[field_news_surtitre]

پیام مقام معظم رهبری به مناسبت عروج ملکوتی آزاده حاج حسین زاده

از درگذشت مجاهد صادق و فداکار آزاده وجانباز و ایثارگر مرحوم آقای حسن حسین زاده دیر هنگام اطلاع یافتم ایشان را در دوران جوانیش به ایمان و صلاح و بصیرت و مجاهدت می شناختم.

[field_news_surtitre]

زندان موصل روایت ساده و متفاوت از اسارت

«زندان موصل»، روایتی ساده و یکدست از زندگی یکی از اسرای جنگ تحمیلی عراق علیه ایران است که از دوران کودکی او آغاز می‌شود، به دوران اسارت می‌رسد و تا زمان حال ادامه می‌یابد.

[field_news_surtitre]

تسهیلات خرید عینک طبی ویژه آزادگان و جانبازان

خانواده محترم شهدا، جانبازان و آزادگان  می توانند از تسهیلات ویژه خرید عینک بهره مند گردند.

[field_news_surtitre]

نمونه ای از پرسش های مطرح شده توسط آزادگان سهامدار

سوالات زیر عیناً نمونه ای از پرسش هایی است که توسط شما عزیزان مطرح گردیده است؛ لذا ضمن تقدیر از شما آزادگان عزیز، پاسخ های مربوطه نیز جهت اطلاع و بهره برداری تقدیم می گردد:

[field_news_surtitre]

گفته بودم اگر اسیر شوم خودم را می کشم

گفتگوی خواندنی پیام آزادگان با آزاده ی یزدی جلال زرگرباشی

 

ابر فیاض

‌‌شخصي‌ آمد و سؤ‌ال‌ كرد كه‌ در مفاتيح‌ نوشته اگر فلان‌ دعا را بخوانيم،‌ گناهان‌ پنجاه‌ ساله ما...

                                 

