای انقلابی از لاک خود بیرون جهند و به حساب پرهیز از ریا و تمحض در اخلاص بین خود و مردم حصار ننهند، اینان باید بدانند که همزبانی با مردم و شرح حال واقعی مردم از تریبون‌های مختلف مکمل همراهی همدلانه با آن‌هاست.
 دیدار و سرکشی از خانواده آزاده شهید مهدی علیزاده توسط نمایندگان پیام آزادگان انجام شد. 
تاریخ سوادکوه پر از مردانی ساده است که نشان جوانمردی و فدا کاری شان در کنار سادگی چنان برجسته است که یاد آوری خاطراتشان کمترین تقدیری است که می توان از آن ها به عمل آورد .
اولین مسابقه ماهیگیری آزادگان و جانبازان دزفول برگزار شد.
مگر اسارت جز شکنجه و دوری نبود؟ پس چه چیزی در آن سالها پنهان است که آن ها را این همه دلتنگ روزهای غریب اسارت می کند؟ هم کلام آزاده سرافراز سید حمزه اکوانی که هم اکنون نماینده موسسه پیام آزادگان در کهکیلویه و بویر احمد می باشد می شویم تا آن روزها را برایمان تعریف کند .
برگزاری مراسم تجلیل و تقدیر از دانشجویان برتر علمی و پژوهشی شاهد و ایثار گردانشگاه های کلان منطقه یک 
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی پیام آزادگان ، دیدار و سرکشی از خانواده آزاده شهید سرلشکر خلبان کرم رضا مکری توسط نمایندگان پیام آزادگان انجام شد.  
 دیدار و سرکشی از خانواده آزاده شهید عزیز بابایی توسط نمایندگان پیام آزادگان تهران انجام شد. 
آزادگان
جلسه هم اندیشی نماینده موسسه پیام و تعدادی از اعضای شورای مشورتی آزادگان با مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان کهگیلویه و بویراحمد ومعاون فرهنگی بنیاد(۹۶/۱۰/۲۷)​ برگزار شد
ستاد مشترک ارتش ترکیه

ستاد مشترک ارتش ترکیه لحظاتی پیش در بیانیه ای اعلام کرد: عملیات عفرین تحت عنوان «شاخه زیتون» عصر امروز ساعت ۱۷.۰۰ به وقت محلی آغاز شده است.

اشپیگل خبر داد

روزنامه اشپیگل امروز در گزارشی نوشت که آلمان در حال رایزنی با متحدین اروپایی خود است تا با وضع تحریم های جدید علیه ایران، مانع خروج آمریکا از برجام توسط ترامپ شود.

 
رئیس گروه مطالعات انرژی وین

رئیس گروه مطالعات انرژی وین با بیان اینکه تولیدکنندگان و صادرکنندگان بزرگ نفت چشم به بازار آسیا دارند، گفت: بازیگران اصلی بازار نفت، حالا هند را کانون رشد تقاضای طلای سیاه می دانند.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد: ترکیه را به عدم اقدام نظامی در «عفرین» دعوت می کنیم.

به نقل از آناتولی

رئیس ستاد مشترک ارتش و رئیس سازمان اطلاعات ترکیه با وزیر دفاع روسیه در مسکو دیدار و گفتگو کردند.

لیبرمن

وزیر جنگ رژیم اشغالگر قدس ادعا کرد که «حماس» در تلاش است با تقویت مواضع خود در جنوب لبنان به این رژیم حمله کند.

جابری انصاری در دیدار با بوگدانوف

دستیار وزیر امور خارجه کشورمان در امور سیاسی ویژه و معاون وزیر امور خارجه روسیه درباره آخرین تحولات منطقه و نشست گفتگوی ملی گروه‌های سوری در سوچی رایزنی کردند.

 
سیدحسن نصرالله

دبیر کل حزب الله لبنان در مراسم سالگرد شهدای قنیطره و مراسم چهلم حاج فایز محمود مغنیه، حوادث منطقه را نشان دهنده ماهیت اهداف آمریکا دانست.

با اعلام خبری رسمی

باراک اوباما با اعلام پیامی رسمی ضمن اعلام آمادگی خود برای بازگشت مجدد به صحنه سیاست آمریکا، ترامپ و حزب جمهوریخواه را به رقابت دعوت کرد.

مجلس نمایندگان آمریکا

مجلس نمایندگان آمریکا لایحه ای جدید آماده کرده که در صورت تصویب، دولت آمریکا بار دیگر موظف به افزایش تحریم های ضد ایرانی علیه کشورمان خواهد شد.

