[field_news_surtitre]

دعای روز سوم ماه مبارک رمضان

بخشی از دعای روز سوم ماه مبارک رمضان آمده است «مرا بهره و فایده از هر چیزی که فرود آوردی قرار بده»؛ این نوع درخواست جز از کسی که غرق رحمت خداوند است بر نمی‎آید.

[field_news_surtitre]

دومین نشست شورای پژوهشی پیام آزادگان در سال ۹۶

دومین نشست شوراي پژوهشي موسسه فرهنگی هنری پیام آزادگان در سال جاری یکشنبه ۳۱ اردیبهشت ۹۶  با حضور اعضای شورا، آقایان: دکترسنگری، دکتربهشتی‌پور، دکتر کیانی و خانم دکترحشمتیان برگزار شد.

[field_news_surtitre]

قدردانی موسسه پیام آزادگان در هفدهمین همایش پاسیاد ابرفیاض

 تشکر از اقدام انقلابی و موقعیت شناسانه آزادگان

[field_news_surtitre]

رهبر انقلاب: تسلیم سند ۲۰۳۰ یونسکو نمی شویم

بازخوانی سخنان رهبر انقلاب؛ رهبر معظم انقلاب اسلامی با بیان اینکه جمهوری اسلامی تسلیم سندهایی مانند سند ۲۰۳۰ یونسکو نخواهد شد، فرمودند: به چه مناسبت یک مجموعه‌ به‌ اصطلاح بین‌المللی تحت نفوذ قدرت‌های دنیا، برای ملت‌ها تکلیف مشخص کند؟

[field_news_surtitre]

سند آموزش ۲۰۳۰ یونسکو چیست؟

سند آموزش ۲۰۳۰ یونسکو که سال ۹۵ در کشور رونمایی شد، در بخش آموزش و پرورش دارای اهداف و چشم‌اندازهایی است که با اهداف سند تحول بنیادین و برخی ارزش‌های کشور در تضاد است.

ابر فیاض

حاج آقا ابوترابی که او را «سید آزادگان» می‌نامند با رفتاری که با اسرا داشت باعث تحول بسیاری از...

                                 

