[field_news_surtitre]

گفتگوی اختصاصی پیام آزادگان با آزاده سرافراز دکتر حمیدرضا روشنی

خدا عمدا حاج‌آقا ابوترابی را اسیر کرد تا مراقب آزادگان باشد

[field_news_surtitre]

گشت و گذاری در کتاب«نامه‌رسان»

کتاب «نامه‌رسان» به خاطرات «محمود منصوری» اسیر اردوگاه«تکریت۱۱» و آزاده‌ای از دیار دلاورمردان ایلام می‌پردازد. از آنجایی که موضوع اسارت و آزادگان سال‌هاست به یکی از دغدغه‌های اصلی‌ام در این عرصه تبدیل شده است از این رو به سراغ این کتاب می‌روم...

[field_news_surtitre]

نشست هم اندیشی آزادگان استان های تهران برگزارشد+تصاویر

 نشست هم اندیشی تعدادی از  آزادگان شهرستان های تهران و آزادگان شهرستان ورامین با حضور جانشین قایم مقام پیام آزادگان صبح امروز در دفتر موسسه پیام آزادگان برگزار شد.

[field_news_surtitre]

کارگاه مجازی تاریخ شفاهی ویژه آزادگان و خانواده‌هایشان

موسسه فرهنگی پیام آزادگان برگزار می نماید.

[field_news_surtitre]

بخش پایانی گفت وگو با آزاده سرافراز دکتر ابوالقاسم عیسی مراد

روانشناس بالینی و عضو هییت علمی دانشگاه علامه طباطبایی

ابر فیاض

برترين‌ موفقيت‌ و بيش‌ترين‌ امتياز، نصيب‌ كسي‌ است‌ كه‌ امورش...

                                 

