[field_news_surtitre]

سالروز آغاز عملیات‌ «مرصاد»

پنجم مرداد ۶۷ روز بر ملا شدن چهره نفاق برای ملت بزرگ، آزاده و سرافراز ایران اسلامی بود، روزی که چهره واقعی و ضد خلقی سازمان منافقین(مجاهدین خلق) برای همگان آشکار شد و روز مرگ سیاسی و نظامی نفاق یا با بیان بهتر پایانی بر حیات گرگ ها بود.

[field_news_surtitre]

بنیاد شهید باید مدافع حقوق ایثارگران باشد(۲)

قائم‌مقام بنیاد شهید و امور ایثارگران در یکصدوپنجاهمین جلسه شورای مشاوران وزرا و دستگاه‌های اجرایی در تاریخ ۹۵/۴/۲۹ تأکید کرد: بنیاد از دفاع منطقی و حقوقی افراد ذی‌صلاح و تشکل‌های ایثارگران از حقوق ایثارگران استقبال می‌کند.

[field_news_surtitre]

حجت الاسلام و المسلمین ابوترابی با لباس زرد اسارت در همایش تکریت ۵

همایش آزادگان تکریت ۵ در سی ام تیرماه با حضور حجت الاسلام و المسلمین ابوترابی،سعید اوحدی و مسئولان لشگری و کشوری در شهرستان خمین با حضور بیش از یکصد و سی نفر از آزادگان بزرگوار برگزار شد.

[field_news_surtitre]

رادیو در اسارت(۴)

این رادیو تا یک سال یک سال و نیم دوام آورد و  از طریق آن خبر ها را داشتیم. حالا توی این یک سال و نیم، گاهی اوقات به مشکلاتی هم بر می خوردیم مثلاً باتری نداشتیم و یک چند وقتی طول می کشید که مثلاً از توی زباله ها باتری نیم سوزی پیدا کنیم یا احیاناً جایی از عراقی ها کش برویم این اواخر رادیو هم كلا خراب شد وازكار افتاد.

[field_news_surtitre]

گفتگویی با بازیگر اولین سریال آزادگان

 »نبردی دیگر» از آن سریال‌هایی بود که ۲۱ سال پیش وقتی پخش می‌شد، خیابان‌ها رنگ خلوتی به خود می‌گرفت. اولین سریال درباره آزادگان، به خوبی توانسته بود با مخاطبانش ارتباط برقرارکند.

ابر فیاض

دل‌ به‌ كسي‌ ندهيم، كه‌ دل‌ جايگاه‌ خدا است. محبت‌ مؤ‌منان‌ به‌ دل‌ داريم‌ كه‌ اين‌ نيز پرتويی‌...

                                 