بچه‌ها گفتند حاج آقا اجازه بده الله اکبر بگوییم و از شما حمایت کنیم. اما ایشان گفت آنها با من کار داشتند نه شما. هیچ‌کس هیچی نگوید. بچه‌ها گریه می‌کردند. وقتی لباسشان را در آوردند خط‌های شلنگ روی بدن و صورت و حتی سرشان بود.
سرپرست مدارس شاهد کشور گفت: فرزندان شهدای مدافع حرم در اولویت نخست ثبت‌نام مدارس شاهد قرار دارند و سهمیه ویژه‌ای در این مدارس برای آنها در نظر گرفته شده است. محمدرضا رزاقی با بیان این‌که دانش‌آموزان عادی بدون سهمیه نیز امسال می‌توانند در مدارس شاهد با پرداخت شهریه ثبت‌نام کنند، عنوان کرد: مدارس شاهد برای فرزندان شهدا، فرزندان جانبازان بالای ۵۰ درصد و فرزندان ایثارگران و آزادگان رایگان است و برای ثبت‌نام دانش‌آموزان عادی از ۳۸۰ هزار تا ۵۸۰ هزار تومان برای دوره ابتدایی دریافت می‌شود.
اسرا به اردوگاه رسیدند و در همان ساعات ورود اسرا به اردوگاه تا سه الی چهار روز بعد به طور مستمر کتک و شکنجه در کار بود.
۳۰۰ نفر از خانواده معظم شهدا، جانبازان و آزادگان سیستان و بلوچستان یکشنبه شب افطار مهمان نماینده ولی فقیه در استان بودند.
در مسابقات بين‌المللي قرآن‌کريم ترکيه، سيد مصطفي حسيني، قاري و فرزند آزاده و جانباز قزويني، مقام دوم قرائت قرآن را کسب کرد.
سرپرست اداره کل شاهد و امور ایثارگران وزارت آموزش و پرورش با اشاره به آماده سازی ۸۰ درصد مدارس برای هوشمندسازی گفت: به تولید محتوا در این حوزه توجه ویژه‌ای داریم.
اطلاعیه سازمان سنجش آموزش کشور درباره اعمال سهمیه ۵ درصد ایثارگران موضوع ماده ۹۰ قانون برنامه پنجساله ششم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی کشور در آزمون سراسری سال ۱۳۹۶ منتشر شد.
مدیرکل بنیاد مرکزی گفت: دغدغه نفوذ برمرزها خیلی کم است و این در حالی است که امروز دور تا دور کشور ما را جنگ و آتش فرا گرفته است. در حقیقت به برکت خون شهدا و وجود نیروهای جان برکف بالاترین نعمت یعنی امنیت را داریم.
یادی از روزهای ایستادگی
شنیدن خبر شهادت دوستان و هم‌رزمانم و مسائل مربوط به تک شلمچه مانند پتکی روی سرم فرود آمد.
دومین نشست شوراي پژوهشي موسسه فرهنگی هنری پیام آزادگان در سال جاری یکشنبه ۳۱ اردیبهشت ۹۶  با حضور اعضای شورا، آقایان: دکترسنگری، دکتربهشتی‌پور، دکتر کیانی و خانم دکترحشمتیان برگزار شد.
معاون فرهنگی و امور اجتماعی بنیاد شهید و امور ایثارگران، ضمن تشریح برنامه‌های فرهنگی بنیاد در خصوص ماه مبارک رمضان، این ماه را دارای ظرفیت‌های مناسبی برای تحقق اقتصاد مقاومتی دانست.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستانهای استان تهران گفت: جوانان کشور باید از جانبازان، این یادگاران دوران دفاع مقدس برای زندگی جهادی و انقلابی الگوسازی کنند.
 تشکر از اقدام انقلابی و موقعیت شناسانه آزادگان
برادران آزاده و هیئت آزادگان رفسنجان کرمان در مجلس ترحیم ابوی آزاده بزرگوار دکتر حاج حمید اسماعیلی شرکت کردند و این مصیبت را به ایشان تسلیت گفتند.
به مناسبت سالگرد ارتحال سیدآزادگان و سالگرد آزادسازی خرمشهر، به همت عبدی نماینده پیام آزادگان در استان مرکزی گروهی از آزادگان شهرستان اراک به زیارت حضرت معصومه (ع) درشهرستان قم رفتند. 
ما در دوران اسارت جز مفقودين بوديم يعني نه ايران از ما خبر داشت و نه صليب سرخ جهاني نام ما را ثبت کرده بود. به همين جهت مشکلات ما از ساير اسرا بيشتر بود. هيچ نام و نشاني از ما در جايي نبود.
سرپرست مدارس شاهد گفت: دانش آموزان عادی بدون سهمیه نیز امسال می‌توانند در مدارس شاهد با پرداخت شهریه ثبت نام کنند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی پیام آزادگان ،  به مناسبت سوم خرداد سالروز آزادسازی خرمشهر،  گروه کوهنوردی موسسه فرهنگی پیام آزادگان خراسان با هماهنگی و برنامه ریزی های انجام شده ، اردوی دو روزه ای را به مقصد منطقه زیارتی امام زاده یحیی میامی در ۶۰ کیلومتری مشهد برگزار نمودند.
کتاب عمار حلب به نویسندگی محمد علی جعفری با حضور نویسنده کتاب در هشتمین فرهنگسرای کتاب در روز ۲۰ اردیبهشت ماه رونمایی می‌شود .
آزاده جعفر مزیدها نماینده موسسه فرهنگی پیام آزادگان در استان مازندران از برگزاری آئین گرامی داشت پاسیاد "ابرفیاض" و عطر افشانی مزار شهدا در شهرستان های گلوگاه، بهشهر، ساری، بابلسر، فریدونکنار و آمل در روز پنج شنبه ۴ خرداد خبر داد.
در پیام تبریک به سید حسن نصرالله؛

