[field_news_surtitre]

ابوترابی: سید آزادگان می‌گفت اسارت قطعه‌ای از بهشت بود

نایب‌رئیس مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: هر اسیری چه در دوره جهاد و چه در دوران اسارت تفسیری ناب از ایمان و عمل صالح بود؛

[field_news_surtitre]

پانزدهمین مراسم سالگرد ارتحال سید آزادگان برگزار میگردد

مراسم گرامیداشت سالروز ارتحال اسوه ایثار و مقامت سید علی اکبر ابوترابی و پدر بزرگوارشان و همچنین یادواره شهدای آزاده برگزار می گردد.

[field_news_surtitre]

گفتگو با آقای خوب نژاد در رابطه با مراسم سالگرد حاج اقا ابوترابی

جهت تبيين بيشتر موضوع سالگرد سید آزادگان گفتگویی با فريبرز خوب‌نژاد جانشين مؤسسه فرهنگي پيام آزادگان تهیه نموده ایم.

[field_news_surtitre]

احدی: ابوترابی یک حقیقت محض است که هیچگاه پایان نمی‌یابد

وقتی یک قطره در اقیانوس می‌پیوندد هرچقدر از آن بگوییم باز هم حق وسعت اقیانوس را ادا نکرده ایم .

[field_news_surtitre]

گفت و گویی خواندنی با آزاده ارمنی، سورن هاکوپیان

می فهمیدند ارمنی هستیم بیشتر شکنجه می کردند

ابر فیاض

بازماندگانی از قافله شهیدان که ماندند تا مفهوم شجاعت و...

نایب‌رئیس مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: هر اسیری چه در دوره جهاد و چه در دوران اسارت تفسیری ناب از ایمان و عمل صالح بود؛
حجت الاسلام حائری شيرازی:
عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: ابوترابی الگو و اسوه عالمی وارسته و مبلغی شجاع بود که با رفتار اسلامی خود در ترویج دین اسلام و تقویت روحیه رزمندگان در دوران اسارت نقش بی بدیلی ایفا کرد.
مراسم گرامیداشت سالروز ارتحال اسوه ایثار و مقامت سید علی اکبر ابوترابی و پدر بزرگوارشان و همچنین یادواره شهدای آزاده برگزار می گردد.
جهت تبيين بيشتر موضوع سالگرد سید آزادگان گفتگویی با فريبرز خوب‌نژاد جانشين مؤسسه فرهنگي پيام آزادگان تهیه نموده ایم.
وقتی یک قطره در اقیانوس می‌پیوندد هرچقدر از آن بگوییم باز هم حق وسعت اقیانوس را ادا نکرده ایم .
شهردار مشهد:
شهردار مشهد گفت: برای حل مشکل اشتغال ایثارگران آمادگی واگذاری بخشی از ناوگان اتوبوسرانی و تاکسیرانی مشهد به جامعه ایثارگران وجود دارد.
استاندار خراسان رضوی خبر داد
استاندار خراسان رضوی گفت: با اقدامات صورت گرفته افزایش سهمیه اشتغال فرزندان شهدا و ایثارگر به تصویب رسیده است.
می فهمیدند ارمنی هستیم بیشتر شکنجه می کردند
اصطلاحی در ارتش هست که می گویند: درارتش، چرا نیست! یعنی هر چه گفتند باید بدون هییچ بهانه ای تسلیم شوی و گرنه تنبیه می شوی !
مومنی:
رئیس حوزه هنری گفت: کتاب خاطرات آزاده سرافراز شهید لشگری در انتشارات سوره مهر در حال تدوین و انتشار است.
معاون بهداشت و درمان بنیاد شهید
معاون بهداشت و درمان سازمان بنیاد شهید و امور ایثارگران از اجرایی و عملیاتی شدن ماده 13 قانون جامع خدمات ایثارگری در سال جاری خبر داد و گفت: بر اساس این بند تامین هزینه های درمانی ایثارگران شاغل برعهده خود دستگاه های مربوطه است.
نصیری در دیدار از رضا علیزاده که 70 درصد گلبوته های جانبازی را بر بدن خود دارد
معاون بهداشت و درمان بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور گفت: تداخل دارویی یکی از مشکلات بیمارستان‌های اعصاب و روان کشور است که این مسئله باید مورد توجه قرار بگیرد.

