[field_news_surtitre]

درگذشت آزاده و جانباز سرافراز علی زلفی از شهر ری + تصاویر

انا لله و انا الیه راجعون

 

یکی دیگر از سبک بالان عرصه جهاد و شهادت آزاده سرافرازعلی زلفی از اردوگاه خیبر به یاران شهیدش پیوست.

 

مراسم تشییع این آزاده سرافراز از جلوی درب مسجد فاطمیه در شهر ری محله بهشتی امروز ساعت ۱۰ صبح برقرار می باشد .

 

[field_news_surtitre]

احکام نیت روزه بر اساس نظر رهبر معظم انقلاب

مؤمنان هراندازه نسبت به احکام شرعی مربوط به ماه مبارک رمضان تقید ورزند، بهره معنوی خویش از آن را مضاعف خواهند کرد؛ نیت روزه‌داری از مهم‌ترین احکام این ماه شریف است.

[field_news_surtitre]

یک روز به یادماندنی از "سرباز کوچک امام"  در نمایشگاه کتاب تهران

از اولین ساعات آغاز کار نمایشگاه کتاب تهران، جنب و جوش فراوانی درمیان اهالی قلم به چشم می خورد و این تکاپو تا پایان روز برپایی نمایشگاه همچنان ادامه داشت چرا که در آخرین روز نیز، قدم های بسیاری از بازدیدکنندگان مشتاق را به سوی خود کشانده بود. گروهی که یا تا به امروز فرصت دیدار از نمایشگاه را نیافته بودند و گروهی که برای چندمین بار به نمایشگاه آمده بودند و آخرین روز هم فرصت مغتنمی بود تا کم و کسری کتاب های شان را جبران نمایند.

[field_news_surtitre]

شب نمایش خاطره اسارت

گفتن و نوشتن خاطرات دفاع مقدس، مقدمه‌ای بر ثبت تاریخ شفاهی از یک برهه مهم از تاریخ کشورمان است. برای آن که تعداد بیشتری از رزمندگان، ایثارگران و مردمی که هر یک به نحوی در جریان و کوران آن حادثه مهم بودند، در این میدان وارد شده و ایفای نقش کنند، به نظر می‌رسد نباید گذاشت مسائل و مشکلات روزانه این مهم را به محاق ببرد. یکی از راه‌کارهای مناسب برای رسیدن به این هدف، برگزاری شب‌های خاطره است.

[field_news_surtitre]

سهامداران در ایام منتهی به مجمع مواظب فرصت طلبی سودجویان باشند

معاون مالی شرکت اقتصادی و خودکفایی آزادگان ضمن تشریح فرایند رشد ارزش سهام شرکت، به سهامداران در ارتباط با سوء استفاده دلالان بورسی هشدار داد.

ابر فیاض

سخنراني حاج آقا سيدعلي اكبر ابوترابي به مناسبت ماه رمضان(ماه...

                                 