 رئیس مجلس شورای اسلامی در پیامی به دبیرکل حزب الله لبنان، تنها راه دستیابی به آرمان امت اسلامی در آزادی فلسطین را ایستادگی و مقاومت دانست و گفت: ماهیت تجاوزگرانه و نژادپرستانه رژیم صهیونیستی همواره تهدیدی برای بشریت و ملت های منطقه بوده و خواهد بود.

وزیر خارجه عراق در واکنش به سیاست 'ایران هراسی' که در منطقه به راه افتاده، تاکید کرد: به هیچ وجه امکان ندارد که بغداد وارد صف بندی ها علیه جمهوری اسلامی ایران شود.

حوادث رخ داده طی روزهای اخیر میان قطر و برخی از دولت‌های عربی تحت رهبری رژیم سعودی، نشان از یک شکاف عمیق میان مقامات عرب پیرامون تقابل یا تعامل با جمهوری اسلامی دارد.

خانم مرکل گفته است ملت های اروپایی از این پس باید روی پای خود بایستند و به این واقعیت واقف شوند که دیگر نمی توانند به طور کامل روی حمایت های آمریکا و بریتانیا حساب باز کنند.

به نوشته بریت بارت نیوز، کارزار انتخاباتی اوباما هم در سال ۲۰۰۸ با ایجاد کانال مخفی تلاش کرده بود پیام های اوباما را به مقامات جمهوری اسلامی ایران منتقل کند.

وزیر امور خارجه عمان روابط مسقط با تهران را همواره مبتنی بر صداقت، دوستی و همکاری دو جانبه دانست و اظهار داشت برخی از اتفاقات منطقه ای نمی تواند روابط ما با ایران را تحت تاثیر قرار دهد.

سپهبد ضاحی خلفان معاون رییس پلیس دبی مواضع اخیر قطر علیه برخی کشورهای حوزۀ خلیج فارس را به قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه ایران نسبت داد.

روزنامۀ عکاظ عربستان در شمارۀ روز جمعۀ خود مدعی شد وزیر خارجۀ قطر، در سفری پنهانی به بغداد، با قاسم سلیمانی فرماندۀ سپاه قدس ایران دیدار کرده است.

روزنامه آمریکایی واشنگتن پست نوشت ایران با گروه های تروریستی مبارزه می کند و به آنها کمک نمی کند، در حالی که همه حملات تروریستی در غرب به نوعی با عربستان سعودی ارتباط دارند.

رئیس جمهوری آمریکا در بیانیه ای ضمن تبریک فرا رسیدن ماه رمضان به مسلمانان جهان، خواستار استفاده از این فرصت برای پایان دادن به خشونت شد.

هافینگتون پست گزارش داد

مقامات امنیتی دولت سابق آمریکا نسبت به نقض برجام در صورت تصویب طرح جامع تحریم‌های غیر هسته‌ای ایران هشدار دادند

رابطه بین الملل

وزیر خارجه مصر ضمن تشریح آخرین دیدگاه های این کشور درباره رابطه ایران و مصر بر ضرورت حل بحران های منطقه ای از راه سیاسی تاکید کرد.

محمود الزهار

یکی از رهبران جنبش حماس اعلام کرد که پیروزی حزب الله در جنوب لبنان بیانگر موفقیت آمیز بودن تجربه مقاومت در تحقق اهداف است

ناتو

پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) اعلام کرد که این سازمان در عملیات زمینی علیه گروه داعش شرکت نخواهد کرد

وزارت خارجه چین:

وزارت خارجه چین در واکنش به نقض حریم آبی این کشور از سوی نیروی دریایی آمریکا، تداوم اقدامات مشابه را به ضرر روند مذاکرات برای حل مناقشه در دریای چین جنوبی اعلام کرد.

