[field_news_surtitre]

ضیافت افطاری آزادگان کرمان +تصاویر

ضیافت افطاری 1700 نفر از آزادگان کرمان به همت موسسه پیام آزادگان و همکاری بنیاد شهید و امور ایثارگران کرمان برنامه ریزی و اجرا گردید.

[field_news_surtitre]

اعزام آزادگان و خانواده محترمشان به مشهد مقدس + تصاویر

به همت موسسه فرهنگی پیام آزادگان تعداد 360 نفر از آزادگان عزیز به همراه خانواده های محترمشان به مشهد مقدس اعزام شدند .

[field_news_surtitre]

برگزاری ضیافت افطاری آزادگان شهرستان بویراحمد+تصاویر

مراسم ضیافت افطاری به همت موسسه پیام آزادگان با حضور700 نفر در باغ بختیاری شهرستان بویراحمد برگزار گردید.

[field_news_surtitre]

آزاده «شیرعلی شهبازی» از رمضان های اسارت می گوید

"در ماه مبارک رمضان اسرا با تحمل ضرب و شتم کتک غذای مختصری می‌گرفتند. سربازان بعثی از درب آسایشگاه تا آشپزخانه با باتوم از اسرا پذیرایی می‌کردند. ما نیز سعی می‌کردیم پیرمردها و مجروحین را در میان خود قرار دهیم تا کمتر آسیب ببینند. در راه بازگشت به آسایشگاه نیز این کار تکرار می‌شد."

[field_news_surtitre]

شرح دعای روز 17 رمضان از زبان سید آزادگان

اي آنكه از ما تو را هيچ پوشيده نيست و به تمام آرزوها و خواسته‌هاي آشكار و پنهان ما آگاهي!