به گزارش واحد اطلاع رسانی پیام آزادگان ،گروه کوهنوردی آزادگان مشهد مقدس روز سه شنبه ۵ مرداد ۱۳۹۵ در یک اردوی یک روزه کوهنوردی به مقصد غار مغان شرکت نمودند .   
به گزارش واحد اطلاع رسانی پیام آزادگان ،با همت موسسه فرهنگی پیام آزادگان و همکاری بنیاد شهید و امورایثارگران خراسان ، اردوی آموزشی تفریحی تعداد  ۱۵۰ نفر از همسران محترم آزاده در محل باغ ایثار طرقبه بنیاد شهید برگزار شد .   
مجمع سالیانه سهامداران شرکت خودکفایی آزادگان صبح دیروز راس ساعت۹:۳۰در اردوگاه شهید باهنر تهران برگزار شد.
نویسنده کتاب پایی که جا ماند درباره واکنش هم سلولی‌هایش پس از انتشار کتاب پایی که جا ماند، گفت: همه اسرا احساس عزت کردند و موجب افتخارم است که مقام معظم رهبری کتابم را مطالعه کردند.
جلسه ماهانه آزادگان گل محمدی اصفهان روز دوشنبه ۴ مرداد ماه در مسجد النبی گل محمدی برگزار شد.
گلستان جعفریان از نگارش خاطرات فاطمه ناهیدی، اولین زن اسیر ایرانی در جنگ عراق علیه ایران خبر داد.
قائم‌مقام بنیاد شهید و امور ایثارگران در یکصدوپنجاهمین جلسه شورای مشاوران وزرا و دستگاه‌های اجرایی در تاریخ ۹۵/۴/۲۹ تأکید کرد: بنیاد از دفاع منطقی و حقوقی افراد ذی‌صلاح و تشکل‌های ایثارگران از حقوق ایثارگران استقبال می‌کند.
 معاون فرهنگی هنری حوزه هنری گیلان گفت: سه عنوان کتاب با موضوع ادبیات پایداری و دفاع مقدس از سوی حوزه هنری این استان منتشر می‌شود.
به گزارش واحد اطلاع رسانی پیام آزادگان ، بنا به دعوت موسسه فرهنگی پیام آزادگان آذربایجان شرقی  و هماهنگی های بعمل آمده توسط هیئت مذهبی آزادگاناستان اردبیل، حضرت آیت الله دکتر حسن عاملی، نماینده محترم مقام معظم رهبری و امام جمعه محترم شهر اردبیل در جمع خانواده آزادگانحضور یافته و سخنرانی نمودند.   
برنامه همایش کمپ ۷ (رمادی۲) به شرح ذیل اعلام میگردد :
پیکر پاک آزاده شهید حمیدرضا حبیب نیا با کاروان۲۸ شهید تازه تفحص شده به میهن اسلامی بازمیگردد.
از سوی مسئولین خبر بازگشت پیکر شهیدان سرافراز سردار والامقام قنبر اسدپور و آزاده سرافراز محمد قائدی به خانواده های آن ها داده شد.
معاون تعاون و امور اجتماعی بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: اکنون ۲۷ هزار جانباز فاقد شغل و درآمد هستند که از کمک های موردی بنیاد شهید بهره مند می شوند.
در راستای تجدید دیدار و ایجاد نشاط در بین آزادگان عزیز، هر از چندگاهی مسابقات دوجانبه و چند جانبه به همت موسسه فرهنگی پیام آزادگان برگزار می شود.
بنده در جلسه شورای اداری خمین به بیان خاطرات اسارت و خاطرات سید آزادگان حاج آقا ابوترابی پرداختم که همه در شورا از این خاطرات لذت بردند و مشاهده کردم که مسئولان و حتی حاج آقا ابوترابی اشک می ریختند .
به همت موسسه فرهنگی هنری پیام آزادگان آذربایجان شرقی، اردوی فرهنگی تفریحی ویژه خانواده آزادگان در سه گروه، دراردوگاه انصارالحسین(ع) شهرستان سرعین برگزار شد.
گلستان جعفریان از تشکیل «دفتر اسیران جنگی ایران و عراق» در حوزه هنری خبر داد و گفت: هدف از تشکیل این دفتر ایجاد انسجام در نگارش خاطرات و کارهای پژوهشی در زمینه ادبیات اردوگاهی است.
علیرضا افتخاری خواننده موسیقی ایرانی همزمان با مراسم تجلیل از بیست و سه آزاده ایرانی یک قطعه با آهنگسازی عماد توحیدی را اجرا کرد.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران تهران بزرگ در سلسله جلسات پاسخ به سوالات ایثارگران که روزهای سه‌شنبه در مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی بنیاد برگزار می‌شود ضمن پاسخ گویی به سوالات ایثارگران و خبرنگاران از انجام مستمر و رضایت بخش طرح سپاس در حوزه تهران بزرگ خبر داد.
همایش آزادگان تکریت ۵ در سی ام تیرماه با حضور حجت الاسلام و المسلمین ابوترابی،سعید اوحدی و مسئولان لشگری و کشوری در شهرستان خمین با حضور بیش از یکصد و سی نفر از آزادگان بزرگوار برگزار شد.

جلسه مسئولین شهرستان فلاورجان با موضوع سالروز ورود آزادگان برگزار شد.