انا لله و انا الیه راجعون یکی دیگر از سبک بالان عرصه جهاد و شهادت آزاده سرافرازعلی زلفی از اردوگاه خیبر به یاران شهیدش پیوست. مراسم تشییع این آزاده سرافراز از جلوی درب مسجد فاطمیه در شهر ری محله بهشتی امروز ساعت ۱۰ صبح برقرار می باشد . 
گردهمایی و کارگاه آموزشی و درمانی جانبازان شدید ریوی سه شنبه ۲۵ اردیبهشت ماه در موزه ملی شهدا برگزار شد.
اداره کل آموزش بنیاد شهید و امور ایثارگران طی اطلاعیه ای به نقل از مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اعلام کرد: انتخاب رشته دکتری تخصصی سال ۹۷ دانشگاه آزاد اسلامی برای داوطلبان از ۲۶ ام آغاز و تا ۳۰ اردیبهشت‌ماه ادامه خواهد داشت.
مدیرکل پذیرش و امور اداری بنیاد شهید و امور ایثارگران با اعلام خبر آغاز صدور و ارسال کارت‌های شناسایی جدید ایثارگری گفت: توصیه ما به ایثارگرانی که هنوز برای دریافت این کارت‌ها در سامانه ثبت‌نام نکرده‌اند این است که هرچه سریع‌تر نسبت به این کار اقدام کنند.
کتاب «تن‌های تنها» روایت‌گر زندگی آزاده «اکبر گشتاسبی» است که به همت اداره‌کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان فارس منتشر شده است.
بچه‌ها گفتند حاج آقا اجازه بده الله اکبر بگوییم و از شما حمایت کنیم. اما ایشان گفت آنها با من کار داشتند نه شما. هیچ‌کس هیچی نگوید. بچه‌ها گریه می‌کردند. وقتی لباسشان را در آوردند خط‌های شلنگ روی بدن و صورت و حتی سرشان بود.
 جهت دانلود بر روی لینک زیر کلیک نمائید.  
گرامی داشت یاد و خاطره سید آزادگان
گرامی داشت یاد و خاطره سید آزادگان
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی پیام آزادگان ،در شب سه شنبه مورخ ۲۴ اردیبهشت ماه ۱۳۹۷ با حضور آزادگان استان خوزستان، استان یزد و کرمانشاه درحسینیه مهمانپذیر میعاد مشهد مقدس مراسم دعای توسل به یاد سید آزادگان حاح سید علی اکبرابوترابی وهمراه با ذکر خاطره ایام اسارت بر گزار شد.
مدیرکل آموزش بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: شهدا و ایثارگران در سال‌های گشته حماسه آفریدند و کشور را از حضور دشمن پاک کردند و امروز نیز فرزندان آنان مسیر ایثار را در جبهه‌های علمی طی می‌کنند.
مدیر حوزه علمیه استان قزوین گفت: مرحوم ابوترابی هدیه الهی برای آزادگان بود و با سعه صدر و حلم و بردباری فوق العاده مکر و حیله دشمنان بعثی را بی تاثیر کرد و شمع محفل اسیران ایرانی گشت و در جهت تقویت روحیه ایمان ومقاومت آنان از هیچ اقدام و ایثاری دریغ نکرد.
از اولین ساعات آغاز کار نمایشگاه کتاب تهران، جنب و جوش فراوانی درمیان اهالی قلم به چشم می خورد و این تکاپو تا پایان روز برپایی نمایشگاه همچنان ادامه داشت چرا که در آخرین روز نیز، قدم های بسیاری از بازدیدکنندگان مشتاق را به سوی خود کشانده بود. گروهی که یا تا به امروز فرصت دیدار از نمایشگاه را نیافته بودند و گروهی که برای چندمین بار به نمایشگاه آمده بودند و آخرین روز هم فرصت مغتنمی بود تا کم و کسری کتاب های شان را جبران نمایند.
مشهد مقدس
اعزام آزادگان خوزستانی به مشهد مقدس
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی پیام آزادگان ،با هماهنگی صورت گرفته فی ما بین دفتر موسسه پیام آزادگان خوزستان با موسسه مرکز؛ تعدادی از آزادگان استان خوزستان جهت زیارت امام رضا(ع) از ۲۲ اردیبهشت ماه لغایت ۲۵ اردیبهشت به مدت ۳ شب و ۴ روز به مشهد مقدس اعزام گردیدند. لازم به ذکر است پس از اعزام های متعدد سال گذشته این اولین اردوی زیارتی آزادگان در سال جدید می باشد.  
عضو هیئت رئیسه فراکسیون ایثاگران مجلس از افزایش طراز علمی برای فرزندان ایثارگران در کنکور سراسری انتقاد کرد.
شش طرح دوفوریتی، یک فوریتی و عادی از سوی فراکسیون ایثارگران در خصوص مسائل رفاهی و معیشتی ایثارگران به هیئت رئیسه مجلس تقدیم شد.
در پی سرکشی وعیادت آزادگان
نماینده موسسه پیام آزادگان مازندران با حضور در  بیمارستان مهربهشهر از پدر آزاده رمضان سینه سهپر از آزادگان شهرستان گلوگاه  عیادت  کردند.
گفتن و نوشتن خاطرات دفاع مقدس، مقدمه‌ای بر ثبت تاریخ شفاهی از یک برهه مهم از تاریخ کشورمان است. برای آن که تعداد بیشتری از رزمندگان، ایثارگران و مردمی که هر یک به نحوی در جریان و کوران آن حادثه مهم بودند، در این میدان وارد شده و ایفای نقش کنند، به نظر می‌رسد نباید گذاشت مسائل و مشکلات روزانه این مهم را به محاق ببرد. یکی از راه‌کارهای مناسب برای رسیدن به این هدف، برگزاری شب‌های خاطره است.
مدیرکل بنیاد شهرستان های تهران با تأکید بر لزوم ترویج فرهنگ ایثار، شهادت و ارزش های انقلابی خاطرنشان کرد: باید همه توان و بضاعت خویش را برای رفع و کاهش دغدغه های خانواده های شهدا و ایثارگران به کار گیریم.
مدیرکل اشتغال و کارآفرینی بنیاد شهید و امور ایثارگران از شروع ثبت‌نام برای پنجمین آزمون فراگیر دستگاه‌های اجرایی از روز یکشنبه ۲۳ اردیبهشت‌ماه از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور خبر داد.
نایب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس علل تغییر در نحوه پذیرش خانواده ایثارگران در دانشگاه‌ها و حدنصاب شرایط علمی و امتیاز برای آنها را تشریح کرد.
گزارش تحلیلی