ابر فیاض

سخنرانی سید آزادگان در ماه مبارک رمضان

ضیافت افطاری 1700 نفر از آزادگان کرمان به همت موسسه پیام آزادگان و همکاری بنیاد شهید و امور ایثارگران کرمان برنامه ریزی و اجرا گردید.
تا 19 تيرماه جاري صورت مي گيرد؛
فرزندان كاركنان شهید فرهنگی، فرزندان آزاده فرهنگی و فرزندان جانباز 25% و بالاتر فرهنگی كه داوطلب استخدام در آموزش و پرورش هستند، مي توانند به تكميل فرم مربوطه بپردازند.
بیمه طلایی یا همان برگه طلایی که بیمه تکمیلی جانبازان بوده و بیمارستان های بنیاد شهید صرفا با دیدن آن برگه ها هزینه درمانی خانواده شهید یا جانباز را می پذیرند و در غیر اینصورت باید به صورت آزاد تمام هزینه درمانی را پرداخت کنند این روزها دردسر ساز شده است.
به همت موسسه فرهنگی پیام آزادگان تعداد 360 نفر از آزادگان عزیز به همراه خانواده های محترمشان به مشهد مقدس اعزام شدند .
با حضور شعرای آزاده تهران برگزار می گردد.
مراسم ضیافت افطاری به همت موسسه پیام آزادگان با حضور700 نفر در باغ بختیاری شهرستان بویراحمد برگزار گردید.
معاونت سیاسی وامنیتی استاندار کهگیلویه وبویراحمد:
فتاح محمدی معاونت سیاسی وامنیتی استاندار کهگیلویه وبویراحمد روز پنج شتبه شب در آیین ضیافت افطاری آزادگان شهرستان بویراحمد افزود: آزادگان قهرمانانی هستند که با روحیه مقاومت و ایستادگی اجازه زیاده خواهی به بیگانگان را برای تجاوز به این مرز و بوم ندادند.
"در ماه مبارک رمضان اسرا با تحمل ضرب و شتم کتک غذای مختصری می‌گرفتند. سربازان بعثی از درب آسایشگاه تا آشپزخانه با باتوم از اسرا پذیرایی می‌کردند. ما نیز سعی می‌کردیم پیرمردها و مجروحین را در میان خود قرار دهیم تا کمتر آسیب ببینند. در راه بازگشت به آسایشگاه نیز این کار تکرار می‌شد."
بلافاصله فرمانده با چند سرباز چوب به دست سراسیمه وارد اردوگاه شدند و پشت پنجره اطاق ما ارشد اطاق ما را خواستند و گفتند:(شینو هذا تمرینات ریاضیه) این تمرینات ورزشی چه هست که...
«آن بیست‌ و‌ سه نفر» خاطرات خودنوشت آقای احمد یوسف‌زاده از دوران اسارت ۱۹ نوجوان کرمانی و ۴ نوجوان دیگر است که در عملیات آزادسازی خرمشهر توسط ارتش بعثی به اسارت درمی‌آیند ، شب گذشته مهمان احسان علیخانی بودند و قرار شد دوباره در ماه عسل در ماه رمضان 94 حاضر شوند.
رئیس شورای مشاورین وزرا در امور ایثارگران کشور گفت:در کل کشور 60 هزار ایثارگر بیکار داریم که معادل 10 درصد از آنها مربوط به لرستان است.
آزادگان از صليب سرخ فقط تقاضاي قرآن داشتند
 دراین برنامه که به همت موسسه فرهنگی پیام آزادگان تبریز و با همکاری بنیاد شهید و امور ایثارگران استان آذربایجان غربی و هیئت مذهبی آزادگان اسلام ارومیه روز چهارشنبه سوم تیرماه مصادف با هفتم ماه مبارک رمضان در مجتمع رفاهی لاله آن شهرستان  برگزار شد، بیش از 900 نفر از خانواده های معزز آزادگان شهرستان میاندوآب و مسئولین محترم آن شهرستان بویژه امام جمعه محترم میاندوآب ، مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران آذربایجان غربی و نمایندگان مجلس شورای اسلامی حضور داشتند و در خلال برنامه درمورد مسائل و مشکلات آزادگان مطالبی مطرح نمودند.
ضیافت افطاری خانواده آزادگان شهرستان سلماس روز سه شنبه 94/04/02 در تالار کاج سبز سلماس برگزار شد در این مراسم معنوی که به همت موسسه فرهنگی پیام آزادگان برگزار شده بود، 450 نفر از خانواده معزز آزادگان آن شهرستان شرکت داشتند.بدینوسیله از همکاری بنیاد شهید و امور ایثارگران استان آذربایجان غربی و هیئت مذهبی آزادگان اسلام ارومیه کمال تشکر و قدردانی را می نمائیم. 
در جلسه معارفه هیات مدیره جدید مطرح شد

خرداد ماه امسال این جلسه در منزل حاج آقا کاظم نسب تشکیل و
جلسه تیر ماه ، چهارشنبه همین هفته ، در منزل آزاده جانباز حاج ابوالقاسم کاکا ( برادر دو شهید سردار احمد و حجة الاسلام محمود کاکا ) برگزار شد.

چمعی از آزادگان به دیدار جانباز مرتضوی رفتند.

اعضای هیات مدیره آزادگان و جانبازان شهرستان بهشهر با خانواده آزاده شهیدجانبازعلی مهدی پور دیدار کردند.

به گزارش واحد اطلاع رسانی هیات آزادگان سوادکوه ،مراسم با شکوهی به مناسبت سالگرد ارتحال امام و جشن میلاد امام زمان(عج)،  با حضور آزادگان و خانواده محترمشان در حسینیه روستای حاجی کلاه سواد کوه شمالی برگزار گردید.

این مراسم  با برنامه های معنوی همچون تلاوت قرآن،زیارت عاشورا ،مداحی برادر سالار پاکزاد و با سخنرانی حضرت حجت الاسلام شیخ حسین محمدی همراه بود .

فرمانده پایگاه بسیج برادر پاسدار آیت فلاح، ضمن خیر مقدم گویی به آزادگان عزیز،سخنرانی پیرامون صبر و مقاومت آزادگان نمودند.

این مراسم با صرف شام و ذکر فاتحه خاتمه یافت.