از درگذشت مجاهد صادق و فداکار آزاده وجانباز و ایثارگر مرحوم آقای حسن حسین زاده دیر هنگام اطلاع یافتم ایشان را در دوران جوانیش به ایمان و صلاح و بصیرت و مجاهدت می شناختم.
«زندان موصل»، روایتی ساده و یکدست از زندگی یکی از اسرای جنگ تحمیلی عراق علیه ایران است که از دوران کودکی او آغاز می‌شود، به دوران اسارت می‌رسد و تا زمان حال ادامه می‌یابد.
خانواده محترم شهدا، جانبازان و آزادگان  می توانند از تسهیلات ویژه خرید عینک بهره مند گردند.
سوالات زیر عیناً نمونه ای از پرسش هایی است که توسط شما عزیزان مطرح گردیده است؛ لذا ضمن تقدیر از شما آزادگان عزیز، پاسخ های مربوطه نیز جهت اطلاع و بهره برداری تقدیم می گردد:
مدیرکل درمان بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: پروفسور مهاجر، متخصص درد از کشور آلمان ۱۷ اردیبهشت ماه جاری برای ویزیت و درمان خانواده های معظم شهدا و جانبازان به ایران سفر می کند.
گفتگوی خواندنی پیام آزادگان با آزاده ی یزدی جلال زرگرباشی 
‏ شرکت اقتصادی و خودکفایی آزادگان ، ابتدا در سال ۱۳۷۱ تحت عنوان "سازمان اقتصادی و ‏خودکفاییآزادگان " فعالیت خود را آغاز نمود و در تاریخ ۱۳۷۳/۰۵/۱۱ طی شماره ۸۰۹۵۴ تحت عنوان " موسسه ‏اقتصادی و خودکفایی آزادگان " در اداره ثبت شرکت ها و موسسات غیر تجاری به ثبت رسید.‏‏
همان‌گونه که بیان شد: ماده ۴۸ قانون الحاق موادی به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت به صراحت بر استخدام فرزند ایثارگر در دستگاه اجرایی محل خدمت پدر تأکید دارد.
بعداز دیدار با رئیس مجلس لبنان
حجت الاسلام و المسلمین«سید محمدعلی شهیدی» معاون رئیس جمهوری اسلامی ایران و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران با تاكید به حق لبنان درتمسك به مقاومت در مقابل رژیم اشغالگر صهیونیستی تاكید كرد كه « نباید اجازه دهیم قضیه برحق فلسطین فراموش شود».
معاون فرهنگی و امور اجتماعی بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: معرفی ایثارگران به عنوان الگوهایی فراملی از ضروریاتی است که با ارائه تولیدات فرهنگی و عرضه آنها در جوامع بین الملل، انتقال تجربیات خدمت رسانی به جوامع آسیب دیده از جنگ و اجرای پروژه‌های تحقیقاتی مشترک حاصل می‌شود.
غلامعباس محمد حسنی خاطره ای از اولین دیدار با حاج آقا ابوترابی را اینگونه نقل میکند :
مرحوم حاج حسن از مبارزان دوران ستم شاهی و رزمندگان دلاور دوران دفاع مقدس و آزادگان سرافراز این مرز و بوم بود.
بسیجی آزاده شهید عزیز، عباس مقبل فرزندسلطان علی متولد ۱۳۴۳ شهادت ۱۳۷۳/۲/۷ بر اثر عوارض شیمیایی و اسارت به ملکوت اعلی پیوست.
معاون فرهنگی و امور اجتماعی بنیاد شهید و امور ایثارگران در جلسه شورای اداری شهرستان سرایان از توابع خراسان جنوبی، گفت: ما باید تمام توان و تلاش خود را در راه تجلیل از خانواده‌های شاهد و ایثارگر به کار گیریم.
تعدادی از آزادگان اصفهانی  که از روز پنجشنبه برای زیارت مضجع شریف آقا علی بن موسی الرضا (ع) به مشهد مقدس مشرف شده بودند یکشنبه شب از ساعت ۲۱ الی ۲۳ در پارک کوهسنگی مشهد میهمان موسسه پیام آزادگان خراسان بودند.
قیمت معامله شده سهام خودکفایی آزادگان در تاریخ دوشنبه ۶ اردیبهشت به شرح ذیل است:
معاون فرهنگی و امور اجتماعی بنیاد شهید و امور ایثارگران در جلسه شورای اداری شهرستان سرایان از توابع خراسان جنوبی، گفت: ما باید تمام توان و تلاش خود را در راه تجلیل از خانواده‌های شاهد و ایثارگر به کار گیریم.
مدیر كل امور شهدا و ایثارگران وزارت آموزش و پرورش ورود محتوای آموزشی در حوزه ایثار و شهادت در کتب درسی دانش آموزان را ضروری دانست.

به گزارش واحد اطلاع رسانی پیام آزادگان ، گل افشانی و غبار روبی گلزار شهداء بهشتی بهشتی توسط اعضای هیئت امناء مجمع فرزندان شهداء وهیئت فرهنگی مذهبی آزادگان شهرستان فریدونکنار بمناسبت ۱۳ رجب ، سالروز ولادت پر برکت امیرالمومنین علی ( ع ) و روز پدر ، و روز پدران آسمانی.

 

 

جلسه ی هیات قرانی شهرستان بروجرد در شب ولادت امیر المو منین (ع) و سالروز پدر برگزار شد.

اولین جلسه انصارالولایه آزادگان شهرستان بابل در سال جدید برگزار شد.

جلسه هیات قرانی آزادگان حسین ( ع ) شهرستان بروجرد هر شب جمعه با حضورآزادگان سرفراز وخانواده های معزز آنها برگزار می گردد.

اولین جلسه ی ماهیانه ی هیات آزادگان بهبهان در سال ۹۵  روز پنجشنبه در فاطمیه ی بهبهان  برگزار شد.

 

اولین جلسه هیئت مذهبی آزادگان تبریز در سال ۹۵، روز جمعه ۲۰فروردین ماه در مسجد میدان تبریز برگزار شد.