به بهانه انجام بررسی های بیشتر در آینده

یک مقام دولت آمریکا اعلام کرد که این کشور از اعطای کمک ۶۵ میلیون دلاری خود به یک آژانس سازمان ملل که مسئول کمک رسانی به آوارگان فلسطینی است، خودداری کرد.

رابرت آینهورن خبر داد

مشاور وزارت خارجه آمریکا در دوران ریاست جمهوری بیل کلینتون و باراک اوباما، از آغاز قریب الوقوع مذاکرات هسته ای واشنگتن و ریاض خبر داد.

گفتگو باعضو شورای اطلاعات ملی آمریکا

«پل پیلار» معقتد است ایران حاضر نمی شود از برنامه موشکی خود دست بکشد چرا که دیگر دولتهای منطقه موشک های بالستیک داشته و برخی از آنها دارای نیروی هوایی قویتر از نیروی هوایی ایران هستند.

 
در بروکسل

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا و وزیر خارجه عربستان در بروکسل دیدار و درباره برخی موضوعات از قبیل برجام به گفتگو پرداختند.

ایلدریم

نخست وزیر ترکیه در واکنش به تشکیل نیروی مرزی ۳۰ هزار نفری در سوریه متشکل از کُردهای مورد حمایت واشنگتن اعلام کرد: آمریکا با تروریست‌ها همدست شده است.

نیروهای ارتش سوریه

نیروهای ارتش سوریه در حال نبرد سنگین با تروریستها در اطراف فرودگاه نظامی ابو الظهور در حومه ادلب هستند و به پای دیوارهای این فرودگاه راهبردی رسیده اند.

جمال خاشقجی

«جمال خاشقجی» فعال رسانه ای معروف و تحلیلگر عربستانی اعلام کرد با نزدیک شدن به تحقق هدف جمع آوری ۱۰۰ میلیارد دلار، پرونده بازداشت شاهزاده های سعودی به زودی بسته می شود.

سوریه

با پایان سال ۲۰۱۷ میلادی،‌ رؤیاهای بزرگترین گروه تروریستی در سوریه یعنی گروه تروریستی داعش هم پایان یافت و دولت سوریه سیطره خود را بر حدود ۹۰درصد کشور گسترش داد به این امید که سال جاری میلادی (۲۰۱۸) سال پیروزی نهایی بر تروریسم در تمام سوریه باشد.

 
منبع نزدیک به جریان حکمت ملی عراق

یک منبع نزدیک به جریان حکمت ملی عراق ائتلاف «سید عمار حکیم» با «حیدر العبادی» را تکذیب کرد.

نماینده پارلمان عراق

نماینده پارلمان عراق با تشریح آرایش سیاسی برای انتخابات پارلمانی آینده این کشور، از نحوه دخالت عربستان سعودی در این انتخابات پرده برداشت.

 

چهل روز از آسمانی شدنت گذشت و اکنون در اربعین تو ای مرد بزرگ جبهه‌های دفاع از نظام، انقلاب و ارزش‌ها، این شهر و مردمان پاک نهادمان، همچنان حماسه آفرینی‌ها و دغدغه‌های انقلابی تو را به یاد دارند و هیچ‌گاه پاهای لرزان تو در مناسبت‌های مختلف ملی و مذهبی را با وجود نقاهت و بیماری شدیدی که داشتی از یاد نخواهند برد.

تصاویر صفحات نخست روزنامه‌های کشور امروز یکشنبه ۱ بهمن به‌شرح زیر منتشر می‌شود.

 

 

 

دادستان تهران

دادستان تهران گفت: اعلام موارد فساد بدون دلیل و اثبات محل اشکال است و طی نامه‌ای به شهردار تهران از ایشان خواسته‌ایم مستندات ارائه دهند.

تصاویر صفحات نخست روزنامه‌های کشور امروز شنبه ۳۰ دی به‌شرح زیر منتشر می‌شود.

۴.۹ میلیارد دلار دارایی بعلاوه بهره آن

خبرگزاری فرانسه اعلام کرد که بانک مرکزی ایران شکایتی را برای دریافت میلیاردها دلار خسارت علیه سازمان بورس اوراق بهادار لوکزامبورک طرح کرده است.

سخنگوی نفتکش

سخنگوی شرکت ملی نفتکش از رسیدن ربات های زیرآبی به محل غرق شدن سانچی با هدف دستیابی به اطلاعاتی از وضعیت کشتی خبر داد.

سرلشکر صفوی

دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا تاکید کرد: هم اکنون هماهنگی و وحدت خوبی بین سپاه و ارتش برقرار است و وحدت و هماهنگی بین سپاه و ارتش باعث هم افزایی قوا می گردد.