خدا عمدا حاج‌آقا ابوترابی را اسیر کرد تا مراقب آزادگان باشد
معاون مدیرکل مددکاری و امور اجتماعی بنیاد شهید کشور گفت: وجود یک نظام هدفمند مددکاری در کشور، می‌تواند نقش موثری در شرایط مددکاری داشته باشد، در همین راستا ۷ کلینیک مددکاری ویژه جامعه ایثارگری در سراسر کشور ایجاد می‌شود.
مدیرکل آمار و فناوری اطلاعات بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: با اقدامات صورت گرفته از سوی این نهاد در حال حاضر امکان مشاهده اطلاعات هویتی و درصد جانبای ایثارگران در سایت بنیاد فراهم شده است.
امام خامنه ای در جریان سفر خود به شهر جیرفت در سال ۸۴ روایتی از جوان جیرفتی که زیر شلاق اسارت بعثی‌ها شعار "مرگ بر صدام" داد, را بیان کردند.
خاطرات ازادگان
ماهی یكبار به حمام می رفتیم و برای تمام افراد اردوگاه فقط ده دوش موجود بود كه این ده دوش نیز همیشه آب گرم نداشت و اگر می زد و كسی به غسل واجب احتیاج پیدا می كرد .
خاطرات اسارت
علی رغم همه ی شكنجه ها و روزهای تلخ و درد ناك، تلخ ترین روز اسارت از راه رسید و تلخی جانگدازی را بر كام تمامی اسرا چشانید. ای كاش آن روز آفتاب طلوع نمی كرد! از چند روز قبل روزنامه های عراق، خبر بیماری و بستری شدن امام را چاپ می كردند. 
آزادگان
جلسه شرح صحیفه سجادیه آزادگان شهرستان  سبزوار روز دوشنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۶ به میزبانی آزاده گرامی محمد علی یوسف آبادی  برگزار شد .
آزادگان
 اعضا شورای مشورتی و نماینده موسسه پیام آزادگان استان ایلام با خانواده ازاده حسن یاری که فرزند ش (زهرا یاری) پس از تحمل بیماری سرطان  در بیمارستان به رحمت ایزدی پیوستن دیدار ودلجویی کردند . 
آزادگان
 نماینده موسسه پیام آزادگان محمد اسماعیل نیکی بهمراه رئیس بنیاد شهید املش شیرزاد رستمی از خانواده آزاده منصور علیپور و ایادت از ایشان بعد از مرخصی از بیمارستان یکشنبه ۱۹ آذر ۹۶عیادت کردند 
آزادگان
نماینده موسئیه فرهنگی هنری پیام آزادگان گیلان محمداسماعیل‌نیکی از رئیس بنیاد شهید وامور ایثار گران شهرستان املش حاج آقا شیرزادرستمی به جهت همکاری و کمک به آرادگان  در املش یکشنبه ۱۹ آذر   تقدیر تشکر کرد
آزادگان
 یکشنبه ۱۹ آذر ساعت ۰۸:۳۰ تربت حیدریه میدان شهدا، بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان تربت حیدریه برگزار شد 
آزادگان
موسسه فرهنگی پیام آزادگان خراسان رضوی  از سال ۹۲ ضمن عقد قرارداد با چندسالن ورزشی در رشته های والیبال و فوتسال در شهر مقدس مشهد و همچنین در شهرستانهای  کاشمر ، تربت حیدریه ، سبزوار و نیشابور موفق به ایجاد بستر مناسب برای تندرستی وحفظ نشاط و شادابی آزادگان و فرزندان عزیزشان شده است .
آزادگان
 اعضای شورای مشورتی استان گلستان درمراسم ختم مرحوم عبدالحمیدریاحی برادر ازاده سرافراز علیرضا ریاحی عضو شورای مشورتی موسسه پیام آزادگان شرکت کردند. 
آزادگان
دعای پر فیض زیارت عاشورای  آزادگان شهرستان نیشابور روز یکشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۶ به میزبانی آزاده بزرگوار آقای حاج علیرضا کلاهدرازی برکزار شد .
کتاب «نامه‌رسان» به خاطرات «محمود منصوری» اسیر اردوگاه«تکریت۱۱» و آزاده‌ای از دیار دلاورمردان ایلام می‌پردازد. از آنجایی که موضوع اسارت و آزادگان سال‌هاست به یکی از دغدغه‌های اصلی‌ام در این عرصه تبدیل شده است از این رو به سراغ این کتاب می‌روم...
آزادگان
 مدیر و مسئولین موسسه فرهنگی پیام آزادگان خراسان رضوی از خانواده های آزادگان تازه درگذشته شهرستان تربت حیدریه ، آزاده  مرحوم محمدرضا شجاع و آزاده  مرحوم علی رضا خدابخشی به اتفاق آقای حسینعلی زاده مدیر محترم بنیاد شهید و آقای جعفری رابط  این شهرستان  و سپری نمودن دقایقی را پای درد دل  این دو خانواده و  وعده پیگیری مشکلات ایشان توسط مدیر محترم بنیاد شهید تربت حیدریه رو یکشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۶ دیدار کردند . 
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی پیام آزادگان، بمناسبت میلاد باسعادت پیامبر عظیم الشان اسلام و حضرت امام جعفرصادق(ع)، اردوی سه روزه هیئت همسران و دختران آزادگان تبریز در قالب کاروانی متشکل از ۱۴۳نفر، در مشهد مقدس برگزار گردید.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی پیام آزادگان ، جلسه قرائت قرآن کریم توسط آزادگان سرافراز شهرستان فلاورجان روز جمعه ۱۳۹۶/۰۹/۱۰ برگزار گردید . 
ازادگان
  نماینده موسئسه پیام آزادگان  گیلان محمد اسماعیل نیکی و دانشجو میباشد در رشته امور فرهنگی  که در مراسم  ۱۶ آذر روز دانشجو در سالن اجتماعات  مرکز علی کاربردی بنیاد شهید امور ایثارگران استان گیلان شرکت کردند
 نشست هم اندیشی تعدادی از  آزادگان شهرستان های تهران و آزادگان شهرستان ورامین با حضور جانشین قایم مقام پیام آزادگان صبح امروز در دفتر موسسه پیام آزادگان برگزار شد.
بامداد امروز اتفاق افتاد

جنگنده های رژیم صهیونیستی برای چندمین بار طی روزهای اخیر شهر «خانیونس» واقع در نوار غزه را بمباران کردند.

معاون سابق آژانس

رئیس سابق بازرسان آژانس بین المللی انرژی اتمی با اشاره به اینکه ایران و آژانس به صورت گسترده ای در حال همکاری هستند گفت: مسائل غیرهسته ای از جمله بحث موشکی و حقوق بشر ارتباطی به برجام ندارد.

 
با اعلام حماس

جنبش مقاومت اسلامی حماس آغاز انتفاضه سوم فلسطین را اعلام کرد.

به نقل از آناتولی

سران و نمایندگان کشورهای اسلامی مختلف روز سه شنبه به منظور شرکت در اجلاس فوق العاده سازمان همکاری اسلامی درباره قدس که قرار است فردا چهارشنبه برگزار شود وارد استانبول شدند.

ضمن حمله به مسکو

وزیر خارجه فرانسه بدون اشاره به مبارزه بی امان تهران و مسکو با تروریسم تکفیری- وهابی، در مصاحبه ای ایران و روسیه را به جانب داری از دولت قانونی سوریه متهم کرد.