حملات موشکی ارتش و کمیته های مردمی یمن به مواضع سعودی ها و اصابت دقیق آنها سخت ریاض و همپیمانانش را نگران کرده است.

انتخابات

انتخابات پارلمانی عراق با موفقیت کامل برگزار شد و اکنون زمان ائتلاف‌سازی‌های «پسا انتخاباتی» که اهمیت ویژه‌تری در مقایسه با پیش از انتخابات دارد، رسیده است.

سخنگوی موگرینی

سخنگوی مسئول سیاست خارجه اتحادیه اروپا اعلام کرد: برجام تا پایبندی ایران به تعهداتش ادامه دارد؛اما این توافق مبنائی برای کار در آینده است.

سید حسن نصرالله

دبیر کل حزب الله لبنان با اشاره به بدعهدی آمریکایی ها گفت: آمریکا مجددا ثابت کرده است که فقط به منافع خود در درجه اول و منافع اسرائیل در درجه بعدی می اندیشد.

همزمان با یوم النکبه

همزمان با یوم النکبه، سفارت آمریکا در قدس طی مراسمی رسمی رسماً بازگشائی شد.

 به نقل از المنار

مردم مراکش و سوریه با برگزاری تظاهرات اقدام آمریکا مبنی بر انتقال سفارتش از تل آویو به قدس را به شدت محکوم کردند.

وزیر خارجه قطر

وزیر خارجه قطر تاکید کرد که در صورت پایان بحران، روابط دوحه با عربستان، امارات، بحرین و مصر، مانند قبل نخواهد بود.

ترامپ:

رئیس‌ جمهور آمریکا بامداد دوشنبه بار دیگر به انتقاد از «برجام» پرداخت و مدعی شد که ایران در زمان این توافق به دنبال تصرف خاورمیانه بود.

 به نقل از الخلیج الجدید

یک چهره رسانه ای اسرائیلی اعلام کرد که شخصیت های عرب و کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس، در مراسم افتتاح سفارت آمریکا در قدس اشغالی مشارکت خواهند کرد.

رئیس پارلمان لبنان

رئیس پارلمان لبنان و جنبش امل این کشور تأکید کردند که توانایی ارتش سوریه در هدف قرار دادن مواضع رژیم صهیونیستی منجر به ایجاد «تعادل در ایجاد وحشت» با اسرائیل شده است.

برجام

حفظ برجام برای اروپا بهمنزله مدیریت ۲ جریان موازی است که از یک سو فرصت احیاء بخشی از استقلال از دست رفته و از سوی دیگر، زمینه وساطت برای تامین منافع امنیتی مشترک با آمریکا را فراهم میکند.

آژانس اعلام کرد:

 به نقل از رویترز، آژانس بین المللی انرژی اتمی از استعفای ناگهانی رئیس بخش بازرسی این آژانس خبر داد.

انتخابات

انتخابات پارلمانی ۲۰۱۸ عراق که شنبه ۲۲ اردیبهشت ماه برگزار می شود؛ چهارمین انتخابات از زمان سقوط نظام صدام و اولین پس از غلبه بر داعش در این کشور محسوب می شود.