اولین جلسه هیئت آزادگان شهرستان همدان با حضور گرم برادران آزاده در مجتمع ایثار همدان تشکیل گردید.

آخرین جلسه هیئت فرهنگی مذهبی آزادگان شهرستان فریدونکنار در سال ۹۴،  در منزل آزاده جانباز حاج قربانعلی محسن پور برگزار شد.

اولین جلسه هیئت مذهبی آزادگان تبریز در سال ۹۵، روز جمعه ۲۰ فروردین ماه از ساعت ۶ تا ۸ عصر در حسینیه و مسجد میدان واقع در خیابان ۱۷شهریور جدید – کوی مقصودیه برگزار می شود.

جلسه ماهانه هیات چهارده معصوم ع آزادگان شهرستان بهشهر در اسفند۹۴ با برگزاری ایام فاطمیه به میزبانی برادر آزاده محمد فرجود بوی فاطمه س گرفت.

آخرین جلسه هیئت مذهبی آزادگان تبریز در سال ۹۴ روز جمعه ۱۴ اسفندماه همزمان با ایام فاطمیه برگزار شد.

مراسم دعای پرفیض ندبه ماهیانه هیئت آزادگان اهواز این هفته روز جمعه مورخ ۹۴/۱۲/۱۴ در حسینیه مرحوم حاج نوروز دلوار برگزار گردید.

جلسه ماهانه اسفند ۹۴ با حضور ۱۷ نفر از آزادگان گل محمدی در یکی از باغات آزادگان عزیز نجف آبادی برگزار شد.

طبق روال ماه های گذشته جلسه ی ماهانه ی هیات آزادگان بهبهان با حضور گرم برادران آزاده در دامان طبیعت زیبای بهبهان برگزار شد.

 

 

جلسه ماهانه هیات چهارده معصوم ع آزادگان  شهرستان بهشهر به میزبانی برادر آزاده رضااکبرنژاد در شهر رستمکلا برگزارشد.

 

جلسه بهمن ماه هیئت آزادگان شهرستان بابلسر که با ولادت با سعادت بانوی صبر و استقامت حضرت زینب ( س ) مصادف شده بود، برگزار شد

مراسم گرامیداشت سالروز ولادت باسعادت حضرت زینب کبری سلام الله علیها، توسط هیئت مذهبی حضرت موسی بن جعفر(ع) آزادگان اردبیل برگزار شد. در این مراسم که از ساعت ۹شب یکشنبه ۲۵بهمن ماه در منزل برادر آزاده حاج سلامت احمدی برگزار شد، پس از تلاوت آیاتی چند از کلام الله مجید و سخنرانی،  مداحان باصفای خاندان عصمت و طهارت(ع) در مدح رشادتهای آن بزرگوار اشعاری قرائت نمودند.

 چهارمین جلسه ی قرآنی هیات آزادگان حسین (ع) شهرستان بروجرد برگزار شد

مراسم جشن پیروزی انقلاب اسلامی به همت هیئت  آزادگان همدان همزمان با اقامه نماز مغرب و عشا در حسینیه فدائیان امام عصر (عج)برگزار شد.

تعدادی از اعضای هیات چهارده معصوم (ع) آزادگان  شهرستان بهشهر بمناست ایام دهه فجر بر سر مزار شهدای روستای شهیدآباد حضور یافتند.

 

سخنگوی تازه‌وارد نتانیاهو اظهارات حسن روحانی در خصوص مبارزه با داعش را هدف حمله توییتری قرار داد.
نماینده سابق مجلس ملی عراق:

نماینده سابق مجلس ملی عراق گفت: داعش با حمله موشکی به دنبال ترساندن مردم کربلاست.

جامعه مسلمانان "ماساچوست" آمریکا، در اقدامی پسندیده و در راستای مبارزه با اسلام هراسی، برنامه ای با نام "با همسایگان مسلمان خود ملاقات کنید" راه اندازی کردند و از مردم آمریکا خواستند تا در روز یکشنبه، میهمان مسلمانان این ایالت باشند.