 
نیویورکر خبر داد

یک رسانه آمریکایی میگوید دولت ترامپ با توجه به حقایق موجود به این نتیجه رسیده است که بشار اسد میتواند تا سال ۲۰۲۱ و زمان برگزاری انتخابات ریاست جمهوری سوریه، در قدرت باقی بماند.

سردار سلیمانی اعلام کرد

سردار قاسم سلیمانی با فرماندهان گردان قسام و القدس در نوار غزه تلفنی گفتگو کرد.

 
به نقل از روزنامه بیلد آلمان

معترضان به انتقال سفارت آمریکا به بیت المقدس، با برپایی تظاهرات در شهر کلن آلمان، پرچم رژیم اسرائیل را به آتش کشیدند.

به مناسبت شکست داعش برگزار شد

همایش بزرگ پیروزی با استقبال گسترده مردم و حضور مسئولان عالی رتبه نظامی و جهادی عراق در نجف اشرف برگزار شد.

رجب طیب اردوغان

رئیس جمهور ترکیه در سخنانی اعلام کرد: قدس نور چشم مسلمانان است و آن را به رژیم کودک کُشِ قاتل، غارتگر و اشغالگر تقدیم نمی‌کنیم.

 
اتهام کاربران مجازی به مسئولان ارشد

جدال لفظی علیه مسئولان ارشد سعودی میان کاربران عرب و کاربران سعودی بالا گرفته و کاربران عرب در فضای مجازی عربستان را به خیانت به مسأله فلسطین متهم کرده اند.

 
به نقل از فرانس پرس

گزارشهای تایید شدهای از حضور تروریستهای فرانسوی در مناطق شمالی افغانستان، به فرضیه تبدیل این کشور بحران زده به آشیانه جدید داعش، دامن میزند.

پس از انجام عملیات جراحی

درحالی که شیخ عیسی قاسم رهبر شیعیان بحرین به تازگی تحت عمل جراحی قرار گرفته است، مقامات آل خلیفه وی را مجددا تحت اقامت اجباری قرار دادند.

تا سال ۲۰۲۰

محققان چینی قصد دارند با بودجه ۳.۳ میلیارد دلاری راکتورهای نمک مذابی بسازند و از آن برای تولید نسل جدیدی از پهپادهای سریع تر و ارزانتر استفاده کنند.

فلسطین

آژیرهای حمله موشکی در مناطق جنوب فلسطین اشغالی و نزدیک نوار غزه به صدا در آمدند.

شیخ نعیم قاسم

معاون دبیرکل حزب الله لبنان با اعلام اینکه خلع سلاح مقاومت عملی نخواهد شد از توافق لبنانی‌ها درخصوص ثبات این کشور خبر داد.

عبدالمنعم احریز

سفیر الجزایر در تهران با اعلام اینکه منطقه همیشه شاهد توطئه های جدید بوده است، گفت: وحدت سیاسی میان کشورهای منطقه یک ضرورت است.

به نقل از المیادین

در پی درگیری ها میان مردم فلسطین با نظامیان اشغالگر قدس، یک جوان فلسطینی شهید و بیش از ۲۰۰ نفر دیگر زخمی شده اند.

بی بی سی خبر داد

رئیس کمیسیون اروپا از پیشرفت کامل در روند مذاکرات خروج انگلیس از اتحادهی اروپا (برگزیت) خبر داد.

نایب رئیس مجلس عراق

فردوس العوادی گفت: امروز امت اسلامی می تواند با رهبری امام خامنه ای نقشه های دشمنان را بر آب کند و ما با وحدت می توانیم همه توطئه ها و نقشه ها را خنثی کرده و همانند جبهه مقاومت پیروز شویم.

 
رئیس مرکز سنجش دانشگاه خبر داد

رئیس مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد گفت: برای سال ۹۷ درحال پیگیری هستیم که پذیرش در دوره های کارشناسی ارشد و دکتری برعهده دانشگاه باشد.

در صحن مجلس اعلام وصول شد

سوال ملی یک نماینده از وزیر جهاد کشاورزی درباره علت تزریق سموم غیراستاندارد و شیوع سرطان در صحن مجلس اعلام وصول شد.

معاون تشکل‌های دینی سازمان تبلیغات اسلامی

 معاون تشکل‌های دینی سازمان تبلیغات اسلامی گفت: ۹۰هزار هیئت مذهبی در کشور وجود دارد که ۳۰ هزار هیئت در سامانه اطلاعات شبکه تبلیغی موسوم به طوبی ثبت‌نام کرده‌اند.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا با اشاره به مواد مخدر جدید گفت: متاسفانه بسیاری از این مواد در آشپزخانه های داخلی تولید می شوند.