دولت نجات ملی یمن

دولت نجات ملی یمن طی بیانیه‌ای اعلام کرد که ائتلاف متجاوز سعودی درهای جهنم را به روی خود باز کرده است.

سعودیها برآنند تا با تاکتیک کشتار شیعیان، در کنار انتقام گیری از آنان برای عدم همکاری، شعله درگیریهای طایفه‌ای را در افغانستان روشن نگاه داشته و جا پای محکمی برای خود در این کشور ایجاد کنند.

اخبار امنیتی سوریه

بازگشایی جاده حمص-حماه پس از ۷ سال و تداوم نبرد ارتش سوریه با داعش در جنوب دمشق از مهمترین اخبار امنیتی سوریه است.

وزارت خارجه روسیه

وزارت خارجه روسیه در بیانیه ای با اعلام حمایت پکن و مسکو از برجام اعلام کرد: از همه طرف‌ ها می خواهیم تا به تعهدات خود در این راستا پایبند باشند.

اشپیگل

یک مجله آلمانی در آستانه زمان تعیین شده کنگره آمریکا درباره برجام نوشت: اروپا در عین آمادگی برای پایان احتمالی برجام می تواند نقش پررنگ تری برای تداوم همکاری با ایران داشته باشد.

 

با افزایش تنش میان ابوظبی و دولت مستعفی یمن

به دنبال تنش های به وجود آمده میان امارات و دولت مستعفی یمن، پنجمین هواپیمای نظامی امارات در جزیره یمنی «سقطری» فرود آمد.

امانوئل ماکرون

رئیس جمهوری فرانسه در گفتگویی خروج احتمالی آمریکا از توافق هسته ای با ایران را به منزله بازکردن جعبه پاندورا قلمداد کرد و اظهار داشت: خروج از برجام می تواند معنی جنگ داشته باشد.

بر اساس اعلام بانک مرکزی؛

نرخ ۳۱ ارز از جمله دلار و یورو نسبت به روز گذشته افزایش و نرخ ۶ ارز از جمله پوند کاهش یافت، همچنین نرخ ۲ ارز دیگر نیز ثابت ماند.

بیانیه ستاد کل نیروهای مسلح

ستاد کل نیروهای مسلح در بیانیه‌ای اقدام تحریک‌آمیز و شیطانی رئیس‌جمهور آمریکا در انتقال سفارت این کشور را محکوم و تاکید کرد: شمارش معکوس برای فروپاشی رژیم صهیونیستی آغاز شده است.

دادستان کل کشور

دادستان کل کشور یکی از بسترهای گسترش قاچاق کالا را مناطق آزاد دانست و گفت: متاسفانه مناطق آزاد بلیه ای برای قاچاق شده ودرکشور ما به جای آنکه محلی برای صادرات باشد،دریچه ای برای قاچاق است.

ظریف پیش از ترک بروکسل

وزیر خارجه کشورمان با بیان اینکه نشست بروکسل پایان کار نیست و چند هفته‌ پرکاری پیش رو داریم، گفت: ما دنبال خیال بافی نیستیم که اروپا روابطش را با آمریکا به هم بزند.

معاون وزیر راه و شهرسازی با یادآوری این که از نیمه سال ۹۵ و کل سال ۹۶ افزایش قیمت نداشته ایم گفت: پس از ۱۸ ماه میانگین ۲۰ درصد نرخ عوارض آزاد راهها افزایش یافت.

سخنگوی کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی گفت: افزایش ۲۰ درصدی حداقل حقوق کارمندان دولت در سال ۹۷ در این کمیسیون تصویب شد.

منتخب تصاویر صفحات نخست روزنامه‌های چهارشنبه ۲۶ اردیبهشت منتشر می‌شود.

منتخب تصاویر صفحات نخست روزنامه‌های سه‌شنبه ۲۵ اردیبهشت منتشر می‌شود.

توسط مدیران رادیو و معاون صدا

مهمترین برنامه های رادیو در ماه رمضان توسط حمید شاه آبادی معاون صدای رسانه ملی و مدیران شبکه های مختلف رادیو تشریح شد.

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی گفت: مابه‌التفاوت افزایش حقوق حداقل بگیران در تاریخ ٣١ اردیبهشت ماه و درباره سایر سطوح نیز در خرداد ماه پرداخت می‌شود.