تبریزروز جمعه ۸مردادماه از ساعت ۶:۳۰عصر در مسجد میدان واقع در کوی مقصودیه برگزار خواهدشد

نشست ماهانه  آزادگان سرافراز شهرستان خمینی شهر جمعه ۱۳۹۵/۰۵/۰۱ برگزار گردید .

جلسه نمایندگان آزادگان شهرستان ها و مجموعه های آزادگان استان اصفهان پنج شنبه ۱۳۹۵/۰۴/۳۱ از ساعت ۱۰:۰۰ در پارک ناژوان برگزار گردید .

نشست ماهانه  آزادگان سرافراز شهرستان فلاورجان جمعه ۱۳۹۵/۰۵/۰۱ برگزار گردید .

جلسه ماهانه آزادگان سرافراز شهرستان نجف آباد روز جمعه ۱۳۹۵/۰۵/۰۱ از ساعت ۰۷:۰۰ در پارک لاله برگزار گردید .

جلسه آزادگان عملیات بدر دیشب در منزل آزاده سرافرازعباس صدیقی در روستای خو یدک یزد با حضور آزادگان یزد برگزار شد.

به همت هیئت فرهنگی مذهبی آزادگان و هماهنگی بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان فریدونکنارجمعی از مسئولان و روساء ادارات و سازمانهای دولتی شهرستان فریدونکناربه مناسبت عملیات غرور آفرین کربلا یک و آزاد سازی شهرمهران جهت تجلیل و تکریم از رشادتهای شهداء این عملیات به دیدار خانواده های معظم شهداء این عملیات رفتند که مورد استقبال گرم این عزیزان قرار گرفتند

 

اولین جلسه ی هم اندیشی مسوولین هیات آزادگان بهبهان و مسئولان بنیاد شهید جهت هرچه باشکوه تر برگزار شدن مراسم سالگرد ورود آزادگان به میهن اسلامی در محل بنیاد شهید بهبهان برگزار شد

جلسه ی ماهانه ی هیات آزادگان بهبهان در کنار مزار نورانی آخوند ملا علی و در جوار شهدای میهمان بهبهان برگزار شد.

مراسم جشن و مولودی خوانی میلاد با سعادت امام حسن مجتبی (ع) در ماه مبارک رمضان در هیأت سمنان برگزار شد.

دیدار با فرمانده مدافع حرم سردار دلهاحاج علیجان میرشکار توسط هیئت امنای هیئت محبان امام سجاد علیه السلام آزادگان آمل به اتفاق امام جمعه محترم دابو و دشت سر حجت الاسلام والمسلمین حاج مهدی تقی زاده انجام گرفت.

محفل انس با قرآن در هیئت آزادگان شهرستان بابلسر برگزار شد.

ضیافت افطاری در هیئت آزادگان شهرستان بابلسر در منزل آزاده جانباز حاج اسرافیل جهانیان برگزار شد.

محفل انس با قرآن در هیئت آزادگان شهرستان فریدون کنار برگزار شد.

مراسم گلشن وحی(شبی با قرآن) با همکاری بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان جنوبی، و با همکاری هیئت فرهنگی مذهبی آزادگان، در بیرجند برگزار شد.

اختتامیه ختم قرآن در ماه مبارک رمضان در مسجد امام علی علیع السلام شهرک آزادگان بابل برگزار شد.

یکشنبه شب همزمان با هفتمین روز درگذشت مولای متقیان حضرت علی (ع) مراسمی با حضور اعضای هیئت حضرت زینب (س) در حسینیه حاج آقا بهلولی همراه با صرف افطاری برگزار گردید .

مراسم افطار هیات رزمندگان بهبهان برگزار شد.

لیالی با برکت قدر، در شب های ۱۹ و ۲۱ ماه مبارک رمضان، با شکوه و عظمت خاصی از سوی هیئت فرهنگی مذهبی آزادگان شهرستان بیرجند در بوستان آزادگان برگزار شد.

منابع بحرینی اعلام کردند که محاکمه شیخ عیسی قاسم ساعت ۱۰ به وقت بحرین (۱۱:۳۰ به وقت تهران ) آغاز می شود.