در جلسه علنی امروز صورت گرفت

گزارش کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی درباره تخلفات دولت در اجرای قانون تسهیل ازدواج جوانان، به قوه قضاییه ارسال شد.

در جلسه امروز

نمایندگان مجلس در رفع ایرادات شورای نگهبان، دو طرح مربوط به اصلاح قانون مقررات استخدامی سپاه و استفساریه ماده ۵۹ قانون برنامه پنجم توسعه را از دستور کار صحن خارج کردند.

منتخب تصاویر صفحات نخست روزنامه‌های چهارشنبه ۲۲ آذر منتشر می‌شود.

 

وزیر کشور در جمع خبرنگاران اعلام کرد

وزیر کشور با اشاره به پنجمین جلسه سران قوا و مسئولان با رهبر معظم انقلاب در حوزه آسیب‌های اجتماعی گفت: رهبر معظم انقلاب در این جلسه بر پیگیری مسئله حاشیه‌نشینی تاکید کردند.

میرباقری معاون سیما

سید مرتضی میرباقری معاون سیما، در چهاردهمین اجلاس سراسری فناوری رسانه با اشاره به ضریب نفوذ صداوسیما در میان آحاد مردم بر لزوم سرمایه گذاری در زمینه تکنولوژی‌های نوین رسانه تاکید کرد.

 
رئیس قوه قضاییه

رئیس قوه قضاییه در نشستی صمیمانه که نزدیک به هشت ساعت به طول انجامید به سوالات نمایندگان تشکل‌های دانشجویی پاسخ داد.

رئیس کل بانک مرکزی

رئیس کل بانک مرکزی با پرده‌برداری از تخلفات یکی از مدیران تعاونی اعتباری فرشتگان گفت: یکی از مدیران ۷۰۰ میلیارد تومان از حساب تعاونی، به نفع خود برداشت کرد.

 
صنعت نفت حق میزبان را ادا کند

استان بوشهر میزبان صنایع عظیم نفت و گاز و پتروشیمی است و با وجود تولید ۷۰ درصد گاز و صادرات ۹۵ درصد نفت کشور، عایدی چندانی از این میزبانی نصیب استان نمی‌شود.

وزیر اطلاعات

وزیر اطلاعات گفت: داعش همچنان به دنبال تسلط بر زمین در بخشهایی مانند افغانستان، پاکستان و آسیای میانه هست تا از این طریق ایده خلافت را به قول خود احیا کنند.

روزنامه حامی دولت

روزنامه حامی دولت از افزایش قیمت بنزین به ۱۵۰۰ تومان از اول دیماه سال جاری خبر داد.

با رای نمایندگان مجلس

نمایندگان شرایط عضویت اقلیت‌های دینی در شوراهای اسلامی شهر و روستا را تعیین کردند.

به نقل از خانه ملت

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بالغ بر ۵۰درصد جمعیت ایران در سال۹۷ یارانه نقدی دریافت می‌کنند، گفت: منابع حاصل از قطع یارانه دهک‌های ثروتمند صرف اشتغال جوانان می‌شود.

مبلغ پیشنهادی دولت برای سال ۹۷ در مقایسه با بودجه پیشنهادی سال ۹۶ ، بیش از هزار میلیارد تومان افزایش داشته است.

منتخب تصاویر صفحات نخست روزنامه‌های دوشنبه ۲۰ آذر منتشر می‌شود.

 

رهبر معظم انقلاب

رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار علیرضا کریمی و خانواده‌ی او، از خودگذشتگی و عزت‌آفرینی این پهلوان جوان را مورد تجلیل و تقدیر قرار دادند.

رییس سازمان خصوصی‌سازی

رئیس سازمان خصوصی سازی گفت: مسیر پرداخت سود به مشمولان در حال طی شدن است و در زمان لازم اطلاع رسانی خواهیم کرد.

به کمک سه لیزر

 

محققان دانشگاهی روشی جدید برای پرینت سه بعدی اشیا ابداع کرده اند که در آن اشکال با کمک سه لیزر طی ۱۰ ثانیه ساخته می شوند.

به نقل از انگجت

محققان دستگاهی شبیه یک چکمه اسکی بزرگ ساخته اند که لخته خون در پای افراد مبتلا به آرتروز را درمان می کند.