مراسم گرامیداشت حاج آقا ابوترابی و ارتحال امام راحل (ره) و 507 شهید غریب آزاده و دو آزاده متوفی شهرستان فریدونکنار

،به مناسبت پانزدهمین سالگرد عروج سید آزادگان حاج سید علی اکبر ابوترابی فرد آزادگان سرافراز شهرستان های دولت آباد و شاهین شهر در ساختمان مهد قرآن دولت آباد دور هم جمع شدند و یاد و خاطره این سید بزرگوار که به فرموده مقام معظم رهبری " ابوترابی همچون ابر فیاض است " گرامی داشتند.

مراسم سالگرد شهید آزاده حضرت حجت الاسلام و المسلمین سید علی اکبر ابوترابی فرد در هیات چهارده معصوم(ع) آزادگان بهشهر برگزار گردید.

طبق روال معمول اولین جمعه هر ماه گردهمایی ماهانه آزادگان شهرستان فلاورجان ( هیئت چهارده معصوم علیه السلام ) در فضایی صمیمی برگزار گردید.

هیات مدیره هیات حضرت ابوالفضل العباس (ع) جانبازان شهرستان بهشهر با خانواده شهید آزاده و جانباز مهنس عباسعلی مظلومی دیدار کردند.

هیئت فرهنگی مذهبی آزادگان شهرستان فریدونکنار با حضور رئیس دفتر بورس شهرستان بابل جلسه ای را برگزار کرد.

مراسم سوگواری سالروز شهادت هفتمین اختر تابناک امامت حضرت امام موسی کاظم(ع) به همت هیئت شاهد متوسلین به حضرت موسی بن جعفر(ع) بمدت دو شب در لنگرود برگزار شد.

آزادگان مازندرانی موصل 2 تصمیم گرفتند هر از چند گاهی دور هم جمع شوند تا ضمن دیدار ، از اوضاع و احوال همدیگر باخبر شده و در صورت نیاز به رفع مشکلات مادی و معنوی همدیگر بپردازند.

جلسه ماهانه هیات چهارده معصوم (ع) آزادگان شهرستان بهشهر به میزبانی برادر آزاده حید علی احمدی برگزار شد.

هیئت فرهنگی مذهبی آزادگان شهرستان فریدونکنار، جشن ولادت مولی الموحدین علی ( ع ) را برگزار کرد

مؤسسه فرهنگی پیام آزادگان اصفهان

جلسه ماهانه آزادگان شهرستان مبارکه با حضور اعضای مؤسسه فرهنگی پیام آزادگان اصفهان برگزار شد

از صلیب به گردن انداخته تا خالکوبی روی بدن؛

مسیحیان عضو گروهی موسوم به «گردان بابلیها» در پایگاه وابسته به نیروی هوایی عراق نزدیک فرودگاه بغداد زیر نظر فرماندهان نیروهای بسیج مردمی که از گروه‌های شیعی تشکیل شده است آموزش می‌بینند.

در هفتمین روز شهادت شیعیان نمازگزار مسجد امام صادق(ع) برگزار شد؛

نماز وحدت شیعیان و اهل سنت کویت ظهر دیروز با حضور ولیعهد و امیر کویت در مسجد الکبیر برگزار شد.

مذاکرات محرمانه تل‌آویو و ریاض که به موازات مذاکرات هسته‌ای ایران و غرب برگزار شد.

نتایج نظرسنجی‌ای که به تازگی در آمریکا صورت گرفته نشان می‌دهد حدود نیمی از آمریکایی‌ها از روند مذاکرات هسته‌ای بی‌اطلاعند و یک سوم مردم این کشور نیز از مذاکرات حمایت می‌کنند

گزارش خبرنگار آمریکایی پس از سفر به ایران:

یک خبرنگار آمریکایی که به تازگی از سفر ایران به کشورش بازگشته در گزارشی به تشریح دلایل نفرت مردم ایران از دولت آمریکا پرداخته و نوشته است: شعار مرگ بر آمریکا مرا ناراحت می کند، چون جزیی از آمریکا هستم، ولی خاستگاه این شعار ملت ایران، جنایات آمریکا و متحدان آن علیه ایران است.

مایکل هیدن گفت: « ما (آمریکائیها) ایران را به علت فعالیت های هسته ای اش از منطقه جریمه خارج می کنیم ، آنگاه آنها آزاد می شوند و قدرت می گیرند دیگر فعالیت هایشان را در منطقه اجرا کنند.»

