[field_news_surtitre]

حجت الاسلام و المسلمین ابوترابی با لباس زرد اسارت در همایش تکریت ۵

همایش آزادگان تکریت ۵ در سی ام تیرماه با حضور حجت الاسلام و المسلمین ابوترابی،سعید اوحدی و مسئولان لشگری و کشوری در شهرستان خمین با حضور بیش از یکصد و سی نفر از آزادگان بزرگوار برگزار شد.

[field_news_surtitre]

رادیو در اسارت(۴)

این رادیو تا یک سال یک سال و نیم دوام آورد و  از طریق آن خبر ها را داشتیم. حالا توی این یک سال و نیم، گاهی اوقات به مشکلاتی هم بر می خوردیم مثلاً باتری نداشتیم و یک چند وقتی طول می کشید که مثلاً از توی زباله ها باتری نیم سوزی پیدا کنیم یا احیاناً جایی از عراقی ها کش برویم این اواخر رادیو هم كلا خراب شد وازكار افتاد.

[field_news_surtitre]

گفتگویی با بازیگر اولین سریال آزادگان

 »نبردی دیگر» از آن سریال‌هایی بود که ۲۱ سال پیش وقتی پخش می‌شد، خیابان‌ها رنگ خلوتی به خود می‌گرفت. اولین سریال درباره آزادگان، به خوبی توانسته بود با مخاطبانش ارتباط برقرارکند.

[field_news_surtitre]

آزادگان اردوگاه تکریت ۵ از بیت تاریخی امام در خمین بازدید کردند

آزادگان اردوگاه تکریت ۵ روز پنجشنبه از بیت تاریخی حضرت امام در خمین بازدید کردند.
[field_news_surtitre]

اولین همایش آزادگان تکریت ۵ برگزار شد + تصاویر

همایش آزادگان تکریت ۵ شب گذشته در شهرستان خمین با حضور بیش از یکصد و پنجاه نفر از آزادگان بزرگوار تشکیل گردید.

ابر فیاض

دل‌ به‌ كسي‌ ندهيم، كه‌ دل‌ جايگاه‌ خدا است. محبت‌ مؤ‌منان‌ به‌ دل‌ داريم‌ كه‌ اين‌ نيز پرتويی‌...

                                 