رئیس کنگره طب فیزیکی و توانبخشی

رئیس بیست و یکمین کنگره طب فیزیکی، توانبخشی و الکترودیاگنوز ایران، گفت: کمردرد یکی از شایع‌ترین علت مراجعه به پزشکان متخصص طب فیزیکی و توانبخشی است.

معاون اجتماعی وزارت بهداشت

معاون اجتماعی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: هم‌اکنون در کشور از ۵۸۰ بیمارستان دولتی، ۲۸۰ بیمارستان خیریه پشتیبان تأسیس شده که می‌بایست تعداد آن را گسترش داد.

محققان ایرلندی پی بردند

طبق نتایج تحقیق جدید، کاهش شنوایی در سنین بالا احتمال ابتلا به زوال عقل را افزایش می دهد اما محققان هنوز به این اطمینان نرسیده اند که ایا فقط این یک شرط موجب بروز مشکل می شود.

محققان پی بردند

طبق نتایج یک مطالعه جدید، روغن کانولا، یکی از پرمصرف ترین روغن های گیاهی در جهان، برای سلامت مغز مضر است.

محققان سوئدی می گویند

به گفته محققان، گنجاندن مغزیجات آجیلی و ماهی های چرب در رژیم غذایی کودکان از ریسک ابتلا به بیماری های آلرژیک نظیر آسم و رینیت آلرژیک در آنها تا سن نوجوانی پیشگیری می کند.

 
دبیر اجرایی کنگره چشم پزشکی ایران

دبیر اجرایی کنگره چشم پزشکی ایران با اشاره به شایع ترین بیماری های چشمی در ایران گفت: افرادی که سابقه خانوادگی بیماری آب سیاه دارند، مرتب به پزشک مراجعه کنند.

نکته سلامت

«اختلال عاطفی فصلی» (SAD) که در فصل زمستان شایع است، نوعی افسردگی ناشی از کاهش قرارگیری در معرض نور آفتاب است.

یافته جدید محققان

طبق نتایج یک مطالعه ۱۰ ساله، برنامه کامپیوتری آموزش مغز، خطر زوال عقل را تا ۲۹ درصد در بین افراد مسن کاهش می دهد.

محققان دانشگاه سئول به ارتباط بین اعتیاد به اینترنت و عدم تعادل مواد شیمیایی در مغز پی بردند.

امکان تشخیص ۴۵ دقیقه ای

بیماری لژیونر نوع خاصی از بیماری سینه پهلو است که باکتری آن از طریق کولرهای آبی و سیستم های تهویه منتقل می شود و یک دستگاه تحلیل دی ان ای مقابله با این بیماری را ساده کرده است.

محققان می گویند

درحالیکه مطالعات زیادی تاثیر منفی استرس بر سلامت انسان را آشکار ساخته اند، تحقیق جدید نشان می دهد کمی تنش و استرس برای سلامت خوب است.

محققان عنوان می کنند

مطالعه جدید نشان می دهد مصرف روزانه مغزیجات آجیلی نظیر بادام زمینی و پسته می تواند فرکانس امواج مغزی مرتبط با شناخت، بهبود بیماری، یادگیری، حافظه و حفظ چاپکی ذهن را ارتقاء بخشد.

یک فوق تخصص گوارش و کبد تاکید کرد

عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، گفت: ریفلاکس معده با علائمی همچون گیر کردن لقمه در مری، کاهش وزن و استفراغ خونی، می‌تواند خطرناک باشد و باید در اسرع وقت به پزشک مراجعه کرد.

 
توسط محققان ایرانی

محققان در یک شرکت تولید کننده فرش با به کارگیری فناوری نانو موفق به تولید فرش هایی با خاصیت آنتی باکتریال شدند که اکنون وارد بازار شده است.

توصیه محققان

ریه ها دارای سیستم دفاعی طبیعی هستند که از آلودگی و میکروب ها محافظت می کند اما تنها این سیستم ایمنی برای پیشگیری از تمامی بیماری های ریوی کافی نیست.

یافته جدید محققان بریتانیایی؛

محققان دریافتند عصاره گیاهی که قرن ها به عنوان یک داروی سنتی در نیجریه استفاده می شود می تواند مبنای داروی جدید آلزایمر باشد.

متخصصان نیوزیلندی هشدار می دهند؛

محققان نیوزیلندی دریافتند افراد بزرگسال مبتلا به استرس روانی مداوم نظیر افسردگی و اضطراب، حدود چهار برابر بیشتر در معرض مرگ ناشی از بیماری قلبی و حدود سه برابر بیشتر در معرض مرگ ناشی از هر علتی در مقایسه با افراد بدون استرس هستند.

گزارش تصویری

چندرسانه ای

کتابخانه