خانم «ابتهاج محمد» اولین بانوی محجبه و مسلمان آمریکایی است که برای نخستین بار به عنوان نماینده این کشور در رشته شمشیر بازی در بازی های المپیک ۲۰۱۶ ریو، حاضر خواهد شد.

وزیر دفاع پیشین ایتالیا می‌گوید دو سال قبل از آغاز بحران سوریه (سال ۱۳۸۸) در سفر به کردستان عراق، پرسیدم این همه ساختمان‌سازی برای چیست؟. گفتند «برای آوارگان جنگ سوریه».

فیفا هم مانند کنفدراسیون فوتبال آسیا با میزبانی ایران و درخواست عراقی ها در رقابت های مقدماتی جام جهانی مخالفت کرد.

روزنامه ایندیپندنت از راز گلهای مقابل پادشاه عربستان به هنگام سخنرانی پرده برداشت.

با اینکه اعتقاد به مهدویت و اندیشه ظهور مهدی(عج) بخش مهمی از اعتقادات اسلامی است نویسنده روزنامه عکاظ سعودی اعتقاد به مهدویت را "خرافه" دانست!

دختر ۱۲ ساله فلسطینی پس از دو ماه و نیم بازداشت از زندان‌های رژیم صهیونیستی آزاد شد.

یکی از قضات برجسته ایرلندی، وکلای این کشور را موظف به همراه داشتن نسخه ای از کتاب مقدس و نسخه ای از "قرآن کریم"، نمود تا در صورت لزوم ادای قسم، به کتاب مقدسی که مربوط به دین موکل است، قسم یاد کند.

با توجه به مشکلاتی که اهل سنت در بحث "طلاق شفاهی" دارند، برخی فقهای مصری اذعان کرده اند که موضوع ثبت طلاق آنان را به فقه شیعه نزدیک می کند.

نشستی با عنوان "اسلام از نگاه دیگر" در دانشگاه "ارفورت" در کشور آلمان برگزار می شود.

«یوس رست» معاون وزیر امور خارجه سوئیس در حرم مطهر امیرالمومنین (ع) حاضر شد و مورد استقبال مسئولین آستان علوی، قرار گرفت. در این تشرف، مسئولین بخش روابط عمومی آستان قدس علوی، هیئت سوئیسی را همراهی می کردند .
 
جیم ماتریس بحث‌های هسته‌ای، دریایی، موشک‌های بالستیک، محیط سایبر و نیروی قدس را ۵ پتانسیل تهدیدآمیز ایران دانست.

سه گور دسته جمعی مربوط به نظامیان و برخی مربوط به افراد غیرنظامی در منطقه الملعب واقع در جنوب الرمادی عراق کشف شد.

دانشجویان مسلمان دانشگاهی در فرانسه با نامگذاری روزی به نام روز حجاب دختران غیرمسلمان را دعوت به پوشش حجاب کرده و از آنان خواستند تا به حق انتخاب زنان مسلمان احترام بگذارند.

گزارش یک روزنامه آلمانی حاکی است که گروه تروریستی داعش در حال برنامه ریزی برای انجام حملاتی جدید در چند کشور اروپایی است.

وزیر کشور جیبوتی با اشاره به تنش موجود در روابط تهران-ریاض، اعلام کرد ایران نمی‌تواند نظر جیبوتی را درباره عربستان تغییر دهد.

پلیس و نیروهای گارد ویژه در عملیاتی مشترک در شهر لنکران جمهوری آذربایجان چند نفر از بزرگان شیعه را بازداشت کردند.

با تعیین تکلیف ۶۸ کرسی باقیمانده خانه ملت در دور دوم انتخابات، آرایش سیاسی مجلس دهم مشخص می شود.