گلستان جعفریان از تشکیل «دفتر اسیران جنگی ایران و عراق» در حوزه هنری خبر داد و گفت: هدف از تشکیل این دفتر ایجاد انسجام در نگارش خاطرات و کارهای پژوهشی در زمینه ادبیات اردوگاهی است.
علیرضا افتخاری خواننده موسیقی ایرانی همزمان با مراسم تجلیل از بیست و سه آزاده ایرانی یک قطعه با آهنگسازی عماد توحیدی را اجرا کرد.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران تهران بزرگ در سلسله جلسات پاسخ به سوالات ایثارگران که روزهای سه‌شنبه در مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی بنیاد برگزار می‌شود ضمن پاسخ گویی به سوالات ایثارگران و خبرنگاران از انجام مستمر و رضایت بخش طرح سپاس در حوزه تهران بزرگ خبر داد.
همایش آزادگان تکریت ۵ در سی ام تیرماه با حضور حجت الاسلام و المسلمین ابوترابی،سعید اوحدی و مسئولان لشگری و کشوری در شهرستان خمین با حضور بیش از یکصد و سی نفر از آزادگان بزرگوار برگزار شد.
خاطرات دوران اسارت
 ع ق- سلام خدمت دکترمجیدعزیز واقعا" خداوند به ما آزاده های مجروح لطف زیادی کرد که دکترمجید را برای ما در اسارت فرستاد همیشه به یاد این مرد بزرگ هستیم. یادم هست وقتی که من راازبیمارستان الرشیدبه اردوگاه عنبر آوردند، سال ۶۲گرمای شدید و درد و ضعف من واقعا" بی حال روی زمین افتاده بودم. چون که ازناحیه پای چپ ودست راستم داخل گچ بودوچندجای بدنم گوشت اضافه آورده بود. چون که دکتر عراقی اصلا" بخیه نکردند.
خاطرات آزادگان
اولش که به من سرباز وظیفه محمدولی از لشکر ۸۴ پیاده لُرستان گفتند باید بروی تهران فکر کردم خطایی کرده‌ام. ترسیدم کمی. اما وقتی دیدم ماشین برایم فرستاده‌اند ترسم ریخت. البته تعجبم بیشتر شد که چرا برای سربازی معمولی مثل من جیپ فرستاده‌اند و یک استوار دارد من را مشایعت می‌کند. 
      با توجه به اهمیت اطلاع رسانی شفاف به جامعه هدف در جوامع امروزی، که می تواند نشان گر عملکرد شفاف هر نهاد پویا و عمل گرا در ذهن اعضا و مخاطبان خود باشد؛ شرکت اقتصادی و خودکفایی آزادگان نیز خود را از این قاعده مستثنی ندانسته و کما فی السابق سعی خود را در اطلاع رسانی به انحای مختلف، به سهام داران خود نموده و فلسفه تهیه این کتابچه نیز برای مجموعه خودکفایی در همین راستا تعریف شده است. 
جمعی از آزادگان مشهد مقدس روز سه شنبه در ارتفاعات بوستان آبشار به کوهنوردی پرداختند.
 »نبردی دیگر» از آن سریال‌هایی بود که ۲۱ سال پیش وقتی پخش می‌شد، خیابان‌ها رنگ خلوتی به خود می‌گرفت. اولین سریال درباره آزادگان، به خوبی توانسته بود با مخاطبانش ارتباط برقرارکند.
به گزارش واحد اطلاع رسانی پیام آزادگان ،به همت موسسه فرهنگی پیام آزادگان خراسان تعداد ۶۵ نفر از همسران و فرزندان محترم آزاده که در کلاسهای آموزشی حضوری فعال داشتند ، در یک برنامه پیاده روی و کوهنوردی شرکت نمودند .  
معاون فرهنگی و امور اجتماعی بنیاد شهید و امور ایثارگران و رییس ستاد برنامه‌ریزی شاهد و ایثارگر گفت: نقش‌آفرینی جامعه شاهد و ایثارگر در مدیریت جهادی از جمله اهدافی است که در برگزاری کنگره اقتصاد مقاومتی و نقش‌آفرینی شاهد و ایثارگر پیگیری می‌شود.
آزادگان اردوگاه تکریت ۵ روز پنجشنبه از بیت تاریخی حضرت امام در خمین بازدید کردند.
همایش آزادگان تکریت ۵ شب گذشته در شهرستان خمین با حضور بیش از یکصد و پنجاه نفر از آزادگان بزرگوار تشکیل گردید.
معاون توسعه و پشتیبانی وزارت آموزش‌وپرورش با بیان اینکه در حال حاضر ۲۸ هزار جانباز در آموزش‌وپرورش مشغول به کار هستند گفت: معوقات فرهنگیان جانباز امسال پرداخت می‌شود.
مجمع عمومی سالیانه سازمان اموال و املاک کوثر با ارائه گزارش فعالیت‌های هیئت مدیره و معرفی اعضای هیئت مدیره این سازمان برگزار شد.
 مجمع عمومی سالیانه سازمان مجتمع‌های فرهنگی سیاحتی کوثر با ارائه گزارش فعالیت‌های هیئت‌مدیره و واحدهای تحت پوشش و معرفی اعضای هیئت‌مدیره این سازمان برگزار شد.
قائم مقام بنیاد:
 قائم مقام بنیاد شهید و امور ایثارگران بر ضرورت تبدیل فضای مجازی به فرصت توسط تشکل‌های ایثارگری تأکید کرد.
در سياست‌هاي كلي نظام براي ترويج فرهنگ ايثار و جهاد كه به تأييد مقام معظم رهبري رسيده، در بند۱۱ اين سياست‌ها قوه قضاييه به ايجاد ساز و كار مناسب براي صيانت و حفاظت از حريم ايثارگري موظف شده است.
برف زمستانی می بارید اما هوای معتدل و جنگل های بلوط با نیروی جوانی و انگیزه ظلم ستیزی نیروهای اسلام عجین شد و نیرویمان را دوچندان کرد. 
همایش اردوگاه تکریت ۵ درزادگاه بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی ایران، حضرت امام خمینی امروز آغاز شد.