 
آیت الله امامی کاشانی

خطیب نمازجمعه تهران، با انتقاد از سکوت کشورهای اسلامی نسبت به مسئله فلسطین و یمن، گفت: امروز جهان اسلام به شجاعت نیاز دارد.

آیت‌الله نوری همدانی

یکی از مراجع تقلید شیعیان گفت: غرب در طول تاریخ هیچ‌گاه در برابر اسلام تسلیم نشده است و این منازعه و تقابل غرب با اسلام کماکان ادامه خواهد داشت.

سردار سلیمانی

فرمانده نیروی قدس سپاه گفت: من وقتی صحنه نابخردانه آن نادان در آتش‌زدن پرچم ایران را دیدم خیلی دلم سوخت؛ گفتم‌ای کاش به‌جای پرچم من را (نه تصویر من را) بلکه من را ده بار آتش می‌زدند.

 
نامه اسماعیل هنیه به رهبر انقلاب

رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت فلسطین گفت: با شروع انتفاضه در کرانه باختری و قدس، به اذن خداوند توطئه طاغوتِ عصر (ترامپ) و حاکمان نفاق را در پایان دادن به مسئله فلسطین، خنثی خواهیم کرد.

 
نامه سرگشاده سردار نقدی به رئیس جمهور

معاون فرهنگی سپاه پاسداران در نامه ای سرگشاده به رئیس جمهور در خصوص فضای مجازی، نوشت: همین امروز راه را بر ظرفیت‌های بی‌شمار داخلی باز کنید و آن‌ها را جایگزین اجانب نمایید که فردا دیر است.

آذری جهرمی در جمع خبرنگاران

وزیر ارتباطات با بیان اینکه اتفاقات اخیر آزمون خوبی برای پیام رسان های داخلی بود، گفت: باید تقویت همزمان شبکه ها و ایجاد رقابت برای خروج از انحصار به عنوان استراتژی مد نظر باشد.

گزارشات میدانی حاکی ست

اشتغال غیررسمی در حالیکه سهم کمی از اقتصاد را تشکیل می داد اما بر اساس آمار ارائه شده از سوی مسئولان نسبت این مشاغل با مشاغل رسمی برابر شده است.

معاون آخوندی

رئیس سازمان راهداری، با انتقاد از مصوبه کمیسیون تلفیق و عدم افزایش قیمت حامل های انرژی گفت: امیدواریم شورای اقتصاد در سال آینده، با افزایش نرخ عوارض آزادراه تهران - قم، موافقت کند.

امیرآبادی

عضو کمیسیون تلفیق بودجه گفت: در سال ۹۷ افزایش هرگونه تعرفه، عوارض و بهای خدمات توسط شوراهای شهر و روستا، نظام پزشکی و مهندسی و دولت ممنوع شد.

یک کارشناس ارشد ایمنی دریایی

یک کارشناس ارشد ایمنی دریایی گفت: در حادثه نفتکش سانچی با توجه به تاریکی هوا، سرمای زیاد و نشت میعانات گازی و افزایش احتمال ایجاد حریق، پریدن خدمه کشتی به آب راحت نبوده است.

نگاهی به دستور مدعی العموم

 دادستان قزوین دریافت عوارض در آزادراه قزوین به زنجان را به دلیل مشکلات ایمنی جاده ممنوع کرد تا مدعی العموم به مطالبات عمومی وارد شده باشد.

رهبر معظم انقلاب تاکید کردند :بدون تردید فلسطین یک مجموعه و تاریخ «از بحر تا نهر» است و قدس نیز پایتخت آن است و امکان هیچ خدشه ای بر این حقیقت، وجود ندارد.

مجموعه‌ی مجالس کشورهای اسلامی -که قریب یک ربع قرن، عمر این مجموعه است- جایگاه مهمّی دارد: اوّلاً شما رؤسای مجالس و اعضای مجالس کشورهای اسلامی، نمایندگان ملّتها هستید، این نکته‌ی مهمّی است

توصیه کارشناسان تغذیه

دانه کنجد علاوه بر آنکه در آشپزی مورداستفاده قرار می گیرد، به دلیل خواص متعدد تغذیه ای و دارویی در طب سنتی هم کاربرد دارد.

محققان آلمانی توصیه می کنند

به گفته محققان، خوردن صبحانه سرشار از فیبر حاوی جو دوسر و میوه و سبزیجات کافی در طول روز می تواند از تحلیل استخوان ها پیشگیری نماید.

یافته پزشکی محققان دانمارکی

طبق نتایج مطالعات، افرادی که عادت به لگد زدن یا ضربه زدن در خواب دارند ممکن است مبتلا به اختلال مرتبط با بیماری پارکینسون، بخصوص در مردان، باشند.