صفحه‌نخست روزنامه‌هاي شنبه، ۱۱ ارديبهشت

قیمت سکه طرح قدیم به نرخ یک میلیون و ۲۰ هزار تومان به فروش می‌رسد.
مدیرکل عتبات سازمان حج و زیارت گفت: در سال ۹۵ ظرفیت اعزام زائران به عتبات عالیات به بیش از دو برابر افزایش می یابد.
وزير تعاون كار ورفاه اجتماعی گفت:در سال ۹۴ با احتساب ۳۰۰ هزار ريزش شغل كه وجود داشت ،۵۰۰ هزار شغل با دفترچه بيمه ايجاد شد.
شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس تهران در آغاز معاملات روزجاری با کاهش ۸۶.۳۲ واحدی به عدد ۷۸ هزار و ۶۰۲ واحد رسید.
در نشست خبری با اصحاب رسانه؛

رئیس سازمان حج و زیارت با اشاره به مذاکرات انجام شده با طرف سعودی در خصوص حج تمتع امسال گفت: در مورد نحوه صدور ویزا برای زائران ایرانی و ارائه خدمات کنسولی به آنان همچنان در انتظار پاسخ طرف سعودی هستیم.

در نشست کمیته دائم امور اجتماعی و فرهنگی مجمع مجالس آسیایی؛

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به برداشت ۲ میلیارد دلاری از ذخایر بانک مرکزی ایران از سوی دیوان عالی آمریکا تأکید کرد: این برداشت راهزنی بوده و بدانید که مانند همیشه این ملت ایران است که در مقابل این راهزنی پیروز خواهد شد.

جزئیات جلسه خودرویی شورای رقابت؛

اعضای شورای رقابت در نشست عصر دوشنبه خود، مجوز گرانی محصولات ایران خودرو و سایپا را صادر کردند.

 شرور «احمد صحویی» در سالهای اخیر با زندگی مخفیانه در کوه‌های بلوچستان تلاش می‌کرد با تشکیل یک گروه تروریستی اقدامات ضدامنیتی جدیدی در این منطقه رقم بزند.

روزنامه‌های ورزشی سه‌شنبه ۷ اردیبهشت

قیمت سکه طرح قدیم به نرخ یک میلیون و ۲۳ هزار تومان به فروش می‌رسد.

سخنگوی قوه قضائیه در مورد شکایت ۱۸۵ خانواده شهدای فاجعه منا، دستگیری ۸ نفر از اعضای باند دلالان، دستورات رهبری درباره بورسیه‌ها، پرونده قضایی ستایش، تشکیل پرونده فوت مهرداد اولادی و ... سخن گفت.

صفحه نخست روزنامه‌های ورزشی دوشنبه ۶ اردیبهشت به شرح ذیل است:

صفحه‌نخست روزنامه‌هاي دوشنبه، ۶ ارديبهشت به شرح ذیل است:

مدیرکل لوازم خانگی وزارت صنعت خبر داد

مدیرکل صنایع فلزی و لوازم خانگی وزارت صنعت با بیان این که بانکهای ملی، صادرات و رفاه کارگران، بانکهای عامل در اجرای طرح فروش اقساطی کالا هستند گفت: حداکثرحقوق دریافتی شرکت کنندگان در طرح کارت اعتباری کالا ۱.۵ میلیون تومان است.

بهار همیشه همراه با غذاهای سالم بوده و تا فرصت هست باید آنها را مورد استفاده قرار داد. می توانید با غذاهای بهاری برنامه غذایی خود را یک خانه تکانی بکنید.

روغن حیوانی که به آن روغن کرمانشاهی نیز گفته می شود، نوعی روغن آشپزی است که در ایران در منطقهٔ کرمانشاه از شیر گاو و گوسفند به دست می‌آورند و در مقابل روغن نباتی به معنی مطلق روغن زرد نیز استعمال می‌شود.

اگر با فرا رسیدن بهار به سختی نفس می کشید، چشم هایتان قرمز شده و دچار اشک ریزی می شوید و یا از آبریزش بینی رنج می برید بهتر است تغییراتی در برنامه ی غذایی تان ایجاد کنید.

عسل مادۀ ای شفابخش است که می تواند علاوه بر درمان زخم و سوختگی های کوچک، در جلوگیری از سرایت بیماری و بهبود جای زخم نیز کاربرد داشته باشد.