پیروزی دوباره

مناطق البصیره و الصوانه در شهر تدمر پس از درگیری با عناصر داعش به کنترل نیروهای ارتش سوریه درآمد

 «سرگئی لاوروف» وزیر خارجه روسیه گفت: به پایان رسیدن بحران سوریه به حضور ایران در این فرایند نیاز دارد.

در پی حمله تروریستی دوشنبه شب در منچستر، درب ورودی مسجد محله اولدهام (Oldham ) در حومه این شهر توسط افراد ناشناس به آتش کشید.

کاخ سفید در بیانیه‌ای اعلام کرد رئیس‌جمهور آمریکا و نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در دیدار خود، درباره مقابله با ایران و همپیمانانش به توافق رسیدند.

فرانسه خواهان داشتن روابط سیاسی بیشتر با ایران به دلیل نقش مهم این کشور در منطقه شده است.

موضوع اقتباس ادبی در سینما و لزوم توجه به آن در سینمای دفاع مقدس از آن رو مهم است که سینمای اجتماعی ما این سال‌ها در ورطه ابتذال، روزمرگی، سطحی‌نگری و کلیشه‌گرایی غرق شده است.

مدیرکل بنباد شهید و امور ایثارگران استان زنجان، از ساخت مستند شهید مجید شهریاری خبر داد و گفت: تهیه این مستند در این اداره‌کل تصویب شده که با مشارکت صدا و سیمای زنجان ساخته خواهد شد.

اینکه تصور بشود که هنر دفاع مقدس در جامعه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ی ما مخاطب ندارد، طالب ندارد، این هم خطای بزرگی است، از اشتباهات فاحش است.

بخشی از دعای روز سوم ماه مبارک رمضان آمده است «مرا بهره و فایده از هر چیزی که فرود آوردی قرار بده»؛ این نوع درخواست جز از کسی که غرق رحمت خداوند است بر نمی‎آید.

تصاویر صفحه نخست روزنامه های دوشنبه ۸ خرداد در ادامه خواهید دید.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر انقلاب اسلامی با صدور پیامی عالم ربانی و عارف بالله مرحوم مغفور حجةالاسلام والمسلمین آقای حاج شیخ حسن آقای پهلوانی تهرانی را تسلیت گفتند.

عصر روز گذشته در درگیری میان نیروهای هنگ مرزی ارومیه با گروهک تروریستی پژاک، دو تن از نیروهای مرزی کشورمان شهید و ۷ تن دیگر مجروح شدند. اتفاقی که اخبار به دست آمده نشان می‌دهد به دنبال تردد نیروهای مرزبانی در نوار مرزی رخ داده بود.

فرمانده هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از راه‌اندازی سومین کارخانۀ صنعتی موشکی سپاه خبر داده است.

نمایش «لیلا» داستان بی‌تکلف و ساده‌ای از زندگی همسر شهیدی است که روز آزادسازی خرمشهر روی صحنه رفت.

نزدیک به ۳۰ سال از جنگ تحمیلی می‌گذرد و همچنان هنرهای نمایشی با مفهوم دفاع مقدس بیگانه است، یا حداقل آن را به درستی نمی‌شناسد. مهمترین راه حل این مشکل، ایجاد نزدیکی میان هنرهای نمایشی و مردم است.

مدیر مهندسی و امور یادمان‌های دفاع مقدس اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان تهران گفت: با همکاری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ثبت یادمان‌های شهدای گمنام را به عنوان میراث فرهنگی دنبال می‌کنیم.

در بخشی از دعای روز دوم ماه مبارک رمضان می‎خوانیم «خدایا مرا در این ماه به سوی «رضایتت» نزدیک کن و در آن از خشم و انتقامت دورم کن».

