[field_news_surtitre]

گفت وگوی پیام آزادگان با آزاده سرافرازاحمد نظری

بی شک دفاع مقدس برگ زرینی بر تاریخ پرافتخار کشورمان است و اسارت تنها سطری از زیباترین و خواندنی ترین بخش آن. و در این میان نقش خادمین اسرا پازل گمشده اسارت در خدمت رسانی به همنوعان خود هستند. اسرایی که در لباس خدمت بدون کمترین چشمداشتی گاه لبخندی را برلبان اسیری می نشاندند و گاه با زیرکی تمام کوچکترین حرکت دشمن را در اردوگاه زیرنظر و آن را به مسوولان آسایشگاهه انتقال می دادند.

[field_news_surtitre]

گفت وگوی پیام آزادگان با آزاده سرافراز حیدر صالحی

آزاده سرافراز حیدرصالحی یکی از آزادگان بزرگواری است که دعوت پیام آزادگان را لبیک گفته و درنشستی صمیمانه از ۲سال و نیم اسارت خود برایمان می گوید.

[field_news_surtitre]

گفتگوی پیام آزادگان با آزاده سرافراز محمد کرمعلی

آزاده سرافراز محمد کرمعلی یکی از آزادگان سرافراز دفاع مقدسی است که درحال حاضر بازنشسته شبکه بهداشت و درمان است. وی دعوت گفت و گو با پیام آزادگان را با گشاده رویی می پذیرد و در یک صبح پاییزی با حضور در موسسه پیام آزادگان از چگونگی حضورش در جبهه و سپس ماجرای اسارت ده ساله اش می پردازد.

[field_news_surtitre]

برگزاری نشست شوراي پژوهشي موسسه در ۷ مهرماه

گزارش نشست شوراي پژوهشي موسسه فرهنگی هنری پیام آزادگان، سه‌شنبه۷ مهرماه ماه ۱۳۹۷

 

 

 

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی پیام آزادگان ،  جلسه شورای پژوهشی موسسه پیام آزادگان در ساعت۱۰ الی۱۲صبح با حضور پنج نفر از اعضای محترم شورای‌پژوهشی موسسه پیام آزادگان برگزار شد.

ابر فیاض

                                 