نشست ماهانه  آزادگان سرافراز شهرستان خمینی شهر جمعه ۱۳۹۵/۰۵/۰۱ برگزار گردید .

جلسه نمایندگان آزادگان شهرستان ها و مجموعه های آزادگان استان اصفهان پنج شنبه ۱۳۹۵/۰۴/۳۱ از ساعت ۱۰:۰۰ در پارک ناژوان برگزار گردید .

نشست ماهانه  آزادگان سرافراز شهرستان فلاورجان جمعه ۱۳۹۵/۰۵/۰۱ برگزار گردید .

جلسه ماهانه آزادگان سرافراز شهرستان نجف آباد روز جمعه ۱۳۹۵/۰۵/۰۱ از ساعت ۰۷:۰۰ در پارک لاله برگزار گردید .

جلسه آزادگان عملیات بدر دیشب در منزل آزاده سرافرازعباس صدیقی در روستای خو یدک یزد با حضور آزادگان یزد برگزار شد.

به همت هیئت فرهنگی مذهبی آزادگان و هماهنگی بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان فریدونکنارجمعی از مسئولان و روساء ادارات و سازمانهای دولتی شهرستان فریدونکناربه مناسبت عملیات غرور آفرین کربلا یک و آزاد سازی شهرمهران جهت تجلیل و تکریم از رشادتهای شهداء این عملیات به دیدار خانواده های معظم شهداء این عملیات رفتند که مورد استقبال گرم این عزیزان قرار گرفتند

 

اولین جلسه ی هم اندیشی مسوولین هیات آزادگان بهبهان و مسئولان بنیاد شهید جهت هرچه باشکوه تر برگزار شدن مراسم سالگرد ورود آزادگان به میهن اسلامی در محل بنیاد شهید بهبهان برگزار شد

جلسه ی ماهانه ی هیات آزادگان بهبهان در کنار مزار نورانی آخوند ملا علی و در جوار شهدای میهمان بهبهان برگزار شد.

مراسم جشن و مولودی خوانی میلاد با سعادت امام حسن مجتبی (ع) در ماه مبارک رمضان در هیأت سمنان برگزار شد.

دیدار با فرمانده مدافع حرم سردار دلهاحاج علیجان میرشکار توسط هیئت امنای هیئت محبان امام سجاد علیه السلام آزادگان آمل به اتفاق امام جمعه محترم دابو و دشت سر حجت الاسلام والمسلمین حاج مهدی تقی زاده انجام گرفت.

محفل انس با قرآن در هیئت آزادگان شهرستان بابلسر برگزار شد.

ضیافت افطاری در هیئت آزادگان شهرستان بابلسر در منزل آزاده جانباز حاج اسرافیل جهانیان برگزار شد.

محفل انس با قرآن در هیئت آزادگان شهرستان فریدون کنار برگزار شد.

مراسم گلشن وحی(شبی با قرآن) با همکاری بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان جنوبی، و با همکاری هیئت فرهنگی مذهبی آزادگان، در بیرجند برگزار شد.

اختتامیه ختم قرآن در ماه مبارک رمضان در مسجد امام علی علیع السلام شهرک آزادگان بابل برگزار شد.

یکشنبه شب همزمان با هفتمین روز درگذشت مولای متقیان حضرت علی (ع) مراسمی با حضور اعضای هیئت حضرت زینب (س) در حسینیه حاج آقا بهلولی همراه با صرف افطاری برگزار گردید .

مراسم افطار هیات رزمندگان بهبهان برگزار شد.

لیالی با برکت قدر، در شب های ۱۹ و ۲۱ ماه مبارک رمضان، با شکوه و عظمت خاصی از سوی هیئت فرهنگی مذهبی آزادگان شهرستان بیرجند در بوستان آزادگان برگزار شد.

مراسم افطار هیات رزمندگان بهبهان برگزار شد و همچنین سردار مواساتی جانشین فرماندهی قرار گاه کربلا در مراسم افطاری هیات رزمندگان بهبهان شرکت نمودند.