تصاویر حضور تکاوران ارتش و سپاه که برای حضور در مسابقات بین المللی روسیه، عازم این کشور شده‌اند، منتشر شد.

بنیامین نتانیاهو مدعی شد رژیم صهیونیستی و کشورهای عربی نگران فردای روز انقضای توافق هسته ای هستند.
ناسا، نام ۷۰۵ نفر از داوطلبانی را که وارد مرحله بعدی سفر بی‌بازگشت به مریخ شده اند اعلام کرد.
یک روزنامه آمریکایی نوشت: حزب الله با در اختیار داشتن مجهزترین تسلیحات هوشمند و هزاران راکت برد متوسط بزرگترین تهدید علیه اسرائیل است.

برگزاری دوره آموزش نظامی ویژه خانواده شخصیت های برجسته جنبش حماس در غزه با استقبال گسترده شرکت کنندگان مواجه شد.

نزديکان دبیرکل جنبش اسلامی نیجریه از وضع جسمانی نامناسب اين روحانی برجسته شیعه، به شدت ابراز نگرانی کردند.
شبکه خبری العالم از انفجاری نزدیک میدان "عدن" در منطقه کاظمین خبر داد.
دکتر ابراهیم الجعفری وزیر امور خارجه عراق روز گذشته در حاشیه اجلاس کشورهای عضو ائتلاف مبارزه با داعش در آمریکا واکنش تندی به اظهارات همتای سعودی خود نشان داد.
رسانه‌های آلمانی گزارش داده‌اند در یک مرکز خرید در فروشگاهی در شهر مونیخ، تیراندازی به وقوع پیوسته است. این تیراندازی حداقل ده کشته و چندین زخمی بر جا گذاشت.
وزیر خارجه رژیم سعودی در یک ماه اخیر از هر فرصتی برای حملات دیوانه‌وار علیه جمهوری اسلامی ایران استفاده کرد.

پس از فراز و فرود هایی در روابط اسلام آباد و کابل در سالها و ماههای اخیر، امید می رود در ماههای اخیر با سفر مقامات سیاسی دو کشور تحولاتی در روابط افغانستان و پاکستان شکل گیرد.

 

رئیس جمهوری فرانسه امروز (جمعه) اعلام کرد که کشورش به جای اعزام نیروی نظامی، سلاح و ادوات سنگین به عراق می فرستد

 

'یوهانس زینگ هامر' معاون رییس پارلمان آلمان خواستار قطع کمک های مالی اتحادیه اروپا به ترکیه در پی سرکوب مخالفان اردوغان شد

تشکیلات بسیج مردمی عراق (حشد الشعبی) روز جمعه از بی توجهی 'کنفرانس واشنگتن 'به خانواده شهدای و زخمی های جنگ علیه داعش انتقاد کرد

تحرکات ضد کودتای دولت ترکیه؛

عوامل کودتا به سرهنگ لِوِنت تورک کان گفته بودند که قرار است در همان ابتدای عملیات، «رییس جمهور، نخست وزیر، رییس ستاد کل ارتش و فرماندهان نیروها» را دستگیر کنند و بی سر و صدا در یک جا تحت مراقبت قرار دهند.

 

این روزها کشمیر صحنه درگیری‌ها و حوادث خونین است، مسئله کشمیر، تازه و اتفاقی گذرا نیست. سالهاست که این منطقه باعث تنش و درگیری در شبه قاره هند شده است و دو کشور هند و پاکستان ادعای مالکیت این منطقه را دارند.

اختلاف میان ترکیه و آمریکا بر سر مساله کردها و دیگر مسائل باعث شد تا واشنگتن با پشتیبانی از کودتاچیان پیام دردناکی را به «اردوغان» رئیس جمهوری ترکیه، بفرستد تا از این راهبرد، او را به مسائل داخلی سرگرم سازد و دامنه فعالیت او را در منطقه محدود سازد.