قائم‌مقام کمیته امداد مطرح کرد

قائم‌مقام کمیته امداد گفت: اگر مبارزه با فقر از طریق تصویب قوانین و سیاست‌های پولی و مالی و سیاست‌های ارزی تلاش نشود، اتفاقاتی رخ می‌دهد که آثار آن در زندگی قشر ضعیف جامعه نمایان خواهد شد.

بیانیه وزارت خارجه ایران؛

وزارت خارجه کشورمان تاکید کردکه تصمیم نابخردانه ترامپ مبنی بر به رسمیت شناختن شهرقدس به عنوان پایتخت صهیونیست ها و انتقال سفارت خود به آنجا، بر عزم فلسطین در مقابله علیه اشغالگری می افزاید.

تصویب قانون کار

۲۸سال پس از تصویب قانون کار،ساماندهی قراردادهای موقت در حالی در دستور کار قرار گرفته که اجرای دو توصیه سازمان بین المللی کار و انعقاد قرارداد بر اساس ماهیت شغل، مطالبه نمایندگان کارگری است.

حمایت کالای ایرانی

 جمعی از اعضای احزاب و تشکل های سیاسی کردستان برای حمایت از کالای داخلی مناطق آزاد را سکوی پرتابی برای محصولات داخلی عنوان کردند و گفتند: مسئولان ردای کالای خارجی را ازتن درآورند.

در بازار آزاد تهران

در جریان معاملات بازار آزاد تهران، قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید با ۹۳ هزار تومان کاهش به یک میلیون و ۹۷۲ هزار تومان رسید.

بازار کشور

ترک‌ها در پوشش سرمایه‌گذاری در حال حرکتی آرام برای تصاحب بازار ایران هستند و رشته‌هایی از صنایع را برای سرمایه‌گذاری انتخاب کرده‌اند که ایرانی‌ها قبلا میلیاردها دلار در آن سرمایه آورده‌اند.

با کسب ۱۹ رای موافق

اعضای شورای شهر تهران از میان دو گزینه نهایی محمد علی افشانی را با ۱۹ رای موافق به عنوان شهردار تهران انتخاب کردند.

مجلس خبرگان

مجلس خبرگان رهبری در پی خروج غیرقانونی آمریکا از برجام، تاکید کرد: در شرایط کنونی، ماندن در این قرارداد بدون اخذ تضمین های صریح و روشن، بطور مسلم تضمین کننده منافع ملی ما نخواهد بود.

لاریجانی در فراکسیون خانواده

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: نباید دائما با منفی‌گویی ذهن جامعه را خسته کرد بلکه باید علل موفقیت خانواده‌های موفق پرسیده شده و این خانواده‌ها معرفی شوند.

رهبر انقلاب در دیدار رئیس جمهور سریلانکا

حضرت آیت الله خامنه‌ای در دیدار رئیس جمهور سریلانکا تاکید کردند: کشورهای آسیایی باید هر چه بیشتر با یکدیگر کار و همکاری کنند، زیرا این همکاری‌ها موجب تقویت آنها خواهد شد.

محققان انگلیسی توصیه می کنند

مطالعه جدید نشان می دهد مصرف روزانه یک گرم روغن ماهی می تواند به کاهش درد بیماران مبتلا به پوکی استخوان کمک کند.

محققان دریافتند

محققان عنوان می کنند اکسید نیتریک به داروهای متداول قلب کمک می کند تا فوایدشان را به حداکثر رسانده و در نتیجه عملکرد قلب را بهبود بخشند.

مطالعات محققان فنلاندی نشان می دهد

مطالعه جدید نشان می دهد رابطه مثبت بین قد و هوش ناشی از اندازه غشاء مغزی است.

مصرف پنیر به‌تنهایی بسیار مضر بوده و بلغم‌زاست؛ خوردن پنیر به‌تنهایی و در وعده صبحانه، فرد را دچار رخوت، سستی و بی‌حالی و کندی در یادگیری کرده و باعث کاهش تمرکز ذهن در افراد می‌شود.