اسارت در خاک عراق
معاون اجرایی کمیسیون اسرا و مفقودین ایرانی در دوران دفاع مقدس با بیان اینکه رژیم بعث عراق کارشکنی‌های فراوانی برای آزادسازی آزادگان انجام داد، با ذکر آمار و ارقام پیرامون تبادل اسرا، از تعیین تکلیف چند هزار اسیر با سرنوشت نامعلوم خبر داد.
اداره کل روابط عمومی و اطلاع رسانی بنیاد شهید
 اداره کل روابط عمومی و اطلاع رسانی بنیاد شهید و امور ایثارگران خبر برخی رسانه‌ها مبنی بر تغییر معاون رییس جمهور و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران را تکذیب کرد.
کنکور
میزان تأثیر سوابق تحصیلی داوطلبان آزمون سراسری سال ۹۸ از سوی سازمان سنجش آموزش کشور اعلام شد.
محمود پاکدل
 معاون تعاون و امور اجتماعی بنیاد شهید و امور ایثارگران اعلام کرد: بیش از ۶۰۰۰ کارت هوشمند ایثارگری برای جانبازان زیر ۲۵ درصد متقاضی ارسال شد.
ایثارگران
  نماینده ولی فقیه، معاون رییس جمهور و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: در سال‌های ۱۳۹۶ و ۱۳۹۷، ۱۲ هزار نفر از ایثارگران از طریق صندوق اشتغال و کارآفرینی ایثارگران به بانک‌ها معرفی شده‌اند تا وام‌های خوداشتغالی دریافت کنند.
برنامه های دیدار آزادگان
مدیرموسسه پیام آزادگان خراسان رضوی و مشاورمحترم ایثارگران آستان قدس رضوی در نشست های صمیمانه ضمن تجلیل از ایثارگری آزادگان با  آزاده سرافراز محسن میرزائی وخانواده محترم شان دیدار داشتند و دقایقی را به استماع نظرات و خاطرات این عزیزان نشستند.
در پی سرکشی وعیادت آزادگان
مدیر موسسه پیام آزادگان خراسان رضوی و مشاورمحترم ایثارگران آستان قدس رضوی در نشست های صمیمانه ضمن تجلیل از ایثارگری آزادگان روز سه شنبه ۲۲ آبان ۹۷ با خانواده آزاده رمضان علی حیدر زاده دیدار داشتند 
جلسات آزادگان
جلسه هفتگی قرائت قرآن کریم آزادگان خرم آباد لرستان چهارشنبه شب مورخ ۱۳۹۷/۰۸/۲۳ ساعت ۲۰/۳۰منزل آزاده حمید حسنوند برگزار شد 
در پی سرکشی وعیادت آزادگان
جمعی از آزادگان بهبهان با آزاده حاج سعید مظفردیدار داشتند
جلسات آزادگان
جلسه ی قرائت قرآن آزادگان شهرستان زرند کرمان امشب مورخ ۹۷/۸/۲۱ منزل آزاده نوبهار برگزار شد
برنامه های آزادگان
خیمه حضرت رقیه(ع) در شام غریبان امام رضا(ع) با حضور بانوان خراسان رضوی برگزار شد 
برنامه های آزادگان
 مراسم شام غریبان امام رضا(ع) و سالگرد رحلت ملکوتی سیدعلی اکبر ابوترابی با حضور برادر گرامیشان در دفتر موسسه پیام آزادگان خراسان ضوی  برگزار شد
برنامه های آزادگان
 مراسم  عزاداری  هیئت  آزادگان  رفسنجان  به  مناسبت  رحلت  پیامبر  اکرم  صلی  الله  علیه  و  اله  و  شهادت  امام  حسن  مجتبی  علیه  السلام  و  امام  رضا  علیه  السلام برگزار شد 
در پی سرکشی آزادگان
اعضایی شورایی مشورتی پیام آزادگان  برای عرض تسلیت  درگذشت مادربزرگوارش  به دیدار برادرآزاده محسن رفیعی در تاریخ ۱۹/۸/۹۷ به منزل ایشان رفته وبااعلام همدردی کردنند
در پی سرکشی وعیادت آزادگان
 اعضای جلسه قرآن آزادگان کرمان در تاریخ ۹۷٫۸٫۲۰ با خانواده آزاده عبدالحسین مجتبائی دیدار داشتند
انالله وانا الیه راجعون
 انالله وانا الیه راجعون باکمال تاسف مطلع شدیم همسر مکرمه روحانی جلیل القدر ،آزاده سرافراز حاج آقای احدی به رحمت ایزدی پیوست :ضمن عرض تسلیت این مصیبت عظمی به محضر این آزاده بزرگوار اعلام می داریم مراسم تشییع جنازه فردا ساعت ۱۰ صبح گلزار شهدا (تجمع گلزار شهدا) ختم همانروز ساعت ۱۴ الی ۱۶ مسجد ۱۴ معصوم انتهای لقمان ۴برگزار می گردد 
تعامل آزادگان
اعضایی شورایی مشورتی پیام آزادگان استان مرکزی جهت عرض تبریک  با مدیرکل جدیدبنیادشهیدوامورایثارگران استان در تاریخ ۱۵/۸/۹۷ دیدار داشتند 
برنامه های آزادگان
مراسم دعای ندبه آزادگان مشهد مقدس  و خانواده های محترمشان با قرائت دعا توسط آزاده  سرافراز حاج محمد فلاح و سخنرانی حجه الاسلام شاکری در محل دفتر پیام آزادگان خراسان رضوی ​برگزارشد
برنامه های آزادگان
 آخرین شب عزاداری آزادگان مشهد مقدس  و بزرگداشت سالگرد رحلت سید آزادگان با سخنرانی حجه الاسلام ابوترابی در محل دفتر پیام آزادگان خراسان رضوی با استقبال گرم و پرشور آزادگان وخانواده های محترمشان برگزار شد
برنامه های آزادگان
برنامه های سوگواری آخر صفر - پیام آزادگان مشهد مقدس  - خیمه حضرت علی اصغر(ع) ویژه کودکان پسر با مربی گری استاد احمدی- ۱۵ آبان ۱۳۹۷ برگزار شد
در صورت تعرفه‌گذاری بر خودروهای اروپائی

اتحادیه‌اروپا اعلام کرد که تعرفه‌گذاری آمریکا بر خودروهای تولید این اتحادیه را با فهرستی از اقدامات متقابل پاسخ می دهد. 