جانشین قرارگاه خاتم الانبیاء گفت:سند آموزشی ۲۰۳۰ مغایر با ارزش‌های دینی و اعتقادی نظام است و همچنین دشمنان با جرای این سند در ایران به دنبال تضعیف بنیان خانواده در کشور هستند.

در نخستین روز از بهار قرآن، ماه مبارک رمضان، محفل نورانی انس با قرآن کریم به‌مدت سه ساعت در حضور رهبر معظم انقلاب اسلامی برگزار شد.

منتخب تصاویر صفحات نخست روزنامه‌های یکشنبه ۷خرداد منتشر می‌شود.

بازخوانی سخنان رهبر انقلاب

بازخوانی سخنان رهبر انقلاب؛ رهبر معظم انقلاب اسلامی با بیان اینکه جمهوری اسلامی تسلیم سندهایی مانند سند ۲۰۳۰ یونسکو نخواهد شد، فرمودند: به چه مناسبت یک مجموعه‌ به‌ اصطلاح بین‌المللی تحت نفوذ قدرت‌های دنیا، برای ملت‌ها تکلیف مشخص کند؟

معاون رئیس‌جمهوری، ضمن تشریح زمان عادی‌سازی سفر شیعیان عربستانی به مشهد، از سفر خوب و پُرتعداد اتباع آمریکایی‌ به ایران خبر داد و گفت: «بحث‌های ترامپ در آمار سفر آمریکایی‌ها به ایران تأثیر منفی نگذاشته است.»

سند آموزش ۲۰۳۰ یونسکو که سال ۹۵ در کشور رونمایی شد، در بخش آموزش و پرورش دارای اهداف و چشم‌اندازهایی است که با اهداف سند تحول بنیادین و برخی ارزش‌های کشور در تضاد است.

نایب رییس سابق مجلس گفت: مساجد را مومنان به خداوند و آخرت آباد می‌کنند.

سه روایت از روزه‌داری خلبانان، امدادگران و رزمندگان در دوران دفاع مقدس، شامل خاطراتی از قهرمانان دوران جنگ تحمیلی است که درباره حال و هوای ماه مبارک رمضان در جبهه خاطرات کوتاهی را بیان کرده‌اند.

افراد سنگین‌تر کالری بیشتری می سوزانند، زیرا بدن باید سخت‌تر کار کند تا آنها را در حرکت نگه دارد. مشخص است که تمایلی ندارید تا برای کالری سوزی بیشتر به وزن خود اضافه کنید، اما می توانید با پوشیدن وزنه این شرایط را شبیه سازی کنید.

از جمله مشکلاتی که تومورهای مغزی موجب می شوند می توان به از دست دادن بینایی، مشکلات گفتاری، مشکلات درک زبان، یا ضعف در یک سمت از بدن اشاره کرد.

چای سبز یکی از توصیه شده‌ترین درمان های خانگی برای کبد چرب است، به ویژه برای افرادی که به بیماری کبد چرب غیر الکلی مبتلا هستند.

در شرایطی که پژوهش های پیشین نشان داده بودند که منیزیم از رشد استخوان حمایت می کند، هیچ مطالعه ای تاکنون این ماده معدنی را با خطر شکستگی استخوان پیوند نداده بود.

سبزیجات یکی از بهترین مواد خوراکی در جهان هستند. آنها نه تنها به واسطه محتوای بالای فیبر، ویتامین ها و مواد معدنی - که به حفظ شرایط سلامت خوب انسان کمک می کنند - برای افرادی با کلسترول بالا مناسب هستند، بلکه از محتوای کم چربی، سدیم، کلسترول، و کالری که همگی به بیماری قلبی منجر می شوند، سود می برند.

غذاها و میوه های سرشار از فیبر موجب می شود تا افراد مسن به بیماریهای مزمن مرتبط با دوره پیری و در راس آن سرطان و بیماریهای عروقی و سکته مغزی مبتلا نشوند.