مراسم سوگواری سالروز شهادت هفتمین اختر تابناک امامت حضرت امام موسی کاظم(ع) به همت هیئت شاهد متوسلین به حضرت موسی بن جعفر(ع) بمدت دو شب در لنگرود برگزار شد.

آزادگان مازندرانی موصل 2 تصمیم گرفتند هر از چند گاهی دور هم جمع شوند تا ضمن دیدار ، از اوضاع و احوال همدیگر باخبر شده و در صورت نیاز به رفع مشکلات مادی و معنوی همدیگر بپردازند.

جلسه ماهانه هیات چهارده معصوم (ع) آزادگان شهرستان بهشهر به میزبانی برادر آزاده حید علی احمدی برگزار شد.

هیئت فرهنگی مذهبی آزادگان شهرستان فریدونکنار، جشن ولادت مولی الموحدین علی ( ع ) را برگزار کرد

مؤسسه فرهنگی پیام آزادگان اصفهان

جلسه ماهانه آزادگان شهرستان مبارکه با حضور اعضای مؤسسه فرهنگی پیام آزادگان اصفهان برگزار شد

جلسه هیات آزادگان شهرستان بوشهر روز ۲۴ فروردین ماه سال جاری برگزار شد.

اعضای هیات آزادگان بهبهان شام گاه روز شنبه به دیدار خانواده ی معظم شهید شفیعی رفتند.

به میزبانی برادر آزاده حمید رضا ابراهیم پور برگزار شد.

با هماهنگی صورت گرفته چند تن از روساء ادارات به دیدار آزاده جانباز سید علی حسینیان و خانواده محترمشان رفتند .

با هماهنگی هیئت آزادگان بابلسر ، رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان بابلسر از خانواده محترم آزاده شهید قاسم ابراهیمی دیدار بعمل آوردند . و از این عزیزان دلجویی بعمل آوردند .

به گزارش واحد اطلاع رسانی پیام آزادگان ،همزمان با سالروز تاسیس بنیاد شهید و امور ایثارگران آئین افتتاحیه ساختمان اداری بنیاد شهید و گل افشانی گلزار شهداء و نامگذاری میادین شهر بنام شهیدان امین تبار و شهید رحیمی با حضور والدین و فرزندان معظم شهداء ، آزادگان و جانبازان و مسئولین استانی ، شهرستانی فریدونکنار برگزار گردید.

 

 

به گزارش خبرنگار هیئت فرهنگی مذهبی آزادگان شهرستان فریدونکنار ، مراسم سوکواری ایام فاطمیه و شهادت بی بی دو عالم حضرت فاطمه الزهرا ( س ) با حضور اعضای هیئت فرهنگی مذهبی آزادگان شهرستان فریدونکنار و در منزل آزاده خضرالله الهی با تلاوتی چند از کلام الله مجید برگزار گردید . که در ادامه مراسم حاج عسگری دادش نژاد ، مداح اهلبیت در ذکر مصائب حضرت زهرا ( س ) مرثیه سرایی نمود .

 

آخرین جلسه ماهانه هیئت مذهبی آزادگان تبریز در سال 93  روز جمعه 22 اسفندماه، مصادف با ایام سوگواری حضرت فاطمه(س) همزمان با اقامه نماز جماعت مغرب و عشاء در مسجد میدان تبریز برگزار شد.  در این برنامه ابتدا آیاتی چند از کلام الله مجید توسط فرزندان آزادگان تلاوت شد. سپس برادر آزاده آقای نعلبندپور به تشریح برنامه های هیئت در سال 94 پرداخته و برای همه آزادگان در سال جدید آرزوی توفیق نمودند. سخنران این جلسه برادر آزاده محسن مهدوی نژاد بودند که در دومین بخش از سلسله مباحث پاسخگوئی به شبهات ایجاد شده توسط سایت ها  و شبکه های

در آستانه فرا رسیدن 22 اسفند، روز بزرگداشت شهدا و تاسیس بنیاد شهید و امور ایثارگران، جلسه ای توسط هیئت شهرستان فریدونکنار برگزار گردید.

براساس این گزارش، داعش هم اکنون در 9 استان سوریه حضور دارد.

سخنگوی کاخ سفید گفته است که رفع تحریم‌های ایران منوط به بازرسی‌های سرزده است.

داعش گروهانی از زنان تروریست عضو این گروهک را برای گاز گرفتن زنانی که ...

40 تن از عناصر رده میانی و بالای داعش جمعه شب هنگام بیعت گرفتن در مسجد بزرگ شهر الرمادی و در جریان یک عملیات هوایی کشته و تعداد زیادی از آنان نیز زخمی شدند.