به همت هیئت مذهبی، فرهنگی آزادگان شهرستان شاهین شهر و با همکاری شهرداری، مراسم ضیافت افطاری خانواده محترم آزادگان سرافراز این شهرستان برگزار گردید .

شبکه خبری العالم از انفجاری نزدیک میدان "عدن" در منطقه کاظمین خبر داد.
دکتر ابراهیم الجعفری وزیر امور خارجه عراق روز گذشته در حاشیه اجلاس کشورهای عضو ائتلاف مبارزه با داعش در آمریکا واکنش تندی به اظهارات همتای سعودی خود نشان داد.
رسانه‌های آلمانی گزارش داده‌اند در یک مرکز خرید در فروشگاهی در شهر مونیخ، تیراندازی به وقوع پیوسته است. این تیراندازی حداقل ده کشته و چندین زخمی بر جا گذاشت.
وزیر خارجه رژیم سعودی در یک ماه اخیر از هر فرصتی برای حملات دیوانه‌وار علیه جمهوری اسلامی ایران استفاده کرد.

پس از فراز و فرود هایی در روابط اسلام آباد و کابل در سالها و ماههای اخیر، امید می رود در ماههای اخیر با سفر مقامات سیاسی دو کشور تحولاتی در روابط افغانستان و پاکستان شکل گیرد.

 

رئیس جمهوری فرانسه امروز (جمعه) اعلام کرد که کشورش به جای اعزام نیروی نظامی، سلاح و ادوات سنگین به عراق می فرستد

 

'یوهانس زینگ هامر' معاون رییس پارلمان آلمان خواستار قطع کمک های مالی اتحادیه اروپا به ترکیه در پی سرکوب مخالفان اردوغان شد

تشکیلات بسیج مردمی عراق (حشد الشعبی) روز جمعه از بی توجهی 'کنفرانس واشنگتن 'به خانواده شهدای و زخمی های جنگ علیه داعش انتقاد کرد

تحرکات ضد کودتای دولت ترکیه؛

عوامل کودتا به سرهنگ لِوِنت تورک کان گفته بودند که قرار است در همان ابتدای عملیات، «رییس جمهور، نخست وزیر، رییس ستاد کل ارتش و فرماندهان نیروها» را دستگیر کنند و بی سر و صدا در یک جا تحت مراقبت قرار دهند.

 

این روزها کشمیر صحنه درگیری‌ها و حوادث خونین است، مسئله کشمیر، تازه و اتفاقی گذرا نیست. سالهاست که این منطقه باعث تنش و درگیری در شبه قاره هند شده است و دو کشور هند و پاکستان ادعای مالکیت این منطقه را دارند.

اختلاف میان ترکیه و آمریکا بر سر مساله کردها و دیگر مسائل باعث شد تا واشنگتن با پشتیبانی از کودتاچیان پیام دردناکی را به «اردوغان» رئیس جمهوری ترکیه، بفرستد تا از این راهبرد، او را به مسائل داخلی سرگرم سازد و دامنه فعالیت او را در منطقه محدود سازد.

نماینده دایم آمریکا در سازمان ملل گفت:با گذشت یک سال از حصول توافق هسته ای میان ایران و کشورهای ۱+۵ (برجام)، تهران بطور آشکار به همه تعهدات خود در قبال این توافقنامه عمل کرده است.
بکیر بوزداغ وزیر دادگستری ترکیه جزئیات گفت وگوی رجب طیب اردوغان با خلبان هواپیمایش را در اثناء کودتا فاش کرد.

در هیاهوی درگیری برخی کشور‌ها با گروه تروریستی داعش و اتفاقات تلخی که درگوشه و کنار جهان می‌افتد، در شبه قاره هند در ایالت مسلمان نشین کشمیر نیز درگیری‌های خونینی بین مردم و نیروهای امنیتی هند ایجاد شده است.
 

مایکل فلین در مصاحبه ای مضحک از امام خمینی (ره) خواست درخصوص حملات تروریستی فرانسه پاسخگو باشد!

وزارت دادگستری ترکیه اعلام کرد که در حوادث شب گذشته در ترکیه ۶۰ تن کشته و ۳۶۶ نفر دیگر بازداشت شدند.