یحیی سریع اعلام کرد

سخنگوی ارتش یمن به تلفات سنگین متجاوزان و مزدوران ائتلاف سعودی-آمریکایی طی ۱۰ روز گذشته در جبهه های مختلف جنگ با ارتش و کمیته های مردمی یمن اشاره کرد.

به دلیل اقدام علیه ایران

«سوئیفت» به دلیل اقدام علیه ایران، در معرض اقدامات تنبیهی اتحادیه‌ اروپا قرار دارد.

ظریف

وزیر خارجه کشورمان در گفتگو با العربی الجدید با اشاره به مطلع بودن تهران از طرح های تروریستی سعودی ضد مقامات ایرانی از دنیا خواست که چشمانش را به روی اقدامات ریاض باز کند.

قاووق اعلام کرد

عضو شورای مرکزی حزب الله لبنان با اشاره به علنی شدن روابط میان کشورهای حوزه خلیج فارس و رژیم صهیونیستها آنرا تصمیمی از سوی بن سلمان دانست.

سخنگوی وزارت امور خارجه هند اعلام کرد

سخنگوی وزارت امور خارجه هند اعلام کرد: دریافت معافیت از تحریم‌های نفتی آمریکا علیه ایران، برای امنیت انرژی هند بسیار مهم است.

عضو شورای اطلاعات ملی آمریکا

«پل پیلار» معتقد است که هدف امضاکنندگان اروپایی برجام جهت طراحی یک ابزار خاص برای ادامه تجارت با ایران کاهش نفوذ مالی امریکا در جهان است.

در راستای کانال مالی اروپا

منابع آگاه اعلام کردند: فرانسه یا آلمان به عنوان کشور میزبان برای انجام تسویه حساب های مالی میان ایران و اتحادیه اروپا عمل خواهند کرد.

با پیروزی دموکرات‌ها

پس از این که دموکرات‌ها در انتخابات آمریکا پیروز شدند و کنترل مجلس نمایندگان را به دست آوردند، سهام آمریکا و سهام آسیایی افت کردند و دلار تضعیف شد.

سفیر ایران در لاهه

علیرضا جهانگیری با بیان اینکه کسانی در جهان هنوز با زبان تحریم و فشار با مردم ایران سخن می‌گویند، گفت: آنها سخت در اشتباه هستند و به اهداف خود نخواهند رسید.

بعد از تحریم های آمریکا

دولت آلمان با اعطای ضمانتنامه اعتباری صادراتی به ارزش ۹۱۱ میلیون یورو به ۵۸ شرکت، از تجارت با ایران حمایت کرد.

در پیام توییتری

وزیر خارجه جمهوری اسلامی اقدام آمریکا در تحریم نفت‌کش غرق‌شده سانچی و بانک تعطیل شده تات را نشانه استیصال برای عملیات روانی خواند.

 
بی بی سی تحلیل کرد

یک رسانه غربی با اشاره به اقدام آمریکا در بازگرداندن تحریم های ایران، این وضعیت را بهانه ای برای کشورهای دیگر در راستای انجام تصمیم خود برای تضعیف دلار دانست.

نظرات

همزمان با برگزاری راهپیمایی روز ۱۳ آبان رسانه های غربی به پوشش این رویداد پرداختند.

گزارش تحلیلی

تحلیلگران با اشاره به تحریم های آمریکا علیه ایران به شکست زودهنگام آن پرداخته و اعلام کرده اند که این تحریمها به مثابه ورود واشنگتن به تونلی تاریک است که از آن شکست خورده خارج می شود.