رسانه‌های فارسی زبان غرب، سخنان سردار رحیم صفوی درباره پیام ایران به تروریست‌های داعش را پوشش دادند و نوشتند ایران پیغام تهدیدآمیز برای داعش فرستاده است.

یک مجری افراطی سعودی می‌گوید: شیعیان را درو می‌کنیم!

اینها فرزندان من هستند" (هولا عیالی)؛ نخستین جمله شیخ صباح الاحمد الصباح امیر کویت هنگام حضور در مسجد امام صادق(ع) در منطقه الصوابر پس از وقوع انفجار روز جمعه گذشته بود.

نظامیان ارتش عراق روز دوشنبه یک گور دسته‌جمعی از اجساد ۴۰ نظامی و غیرنظامی را در شهر «فلوجه» واقع در استان الانبار کشف کردند.

سخنگوی کاخ سفید همچنین قدرت بازگشت پذیری تحریم ها را زیاد دانست و گفت: این بازگشت پذیری باعث می شود که ایران تعهدات خود را نقض نکند.

منابع عراقی از موفقیت نیروهای داوطلب مردمی در دفع حمله شدید تروریست های داعشی به تپه های حمرین و اقدام داعش در اعدام نماینده سرکرده خود در موصل خبر دادند.

همزمان با فرارسیدن تعطیلات تابستان دانش آموزان و دانشجویان عراقی برای مبارزه با عناصر داعش در مراکز آموزشی ثبت نام کردند.

داعش 28 نفر از نیروهای خود را به دلیل فرار از نبرد در منطقه بیجی اعدام کرد.

یکی از جوانان خوزستانی در حین مبارزه با گروه تروریستی داعش در عراق به شهادت رسید.

فاصله 355توماني نرخ رسمي و بازار ارز

تیم ملی ایران علی رغم برتری قاطع 3-0 برابر روسیه با توجه به برتری 3-2 لهستان برابر آمریکا از صعود به مرحله نهایی لیگ جهانی والیبال 2015 بازماند.

معاون پشتیبانی و توسعه وزیر ورزش از اختصاص در مجموع سه میلیارد و ششصد میلیون تومان به اعضای تیم والیبال ایران خبر داد.

رییس کارگروه کاهش تقاضای اعتیاد کمیته مستقل مبارزه با مواد مخدر مجمع تشخیص مصلحت نظام به هموطنان تاکید کرد که فریب شامپوی تریاک و ادکلن افیون یا تریاک را نخورند.

خواهر شهید و ۳ جانباز، این شب‌ها را در خانه‌ اقوام و آشنایان سر می‌کند و به غیر از ماهیانه ۲۵ هزار تومان کمک کمیته امداد، هیچ مستمری و کمکی از دستگاه‌های دولتی دریافت نمی‌کند.

مشاور رئیس بنیاد شهید و عضو هیأت موسس جمعیت جانبازان می‌گوید:حضرت آقا از زمانی که رئیس جمهور بودند به خانواده شهدا، جانبازان و ایثارگران توجه خاصی داشتند.

رهبر معظم انقلاب اسلامی سیاست‌های کلی برنامه ششم توسعه را ابلاغ کردند.

«جبهه جهادی شاهد» با انتشار فراخوانی از تمامی ایثارگران و دوستداران راه شهدا برای حضور در سومین اردوی جهادی در کردستان دعوت به عمل آورد.

هر دو شاخص بورس و فرابورس در مبادلات کاهش یافتند.

«در درجه اوّل، قصیده‌سرا ملک‌الشّعرای بهار بود که قصیده‌هایش مرا خیلی به خودش جلب می‌کرد. مرحوم امیری فیروزکوهی هم یک نوع قصیده سبک خاقانی می‌گفت که آن هم در نوع خودش قصیده بسیار فخیم و برجسته‌ای بود؛ از آن هم من خیلی خوشم می‌آمد».

معراج شهدای مرکز افتخار میزبانی پیکر غواصان شهید کربلای ۴ را دارد که چندی پیش با حضور با شکوه مردم در تهران تشییع شدند.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران خوزستان از اعزام 50 جانباز شیمیایی از ابتدای سال تاکنون به اردوگاه‌های شمال کشور به دلیل وضعیت آب و هوایی استان خبر داد.