کودتای نظامی در حالی در ترکیه رخ داد که چند ساعت بعد از این واقعه این کودتا با شکست مواجه شد.

 

مجلس نمایندگان آمریکا ۲ لایحه ضدایرانی دیگر در ارتباط با تحریمها و جلوگیری از دسترسی ایران به سیستم مالی آمریکا تصویب کرد.

 

سران داعش از آینده نامعلوم تحولات آینده در پایتخت «خلافت» سخن می‌گویند در حالی که تلاش می‌کنند علنی‌شدن ضعف خود بواسطه «عقب‌نشینی‌ها در عراق و سوریه» را با «انجام عملیات‌های پرتلفات در استانبول و بغداد» جبران کنند.

بشار اسد:

بشار اسد، رئیس جمهور سوریه، می‌گوید یک وطن‌پرست است که از کشور خود در برابر تروریست‌ها دفاع کرده و آنها را شکست می‌دهد.

موضوع سقف سنی استخدام در مناصب و خدمات دولتی مورد سوال  مردم است. سازمانها و وزارتخانه ها در این باره رویه یکسانی ندارند.

تیتر روزنامه‌های ورزشی یکشنبه ۳ مرداد را در ادامه مشاهده می کنید.

 صفحه نخست روزنامه‌های یکشنبه ۳مرداد را در ادامه مشاهده می کنید.

پژو ۲۰۶تیپ ۲ با دو ایربگ یورو ۴ به قیمت ۳۲ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان در بازار به فروش می‌رسد.
تیتر روزنامه‌های ورزشی شنبه ۲ مرداد را در ادامه مشاهده می کنید.

صفحه نخست روزنامه‌های شنبه ۲ مردادماه ۱۳۹۵ به شرح زیر است.

آیت‌الله خاتمی در نماز جمعه تهران:

خطیب نماز جمعه تهران، با انتقاد از پرداخت‌های غیرمتعارف و حقوق‌های نجومی گفت: سرمایه مسئولان اعتماد مردم است که این سرمایه الان آسیب دیده، به سرعت این اعتماد را ترمیم کنید.

جانبازان استان یزد برای اولین بار در طرح نیازسنجی سلامت جسمی شرکت کردند.

 

وزير دفاع و پشتيباني نيروهاي مسلح در يادواره ۱۴۸ شهيد بخش دودانگه ساري گفت:انقلاب اسلامي، تجلي بخش همه ارزش هاي نظام است.

 

يادواره شهدای والامقام روستای زرده با هدف ارج نهادن به مقام والای شهدای گرانقدر و ترويج فرهنگ ايثار و شهادت سالن ورزشی فجر دالاهو برگزار شد.

مراسم اختتامیه نهمین جشنواره سراسری تئاتر و سرود شاهد و ایثارگر در مجتمع فرهنگی کردان کرج برگزار و آرای هیئت داوران در سه بخش تئاتر صحنه‌ای، تئاتر خیابانی و سرود اعلام شد.مراسم اختتامیه نهمین جشنواره سراسری تئاتر و سرود شاهد و ایثارگر در مجتمع فرهنگی کردان کرج برگزار و آرای هیئت داوران در سه بخش تئاتر صحنه‌ای، تئاتر خیابانی و سرود اعلام شد.

 

رئیس مجلس به صف منتقدین برجام پیوست؛

 

سخنان لاریجانی در بیان نقض متعدد برجام توسط آمریکا و غرب در حالی ابراز می‌شود که وی در مجلس نهم حمایت حداکثری از تصویب برجام نمود و اوج این حمایت نیز تصویب این طرح در ۲۰ دقیقه بود.

روزنامه‌ها در لابه‌لای گزارش‌ها و سرمقاله‌ها، قسمتی از صفحات خود را به اخبار روزهای گذشته یا اخبار ویژه اختصاص می دهند 

روحانی در نخستین اجلاس جهانی شوراها و شهرداران ۲۰۱۶:

رئیس جمهور گفت: فساد با موعظه، شعار، دادگاه و شلاق حل نمی‌شود چراکه این موضوع را باید از راه علمی حل و ریشه‌یابی کرد.