گزارش تحلیلی

آرزوی آمریکا برای تشکیل یک ائتلاف متحد عربی با نام ناتوی عربی علیه ایران در منطقه با چالشهای زیادی رو به رو است که تولد این ائتلاف را به بعد موکول می کند.

سخنگوی وزارت خارجه عراق

سخنگوی وزارت خارجه عراق ضمن تاکید با مخالفت بغداد با تحریم و بی نتیجه بودن آن از درخواست کشورش به آمریکا برای مستثنی کردن عراق از تحریمهای آمریکا ضد ایران خبر داد.

 
اعتراف وزیر انرژی عربستان

وزیر انرژی عربستان گفت که این کشور نمی تواند کاهش تولید نفت ایران را جبران کند و با تحریم نفتی ایران، قیمت نفت از رقم فعلی بالاتر هم خواهد رفت.

آمریکا

 

 

 
 

 استیو منوچین وزیر خزانه‌داری آمریکا امروز یکشنبه در مصاحبه با خبرگزاری رویترز اعلام کرد: به خریداران نفت ایران معافیت می‌دهیم.

در بیروت صورت گرفت؛

نماینده‌ دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با حضور در منزل خانواده شهید مغنیه در بیروت، تصویری از دیدار پدر و مادر شهید مغنیه با رهبر انقلاب را به خانواده‌ شهید اهدا کرد.

در معاملات امروز بازارها

قیمت نفت خام که دیشب توانسته بود ۲ درصد از سقوط سنگین خود را جبران کند، روز پنج‌شنبه تحت فشار عرضه بیش از حد، افت خود را از سر گرفت.

رضایی کوچی

رئیس کمیسیون عمران گفت: هفته آینده در جلسه ای ویژه برنامه های، اسلامی وزیر جدید راه و شهرسازی برای تکمیل پرژه های مسکن مهر و ساماندهی بازار مسکن را مورد بررسی قرار خواهد داد.

یک هفته با کتاب

هفته‌ای که گذشت از منظر اخبار حوزه و فعالیت ایران در بازارهای بین‌المللی نشر و همچین آغاز برنامه‌های هفته کتاب، قابل توجه است.

شرکت هواپیمایی آسمان

شرکت هواپیمایی آسمان با داشتن ۳۹ درصد تأخیر در پروازهای خود و ۲۳ درصد تأخیرهای کل پروازهای داخلی مهر ماه، رکورددار تأخیر در پروازهای این ماه به حساب می آید.

 
مهدی ریاحی فر

مدیرعامل بیمه آتیه سازان حافظ با اشاره به اینکه بیمه تکمیلی بازنشستگان تامین اجتماعی پایان آبان به اتمام می رسد،پیشنهادی جدید برای بیمه تکمیلی این افراد پیشنهاد کرد.

 
عامری

دبیرکل جمعیت ایثارگران گفت:مجلس نباید از اظهارات وزیر خارجه درباره پولشویی به سادگی عبور کند و باید از آقای ظریف توضیح بخواهد، زیرا مجلس باید نقش نمایندگی ملت را در پیش بگیرد.

فرمانده کل سپاه پاسداران

 فرمانده کل سپاه پاسداران گفت: با رایزنی انجام شده ۵ نفر از مرزبانان هنگ مرزی میرجاوه که چندی پیش توسط عوامل نفوذی ربوده شده بودند هم‌اکنون آزاد شدند و به زودی به کشور منتقل می شوند.

آیت الله مکارم شیرازی

 یکی از مراجع تقلید شیعیان گفت:‌ امیدواریم دولت بیشتر به فکر مردم بوده و با مسئله حضور زنان در ورزشگاه سر مردم را با این مطالب بند نکند و به واقعیت ها فکر کند.

رهبر انقلاب در دیدار مدال‌آوران پاراآسیایی:

رهبر معظم انقلاب فرمودند:یکی از مشکلات بزرگ کشور در شرایط کنونی،استفاده نکردن از ظرفیت های فراوان ملی است که اگر از این ظرفیت ها استفاده شود،بسیاری از مشکلات کنونی اقتصادی حل خواهد شد.