یک جراح و متخصص بیماریهای لثه اهمیت مسواک زدن بعد از افطار و سحر را تشریح و به چاره بوی بد دهان در ماه رمضان پرداخت.

با توجه به روزهای بلند ماه رمضان و گرمای هوا می خواهیم نکاتی را در خصوص آماده سازی بدن قبل از شروع رمضان در اختیارتان قرار دهیم.

تغییر رنگ خفیف در پوست ناحیه لخته خون اغلب یکی از نخستین نشانه های شکل گیری ترومبوز (یا لخته) در سیاهرگ است. دلیل تغییر رنگ پوست بسیار ساده است: مجموعه های متراکم از خون زیر سطح پوست با بزرگتر شدن اندازه نمایان‌تر می شوند.

مطالعات نشان داده اند که مصرف زنجبیل می تواند کالری سوزی و کاهش احساس گرسنگی را تقویت کند، و این شرایط با کاهش وزن در افراد دارای اضافه وزن مرتبط بوده است.

توت ها افزون بر مزه و ظاهر خوب خود، سرشار از قدرت آنتی اکسیدانی هستند که آنها را از میوه های دیگر متمایز می سازد.

پزشکان معتقدند برای رفع سرفه های خشک ،برگ اسفناج با جو پوست کنده و روغن بادام بسیار مفید است.

گردن درد و راههای درمان آن

اگر گردن‌درد دارید، ممکن است از فیزیوتراپی برای کاهش درد و بهبود طیف حرکتی گردن کمک بگیرید. فیزیوتراپیست شما می‌تواند به شما  بگوید که برای برگشتن به فعالیت‌های عادی روزمره، لازم است چه کارهایی انجام دهید

در ماه مبارک رمضان هیدراته بمانید؛


 آب یکی از مایعات مهم برای بدن است که می‌تواند در طول ماه مبارک رمضان عطش شما را برطرف کند. متاسفانه، بیشتر افراد در این مورد  زیاد فکر نمی‌کنند و در طول ماه رمضان فراموش می‌کنند آب مورد نیاز بدن را تامین کنند

تحقیقات جدید نشان داده است مبادله نوشیدنی های گازدار با آب خطر ابتلا به اضافه وزن را ۲۰دصد کاهش میدهد.

بسیاری از ما در حال حاضر یا مشکل پیش دیابت داریم و یا دیابت نوع ۲ تمام عیار. متاسفانه مشکلات قند خون آنقدر افزایش یافته که تبدیل به مساله ای عادی شده است. با این حال چون این مشکل به شدت شایع است، نباید آن را طبیعی انگاشت.

ویتامین C یکی از بهترین مواد مغذی برای پوست محسوب می شود. آب مرکبات یکی از بهترین منایع برای این ویتامین هستند. ویتامین C به کلاژن سازی کمک می کند و از این رو، در حفظ ظاهر شاداب و جوان پوست نقش دارد.

برخی افراد در محیط های اجتماعی، مانند مهمانی های اداری، یا مکان هایی که افراد زیادی گرد هم می آیند، مانند پارک های تفریحی، مراکز خرید یا فروشگاه ها دچار اضطراب می شوند. این می تواند شکلی ناتوان کننده از اضطراب باشد زیرا اثر منفی بر زندگی روزانه فرد می گذارد.

درد مرتبط با استئوآرتریت زانو به طور معمول هنگام فعالیت شدیدتر می شود، به ویژه زمانی که از زانو تحت تاثیر قرار گرفته بیش از اندازه استفاده می شود.

یک فوق تخصص گوارش و کبد گفت: مصرف غذاهای چرب و حاوی نیترات شیوع سرطان‌های گوارشی را افزایش می‌دهد.

گزارش تصویری

چندرسانه ای

کتابخانه