پژو پارس LX با موتور ۱۶ سوپاپ ۳۷ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان در بازار به فروش می‌رسد.

تیتر روزنامه‌های ورزشی چهارشنبه ۳۰ تیر را در ادامه مشاهده می کنید.

 صفحه نخست روزنامه‌های چهارشنبه ۳۰تیر را در ادامه مشاهده می کنید.

قیمت سکه طرح قدیم به نرخ یک میلیون و ۸۶هزار تومان به فروش می‌رسد.
کارشناسان معماری که در طرح ترفیع گنبد حرم مطهر امام حسین (ع) مشغول به خدمت هستند، از معجزه ای در حرم مطهر خبر دادند.
در معاملات بازار سرمایه در روز ۲۹ تیر ماه سال جاری، تعداد ۷۴هزار و ۳۸۴ سهم اوراق بهادار به ارزش ۴۴۷ میلیارد ریال در بیش از ۱۰ هزار نوبت معاملاتی داد و ستد شدند.
روش کلی برای خنک شدن، پایین آوردن دمای سطح بدن در حد امکان است. هر چه وسیله‌ای که برای خنک کردن استفاده می‌کنید سردتر باشد و سطح بیشتری از بدن را در برابر آن قرار دهید، سریع تر دمای بدن کاهش می‌یابد.

:نفخ معده تقریبا یک بیماری همه گیر است و آنهم به علت رژیم غذایی فقیر، تجربه سطوح بالای استرس، قرار گرفتن در معرض آلاینده های مختلف و ....

عضو تیم تحقیقاتی شبکه‌های مخابراتی بیسیم دانشگاه رایرسون کانادا گفت: نگرانیهایی درباره اثرات مقطعی تشعشعات وای فای بر روی الگوی خواب یا توانایی ذهن وجود دارد؛ غیرفعال کردن مودم در ساعات غیراستفاده، از راهکارهای کاهش اثرات مخرب وای فای است.
یکی از بهترین و سالم‌ترین شیوه‌های در امان ماندن از سرطان مصرف آب سبزیجات است. تصویر معجونی که قاتل سرطان است.
متخصص دیابت با بیان اینکه عسل نسبت به شکر از شیرینی بیشتری برخوردار است، گفت: میزان کربوهیدرات و کالری عسل نیز بیشتر از شکر بوده لذا جایگزین مناسبی برای شکر نیست.
 
دانه انگور چه فایده هایی برای سلامتی دارد و از چه خاصیت های درمانی بهره مند است در چه زمینه هایی می توانیم از آن استفاده کنیم هسته انگور از دیرباز در طب سنتی مصارف زیادی داشته است بد نیست نکاهی به این مطلب بیندازید.

ورزش برای همه افراد جامعه مفید است. اما در میانسالی اهمیت آن بیش از پیش آشکار می‌شود. در حالی که ورزش منظم ممکن است علائم بیماری نظیر تب بالا را برطرف نکند، اما می‌تواند سلامت عمومی شما را بهبود بخشیده و به افزایش قدرت و استقامت شما در زندگی روزمره منجر شود.حتی اگر قصد دارید وزنتان را کاهش دهید یا آن را در حد مطلوب نگه دارید، ورزش به مراتب مؤثرتر از رژیم غذایی است.

 

انار منبع غنی آنتی اکسیدان و پلی فنول هاست که به کاهش فشار اکسایشی کمک کرده، رادیکال های آزاد را مورد هدف قرار می دهد و سلامت قلب را به خوبی حفظ می کند.

به گفته محققان نوشیدن روزانه یک لیوان آب انار به طرق زیر به حفظ سلامت قلب کمک می کند.

 

 رنگ قرمز در هر میوه و سبزی‌ای نشان از وجود آنتی‌اکسیدان‌های قوی در آن است. کلم قرمز از مواد غذایی سرشار از آنتی‌اکسیدانی است که رادیکال‌های آزاد را که عامل اصلی سرطان است، در بدن از بین می‌برند.

کلم قرمز یک ماده غذایی ضد‌سرطان است. سالاد اندونزی یکی از سالادهای خوشمزه و خوش طعمی است که بوسیله مخلوط کردن کلم قرمز با سس، باعث نرم‌تر شدن آن و خوردن راحت‌ترش می‌شود.