روایتی از سال‌ها پس از جنگ

روستاهای مرزنشینی هستند که علی‌رغم پاک‌سازی هنوز مین دست از سرشان برنداشته و چون مردم به دلیل کشاورزی یا دام‌پروری مجبور به زندگی در این مناطق هستند، هنوز میم برایشان یادآور مین و مرگ است.

در سالروز شهادت شهید طهرانی مقدم منتشر شد

در سالروز شهادت سردار سرلشکر حسن طهرانی مقدم، تصویری از دست‌نوشته‌ی رهبر انقلاب برای تقدیر از وی و همکارانش در سازمان جهاد خودکفایی سپاه پاسداران منتشر شد.

 
مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی گفت: شکایت ایران از اعمال محدودیت ها و تحریم های ظالمانه آمریکا علیه حمل و نقل دریایی، هفته آینده تقدیم سازمان بین المللی دریانوردی در لندن می‌شود.

با همکاری شرکت ملی نفت ایران

دومین عرضه نفت خام در بورس انرژی برای فروش ۷۰۰ هزار بشکه نفت خام با معامله سه محموله با قیمت ۶۴.۹۷ دلار به ازای هر بشکه به پایان رسید.

رهبر انقلاب در دیدار دست‌اندرکاران کنگره شهدای قزوین

حضرت آیت الله خامنه‌ای در دیدار دست‌اندرکاران کنگره شهدای قزوین خاطرنشان کردند: اگر روحیه جهاد و شهادت گسترش یابد، گرایش به شرق و غرب، و کفر و الحاد رخت برخواهد بست.

از امروز شنبه ۱۹ آبان‌ماه

فرآیند ثبت‌نام دانشجویان ایرانی خارج از کشور برای دریافت ارز دانشجویی از امروز شنبه- نوزدهم آبان‌ماه- در سامانه سجاد (سامانه جامع امور دانشجویان) آغاز شد.

در معاملات امروز

امروز شنبه ۱۹ آبان‌ماه، شعب بانکی هر یورو را به منظور تامین ارز خدماتی، ۱۴۷۰۰ تومان فروخته و در مقابل هر یورو را از مردم ۱۱۵۰۰ تومان می‌خرند.

در بازار آزاد تهران

در بازار آزاد تهران، هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید، امروز شنبه ۱۹ آبان‌ماه ۴ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان معامله شد. 

 

 

ظریف

وزیر امور خارجه گفت: سیاست خارجی ایران ارتباطی با مسائل داخلی آمریکا ندارد و من هم احساس نمی کنم که نتیجه انتخابات کنگره آمریکا تغییر چندانی در رفتار آنها نسبت به ایران ایجاد کند.

 
رئیس انجمن خیّرین مسکن ساز

رئیس انجمن خیّرین مسکن ساز از نهایی شدن ساخت ۳۰ هزار واحد مسکونی خیّرساز برای خانوارهای نیازمند خبر داد و گفت: تا کنون ۱۹ هزار واحد تحویل شده است.

رونمایی ۴۸ محصول فناورانه

دبیر ستاد توسعه فناوری های گیاهان دارویی و طب سنتی گفت: قرار است پالایشگاهی برای تولید مواد استاندارد در زمینه گیاهان دارویی راه اندازی شود.

دبیر علمی کنگره چشم پزشکی ایران مطرح کرد

دبیر علمی بیست و هشتمین کنگره چشم پزشکی ایران، از کاربرد ژن درمانی در حوزه چشم پزشکی به عنوان یک خبر خوش برای افرام کم بینا و نابینا، یاد کرد.

با جشنواره گیاهان دارویی

چهارمین جشنواره گیاهان دارویی با رونمایی از جدیدترین محصولات برگزار شد تولید پانسمان زیست سازگار و داروهای کاهنده قند و وزن برخی از دستاوردهای محققان در این نمایشگاه بودند.

رئیس مرکز مدیریت بیماری های غیر واگیر وزارت بهداشت

رئیس مرکز مدیریت بیماری های غیر واگیر، وزارت بهداشت، گفت: در حدود ۳۰ جمعیت بزرگسال کشور یا مبتلا به دیابت هستند، یا در معرض ابتلا به این بیماری قرار دارند.