نماینده دایم آمریکا در سازمان ملل گفت:با گذشت یک سال از حصول توافق هسته ای میان ایران و کشورهای ۱+۵ (برجام)، تهران بطور آشکار به همه تعهدات خود در قبال این توافقنامه عمل کرده است.
بکیر بوزداغ وزیر دادگستری ترکیه جزئیات گفت وگوی رجب طیب اردوغان با خلبان هواپیمایش را در اثناء کودتا فاش کرد.
همزمان با شهادت امام جعفر صادق (ع) سازمان فرهنگی شهرداری تهران برنامه‌های را به این مناسبت این روز در قالب‌های مراسم، اجتماع، تولید محصول و نشست‌های موضوعی اجرا می‌کند.
شورای نگهبان با پیشنهاد وزارت کشور برای برگزاری انتخابات آینده ریاست‌جمهوری در تاریخ ۲۹ اردیبهشت‌ماه ۹۶ موافقت کرد.
سمند سورن ELX توربو به مبلغ ۳۷ میلیون و ۹۴۸ هزار تومان در بازار به فروش می‌رسد.
فراخوان کنگره ملی شعر شهدای منا با هدف زنده نگهداشتن یاد و خاطرۀ شهدای مظلوم فاجعه منا منتشر شد.

احمد صادقی گفت:بررسی‌های زمین‌شناسی مشخص کرده است شهر تهران روی گسل‌های متعدد اصلی و فرعی بنا شده و پیرامون آن را گسل‌های مهمی مانند مشا و پارچین احاطه کرده است که شواهد فعالیت این گسل‌ها،بر پایه مطالعات زمین‌شناسی و ثبت دستگاهی زمین‌لرزه‌ وجود دارد.

تیتر روزنامه‌های ورزشی چهارشنبه ۶ مرداد در ادامه مشاهده می کنید.

صفحه نخست روزنامه‌‌های چهارشنبه ۶ مرداد در ادامه مشاهده می کنید.

قیمت سکه طرح قدیم به نرخ یک میلیون و ۸۸ هزار و ۴۰۰تومان به فروش می‌رسد.

رییس سازمان حج و زیارت گفت: تا دو هفته دیگر قیمت ویزای عراق و شرایط صدور آن برای مراسم اربعین مشخص می‌شود.

نماینده ولی فقیه، معاون رییس جمهوری و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران با صدور پیامی رجعت ملکوتی مرحومه مغفوره «حاجیه خانم شهربانو شجاع» مادر شهید معظم «امیرسپهبد علی صیاد شیرازی» را تسلیت گفت.

 عربستان به هیچ وجه اجازه ندارد سهمیه‌ حج ایران را به سایر کشورها بدهد

 

تصاویر نیم صفحه روزنامه‌های ورزشی چاپ امروز ( پنجم مرداد ) به مسائل مختلف ورزشی از جمله فوتبال اختصاص دارد.

تصاویر صفحه نخست روزنامه‌های سیاسی کشور که صبح امروز در پیشخوان مطبوعات عرضه می‌شود.

سازمان حج و زیارت اعلام کرد: متقاضیان سفر به عتبات برای اعزام های ۱۳ شهریور تا ۱۵ آبان امسال شامل روزهای عرفه، تاسوعا و عاشورا از فردا می توانند برای این سفرها پیش ثبت نام نمایند.

معاون وزیر تعاون،‌کار و رفاه اجتماعی با بیان این که یارانه افراد پردرآمد را صرفاً بر اساس مصوبه مجلس شورای اسلامی حذف کرده ایم گفت: ۵۰ نفر از پذیرفته شدگان جدید مجلس شورای اسلامی قبلاً یارانه دریافت می کردند که پس از نمایندگی، یارانه آنان حذف شد.

این مراسم با روایت حسین یکتا، سخنرانی حجت الاسلام صادق زاده و مداحی امیر عباسی، سید حیدر موسوی و حامد گرجی همراه خواهد بود.
قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: مبلغ کارت اعتباری خرید کالا که قبلاً به طور میانگین ۶۰ میلیون ریال بود با ۴۰ میلیون ریال افزایش به ۱۰۰ میلیون ریال افزایش یافت.
رهبر معظم انقلاب در رابطه با نظارت بر منصوبانشان توضیحاتی در سال ۱۳۸۲ ارائه داده بودند.