در جریان معاملات دیروز بازار سرمایه شاخص بورس ۵۱۰ واحد افت کرد.

عضو ناظر مجلس در شورای عالی بورس

محمدرضا پورابراهیمی در خصوص راه‌اندازی بورس مسکن اظهاراتی داشت

«از شایعه تا واقعیت»

اخیرا تصویری از رهبر انقلاب منتشر شده است که مدعی شده ایشان در حال بازدید از صفحه فیس‌بوک سایت KHAMENEI.IR هستند.

دبیر انجمن صنفی آزمایشگاه های غذا و داروی ایران گفت: سموم باقی مانده در سبزیجات و رنگ خوراکی مصنوعی زمینه ابتلا به سرطان کبد را فراهم می کند.

سازمان غذا و دارو ۱۰ محصول را به دلیل جعل اسناد بهداشتی غیرقابل مصرف عنوان کرد.

نتایج مطالعات جدید حاکی از آن است که بین مصرف زیاد مرکبات و خطر ابتلا به سرطان بدخیم پوست ارتباط وجود دارد.

۱۳ کیلو روی ستون فقرات؛

زندگی بدون گوشی‌های تلفن هوشمند این‌روزها برای بسیاری غیرقابل تصور است. نگاه خیره به صفحه تلفن با گردنی که به جلو خم شده به حالتی عادی و روزمره تبدیل شده است.

هميشه بيماري مهلكي مثل آلزايمر نيست كه شما را بي‌حواس و كم‌حافظه مي‌كند. گاهي مشكلات رايج اما ساده‌تري مثل كم‌خوني هوش و حواس‌تان را از شما مي‌گيرند.

اگزمای پوستی به 3 دسته تقسیم می‌شوند و یکی از علامت‌های اصلی آن خارش پوست بدن است.

یک کارشناس طب سنتی با بیان اینکه تقویت معده از را‌ه‌های اساسی رفع کم‌خونی است, رو‌ش‌های رفع کم‌خونی در ماه رمضان را تشریح کرد.

یک محقق و مدرس طب سنتی گفت: خوردن حلیم با مقداری روغن حیوانی و دارچین برای افطار فقط برای سردمزاجان مفید است و گرم مزاجان بهتر است از سوپ جو و آش‌های خنک که از ماش، جو و سبزی‌ها در آنها به کار برده شده است, بیشتر استفاده کنند.

دنبال کردن یک رژیم غذایی پر پروتئین نه تنها باعث می‎شود مدت زمان بیشتری احساس سیری کنید، بلکه توان ماهیچه‎ها را حفظ و به از دست دادن چربی کمک می‎کند.

مطالعات صورت گرفته نشان می دهد که روزه داری برای افراد مبتلا به چربی خون بالا مفید است.

متخصص طب سنتی گفت: هنگام مسمومیت غذایی توصیه می‌شود که سیر، دارچین،سیب، موز و لیمو مصرف شود.

عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی ایران مطرح کرد

آرتروز اختلالی است که غضروف مفاصل اندام‌ها را دچار تخریب می‌کند و در پی خوردگی استخوان‌های زیر غضروف، اندام بدشکل می‌شود، این اختلال درمان دارد و مراجعه به موقع می‌تواند حتی مفصل را بازسازی کند.

در گفت‌وگو با یک مسئول دارویی کشور مطرح شد

یک مسئول دارویی کشور با اشاره به اینکه بی‌خوابی بیماری نیست، راهکارها و هشدارها در این زمینه را تشریح کرد.

پزشک و محقق طب اسلامی گفت: مصرف رب انار و رب سیب به تقویت و پاک‌سازی معده از مواد زائد کمک می‌کند.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به ارائه‌ی توضیحاتی درباره تاثیر موبایل و پارازیت بر سلامت افراد پرداخته و با ذکر مثالی خاطر نشان کرد: حتی زمانی که موبایل هم نبود سرطان وجود داشت.

گزارش تصویری

چندرسانه ای

کتابخانه