وی خاطرنشان کرد که داعش تمامی منطقه صنعتی حد فاصل شرق فلوجه تا حومه غربی ابو غریب را به تصرف درآورده و نیروهای خود را در اطراف ابو غریب مستقر کرده است.

گروه تروریستی داعش در ادامه اقدامات غیرانسانی خود، دختران ایزدی عراقی را در بدترین وضع ممکن در شهر رقه سوریه به مزایده می‌گذارد.

مقتدی صدر در واکنش به تهدید اخیر رهبر داعش مبنی بر لشگرکشی به بغداد و کربلا گفت:

وزیر دفاع جمهوری اسلامی ایران، در دومین روز از سفر به عراق با رئیس جمهور این کشور دیدار و گفت‌و‌گو کرد.

پاول وزیر خارجه اسبق آمریکا:

من به دوستان سعودی توصیه می کنم که دست از مشاجره با ایران بردارند

این پسر گوش جان کری را کشید

منابع خبری یمنی اعلام کردند که استان صعده در این کشور ظرف 24 ساعت مورد بیش از 200 حمله موشکی قرار گرفت.

پیدا شدن یک بمب 250 کیلویی بیش از 31 هزار آلمانی را ناچار به تخلیه خانه هایشان کرد.

یک مقام ارشد رژیم صهیونیستی ضمن اشاره به اقدام ایران در خریداری هواپیماهای مسافربری دست دوم مدعی شد که خریداری این هواپیماها توسط تهران نقض تحریم‌های بین‌المللی به شمار می‌رود.

نامه سفیر کشورمان به دبیر کل سازمان ملل:

غلام علی خوشرو، سفیر و نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران با ارسال نامه‌ای به دبیر کل سازمان ملل به اظهارات وزیر جنگ رژیم صهیونیستی علیه کشورمان واکنش نشان داد.

وی اضافه کرد این دو کشتی جنگی هنگام عبور این کشتی باری از منطقه ای که تهران می گوید این دو کشتی در آن به عملیات مبارزه با دزدی دریایی می پردازند ، به آن پیوستند.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان‌های تهران:

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان‌های استان تهران با بیان اینکه تلاش همسران و خانواده‌های جانبازان کمتر از مقام جانبازی نیست، گفت: تمام مسئولان باید برای کاهش مشکلات آنها بکوشند.

قائم مقام بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: در ایام سالروز حماسه آزادسازی خرمشهر «طرح علمداران حماسه» ویژه جانبازان دوران دفاع مقدس در سراسر کشور اجرا خواهد شد.

با موافقت فرمانده کل قوا، دکتر محسن رضایی، امروز با لباس نظامی در مراسم میثاق پاسداری دانشگاه امام حسین (ع) در جمع فرماندهان عالی رتبه حاضر در جایگاه‌ حضور یافت.

رییس جمهوری در فرودگاه تبریز:

رییس جمهوری روز چهارشنبه در فرودگاه تبریز، آذربایجان شرقی و تبریز را سرزمین دلاوران و قهرمانان ایران زمین خواند.

به‌ مناسبت سالروز آزادسازی خرمشهر

مراسم بزرگداشت «فاتحان خرمشهر» ۳۱ اردیبهشت‌ماه در قطعه ۲۶ گلزار شهدای تهران برگزار می‌شود. در این مراسم پرچم مزار شهدای عملیات بیت‌المقدس نیز به منظور تجدید میثاق با این شهدا تعویض خواهد شد.

شورای پول و اعتبار سقف وام خرید مسکن را تصویب کرد.

مدير کل بنياد شهيد و امور ايثارگران قم:

مدير کل بنياد شهيد و امور ايثارگران قم گفت: همايش 10هزار نفري جانبازان با شعار رهسپاريم با ولايت تا شهادت در راستاي حمايت از بيانات مقام معظم رهبري، در قم برگزار مي شود.

آن دسته از حذف شدگان دریافت یارانه نقدی که نسبت به قطع یارانه خود معترضند می‌توانند برای به ثبت درخواست اعتراض خود در سامانه www.yaraneh10.ir اقدام کنند.

حضور سردار در مراسم استقبال از 270 شهید دفاع مقدس که پیش از ظهر دوشنبه با حضور گسترده عشایر خوزستان در مرز شلمچه برگزار شد.