روحانیون وابسته ضررشان از هر فرد ناپاک دیگر بیشتر است. و همیشه این دسته از روحانیون مورد لعن و نفرین خدا و رسول و مردم بوده‏اند؛ و ضربات اصلی را به این انقلاب، روحانیون وابسته و مقدس‏مآب و دین‏فروش زده‏اند و می‏زنند. و روحانیون متعهد ما همواره از این بی‏فرهنگها متنفر و گریزان بوده ‏اند.

رئیس سازمان حج و زیارت گفت: سامانه سماح قابلیت‌های بسیار وسیعی دارد به نحوی که زائران می‌توانند از محل کار یا از منازلشان وارد سامانه شوند و از ۱۶ قابلیتی که برای آن در نظر گرفته شده استفاده کنند.

با مصرف این چای شفابخش سنگ های کلیه شما از بین رفته و از شر سردرد و بسیاری بیماری ها خلاص می شوید.
حتما شما هم در فیلم ها افرادی را دیده اید که صبح زود از خواب بیدار می شوند، ورزش می کنند، دوش می گیرند، صبحانه می خورند و سر کار می روند.
هیچ چیز نامطلوب تر از بوی عرق لباس نیست. اگر چه عرق کردن برای سلامت بدن خوب است اما بوی عرق باعث آزار اطرافیان می شود.
اسپاسم عضلانی یک مشکل رایج است که معمولا به صورت درد در پشت چشم‌ها به علت خستگی یا گرفتگی ران و ساق پا پس از تمرین احساس می‌شود. همه این‌ها به علت کمبود منیزیم در بدن رخ می‌دهند.
اگر برای شما بی‌خوابی یک مشکل مزمن است، همه‌ی کارشناسان توصیه می‌کنند که به دکتر مراجعه کنید؛یک خواب بد می‌تواند روی تمام روز شما تاثیر منفی بگذارد و این شاید بیشتر از بیماری‌های ساده بر روی سلامت زندگی شما تاثیر منفی بگذارد.
با الگویی که به سمت طبیعی‌تر شدن و سالم غذا خوردن می‌رود، برخی اعلام می‌کنند که محصولات لبنی طبیعی شیر، پاک‌تر و انتخاب سالم‌تری نسبت جایگزین های کم‌چرب “دستکاری شده” است. مطالعات اخیر سوالاتی در مورد اینکه آیا محصولات لبنی کم‌چرب باعث کاهش وزن می‌شوند یا خیر را افزایش داده است.

درد و ناراحتی غیرعادی نیستند؛ حقیقت غم‌انگیز زندگی این است که هر چقدر پیرتر می‌شویم، بیشتر در معرض درد و ناراحتی قرار می‌گیریم. با این حال، بعضی دردها نشانه یک مشکل جدی‌تر هستند و باید جدی گرفته شوند.

بامیه یک گیاه بومی آفریقایی است و به دلیل خواص بسیار زیاد آن پژوهشگران توصیه می کنند که نباید در مصرف آن کوتاهی یا بی توجهی کرد.

متخصص دیابت با اشاره به نکاتی که بیماران مبتلا به دیابت در فصل گرما باید رعایت کنند، گفت: آفتاب سوختگی می‌‌تواند باعث افزایش قند خون شود.

همه‌ی ما می‌دانیم سلامت جسمی و روانی تا حد زیادی به خواب کافی بستگی دارد. بر اساس تحقیقات بنیاد ملی خواب در ایالات متحده‌ی آمریکا، یک انسان بالغ به ۷ تا ۸ ساعت خواب شبانه احتیاج دارد.

روش کلی برای خنک شدن، پایین آوردن دمای سطح بدن در حد امکان است. هر چه وسیله‌ای که برای خنک کردن استفاده می‌کنید سردتر باشد و سطح بیشتری از بدن را در برابر آن قرار دهید، سریع تر دمای بدن کاهش می‌یابد.