برای تهیه سالاد اندونزی به این مواد نیاز دارید:

گرم مزاجان لیمو ترش بخورند
 

 

 به گفته یک متخصص طب سنتی، خوردن روزانه لیموترش در فصول گرم سال برای گرم‌مزاجان بسیار ضروری است. این میوه از حرارت و رطوبت بدن و التهابات درونی کبد می‌کاهد، خون را رقیق می‌کند و برای هضم غذاهای چرب، شيرين و سنگين مفید است.

دکترسید مهدی میرغضنفری گفت: بافت خوراکی لیموترش، مزاج سرد و خشک دارد و پوست و دانه آن دارای مزاج گرم و خشک است. اگر لیمو به طور کامل یعنی به همراه پوست و دانه در دستگاه آبگیری انداخته شود، آب آن سردی کمتری نسبت به آب خالص بافت لیمو دارد.

 

 همان فاکتورهایی که به قلبتان کمک می کنند می توانند از پروستات نیز محافظت نمایند، آقایان می توانند با رعایت برخی روش های سبک زندگی خاص تا ۴۰ درصد احتمال ابتلای خود به سرطان پانکراس را کاهش دهند.

محققان اظهار کرده اند که شیوه زندگی سالم همچون ،نداشتن سابقه سیگار کشیدن یا سیگار کشیدن زیاد، عدم مصرف نوشیدنی های الکلی، نگه داشتن BMI بین ۱۹ تا ۲۵ و ورزش با شدت متوسط حداقل ۱۵۰ دقیقه در هفته می توانند کمک کنند اما نه به تنهایی.

در صورتی که غده تیروئید به اندازه کافی هورمون ترشح نکند، فرد دچار بیماری به نام «کم کاری تیروئید» می‌شود. این هورمون‌ها از اهمیت بالایی در بدن برخوردار هستند اما برای مبارزه با آن چه باید کرد؟

رییس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت با بیان اینکه در حال حاضر نزدیک به ۲۵۰ هزار مبتلا به هپاتیت C در کشور وجود دارد، از برنامه جدید وزارت بهداشت برای واکسینه کردن افراد زیر ۴۰ سال در برابر هپاتیت B خبر داد.

 

 یک متخصص رادیوتراپی آنکولوژی، گفت: ارتباط نزدیکی بین مقدار مصرف نمک و تعداد افراد مبتلا به سرطان معده آشکار شده؛ به طوری که کاهش مصرف نمک، خطر شیوع سرطان معده را کاهش می‌دهد.

متخصص گوارش گفت: زمانی که فرد دچار معده درد و سوء هاضمه می‌شود بهتر است غذاهایی بخورد که باکتری‌های سالم موجود در دستگاه گوارش افزایش یابد و در این زمینه، کلم و ماست بسیار مفید هستند.

یک مدرس و محقق طب سنتی خواص گل گندم از منظر طب سنتی را تشریح کرد.

رگه های سفید در گوجه فرنگی بعد از قاچ کردن آن ردپای باقیمانده سموم است یا نه؟ اين سوالي است كه عده اي ميپرسند و اين پرسش با دست به دست شدن كليپي در فضاي مجازي كه در آن يك كارشناس بهداشت به آن پاسخ مثبت مي دهد، تغيير جهت پيدا مي كند و اين پرسش مطرح مي شود كه اين كليپ واقعي است يا نه؟

سردرد یکی از معضلات زندگی امروز است که در نتیجه فشار کاری و موارد دیگر بیشتر می‌شود. اسطوخودوس گیاهی فوق‌العاده آرام بخش بوده که حاوی عامل مسکن نیز هست و می‌تواند برای سردرد به کار آید.

طالبی، هندوانه و خربزه همگی از خانواده خیار، کدو و کدو تنبل هستند که به صورت بوته‌ای بر روی زمین رشد می‌کنند.

از آنجائیکه فواید چغندرقند بسیار متعدد است انستیتوهای ملی سلامت آن را به عنوان ماده غذایی پیشگیری کننده از بیماری عنوان می کنند.

گزارش تصویری

چندرسانه ای

کتابخانه