معاون فنی و درآمد سازمان تامین اجتماعی از پرداخت افزایش حقوق فروردین بازنشستگان تحت پوشش این سازمان در خرداد ماه خبر داد.

از مسجدی که نماد ایمان و ایستادگی رزمندگان خرمشهر بود تا ماکت پیشرفته‌ترین جنگ‌افزارهای نظامی، همه را می‌توان در موزه دفاع مقدس و ترویج فرهنگ مقاومت در قلب تهران مشاهده کرد.

رئیس ستاد قرارگاه کمیته جستجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح گفت: پیکرهای پاک 270 شهید دوران دفاع مقدس امروز، از مرز شلمچه وارد کشور شد.

با صدور پیامی؛

درپی کسب مقام قهرمانی تیم ملی تکواندو در مسابقات جهانی روسیه، رهبر معظم انقلاب اسلامی با صدور پیامی از دست اندرکاران و اعضای تیم ملی تکواندو تشکر کردند.

حذف شدگان از دریافت یارانه نقدی در صورت اعتراض می توانند از پنجم خرداد به مدت یک ماه درخواست اعتراض خود را ثبت کنند.

همه افراد به هنگام اتفاقات ناگوار از گریه کردن استفاده می کنند. حال این اشک هایی که بر روی گونه جاری می گردد و چشم ها را پف دار می کنند، چگونه می تواند دارای خاصیت باشد؟

یکی از برترین نوشیدنی‌های دنیا می‌تواند یک اثر درمانبخشی برای درمان سردرد مزمن در افراد مبتلا به میگرن داشته باشد.

طبق یک مطالعه جدید افزودن روغن زیتون یا انواع مغزیجات آجیلی به رژیم غذایی مدیترانه ای می تواند به هوشیاری ذهن شما در زمان پیری کمک کند.

سیر در متعادل کردن چربی خون، انعقاد و جریان خون و تحریک سیستم ایمنی بدن نقش اساسی دارد. مصرف روزانه نصف استکان از عصاره‌ سیر و لیموترش، تاثیر زیادی در گرفتگی رگ‌ها دارد.

سیستم عصبی در بدن انسان یکی از مهم‌ترین بخش‌ها می‌باشد. این سیستم عملکرد ما را تحت کنترل خود دارد و انجام تمام فعالیت‌های فیزیولوژیکی در بدن را تنظیم می‌کند.

رئیس اداره بهداشت گفت: سرطان پوست در مردان ما رتبه اول را دارد و آسیب‌های پوستی به‌صورت عمومی در کشور بسیار بالاست.

یک متخصص داخلی با تاکید بر اینکه رفلاکس معده ارتباط مستقیمی با خوابیدن و غذا خوردن دارد، گفت: این مشکل در دراز مدت منجر به افزایش احتمال ابتلا به سرطان ناحیه تحتانی مری می‌شود.
سلامت نیوز: کسانی که ترش می‌کنند، بخوانند

برخی خوراکی‌ها می‌توانند سبب تقویت مغز شوند و این بویژه در مواقع امتحان می‌تواند یک روش اورژانسی برای افزایش سطح هوش و تمرکز باشد.

مطالعات محققان نشان می دهد که گیاه سیاه دانه علاوه بر خواص ضد دیابت، فشارخون و آسم در مهار سلول های سرطانی به ویژه روده بزرگ، دهان، مغز، کبد، رحم و سینه مرثر است.

پژوهش جدید شرکت مایکروسافت حاکی از آن است که دامنه توجه انسان حال حاضر، از ماهی قرمز هم کمتر است.

نتایج مطالعات دانشمندان نشان می دهد که تشعشعات ناشی از فعالیت شبکه های ارتباطی "Wi Fi" سلامت جسمی و وضعیت روانی انسان را تهدید می‌کند.

بیماری افسردگی یک الگوی خاص و واحد ندارد و مانند اختلالات پوستی و یا بیماری های قلبی می تواند اشکال مختلفی داشته باشد.

متخصص طب سنتی، برخی از خوراکی‌هایی که برای سلامتی قلب مفید هستند را معرفی کرد و گفت: در این میان، شربت بهارنارنج و گلاب ضداسترس و اضطراب بوده و مصرف آنها برای بیماران قلبی توصیه می‌شود.

مطالعات نشان می هداحتمال سكته مغزی در افرادی كه مدت های طولانی افسردگی را تجربه می كنند، دو برابر دیگران است.

گزارش تصویری

چندرسانه ای

کتابخانه