:نفخ معده تقریبا یک بیماری همه گیر است و آنهم به علت رژیم غذایی فقیر، تجربه سطوح بالای استرس، قرار گرفتن در معرض آلاینده های مختلف و ....

عضو تیم تحقیقاتی شبکه‌های مخابراتی بیسیم دانشگاه رایرسون کانادا گفت: نگرانیهایی درباره اثرات مقطعی تشعشعات وای فای بر روی الگوی خواب یا توانایی ذهن وجود دارد؛ غیرفعال کردن مودم در ساعات غیراستفاده، از راهکارهای کاهش اثرات مخرب وای فای است.
یکی از بهترین و سالم‌ترین شیوه‌های در امان ماندن از سرطان مصرف آب سبزیجات است. تصویر معجونی که قاتل سرطان است.
متخصص دیابت با بیان اینکه عسل نسبت به شکر از شیرینی بیشتری برخوردار است، گفت: میزان کربوهیدرات و کالری عسل نیز بیشتر از شکر بوده لذا جایگزین مناسبی برای شکر نیست.
 
دانه انگور چه فایده هایی برای سلامتی دارد و از چه خاصیت های درمانی بهره مند است در چه زمینه هایی می توانیم از آن استفاده کنیم هسته انگور از دیرباز در طب سنتی مصارف زیادی داشته است بد نیست نکاهی به این مطلب بیندازید.

ورزش برای همه افراد جامعه مفید است. اما در میانسالی اهمیت آن بیش از پیش آشکار می‌شود. در حالی که ورزش منظم ممکن است علائم بیماری نظیر تب بالا را برطرف نکند، اما می‌تواند سلامت عمومی شما را بهبود بخشیده و به افزایش قدرت و استقامت شما در زندگی روزمره منجر شود.حتی اگر قصد دارید وزنتان را کاهش دهید یا آن را در حد مطلوب نگه دارید، ورزش به مراتب مؤثرتر از رژیم غذایی است.

 

انار منبع غنی آنتی اکسیدان و پلی فنول هاست که به کاهش فشار اکسایشی کمک کرده، رادیکال های آزاد را مورد هدف قرار می دهد و سلامت قلب را به خوبی حفظ می کند.

به گفته محققان نوشیدن روزانه یک لیوان آب انار به طرق زیر به حفظ سلامت قلب کمک می کند.

 

 رنگ قرمز در هر میوه و سبزی‌ای نشان از وجود آنتی‌اکسیدان‌های قوی در آن است. کلم قرمز از مواد غذایی سرشار از آنتی‌اکسیدانی است که رادیکال‌های آزاد را که عامل اصلی سرطان است، در بدن از بین می‌برند.

کلم قرمز یک ماده غذایی ضد‌سرطان است. سالاد اندونزی یکی از سالادهای خوشمزه و خوش طعمی است که بوسیله مخلوط کردن کلم قرمز با سس، باعث نرم‌تر شدن آن و خوردن راحت‌ترش می‌شود.

برای تهیه سالاد اندونزی به این مواد نیاز دارید:

گرم مزاجان لیمو ترش بخورند
 

 

 به گفته یک متخصص طب سنتی، خوردن روزانه لیموترش در فصول گرم سال برای گرم‌مزاجان بسیار ضروری است. این میوه از حرارت و رطوبت بدن و التهابات درونی کبد می‌کاهد، خون را رقیق می‌کند و برای هضم غذاهای چرب، شيرين و سنگين مفید است.

دکترسید مهدی میرغضنفری گفت: بافت خوراکی لیموترش، مزاج سرد و خشک دارد و پوست و دانه آن دارای مزاج گرم و خشک است. اگر لیمو به طور کامل یعنی به همراه پوست و دانه در دستگاه آبگیری انداخته شود، آب آن سردی کمتری نسبت به آب خالص بافت لیمو دارد.

گزارش تصویری

چندرسانه ای

کتابخانه