متخصص پوست با اشاره به بیماری‌های شایع پوستی در فصل بهار، راه‌های در امان ماندن از این مشکل را تشریح کرد.

وزیر بهداشت ، وضع برخی بیماری ها در کشور را در مقایسه با کشورهای منطقه بسیار نگران کننده ارزیابی کرد.

توصیه یک محقق و مدرس طب سنتی

یک محقق و مدرس طب سنتی با بیان آداب قبل از حجامت گفت: بهتر است از سه روز قبل از حجامت، آش‌آلو، آش‌گزنه، سوپ جو بدون رشته، انار، آب‌زرشک، خاکشیر با آب‌گرم (به‌صورت ناشتا) و غذاهای دیگری که صاف‌کننده خون هستند، مصرف شود.

یک متخصص طب سنتی عنوان کرد:

یک متخصص طب سنتی گفت: افراد چاق در گروه گرم و مرطوب به‌علت احتمال فشار خون و گُرگرفتگی بهتر است ورزش را به اوایل صبح یا غروب‌ها موکول کنند. افراد چاق دارای طبع سرد و تر به‌دلیل متابولیسم پایین بدن بهتر است که ورزش را در ساعات گرمتر روز انجام دهند.

هیچ کسی دوست ندارد در مسیر کالری سوزی بدنش قرار بگیرد. پس باید مواظب باشید کاری نکنید سرعت سوخت و ساز بدنتان پایین بیاید.

تلاش برای جبران تمام ساعت‌هایی که نخوابیده‌اید باعث ایجاد اختلال در ساعت بدن شما می‌شود. در واقع شما را تنبل و زودخشم کرده و استرس بیشتری در بدنتان ایجاد می‌کند.

کارشناس ارشد فیزیوتراپی دانشگاه علوم پزشکی تهران با اشاره به بیماری دیابت، گفت: از طریق فیزیوتراپی می‌توان این بیماری را کنترل و درمان کرد.

شاید نتوانید تصور کنید روزانه مصرف چند عدد گردو چه تاثیری روی سلامت شما دارد. اگر کلسترول خون‌تان بالا است، دغدغه لاغری دارید، و یا مستعد بیماری قلبی هستید، و ... می‌توانید با خیال راحت گردو را در رژیم غذایی روزانه‌تان بگنجانید.

تورم یکی از دلایل بیماری‌هایی که موجب مرگ می‌شوند از جمله سرطان است. تحقیقات اخیر رابطه بین افزایش خطر ابتلا به سرطان و مصرف گوشت قرمز را اثبات کرده‌اند. بر اساس نتایج یک تحقیق در سال ۲۰۰۴ مصرف گوشت زیاد با شیوع سرطان روده (سرطان روده بزرگ، راست روده و شکم) ارتباط دارد.

جرم گیری دندان یکی از روش ها برای داشتن دندان هایی سفید و درخشان است. به جای صرف هزینه های بسیار برای جرم گیری دندان های تان، با محلول خانگی دندان های تان را جرمگیری کنید.

بروز و شدت بیماری ها مخصوصا در افرادی که مزاجشان گرم و تر است در فصل بهار بیشتر مشاهده می شود.

آناناس میوه با مواد مغذی و ویتامین‌های فراوان است که بدن انسان را در مقابل بسیاری از بیماری‌ها بیمه می‌کند.

مرگ ناگهانی در جوانان نادر است، اما افراد در معرض خطر هم می توانند در برابر آن احتیاط کنند.

فصل بهار همواره با شکوفایی گل ها و شکوفه ها همراه است و مردم در آن منتظر سبزی ها و میوهای نوبرانۀ مخصوص این فصل هستند.

محققان نشان داده‌اند که یکی از علل مهم و پنهان دندان قروچه کردن افراد، ریشه در مشکلات ستون فقرات و کمر دارد.

آه کشیدن گاه و بی‌گاه نشان از سلامتی و عملکرد درست ریه‌ها دارد و فواید بسیاری برای سلامتی دارد که کاهش آن بسیار خطرناک است.

گزارش تصویری

چندرسانه ای

کتابخانه