مدیرکل دفتر طب سنتی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: طب سنتی ایرانی توصیه‌های کلیدی برای حفظ و ارتقای تندرستی و اصلاح سبک زندگی در ماه مبارک رمضان دارد که عمل به آنها می‌تواند روزه‌داری را آسان‌تر کند.

معاون کل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با تشریح یکی از مهمترین معضلات بیماری در ایران که باعث افزایش سرطان در کشور می‌شود، گفت: ۹۵درصد افرادی که کمردرد دارند اصلا "ام آر آی" برای آنها فایده ای ندارد.

متخصصان هشدار می دهند

محققان هشدار می دهند علاوه بر حفاظت از پوست در مقابل آفتاب، باید از چشم ها نیز در مقابل اشعه های ماوراءبنفش خورشید مراقبت کرد.

محققان کانادایی هشدار می دهند؛

به گفته محققان، وجود ماده شیمیایی آرسنیک در برنج بسیار برای سلامت خطرناک است.

توانایی بدن یک زن برای جذب ویتامین ب ۱۲ به تدریج و با افزایش سن، کاهش می یابد. محققان آمریکایی نشان می داده اند که ۴ درصد از زنان بین سنین ۴۰ تا ۶۰ سال از کمبود این ویتامین رنج می برند.
 

مدیرکل دارویی سازمان غذا و دارو

مدیرکل دارویی سازمان غذا و دارو، بیشترین مصرف دارویی ایرانی ها را، آنتی بیوتیک ها و کورتون ها عنوان کرد.

درمان

محققان با تمرکز بر بیماری های صعب العلاج درصدد برآمده اند تا بر اساس ژن هر فرد، بیماری را درمان کنند این تحول در ایران هم ورود پیدا کرده تا در نهایت شاهد درمان اختصاصی بیماریها باشیم.

سخنگوی سازمان غذا و دارو

سخنگوی سازمان غذا و دارو، واردات هر نوع داروی چینی به کشورمان را تکذیب کرد.

انجمن ریه آمریکا اعلام می کند

افراد نباید سرفه های آزاردهنده یا خس خس خفیف سینه را نادیده بگیرند چراکه اینها می توانند علائم بیماری ریه نظیر آسم، انسداد مزمن ریوی یا سرطان باشند.

محققان کانادایی دریافتند

مطالعه نشان می دهد منطقه مغزی مرتبط با حافظه و زوال عقل، می تواند نشانه های مهمی از بیماری های سلامت روان نظیر اعتیاد، اضطراب و افسردگی را به همراه داشته باشد.

استاد دانشگاه علوم پزشکی ایران عنوان کرد

استاد دانشگاه علوم پزشکی ایران انجام روش تزریق داخل چشمی برای بهبود بینایی افراد در معرض نابینایی به خصوص بیماران دیابتی را موثر دانست.

از سوی سازمان غذا و دارو

مدیرکل امور دارویی سازمان غذا و دارو، در نامه ای لیست داروهای مورد نیاز فوریتی و شرایط واردات داروهای خارج از فرایند ثبت اسفند ۹۶ را اعلام کرد.

دبیر شورای آموزش دندانپزشکی عنوان کرد

دبیر شورای آموزش دندانپزشکی و تخصصی با بیان اینکه تمام تلاش ما استفاده از دندانپزشکان بومی در مناطق محروم است، از تشکیل تیمی برای نیازسنجی نیروی انسانی مناطق محروم خبر داد

عضو هیات اجرایی کنگره بهاره چشم‌پزشکی هشدار داد

عضو هیأت اجرایی کنگره بهاره چشم‌پزشکی، استفاده خودسرانه از قطره‌های چشمی برای رفع آلرژی را همراه با عوارضی همچون بروز آب مروارید، آب سیاه، کاهش دفاع موضعی چشم، و...، دانست.

 
محققان دانمارکی می گویند

مطالعه حدود سه میلیون بیمار نشان می دهد بروز آسیب مغزی در سنین نوجوانی ریسک ابتلا به زوال عقل از جمله آلزایمر را در سنین ۵۰ سال به بالا تا ۶۰ درصد افزایش می دهد.

 
محققان هشدار می دهند

تیمی از محققان دریافتند غذاهای کنسروشده حاوی اکسید روی هستند که می تواند به دستگاه گوارش آسیب رساند.

گزارش تصویری

چندرسانه ای

کتابخانه