محققان پی بردند

طبق نتایج یک مطالعه، از آنجائیکه بین افزایش میزان بتا آمیلوئید و تشدید علائم اضطراب ارتباط وجود دارد، از اینرو اضطراب نشانه اولیه بیماری آلزایمر در افراد مسن است.

بلاهایی که ممکن است بر اثر آلودگی هوا بدان‌ها دچار شویم

در نشست خبری عنوان کرد

دبیر علمی چهاردهمین کنگره بین المللی صرع با اشاره به هزینه ۲۵۰ و ۴۰۰ میلیون تومانی جراحی صرع در دنیا گفت: ارزان ترین جراحی صرع در ایران انجام می‌شود.

یک متخصص سالمندی عنوان کرد

یک متخصص طب سنتی گفت: یکی از شایع ترین مشکلات در دوره سالمندی، اختلال تعادل، افزایش احتمال سقوط و زمین خوردن است که منجر به جراحت، شکستگی و در بعضی موارد منجر به مرگ می شود.

 
از سوی روابط عمومی سازمان غذا و دارو

روابط عمومی سازمان غذا و دارو، اسامی دو برند آبلیمو که مجوز تولید ندارند را، اعلام کرد.

یک متخصص تغذیه

یک متخصص تغذیه با اشاره به علائم ایجاد زخم معده گفت: احساس درد در بیماران زخم معده و رفلاکس، متفاوت است؛ ولی رعایت عادات غذایی شان شبیه به هم است.

نکته سلامت

سلامت کلیه ها ارتباط مستقیمی با سلامت قلب و همچنین بالعکس دارند.

عضو کمیسیون بهداشت مجلس

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس معتقد است چه فرد ایرانی و چه اتباع بیگانه درصورت شرایط مالی خوب باید حق بیمه را ماهانه پرداخت وخدمات درمانی را دریافت کنند.

 

یک متخصص طب ایرانی گفت: خواب کوتاه بعدازظهر با مزاج افراد رابطه دارد؛ برای همه افراد و مزاج‌ها خوب نیست.

یک مسؤل حوزه سلامت درباره فوت یک فرد بر اثر استفاده از واکسن توضیحاتی ارائه کرد و درباره بیماری آنفلوآنزا گفت: آنفلوآنزای فصلی در برخی استانها به نسبت جمعیت‌شان گسترش بیشتری داشته و لازم است مردم به نکات بهداشتی بیشتر توجه کنند.

متخصص مغز و اعصاب با اشاره به اینکه ۶۰ درصد بیماران مبتلا به صرع، کنترل بیماریشان با دارو محقق می‌شود، گفت: ۴۰ درصد دیگر این بیماران برای بهبودی نیاز به عمل جراحی دارند.

شما کلسیم مصرف می‌کنید که استخوان‌هایتان قوی و سالم بمانند. اما آیا میدانستید که اگر به میزان کافی ویتامین D دریافت نکنید نمی‌توانید تمامی موادمعدنی لازم برای تقویت بدنتان را جذب کنید؟ اما این تنها دلیل برای دریافت ویتامین D نیست. ویتامین D علاوه بر حفظ استخوان‌های شکننده، خطر ابتلا به سرطان‌های خاص و التهاب را نیز کاهش می‌دهد.

محققان می گویند

طبق نتایج مطالعه جدید، مصرف اسیدفولیک و مولتی ویتامین در طول بارداری می تواند ریسک ابتلا به اُتیسم را در کودک کاهش دهد

در راستای یک قرارداد مشترک

بر اساس یک قرارداد همکاری، بیماران صعب العلاج و مبتلا به سرطان در کشور قطر از داروهای تولید ایران استفاده خواهند کرد.

در کنگره فارماکواپیدمیولوژی عنوان شد

دبیر کمیته کشوری تجویز و مصرف منطقی دارو، از دسترسی به اطلاعات ۹۸۰ میلیون نسخ دارویی تجویز شده در کشور خبر داد.

یافته جدید محققان ژاپنی

مطالعه جدید نشان می دهد میزان پایین کافئین در افراد مبتلا به پارکینسون در مقایسه با افراد فاقد این بیماری متداول تر است.

نوشیدن ۵ تا ۶ لیوان آب ممکن است در اوایل زیاد به نظر برسد، اما به مرور ساده و به تبدیل به یک عادت خوب می شود. سلامت نیوز: چه افرادی صبح‌ها حتما باید آب بنوشند؟

گزارش تصویری

چندرسانه ای

کتابخانه