دبیر علمی کنگره چشم‌ پزشکی ایران مطرح کرد

دبیر علمی بیست و هشتمین کنگره چشم‌ پزشکی ایران گفت: دو درصد افراد جامعه گرفتار انحرافات چشمی هستند.

یک روانشناس مطرح کرد

یک روانشناس، با اشاره به عوارض اختلالات خواب بر سلامت جسم و روان افراد، نسبت به خواب افراد شب کار هشدار داد.

مدیر برنامه کشوری پیشگیری و کنترل دیابت

مدیر برنامه کشوری پیشگیری و کنترل دیابت وزارت بهداشت گفت: تقریبا از سه دهه قبل موجی از بیماری دیابت نوع ۲ در دنیا آغاز شده و روبه افزایش است.

توصیه محققان به افراد دیابتی

تخم گشنیز دارای خواص متعددی بوده و سرشار از پتاسیم، آهن، ویتامین های A، K، و C، اسیدفولیک و منیزیم است.

نشست خبری سخنگوی وزارت بهداشت

سخنگوی وزارت بهداشت با اشاره به افزایش قیمت شیر و لبنیات در کشور، گفت: افزایش قیمت شیر و لبنیات و کاهش قدرت خرید مردم باعث کاهش سن بروز پوکی استخوان می شود.

در کنگره غدد درون ریز و متابولیسم

دبیر اجرایی دوازدهمین کنگره بین‌المللی بیماری‌های غدد درون‌ریز و متابولیسم، از ارائه جدیدترین دستاوردهای علمی در حوزه بیماری‌ها غدد و متابولیسم در کنگره امسال خبر داد.

محققان می گویند

به گفته محققان، بسیاری از افراد مبتلا به اختلال شایع تپش قلب «فیبریلاسیون دهلیزی» از افزایش ریسک سکته در خود آگاه نیستند.

عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران

عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران، گفت: در حال حاضر مشکلی در کمبود داروهای درمان سکته قبلی و مغزی در بیمارستان‌ها را نداریم.

معاون وزیر بهداشت

معاون بهداشت وزارت بهداشت گفت: سرانه مصرف مواد لبنی در کشور بسیار پایین و نگران کننده است، در حالی که مصرف لبنیات در پیشگیری از بسیاری از بیماری ها موثر است.

استاد دانشگاه علوم پزشکی تهران

استاد دانشگاه علوم پزشکی تهران با اشاره به راهکارهای محافظت از زانو گفت: پیاده‌روی روزانه، تغذیه مناسب و وزن ایده‌آل از ابتلا به آرتروز پیشگیری می‌کند.

 
ضرورت ترویج فرهنگ اهدای خون

یک بانوی کردستانی تاکنون توانسته با اهدای مستمر خون، جان تعداد زیادی از بیماران را نجات دهد.

رئیس جامعه اپتومتری ایران عنوان کرد

رئیس جامعه اپتومتری ایران، گفت: اپتومتریست ها در همه جای دنیا به عنوان مراقبین اولیه بینایی شناخته می شوند.

یک متخصص گوارش

یک متخصص گوارش با اشاره به عوامل بروز رفلاکس معده، مصرف قلیان، سیگار، قرص های التهابی و عادت های غذایی غلط را از جمله دلایل این عارضه خواند.

 
یافته جدید محققان ژاپنی

طبق نتایج یک تحقیق جدید، علائم اولیه بیماری دیابت نوع۲ از ۲۰ سال قبل قابل تشخیص است.

محققان کانادایی می گویند

مطالعه اخیر محققان نشان می دهد بالارفتن از پله ها سلامت قلب را تقویت می کند.

دانشمندان می‌گویند

محققان دریافتند ماده «فیستین»، که به طورطبیعی عامل رنگ دهی در میوه ها و سبزیجات است، می تواند روند پیری را کُند نماید.

یک فوق تخصص گوارش چاقی، عدم تحرک و چربی خون بالا مهم‌ترین دلایل ابتلا به کبد چرب خواند و رژیم غذایی را درمان اصلی این بیماری عنوان کرد.

 

گزارش تصویری

چندرسانه ای

کتابخانه